Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Maja 16, 2024, 10:01:09 pm »
A czy ja wiem?
Na pierwszy rzut oka wszystko git :)

Drobna uwaga: a czy nie dałoby się nieco uprościć przekształcenia, stosując wzór na sześcian sumy?


Z szukaniem trefnej śmietany nie pomogę, bo naprawdę tego nie lubię...
A któż mi pomoże? ???
Maźku-u-u-u!!! ;D
12
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lustrzak dnia Maja 16, 2024, 09:15:39 pm »
W sumie to pozytywnie, nie będzie można zarabiać na plagiatowaniu, bo plagiaty będą robiły się same.
13
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Maja 16, 2024, 07:31:35 pm »
Dzięki :-[

Czytałem kiedyś o pewnym luminarzu matematyki. Nie pamiętam o kogo chodziło, może nawet był to sam David Hilbert. Istnieje legenda, że często gęsto zdarzało mu się podczas wykładów przed studentami na amen zamotać się w obliczeniach i przekształceniach. W takiej sytuacji nie przejmował się zbytnio, tylko powiedziawszy "jednym słowem, jak wszystko prawidłowo podstawić, to wyjdzie tak:" - pisał na tablicy gotowy wynik.
Hehe...to pojechałam klasykiem pisząc, że jeśli dobrze wyliczyłeś pochodną to właśnie tyle wynosi ten kierunkowy ze stycznej;))

Z szukaniem trefnej śmietany nie pomogę, bo naprawdę tego nie lubię...podejrzewam, że to leci ze schematu Bernoulliego...ale mam awersję. Nie do B. ale do śmietany;)

Za to zobaczyłam, że są moje lubione parametry m czyli zadanie 12.
Wyszło mi tak:



Generalnie wzory Viete'a i skróconego mnożenia.
14
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Maja 16, 2024, 06:21:32 pm »
W punkt. Brava, olka :)
15
DyLEMaty / Odp: Eksploracja Kosmosu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Maja 16, 2024, 06:05:37 pm »
O dziwnym sygnale od Voyagera i jego odszyfrowaniu:
16
DyLEMaty / Odp: Fantastyka polityczna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Maja 16, 2024, 06:04:31 pm »
Przypomnijmy sobie jak Tym przyszłość przewidział:
17
DyLEMaty / Odp: Co nam zostało z potęgi atomu?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Maja 16, 2024, 06:03:40 pm »
18
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Maja 16, 2024, 04:34:32 pm »
Ta, no oczywista, że można go stosować wyłącznie, kiedy jest 0/0 lub +/- niesk./niesk. I ja to wiedziałem, LA podpuścił ;) . Dlatego piszę, że koleina (myślowa). Wyrył koleinę i ja wpadłem ;) .
19
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Maja 16, 2024, 04:00:55 pm »
Tak mi się wydaje - można zastosować Szpitalnego - tylko trzeba się w porę zatrzymać;)

Ale ja już sama nie wiem czy on jest w programie na rozszerzeniu - kojarzę, że ja go miałam, ale to było dziesiątki lat temu;))
20
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Maja 16, 2024, 03:54:27 pm »
Wot i gdzie diabeł nie może tam kobite pośle :) . Brawo olka! Czyli tu była to koleina.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10