Autor Wątek: Pytam:  (Przeczytany 424648 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #810 dnia: Listopada 07, 2016, 11:35:56 am »
Powiem tak... Gdyby w/w notka nie miała statusu Secret, nie była ewidentne pisana przez naukowca (poznać po stylu - używa zwrotu "this paper"w konkluzji, jak też bywa w co drugim artykule w "Nature" czy "Science") i survivalami w samym tytule po oczach nie biła, to pewnie bym i uznał, że to dla publiki...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #811 dnia: Listopada 07, 2016, 11:42:40 am »
Wydaje mi się, że rząd zapytał poufnie, NSA poufnie odpowiedział "zachowując standardy", po czy rząd z czystym sumieniem mógł uspokoić publikę (co zresztą robiłby tak, czy siak). Mnie się zdaje, że NSA wszystko robi na serio, nawet jak pytanie jest głupie. Przy czym ono takie nie było, ponieważ na skutek upowszechnienia się rejestracji obrazu różne dziwowiska na zdjęciach były. A do Ruskich zawsze mieli słabość (patrz Jebanow).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #812 dnia: Listopada 07, 2016, 11:49:31 am »
Tylko, że konkluzja tam nie była uspokajająca:

"Although this paper has hardly exhausted the possible hypotheses related to the UFO phenomena, those mentioned above are the principal ones presently put forward. All of them have serious survival implications. The final answer to this mystery will probably include more than one of the above hypotheses.
Up until this time, the leisurely scientific approach has too often taken precedence in dealing with UFO questions. If you are walking along a forest path and someone yells 'rattler' your reaction would be immediate and defensive. You would not take time to speculate before you act. You would have to treat the alarm as if it were a real and immediate threat to your survival. Investigation would become an intensive emergency action to isolate the threat and to determine its precise nature. It would be geared to developing adequate defensive measures in a minimum amount of time. It would seem a little more of this survival attitude is called for in dealing with the UFO problem.
Observations of chimpanzees while in a captive environment have shown that the animals tend to become confused and disoriented. Since they do not usually have adult chimps to teach them how to be good apes, they are not even sure of their behavior. Often their actions are patterned after human behavior and would have virtually no survival value in the wild. Lacking the challenge of environmental adaptation, the bodies of the animals atrophy and become subject to many diseases -- mostly unknown in their wild counterparts. Reactions to stimulus usually become less responsive and suitable. Sex becomes a year-long preoccupation instead of a seasonal madness.
Do the captivity characteristics of modern civilization cause a similar lessening of man's adaptive capability, of his health, of his ability to recognize reality, of his ability to survive?
Perhaps the UFO question might even make man undertake studies which could enable him to construct a society which is most conducive to developing a completely human being, healthy in all respects of mind and body – and, most important, able to recognize and adapt to real environmental situations."


A wcześniej - w segmencie pozaziemskim:

"SOME UFO’S ARE RELATED TO INTRA-TERRESTRIAL INTELLIGENCE. According to some eminent scientists closely associated with the study of this phenomenon, this hypothesis cannot be disregarded. (12) (The well documented sightings over Washington, D.C. in 1952 strongly support his view.) 13 This hypothesis has a number of far-reaching human survival implications:

a. If “they” discover you, it is an old but hardly invalid rule of thumb, “they” are your technological superiors. Human history has shown us time and again the tragic results of a confrontation between a technologically superior civilization and a technologically inferior people. The “inferior” is usually subject to physical conquest.

b. Often in the past, a technologically superior people are also possessors of a more virile or aggressive culture. In a confrontation between two peoples of significantly different culture levels, those having the inferior or less virile culture most often suffer a tragic loss of identity and are absorbed by the other people.

c. Some peoples who were technologically and/or culturally inferior to other nations have survived--have maintained their identity--have equalized the differences between them and their adversaries. The Japanese people have given us an excellent example of the methods required to achieve such survival:

(1) full and honest acceptance of the nature of the inferiorities separating you from the advantages of the other peoples,
(2) complete national solidarity in all positions taken in dealing with the other culture,
(3) highly controlled and limited intercourse with the other side--doing only those things advantageous to the foreigner which you are absolutely forced to do by the circumstances,
(4) a correct but friendly attitude toward the other people,
(5) A national eagerness to learn everything possible about the other citizens--its technological and cultural strengths and weaknesses. This often involves sending selected groups and individuals to the other's country to become one of his kind, or even to help him in his wars against other adversaries.
(6) Adopting as many of the advantages of the opposing people as you can, and doing it as fast as possible – while still protecting your own identity by molding each new knowledge increment into your own cultural cast."


Przy czym nie chodzi mi o to, że to dureń pisał (mimo Zajcewa), bo zarówno implikacje ew. Kontaktu, jak i teza, że fenomen widzenia UFO, może być formą  reagowania na gwałtownie się poszerzający obraz świata (od Przełomu Einsteinowskiego tak wiele czasu jeszcze wówczas nie minęło w sumie) opisane przytomnie.
Idzie mi raczej o to, że NSA stara się na bieżąco reagować na potencjalne niebezpieczeństwa (co - wbrew pozorom - o owej służbie dobrze świadczy), zanim ma czas ustalić na ile one poważne (ta "immediate and defensive reaction", co o niej w/w notka wspomina, następuje).
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2016, 11:59:14 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #813 dnia: Listopada 07, 2016, 12:12:24 pm »
No toż samo mówię. Ale w kwestii Obcych jest element magii - jeśli są bardziej zaawansowani to w naszym pojęciu cuda mogą robić i w zasadzie nic nie wiadomo. My możemy myśleć, że ich nie ma, a oni są. A w kwestii komputerów kwantowych jest udowodnione doświadczalnie, że liczby pierwsze rozkładają. Jest x papierów, które sam linkowałeś, że da się to zrobić w laboratorium i w przeciwieństwie do Obcych nie ma tu elementu "nie wiemy na pewno, więc zostawiamy sobie margines, żeby jak wyskoczą zza krzaka nikt nie miał pretensji" - bo to co zrobiono w laboratorium to wiemy najpewniej jak się da.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #814 dnia: Listopada 07, 2016, 12:15:55 pm »
A, z tym nie polemizuję ;).

(I - wracając do sprawy zasadniczej - dodam, że S.R. robi sobie - IMHO - krzywdę, że się inglisza nie poduczy, albo jakiej - jak by Mistrz rzekł - przystojnej tłumaczki o pomoc nie poprosi ;), bo tym sposobem od sporej ilości istotnych danych się odcina, a reperkusje tego znacznie szersze, niż ślepy upór w tej czy innej forumowej dyskusji. Zdolność jakiego-takiego ogarniania świata cierpi. A chyba wszyscy tu uznajemy to ogarnianie za istotne.
W wypadku aktywnego dziennikarza, który również cudze opinie kształtuje - podwójnie istotne.)

ps. Jak już nam na kwestie uficzne ;) zeszło, i na sprawę papierów:
http://link.springer.com/article/10.1023%2FB%3AQUAS.0000015542.28438.41
http://www.bluebookarchive.org/
I jeszcze w roli ciekawostki - wspominki pierwszego szefa w/w projektu:
http://www.nicap.org/rufo/contents.htm
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2016, 03:48:57 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #815 dnia: Listopada 07, 2016, 09:24:11 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #816 dnia: Listopada 08, 2016, 09:48:46 pm »
Czy ja dobrze pamiętam, że ktoś gdzieś kiedyś na Forum poruszył temat książki pani profesor Agnieszki Gajewskiej (o panu Lemie w aspektach Holakaustowych) LATEM tego roku, a na pewno przed wrześniową Lemoniadą (skoro książka stała się wtedy nagrodą)? Wpisuję do wyszukiwarki forumowej Autorkę, wpisuje oddzielnie tytuł - i nic. Może ja już w piętkę gonię (mam zwidy, słyszę głosy)?
Ludu Forumowy, pomóż, proszę...
R.
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2016, 10:37:02 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #818 dnia: Listopada 08, 2016, 10:38:25 pm »
Dzięki, Maźku. Jeśli dobrze rozumiem, to trzeba BARDZIEJ ufać zwykłym guglom NIŻ wyszukiwarce forumowej?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #819 dnia: Listopada 10, 2016, 07:39:03 pm »
Tak, zdecydowanie.
Należy wpisać frazę a potem site:strona_na_której_chcesz_szukać
to ogranicza poszukiwania do danej strony

Czyli jeśli szukasz "Gajewska" na naszym forum, to należy wpisać w gugla:

Gajewska site:forum.lem.pl
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #820 dnia: Listopada 10, 2016, 09:12:20 pm »
Dzięki :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #821 dnia: Listopada 10, 2016, 09:37:12 pm »
Zakładając brak ograniczeń finansowych: w którym kraju chcieliby Państwo zamieszkać, gdyby mieli Państwo ochotę wyjechać (raczej) na stałe z Polski? Można podać najwyżej TRZY kraje...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #822 dnia: Listopada 10, 2016, 09:48:59 pm »
Gdybym nie miał ograniczeń finansowych to bym nigdzie nie mieszkał na stałe, tylko jeździł, a gdyby jednak okazało się, że tego potrzebuję, to w Polsce miałbym bazę.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #823 dnia: Listopada 10, 2016, 11:02:06 pm »
ja u siebie na wsi chyba jednak mimo wszystko
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #824 dnia: Listopada 10, 2016, 11:04:16 pm »
a jak na krótko tak z pół roku to Grecja, Korea (oczywiście południowa) i Kalifornia :3
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.