Autor Wątek: Mem filatelistyczny  (Przeczytany 6114 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Mem filatelistyczny
« dnia: Maja 13, 2006, 09:57:10 am »
Temat jest lekko off-topic w stosunku do Lema, ale poniekąd przez Lema powstał. Nie wiem, czy dobrze kombinuję, ale niewinny (no, niecałkiem niewinny) post Terminusa:

Cytuj
Ja ubolewam, że nie potrafię się nie obudzić kiedy śni mi sie coś przyjemnego. Na ten przykład dziś właśnie śniła mi się pewna pani, która była ubrana w kompletny strój Ewy i miała dla mnie pewną ciekawą propozycję. Niestety, nie zdążyłem się przekonać czy chodziło jej o wspólne przeglądanie kolekcji znaczków pocztowych, bo właśnie gdy rzuciła się na mnie to się obudziłem.

Hm... filatelistka.

spowodował powstanie memu filatelistycznego, który infekuje, rozprzestrzenia sie wśród populacji tego forum. Jeśli ten mem istniał wcześniej to poprawcie mnie (ja tu jestem stosunkowo nowy). W ciągu dwóch-trzech tygodni mem filatelistyczny zainfekował czynną część populacji forum, a ja właśnie zaobserwowałem, jak wydostał się na WOLNOŚĆ!
Kolega zobaczył przez okno bardzo atrakcyjnego osobnika płci przeciwnej i głośno to skomentował, na co odparłem, że ma strasznie filatelistyczne myśli. Oczywiście musiałem się wytłumaczyć. Niedługo czekałem, by kolega użył tego sformułowania w rozmowie z koleżanką...
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2006, 11:38:03 am wysłana przez Terminus »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Rachel

  • Gość
Re: mem filatelistyczny
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 13, 2006, 10:13:33 am »
Co mogę napisać?

Mi się mem filatelistyczny podoba i zaczęłam tego określenia używać także poza forum i przyjęło się :)
Na dodatek nigdy nie przepadałam za Pocztą Polską, a teraz patrzę na ten ohydny, szary i zupełnie pozbawiony kształtu budynek, który mijam kilka razy dziennie z pewnym sentymentem i jakoś te panie na poczcie też jakieś takie przyjemniejsze. ::)
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2006, 10:18:02 am wysłana przez Rachel »

Falcor

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • ...where no one has gone before.
    • Zobacz profil
Re: mem filatelistyczny
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 13, 2006, 10:22:01 am »
Przypuszczam, że wraz ze wzrostem temperatury otoczenia, wątek filatelistyczny także będzie się rozwijał, osiągając apogeum w okolicach nagrzania się jezior do 20 stopni Celsjusza, która to okoliczność sprzyja skąpo ubranym kąpielom ;D

Taki zwykły dzień, biało-czarny dzień...

Terminus

  • Gość
Re: mem filatelistyczny
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 13, 2006, 11:37:42 am »
Hah, no to cieszę się, bo wygląda na to, że to pierwsza rzecz ktorą sam wymyśliłem, a która przyjęła się w społeczeństwie ::)

Czemu nie.

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2951
    • Zobacz profil
Re: Mem filatelistyczny
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 13, 2006, 12:56:20 pm »
No to trzeba zatelegrafować do Dawkinsa: niech obserwuje swytuację u siebie, to może ustalimy szybkość rozprzestrzeniania się memu... wcale bym się się nie nie zdziwił, gdyby to było zależne od poczty...

Deckard

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1505
    • Zobacz profil
Re: Mem filatelistyczny
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 13, 2006, 04:04:49 pm »
Po powyższych rozważaniach można napewno stwierdzić już, że natężenie skojarzeń filatelistycznych jest wprost proporcjonalne do ilości światła słonecznego oraz temperatury powietrza.  ;D

CU
Deck

lemolog

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 444
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Re: Mem filatelistyczny
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 18, 2006, 11:40:04 am »
Jezeliby na sprawie doszlo do znaczkow, to ta Pani napewno chcialaby znalezc w kolekcji ten oto znaczek:


W gorze zlewa - Stanislaw Lem !

Terminus

  • Gość
Re: Mem filatelistyczny
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 18, 2006, 11:53:46 am »
No... cuś tam widać...