Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1923021 razy)


dzi

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwca 15, 2005, 09:57:01 pm »
a
;D

nie no chyba tamten swiat tak dopracowany jak Tolkienowski nie byl by znac wszystkie nazwy geograficzne czy tez historie; ja bym strzelal w tym kierunku, no ale zobaczymy co powiedza znawcy

Terminus

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwca 15, 2005, 10:12:17 pm »
Ależ oczywiście, że nie było to żadne miejsce ani realne, ani stanowiące fragment uniwersum Blade Runner'a, dosyć zresztą hermetycznego i skąpego (przynajmnniej w porównaniu (dosyć zresztą szalonym) z Tolkienem).  Nie ma żadnych wyjaśnień nt. tejże bramy. W okresie po wyświetleniu filmu, jak można się było domyślać, powstały różne historyjki fanowskie (fan-fiction) na ten temat. Na przykład takie, że jest to nazwa jednej z pozaziemskich kolonii powstałych w drugim dziesięcioleciu 21 wieku.

Nie mają takowe historyjki jednakże wielkiego znaczenia.

Deckert

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwca 16, 2005, 01:44:17 am »
Prawdę powiedziawszy, niedawno czytałem o czymś, i autor tego czegoś używał tam właśnie porównania z bramą Tannhausera. Niestety nieodnotowałem tego wydarzenia w swojej pomięci zbyt dobrze i nie pamiętam gdzie to było.

Niestety mój RAM jest ulotny. ;)

Bladyrunner

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwca 16, 2005, 11:32:37 pm »
Wątek jest ogólny, więc poruszę frapującą mnie kwestię właśnie w nim.
Zastanawiają mnie osoby, które rejestrują się na forum i nic potem na nim nie piszą.
Czy wynika to z samej potrzeby przynależenia gdzieś? Czy może ich zapał starcza ledwie na nadanie sobie niku? A może powodów należy szukać zupełnie gdzie indziej? Im więcej nowych "martwych dusz", tym bardziej mnie to zastanawia.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2005, 11:32:52 pm wysłana przez Bladyrunner »

dzi

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwca 16, 2005, 11:53:40 pm »
Ja np w ten sposob zajmuje sobie nicka.

Mnie z kolei zastanawiaja osoby ktore czytaja forum a sie nie rejestruja. Bo co daje nierejestrowanie sie?

Terminus

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwca 16, 2005, 11:59:11 pm »
Na wielu forach trzeba się zarejestrować, żeby w ogóle móc przeczytać jakiekolwiek wiadomości - kto wie, może właśnie te, jak to dzi mówi ,,martwe dusze'' to tacy, co myśleli, że tu także jest tak ostro... a potem się okazało, że nie jest.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2005, 11:59:25 pm wysłana przez Terminus »

Macrofungel

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwca 17, 2005, 12:28:41 am »
Ojeju, mnie też czasem zdarza się zarejestrować na jakimś forum, gdzie, jak się potem okazuje, nie ma nic ciekawego. I po co wtedy cokolwiek na nim pisać? Myślę, że tą sprawę "martwych dusz" powinni zamknąć w jakimś archiwum X, w dziale "niewyjaśnione", i zawiesić śledztwo jako nieprowadzące do żadnych konstruktywnych wniosków.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2005, 12:30:18 am wysłana przez Macrofungel »

Bladyrunner

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwca 22, 2005, 01:15:11 pm »
Apropos rejestrowania sięna forum, to ostatnio założyłem sobie nika na bardzo ciekawym forum o tematyce militarnej:  http://www.nfow.pl/  Jest o tyle interesujące, że poza pasjonatami pojawia się tam również wielu specjalistów

dzi

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwca 22, 2005, 02:22:36 pm »
dobry link, zwazywszy na moja fascynacje po tym jak siedzialem w hałbicy ;)
i generalnie ogolnie...

dobry link

Terminus

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwca 22, 2005, 06:18:35 pm »
To może tam się czegoś dowiesz, dzi na temat co chłopcy sądzą o TREX. ::)

Deckert

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwca 23, 2005, 09:16:32 am »
Właśnie się dowiedziałem... o tym, że najsłynniejsza uczelnia techniczna świata MIT rozpocząła udostępnianie swoich kursów w Internecie.

Oto krótki opis:
"W pierwszej grupie udostępnionych bezpłatnie kursów znajdą się antropologia, biologia, chemia, politologia i nauki komputerowe. W ciągu najbliższych dziesięciu lat na stronach projektu znajdą się wszystkie kursy prowadzone przez MIT. Uczelnia nie planuje wprowadzenia opłat w przyszłości. Celem projektu OpenCourseWare jest rozpoczęcie globalnej rewolucji edukacyjnej."

A oto link - myślę, że zaciekawi to niejednego forumowicza:
http://web.mit.edu/ocw/

dzi

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwca 23, 2005, 09:23:03 am »
kto przetlumaczyl "computer science" na "nauki komputerowe"? ;)

Deckert

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwca 23, 2005, 09:29:43 am »

dzi

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwca 23, 2005, 12:18:42 pm »
Cosmos sie nie udal...
Hehehe, tak sobie czasem mysle ile ludzi przed Kolumbem zginelo probujac przeplynac Atlantyk tratwą...