Autor Wątek: think tank?  (Przeczytany 44741 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: think tank?
« Odpowiedź #45 dnia: Maja 05, 2011, 01:13:01 pm »
Cytuj
Nie czuję specjalnej więzi z małpiatkami
Ja też :-)
VSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

.chmura

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: think tank?
« Odpowiedź #46 dnia: Maja 05, 2011, 02:23:12 pm »
Jedyna sensowna odpowiedź dla mnie brzmi: to nie musi i nie powinno być gatunkowe Zabójstwo HS, lecz gatunkowy Podział.Na moją intuicję, na tym tle nie obejdzie się bez krwawych walk, prześladowań, zamachów i innych aktów terroru podobnych genezą i zapałem do średniowiecznych waśni religijnych.
.chmura - chyba - sama nie wie, co dokładnie myśleć o celowości Przesiadki i - ogólnie - skłania się do tezy Seniora, że "to nie musi i nie powinno być gatunkowe Zabójstwo HS, lecz gatunkowy Podział". .chmura podziela także opinię, że "na tym tle nie obejdzie się bez krwawych walk, prześladowań, zamachów i innych aktów terroru podobnych genezą i zapałem do średniowiecznych waśni religijnych" (już widzę np. sycylię  zamienioną w rezerwat dla ostatnich ludzi-fundamentalistów, którzy w Nowym Świecie są jak nieużywający  elektryczności ortodoksyjni amisze we współczesnych stanach).
*
a co się tyczy aborcji, in vitro itp. to jest to - w oczach .chmury - inny temat - krótko mówiąc - .chmura nie widzi tu większych problemów etycznych, akceptując, z grubsza, rozwiązania rodem z rozwiniętego świata typu tych, które wybrali np. niemcy, szwedzi, brytyjczycy...
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2011, 02:28:13 pm wysłana przez .chmura »

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Re: think tank?
« Odpowiedź #47 dnia: Maja 05, 2011, 02:35:18 pm »
Cytuj
Nie czuję specjalnej więzi z małpiatkami
Ja też :-)
VSM

A ja owszem  ::)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: think tank?
« Odpowiedź #48 dnia: Maja 05, 2011, 05:54:39 pm »
Uważam, że właśnie na tym polega bezcenna cudowna polityczno-filozoficzno-każdainna BIJORÓŻNORODNOŚĆ, dzięki której od paru milionów lat rozwijamy się społecznie (technologicznie i kulturowo).
VSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: think tank?
« Odpowiedź #49 dnia: Maja 05, 2011, 09:35:26 pm »
Bijoróżnorodność tzn. że na różne sposoby biją ;) ?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: think tank?
« Odpowiedź #50 dnia: Maja 05, 2011, 09:48:32 pm »
Dokładnie tak !
S.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: think tank?
« Odpowiedź #51 dnia: Maja 06, 2011, 09:54:23 am »
@ .chmura
In vitro oraz antykoncepcja to oczywiście inny temat, lecz ja te terminy wymieniłem tutaj wyłącznie w celach porównawczych: że to podobnego typu emocje, przynajmniej u ludzi uboższych duchem...
Sędzia Boski Członek 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: think tank?
« Odpowiedź #52 dnia: Maja 06, 2011, 02:39:18 pm »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: think tank?
« Odpowiedź #53 dnia: Maja 06, 2011, 02:51:45 pm »
No to czemuście mnie tak przeinaczyli ze starszego nikomuniewadzącego seniora, Panie Terminusie, i pozostali Globaliści?
SBC (poprzednio VSM)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: think tank?
« Odpowiedź #54 dnia: Maja 07, 2011, 01:44:43 am »
Ja nic jak babcię kocham

.chmura

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: think tank?
« Odpowiedź #55 dnia: Maja 07, 2011, 02:37:12 am »
.chmura - chyba - sama nie wie, co dokładnie myśleć o celowości Przesiadki (...).
"co dokładnie myśleć o celowości Przesiadki (Wielkiej Przebudowy)?" to pytanie jest - chyba - źle postawione. nie będzie Jednej Radykalnej Przesiadki, o której "celowości" będzie "myślane". będą tysiące i tysiące małych kroków, nawrotów, skoków i zastojów. w ten sposób Wielka Decyzja okaże się wypadkową rozwleczonych przez stulecia małych decyzji i małych zaniechań, a proces okaże się - jak wcześniej tyle podobnych, choć mniej widowiskowych, mniej zróżnicowanych wewnętrznie, mniej brzemiennych w skutki procesów - niemożliwy do powstrzymania. tak oto, stopniowo, Nieczłowiek wypoczwarzał się będzie z Człowieka.
« Ostatnia zmiana: Maja 08, 2011, 04:45:36 pm wysłana przez .chmura »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Dokładnie tak
« Odpowiedź #56 dnia: Maja 07, 2011, 04:41:24 am »
Uważam, że .chmura ma 129% racji. Będzie właśnie tak. Dokładnie tak, jak to .chmura ujmuje. Nie inaczej.
Jak wobec Tego miewa się "moje" Wielkie Prawo Lema (Cokolwiek zajdzie, INACZEJ niż wedle prognozy zajdzie)? Uważam, że ono miewa się dobrze, ponieważ dotyczy prognoz detalicznych, a te wydają się niemożliwe. [Upuszczona szklanka na pewno rozbije się o kamienną podłogę, lecz jakiego kształtu będą okruchy, ile ich będzie i gdzie znieruchomieją - przewidzieć się nie da]
Notabene, dobre kilkaset postów temu usiłowałem namówić P.T. Forumowiczów do lektury przynajmniej pierwszych 90 stronic niezwykłej książki pana Garreau pt. "Radykalna ewolucja", którą można kupić u kol. Prószyńskiego za niecałe 7 zł - lecz napotkałem na Forumowy Odpór (patrz:  http://forum.lem.pl/index.php?topic=645.0 oraz przy okazji http://www.remuszko.pl/to/recenzja.php). A wspominam o tym dlatego, że powyższa arcytrafna wizja .chmury jest w tej książce omówiona ciekawie i obszernie.
S.R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Re: think tank?
« Odpowiedź #57 dnia: Maja 07, 2011, 01:26:34 pm »
Istnieje obecnie Singularity Institute for Artifical Intelligence - instytucja naukowa, która zajmuje się badaniem zarówno sztucznej inteligencji poziomu GOLEM-owego jak i szeroko rozumianym transhumanizmem (w szczególności też przejściem "z białka w metal"). Materiałów na linkowanej stronie oraz na pokrewnych jest mnóstwo, nie miałem dotychczas czasu zrobić nawet gruntownego przeglądu. Żal mi tylko, że coś takiego się rozwija, ma ogromne finansowanie, itp. a nikt z SIAI pewnie nawet nie wie, że 50 lat temu w Polsce był taki ktoś jak Stanisław Lem, który samotnie się z tymi problemami zmagał i w moim odczuciu podszedł do nich na najwyższym poziomie. Summy na pewno nie znają, bo nie było nawet jej angielskiego tłumaczenia.

.chmura

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: think tank?
« Odpowiedź #58 dnia: Maja 07, 2011, 03:07:06 pm »
zaciekawiona .chmura odwiedziła już, wirtualnie, Singularity Institute for Artifical Intelligence. tzoka wiadomość o istnieniu tej instytucji, a także link do jej internetowego serwisu, mają, we wszystkich oczach .chmury, przełomowe znaczenie dla zainteresowanych Wielką Przebudową. na Mistrza ci ludzie się powołują, lecz są to powołania ogólnikowe, choć wydaje się, że np. summa technologiae powinna być ich biblią. 
*
co prawda, na razie, .chmura w zasadzie nie odkryła kluczowych nowych informacji o Wielkiej Przebudowie, jednak .chmurza eksploracja tego serwisu będzie trwała. innych eksplorerów .chmura prosi o prezentację ewentualnych łupów. odpłacę tą samą monetą.
*
niekiedy .chmurę przeszywa dojmujący żal, że nie kończy oto właśnie liceum w małym miasteczku... hej tam, maturzyści! ci, którzy rozumieją słowa dłuższe niż dwusylabowe, nie dostają biegunki, kiedy słyszą "całka"! oto okno na nieskończoność, przez które mieszkaniec zaścianka, gdzie rządzą średniowieczne relikwie, gdzie o wrogu pisze się na murze "rzyd", a wielkie marzenia dotyczą małych przekrętów, może wyjrzeć na świat, zaczerpnąć powietrza: wygląda na to, że jak nie http://www.nasa.gov/, to http://singinst.org/!
« Ostatnia zmiana: Maja 09, 2011, 07:33:12 pm wysłana przez .chmura »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: think tank?
« Odpowiedź #59 dnia: Maja 07, 2011, 03:26:50 pm »
Panowie (i Pani, Olkopolko), to być nie może. Naprawdę niedowierzam.
Legendarna Summa, Pismo Święte Najnowszego Testamentu, nie została przetłumaczona na angielski ? ? ?
A to pies ich drapał, pieprzonych Angoli, Amerykanów i Afroamerykanów!
Stanisław Remuszko
P.S. Chociaż może raczej powinienem im współczuć...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )