Autor Wątek: Korone zawirrowania  (Przeczytany 291501 razy)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1395 dnia: Września 21, 2021, 03:23:48 pm »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1396 dnia: Września 21, 2021, 04:07:13 pm »
I niezrobiony test nie wykaże covida.
Za prawdę, prawda to. No ale w jakim celu to wklejasz? Bo chyba jakiś cel miałeś, wklejając. Czy tylko chciałeś poinformować, że niezrobiony test nie wykaże covida?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1397 dnia: Września 21, 2021, 06:15:53 pm »
Mniemam, że nasz okrywający się wizerunkowo łuską Kolega nie dojrzał po prostu do idei fuzzy logic, stąd wszystko jest dlań czarne lub białe, a co nie jest białym w (trzy)stu procentach - czarnym być musi. Stąd chciał po prostu zaprotestować przeciw segregacji sanitarnej zamiast przekalkulować statystyczne szanse, że poszczepionkowiec-bezobjawowiec kogoś zarazi (i porównać to z szansami, iż nieszczepiony to uczyni).
(Choć może być tu i idea ciut mądrzejsza - sugestia, że u nie- wykrywa się wirusa częściej, bo i znacznie chętniej są testowani. Tyle, że trudno tym aż tak dużą dysproporcję wyjaśnić. Nie 99,1 : 0,9.)
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2021, 06:44:29 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1398 dnia: Września 21, 2021, 09:33:43 pm »
I niezrobiony test nie wykaże covida.
Za prawdę, prawda to. No ale w jakim celu to wklejasz? Bo chyba jakiś cel miałeś, wklejając. Czy tylko chciałeś poinformować, że niezrobiony test nie wykaże covida?
Pokazuję  przyczynę statystycznych wrzutek ministra Niedzielskiego.

Mniemam, że nasz okrywający się wizerunkowo łuską Kolega nie dojrzał po prostu do idei fuzzy logic, stąd wszystko jest dlań czarne lub białe, a co nie jest białym w (trzy)stu procentach - czarnym być musi. Stąd chciał po prostu zaprotestować przeciw segregacji sanitarnej zamiast przekalkulować statystyczne szanse, że poszczepionkowiec-bezobjawowiec kogoś zarazi (i porównać to z szansami, iż nieszczepiony to uczyni).
(Choć może być tu i idea ciut mądrzejsza - sugestia, że u nie- wykrywa się wirusa częściej, bo i znacznie chętniej są testowani. Tyle, że trudno tym aż tak dużą dysproporcję wyjaśnić. Nie 99,1 : 0,9.)
To minister Niedzielski powinien pokazać obliczenia pokazujące to i owo. Biorąc z sufitu takie dane, jak zarażalność zaszczepionych
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2021, 11:18:40 pm wysłana przez Q »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1399 dnia: Września 21, 2021, 11:40:49 pm »
Biorąc z sufitu takie dane, jak zarażalność zaszczepionych

Zaraz, dane ma z testów (tyle przetestowali, tak wyszło), nie z sufitu. Rozumiem, że metodologia Ci nie odpowiada - i masz rację, że inny sposób testowania zaszczepionych i nie- może powodować pewne przekłamania (przyznałem to przecież), ale teraz znów należałoby zbadać jaki procent nowych przypadków wykrywany jest przy okazji procedur o których mówimy, czyli głównie rutynowych wizyt w przychodniach (sądząc po znajomych, ludziom możliwość przejścia na teleporady i zdalne wystawianie recept się ogólnie podoba, irytują ich tylko kłopoty - nieraz znaczne - z dodzwonieniem się, więc nie jest ich teraz tak wiele) - bo szpitale i tak testują, rygorystycznie z tego co wiem (exemplum: https://www.mssw.pl/1/dla-pacjenta/o-sposobie-postepowania-w-zwiazku-z-przyjeciem-do-szpitala-do-operacji-planowej), zamiast z góry zakładać, że odchylenia statystyczne będą przeogromne.
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2021, 11:49:34 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1400 dnia: Września 22, 2021, 12:02:17 am »
Mniemam, że nasz okrywający się wizerunkowo łuską Kolega nie dojrzał po prostu do idei fuzzy logic, stąd wszystko jest dlań czarne lub białe, a co nie jest białym w (trzy)stu procentach - czarnym być musi. Stąd chciał po prostu zaprotestować przeciw segregacji sanitarnej zamiast przekalkulować statystyczne szanse, że poszczepionkowiec-bezobjawowiec kogoś zarazi (i porównać to z szansami, iż nieszczepiony to uczyni).
(Choć może być tu i idea ciut mądrzejsza - sugestia, że u nie- wykrywa się wirusa częściej, bo i znacznie chętniej są testowani. Tyle, że trudno tym aż tak dużą dysproporcję wyjaśnić. Nie 99,1 : 0,9.)
https://nczas.com/2021/09/21/wielki-manipulator-niedzielski-jaka-jest-prawdziwa-statystyka-osob-w-pelni-zaszczepionych-wsrod-zakazen-i-zgonow/

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1401 dnia: Września 22, 2021, 04:41:28 am »
Mniemam, że nasz okrywający się wizerunkowo łuską Kolega nie dojrzał po prostu do idei fuzzy logic, stąd wszystko jest dlań czarne lub białe, a co nie jest białym w (trzy)stu procentach - czarnym być musi. Stąd chciał po prostu zaprotestować przeciw segregacji sanitarnej zamiast przekalkulować statystyczne szanse, że poszczepionkowiec-bezobjawowiec kogoś zarazi (i porównać to z szansami, iż nieszczepiony to uczyni).
(Choć może być tu i idea ciut mądrzejsza - sugestia, że u nie- wykrywa się wirusa częściej, bo i znacznie chętniej są testowani. Tyle, że trudno tym aż tak dużą dysproporcję wyjaśnić. Nie 99,1 : 0,9.)
https://nczas.com/2021/09/21/wielki-manipulator-niedzielski-jaka-jest-prawdziwa-statystyka-osob-w-pelni-zaszczepionych-wsrod-zakazen-i-zgonow/
Czemóż zatem Niedzielski łże?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1402 dnia: Września 22, 2021, 09:06:05 am »
Pokazuję  przyczynę statystycznych wrzutek ministra Niedzielskiego.
Skoro piszesz, potrafisz chyba wyjaśnić krótko i bez uciekania od odpowiedzi i bez zbywania pytającego "że to minister powinien wyjaśnić", o co Ci chodzi. W czym tkwi Twoim zdaniem wada(?) ww. zalinkowanego rozporządzenia i dlaczego Twoim zdaniem ma to wpływ na to, na co sądzisz, że ma.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1403 dnia: Września 22, 2021, 11:26:10 am »
@Nex, cieszę się, że jesteś :) . Zacząłem się obawiać.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1404 dnia: Września 22, 2021, 04:16:05 pm »
Pokazuję  przyczynę statystycznych wrzutek ministra Niedzielskiego.
Skoro piszesz, potrafisz chyba wyjaśnić krótko i bez uciekania od odpowiedzi i bez zbywania pytającego "że to minister powinien wyjaśnić", o co Ci chodzi. W czym tkwi Twoim zdaniem wada(?) ww. zalinkowanego rozporządzenia i dlaczego Twoim zdaniem ma to wpływ na to, na co sądzisz, że ma.
Nierobienie testów zaszczepionym w sytuacji kiedy 27% ich jest zachorowanych to po prostu fałszowanie statystyk. I jest profrekwencyjne.
Czuję się zniewolony do spłodzenia wpisu na blogu.

A tu kolejna akcja:
https://twitter.com/synxchaosu/status/1440604005655216130
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2021, 07:31:39 pm wysłana przez Smok Eustachy »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1405 dnia: Września 22, 2021, 10:03:43 pm »
Nie wiem, co precyzyjnie powiedział Niedzielski, musiałbym to posłyszeć, aby uwierzyć, bo wszyscy wszystkich przekręcają na swoje kopyto.
Obecnie w Polsce jest jak wynika ze strony MZ mniej więcej pół na pół zaszczepionych kompletnie (drugą dawką) i całej reszty (po ~19 mln luda w każdej grupie). Jeśli stron nczas.com dobrze przytacza liczby chorych i zmarłych, to zaszczepionych zakażonych (po 14 dniach od II dawki) w dniu 10 września było łącznie 11398, co należałoby odnosić do ok. 19 mln zaszczepionych II dawką. Co daje prawdopodobieństwo zachorowania 6 promili w grupie zaszczepionych, co nie jest prawdą, ponieważ na początku grupa zaszczepionych była mniejsza, należy więc odnosić do siebie chwilowe liczby więc może wychodzi te 0,9%, które podał Niedzielski, ale jakby nie liczyć wynika tylko z porównania samych rzędów tych liczb, że prawdopodobieństwo zachorowania po zaszczepieniu jest małe - a strona nczas.com pisze o czymś innym - mianowicie z metodologii użytej na tej stronie wyniknie niezbicie, że po zaszczepieniu całej Polski wszystkie nowe zakażenia będą w grupie zaszczepionych i stanowić będą 100% udziału względem niezaszczepionych. Czyli szczepienie będzie odpowiadać wg tej metodologii za 100% zachorowań i zgonów - i wówczas jasnym się stanie, że lepiej się nie szczepić. Jest to podobny błąd myślowy, który był opisany tutaj https://forum.lem.pl/index.php?topic=1974.msg88411#msg88411 . I tak dalej.


Natomiast sytuacja jest dynamiczna choćby z tego powodu, że jest nowy szczep i ogólne wzmożenie wirusa z powodu aury. Ja w każdym razie ucieszyłem się, ze należy mi się 3 dawka, nawet jeśli była to radość przez łzy, bo należy mi się niestety z powodu starości. Ucieszyłem się zwłaszcza z powodu, że mieszkam w rejonie obecnie bezwzględnie przodującym w statystyce zakażeń.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1406 dnia: Września 23, 2021, 04:28:03 pm »
Z dziwnych...koincydencji  :-\
Rok temu - 23 września, były stwierdzone 974 zakażenia. Tak tak - tyle co dzisiaj.
Ale covid-zgonów o połowę więcej, bo 28.
https://koronawirusunas.pl/
I do tego dnia letnie wskaźniki były z pogrubsza podobne co teraz. Do jutra.
Od jutra (tamtego roku) następuje wyraźny skok w dynamice już bliższej geometrycznej. Następne dni to 1136; 1587; potem lekki zjazd. I znów do góry - pierwszy października to 1967/30 (zejść). Czy będzie powtórka z rozrywki, czy jednak idziemy innym kursem (dynamiką)?
Się okaże niedługo.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1407 dnia: Września 23, 2021, 11:07:42 pm »
Z dziwnych...koincydencji  :-\
Rok temu - 23 września, były stwierdzone 974 zakażenia. Tak tak - tyle co dzisiaj.
Ale covid-zgonów o połowę więcej, bo 28.

Ale czy w zeszłym roku o zbliżonej porze było tyle dni bez zgonów, co niedawno?
https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,koronawirus-w-polsce--zadnego-zgonu-po-raz-pierwszy-od-marca-2020-r-,artykul,07474219.html

ps. @NEX, też się cieszę, żeś między żywymi ;).
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2021, 11:13:42 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1408 dnia: Września 24, 2021, 12:44:52 am »
Zaszczepienie się wszystkich powinno zamknąć sprawę chyba, czyli zakończyć tzw pandemię?
W każdym razie przy tych wynikach liczba zaszczepionych i niezaszczepionych powinna być wzięta pod uwagę.

I jest wpis odnośny:
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1167833,dlaczego
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2021, 01:45:48 am wysłana przez Smok Eustachy »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki