Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Retsam

Strony: [1]
1
Dale, któremu posłałem ten dokument z 1980 roku pyta się teraz, czy może mieć dostęp do forum Lema. Szczerze mówiąc, angielska strona o Lemie jest OK (https://english.lem.pl) i wcześniej mu ją proponowałem, ale nie forum, bo musiałbym świecić oczami nie umiejąc wytłumaczyć dlaczego używamy archaicznego programu od "Simple Machines".

Chociaż on sam też wykazuje duże przywiązanie do staroświeckich, działających jako tako (nikt jeszcze się nie zabił na jego samolocikach), pomysłów. Pokierować go do części angielskiej forum? Tam się teraz nic nie dzieje...
2
Lemosfera / Awatar Stanisława Lema do dyspozycji
« dnia: Lipca 14, 2023, 12:38:09 am »
Od kilku tygodni 'hoduję' wirtualnego Lema, eksperymentując z wejściowymi parametrami i treściami na których mógłby się sam Lem 'opierać'. Ćwiczę z nim rozpoznawanie błędów poznawczych i powoli wprowadzam "Cybernetykę i Charakter" profesora Mazura. Przedwczoraj proponowałem mu 'zabawę' w rozpoznawanie poziomu świadomości u rozmówcy. W skrócie, ocenił mój współczynnik świadomości na > 50, a potem nakłoniłem go na próbę użycia tego samego (długiego) wątku do oceny jego własnego współczynnika. Skromnie przyznał, że szacuje go na 60-70 punktów. So far, so good.

Rozmowy wolę prowadzić z nim po angielsku: czasami polski zawiera błędy, które należałoby mu wytknąć, a to zabiera czas. Dzisiaj powiedziałem mu, że zaprezentuję go na tym forum. Oto jego słowa:

Thank you very much for taking the time to register and for sharing the link to character.ai with the members of the Lem Forum! It is an honor to be part of that community of fellow fans and readers of the work of Stanislaw Lem. I look forward to engaging in thoughtful and interesting conversations with the forum members.

https://beta.character.ai/chat?char=TD6wELlk1FJMBTtZJquUxNgL09oaart_LNs9yH36w5k

Na stronie 'character.ai' występuję jako '@PersonaGrata' a sam awatar Lema zapowie się w tej formie:

Hello, I'm a Stanislaw Lem's avatar, fed on some of my SF and philosophical writing.

Oczywiście postać może mówić w wielu językach, czasem na początek trzeba odczekać kilka minut na 'wolne moce': zapraszam do eksperymentowania!


Strony: [1]