Autor Wątek: no nie mogę...  (Przeczytany 595199 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1170 dnia: Czerwca 04, 2019, 01:22:29 pm »
Goszcząc wczoraj w pewnym świętokrzyskim mieście, i spacerując po nim, widziałem autobus (prawdopodobnie) zjeżdżający do zajezdni. Kierowca-dowcipniś ustawił sobie jako numer linii 666 i opis kierunku po arabsku. Jakoś mi się to nadspodziewanie trafnym odbiciem świadomości zbiorowej zdało.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

sosnus

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1172 dnia: Czerwca 05, 2019, 01:55:48 am »
Miałem skojarzenia z tą sprawą (i nawet się zastanawiałem czy w/w pan zakółkowy się nią nie inspirował), ale raczej nie. Do Helu z wspomnianego grodu circa 600 km.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1173 dnia: Czerwca 14, 2019, 01:59:41 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1174 dnia: Czerwca 14, 2019, 02:29:40 pm »
Otrzymałem, jako firma, służbowe pismo z urzędu pewnego miasta, dla którego 2 lata temu wykonałem dokumentację budowlaną. Pismo wzywa mnie do usunięcia nagle wykrytych wad. Jest to śmieszne ze względu na to, że już 2 razy użyli tej dokumentacji i było OK, ale nie do tego stopnia, aby o tym pisać.

Ale jedno zdanie jest mistrzowskie, urząd poucza mnie, cytuję dokładnie: "opracowanie należy dostosować do norm i przepisów obowiązujących w dniu opracowania lub późniejszych". Czyli jakoś się dowiedzieli, że czytam Lema, to wydedukowali, że pewnie w 2017 wiedziałem, co będzie w 2030 :) . Takie zaufanie pokładają!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1176 dnia: Sierpnia 01, 2019, 12:12:29 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1178 dnia: Sierpnia 26, 2019, 12:10:49 pm »
Historia modnego ostatnio zdjęcia weselnego:
https://justynakocur.fotoblogia.pl/14239,nieustawiane-zdjecie-z-wesela-zachwyca-kompozycja
Poprowadziła mnie ku wymownemu dowodowi, że nie cała sztuka nowoczesna jest... nowoczesna (czasem trafi się coś w tradycji starych Holendrów-z-Flamandami):

https://garymyatt.com/home/3-judgment-of-paris/
A ten znów mural (chciałoby się rzec - fresk) ku zabawnej historii o tym, jak to Francuzi wyższość kalifornijskim winom przyznali:
https://en.wikipedia.org/wiki/Judgment_of_Paris_(wine)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2019, 12:21:43 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1179 dnia: Października 30, 2019, 01:10:25 am »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1180 dnia: Listopada 12, 2019, 07:25:44 pm »
To mnie rozwaliło ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1181 dnia: Grudnia 16, 2019, 10:51:34 pm »
Konkurs dla ludzi o nieograniczonej wyobraźni  8)
Co może oznaczać zamieszczony obraz?

A - potwierdzenie konfabulacji Kagana o współpracy Lemów z Niemcami podczas wojny?
B - tajemna realizacja przez Niemców nowatorskich pomysłów zbrojeniowych młodego Stanisława L. które mogły   odwrócić bieg wojny, czyli tzw. "wunderwaffe"?
C - hołd złożony przez hitlerowców swym najlepszym "cichym" sprzymierzeńcom zakonspirowanym pod samą latarnią (patrz też A)?
D - Współczesne graffiti wykonane ukrytą ręka samego Banksy`ego?
E - Inne coś?
 8)


Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1182 dnia: Grudnia 16, 2019, 11:03:04 pm »
Hm, poznaję z prawej typowo polskie bloczki z gazobetonu zwane nieprawidłowo "pustakami" - stawiam, że albo muzeum, albo scenografia do czegoś. Na twórczość wyznawców Adolfa za elegancko zrobione. Ale dlaczego LEHM - to nie wiem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1183 dnia: Grudnia 16, 2019, 11:09:59 pm »
Cytuj
Na twórczość wyznawców Adolfa za elegancko zrobione. Ale dlaczego LEHM - to nie wiem.
:)
No dobra, uchylę rąbka i w sumie jak zań pociągnąć reszta sama się wyłoni;
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1184 dnia: Grudnia 16, 2019, 11:16:43 pm »
A, paczpan, czyli LEHM to po niemieckiemu GLINA. Lem był gliniarzem. Wszystko jasne.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).