Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Bladyrunner

Strony: [1] 2 3 ... 15
1
DyLEMaty / Re: Religijna Rzeźba
« dnia: Czerwca 05, 2008, 03:53:33 pm »
Witam,

tak sobie wpadłem po latach, przeglądam o czym tam teraz się pisze i widzę nagle:

Cytuj

Oczywiście, w mojej klasyfikacji nie ma agnostyków. Ale to naturalny odruch. Nie mam o nich zbyt wysokiego zdania, to moim zdaniem, przepraszam, najczystsza forma zwykłego tchórzostwa.

Ciekawe sprawa, że mówienie o nierozstrzygalnych kwestiach (a za taką z czystym sumieniem można uznać istnienie, bądź nieistnienie boga) jako no nierozstrzygalnych i nie zajmowanie stanowiska tam gdzie zajęcie go z góry obarczone jest z błędem można uznawać za tchórzostwo. Jeśli wynikającą z rozsądku powściągliwość uznawać za tchórzostwo, to zajmowanie stanowiska w tej sprawie należałoby określić chyba mianem brawury i hazardu. Trzeba także pamiętać, że patron tego forum także o ile mi wiadomo był agnostykiem i nikt tego mu jakoś nie wytykał.

A tak poza tym Terminusie to pozdrowienia ;)

2
Lemosfera / Re: "Rasa drapiezcow" z 2007 r. skrocona?
« dnia: Października 29, 2007, 07:07:46 pm »
Cytuj
Ja też niestety nie wiem ale postanowiłem napisać.

Dostrzegam tu bardzo subtelną i wysmakowaną złośliwość...  ;)

3
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Kwietnia 06, 2007, 09:07:32 am »

Cytuj
Wszystkim (także nieznający niemieckiego) polecam obejrzenie trailera: http://www.zdf.de/ZDFmediathek/inhalt/29/0,4070,3936957-0,00.html . Pozwoli on się nieco wczuć w klimat.


Ale masakra :), przypomina filmy garażowe robione przez fanów Wojen Gwiezdnych :)

4
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Kwietnia 03, 2007, 08:49:11 pm »
Ważna informacja z dziedziny medycyny http://wiadomosci.onet.pl/1513016,16,1,0,120,686,item.html

5
Prezentacje maturalne / Re: Pomoc w wyborze utworów Lema
« dnia: Marca 29, 2007, 07:35:46 pm »
Cytuj

Boski Bladyrunnerze!

Książka: "Dzienniki Gwiazdowe"
Część: "Ze wspomnień Ijona Tichego"
Tytuł: I

Bardzo dziękuję ;)

6
Prezentacje maturalne / Re: Pomoc w wyborze utworów Lema
« dnia: Marca 29, 2007, 12:35:07 pm »
Cytuj
Doznałem dysonansu poznawczego, po którym wpadłem w rezonans wzdłużny zakończony katelepsją. Wydawało mi się, że Lem często pisał o cyberprzestrzeni, a nawet, jak sądzę, "wynalazł" ją. Aż tu nagle Draco powiedział, że wcale że nie... Nawet perystaltyka mi się zatrzymała! Do tej pory sądziłem, że mózgi elektronowe prof. Corcorana, stojące w zatęchłym laboratorium, na pordzewiałych półkach, żyjące wszystkie we wspólnym świecie (była tam piękna dziewczyna, która nie wiedziała, że umrze, jej ukochany...) żyły właśnie w cyberprzestrzeni. "Corcoran: co pan poczuje, panie Tichy, kiedy podrażnie ośrodek węchu w pańskim mózgu bodźcem elektrycznym identycznym z tym, jaki daje zapach goździka - Tichy: zapach goździka, oczywiście..." Ale...

To chyba wczesne lata 60-te... Cytaty z dna pamięci, może troszkę przekręcam...

Kurcze, gdzie jest to opowiadanie, bo kiedyś wpadłem na podobny pomysł i chętnie bym je przeczytał.

PS. od dziś możecie zwracać się do mnie "boski"  ;)

7
Hyde Park / Odp: Sprawy różnakie
« dnia: Marca 29, 2007, 09:46:09 am »
750. dzień i 500. post...
Tym samym szykuję się do opuszczenia klubu seniora, wnioskuję, aby herbatniki których nie wykorzystałem solidarnie rozdzielić pomiędzy innych klubowiczów, a fotel bujany dotąd przeze mnie zajmowany proszę oddać do dyspozycji najstarszej osobie w grupie. "Cześć i dzięki za ryby!"

8
DyLEMaty / Re: Wiara, nauka... co dalej?
« dnia: Marca 20, 2007, 03:17:35 pm »
Cytuj
nikt by się nie zgodził, by to na jego dziecku przeprowadzano ten eksperyment i uczono tolerancji. Co innego teoretyzować, co innego przechodzić w praktyce.

Tylko, że mowa o dzieciach niczyich, dzieciach z sierocińców, które przez rówieśników również często są szykanowane za brak rodziców. Sądzę, że dla takich dzieci znacznie ważniejsze będzie bycie kochanym niż akceptacja otoczenia, które i tak ich do końca nie akceptuje.

9
DyLEMaty / Re: Wiara, nauka... co dalej?
« dnia: Marca 20, 2007, 01:11:22 pm »
Cytuj

Mi się podobają chłopcy, mi! Blady, sponsorujesz bilety? ;)

A po co bilety, zaraz ci wymyślimy za co można by cię deportować.

10
DyLEMaty / Re: Wiara, nauka... co dalej?
« dnia: Marca 20, 2007, 01:08:41 pm »
Cytuj
Blady jak najbardziej rozumiem Twoją troskę o dobro dziecka i to że nie raz będzie musiało znosić obelgi "kolegów i koleżanek" w szkole jeśli będzie wychowywane przez parę homoseksualną.
Niestety, w takim żyjemy społeczeństwie, ale jeśli sami będziemy ukrywać swoje poglądy za maską konformizmu, to nigdy nic się nie zmieni i o tolerancji i wolności wyboru, to będziemy mogli tylko pomarzyć.
Dzieci niestety "sterowane" przez swoich nietolerancyjnych rodziców są w stanie stworzyć piekło na ziemi koledze, którego na przykład rodzice są rozwiedzeni, albo niewierzący i jeszcze Żydami i na dodatek jedno z nich jest czarnoskóre i nie je mięsa. I już mamy gotowe podłoże do wszelkich szykan i upodleń.
Myślę, że jeżeli dziecko, któremu przyjdzie zmierzyć się z takim okrucieństwem będzie miało odpowiednie wsparcie, to jest w stanie w miarę spokojnie przeżyć szkolne lata.
Być może nawet jakaś znikoma część (ale to zawsze będzie coś) innych dzieciaków, które będą miały z nim kontakt i zobaczą, że to że Jaś ma dwóch tatusiów nie ma złego wpływu na Jasia i że ma kochający i ciepły dom i nie musi się bać, że jak wróci do domu, to zobaczy jak pijany ojciec okłada mamę pięściami, zmieni ich nastawienie i rozwinie ich tolerancję.
Znane są przykłady przedszkoli i szkół integracyjnych gdzie dzieci w pełni zdrowe uczą się i bawią razem z dziećmi autystycznymi albo z zespołem Down'a i zawsze znajdą się rodzice, którzy swojej pociechy nie poślą do takiej placówki, bo przecież ich dziecko nie będzie się z debilami zadawać, bo jeszcze się zarazi, ale jest też grupa rodziców, która nie ma nic przeciwko temu, a wręcz przeciwnie, widzą że ich dziecko uczy się tolerancji i akceptacji, zaprzyjaźnia się z chorym dzieckiem i jest szansa, że w przyszłości wyrośnie na mądrego, otwartego i tolerancyjnego człowieka.
Myślę więc, że musimy rozmawiać na takie tematy, głośno apelować, uświadamiać, a wtedy i nam i naszym dzieciom z jakichkolwiek by nie pochodziły domów i jakich by nie miały rodziców będzie się lepiej żyło.

Czegoś tu nie rozumem, bo piszesz jakbym twierdził, że powinno się zablokować ze względu na to adopcje, a przecież napisałem, iż argument ten należy traktować jako trudność do rozwiązania.


11
DyLEMaty / Re: Wiara, nauka... co dalej?
« dnia: Marca 19, 2007, 02:53:50 pm »
Uf, a mało brakowało, żeby Madagaskar stał się polską kolonią i nigdy byśmy się tych zboczeńców nie pozbyli.

edit: A w ogóle to Polska tylko dla Polaków, a prawdziwy polak jest:
- heteroseksualistą
- katolikiem
- nie pochodzi od małpy
- wyznaje klasyczny model rodziny
- obce mu są zgniłe idee feminizmu itp.
- Jest tolerancyjny (nie bije bez ostrzeżenia odmieńców)

Wszystkich innych należy deportować!!!

12
DyLEMaty / Re: Wiara, nauka... co dalej?
« dnia: Marca 19, 2007, 02:32:09 pm »
Cytuj
No właśnie nie żyjemy w próżni i wszystko zawsze dotyczy ogółu społeczeństwa. Sądzę, że nikt by się nie przejmował homoseksualistami żyjącymi w Andromedzie i tej dyskusji by wtedy nie było.


HOMOSEKSUALIŚCI NA MADAGASKAR!!!!!

13
Hyde Park / Odp: Sprawy różnakie
« dnia: Marca 19, 2007, 10:16:20 am »
Cytuj
]wiele nie straciles ;)

Taaak, to brzmi zachęcająco...  ;)

14
DyLEMaty / Re: Wiara, nauka... co dalej?
« dnia: Marca 19, 2007, 10:14:09 am »
Cytuj
trudno ustosunkować się krótko do tak rozległej dyskusji, choć ciekawe problemy tu poruszono
więc napisze tylko
że przezabawne jest to że temat który zaczął się od pytania "Wiara, nauka... co dalej?" kończy się dyskusją o związkach homoseksualnych  

(przezabawne, ale może symptomatyczne ;))


Można to podsumować następująco: Wiara nauka... co dalej? ... bzdety, oraz tzwn. tematy zastępcze.

15
Prezentacje maturalne / Re: MATURA za pasem Pomocy!!!
« dnia: Marca 19, 2007, 10:11:14 am »
Cytuj
Nie rozumiem. A czym jest rozwój ludzkości jak nie jego podróżą w nieznane? "Odyseja kosmiczna" to nowoczesny epos o podróży w nieznane. Tylko nie mów, że nie dostrzegasz tej przenośni.

Nie powiem, że nie dostrzegam, ale uważam taką interpretację za nadmiernie naciąganą, po prostu "Odyseja" Kubricka jest znacznie mądrzejsza od Homerowskiej, posiada o wiele bardziej złożoną problematykę, zawiera ogromną ilość różnego rodzaju treści odchodzących od głównego jej nurtu. Uważam zatem, że porównywanie jej z dziełem Homera jest jak porównanie "Solaris" z "Wojnami gwiezdnymi", innymi słowy chybione.

Cytuj
No w tej sytuacji to można tutaj także podać jako przykład "Astronautów". Zgadzam się, że także "Obłok" jest o podróży, ale są to książki, które moim zdaniem są dzisiaj co najmniej naiwne, natomiast "Odyseja" Clarke nadal nic nie traci na aktualności.

Może naiwne, ale przynajmniej na temat, dzieło Homera zresztą też do aktualnych nie należy.

Strony: [1] 2 3 ... 15