Autor Wątek: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]    (Przeczytany 287579 razy)

Deckert

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwca 17, 2005, 10:54:05 am »
zapalony, czy zgaszony?  ;)


dzi

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwca 17, 2005, 11:18:32 am »
zapalony, wlasnie po dymku poznalem

Terminus

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwca 17, 2005, 11:19:08 am »
No, Deckard ładnieście to sobie wymyślili, kolego. No, ja nie będę udawał że nie wiem co te wszystkie obiekty oznaczają, bo już znalazłem wyjaśnienie tego obrazka w internecie, ale po tym jak mnie Macro upomniał wyciąłem adres, żeby nie psuć zabawy (por. poprzednie posty).

Ale kilka spraw poruszyłeś, które tam rzeczywiście są. Choć może powiem, że mimo wszystko (1) to koło, i to dość ważne :) kropki pod nim też wbrew pozorom mają opisywać pewne obiekty kołowe...

POzdróWka

dzi

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwca 17, 2005, 11:20:48 am »
a czemu Pluton sie nie zmiescil? ;)

Terminus

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #109 dnia: Czerwca 17, 2005, 11:24:16 am »
Zmieścił się! Co, nie umiemy policzyć do dziewięciu?

paszta

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #110 dnia: Czerwca 17, 2005, 11:31:43 am »
- dostrzegłem też naszą Galaktykę  :)
i nie wiem czy większy kwadrat poza centrum, na jednym z ramion to nie jest znacznik miejsca skąd jesteśmy.
- z lewej od góry w dół jest nasz układ słoneczny (większe planety - większe kwadraty, za Marsem chyba jakiś pas śmieci) A PLUTON SIĘ NIE ZMIEŚCIŁ BO ON MAŁY  raczej nie zasługuje na miano planety.
- tylko nie wiem co to od Ziemi w prawo za ciąg znaków
- to nieco poniżej niego też skojarzyłem z DNA tylko on wychodzi z jakiegoś znaku, jak  gdyby opozycji (odwrócone H), nie wiem co to.
- od DNA prowadzi kreska skośna do sylwetki, więc wskazanie genezy.
- tylko nie wiem co to po prawej od sylwetki, jakby powtórzenie znaku opozycji góra-dół tylko w dużym wymiarze. Na razie nie wiem o co tu chodzi.
- zamiast Słońca kwadrat to dobrze bo silenie się na kółko zamazywałoby obraz a tak mamy dużą wyraźną figurę geometr. co sugeruje, że właściwie odczytujemy obraz jak ktoś już sugerował.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2005, 11:38:26 am wysłana przez paszta »

paszta

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #111 dnia: Czerwca 17, 2005, 11:50:53 am »
Może to odwr. H to sugestia dwóch "nici" sprzężonych.
Powtórzenie tego obok postaci sugeruje sposób rozmnażania: rozdział nici. No i na jednej z tych nici, być może jej przedłużenie między nogami postaci "bazuje" ten człowieczek.
Dlaczego obok Marsa kropka ?
Czy w "wierszu" Merkurego oraz Wenus też nie ma jakich informacji zakładając, że nie należą te kropki już do Galaktyki? Nie wiem?
Przede wszystkim: CO JEST OBOK ZIEMI ZAKODOWANE ?? Ja bym myślał o cyklu obiegu do obrotu, ich proporcji lub odległości od Słońca ale jak .>/? lub lepiej proporcji odległości do czasu obiegu liczonych w jednostkach świetlnych jako bezwzględnych powiedzmy.
Możnaby też przyjąć czas obiegu Merkurego jako pierwszej planety za 1 .....Koniec pomysłów  :(
« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2005, 01:03:17 pm wysłana przez paszta »

Deckert

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #112 dnia: Czerwca 17, 2005, 01:54:10 pm »
Przeszukałem internet i znalazłem tą wiadomość, którą widziałem kiedyś w telewizji. Jest nieco inna od tej przedstawionej przez Macrofungela.



Zdaje się, że to wcześniejsza wersja.

CU
Deck

Deckert

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #113 dnia: Czerwca 17, 2005, 02:04:18 pm »
No i jeszcze jedno. Właśnie natknąłem się na ciekawy opis dotyczący rodzielczości obrazka-wiadomości.
Kiedy Frank Drake (twórca wiadomości) wpadł na swój pomysł, wysłał do wielu naukowców 1271 bitową informację. Drakowi zależało na tym, by sprawdzić ilu z nich wpadnie na pomysł że owe 1271 bitów to wynik mnożenia dwóch liczb pierwszych 31 i 41. Kiedy ułożyliby sobie z tego macierz 31 x 41 lub 41 x 31 to jedna z nich nie pokazałaby nic szczególnego, druga natomiast pokazałaby zakodowany przez Drake'a obraz. Tylko jeden naukowiec wpadł na ten pomysł!

Oto link http://www.daviddarling.info/encyclopedia/D/Drakecrypto.html


Macrofungel

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #114 dnia: Czerwca 17, 2005, 04:35:55 pm »
Niezmiernie cieszy mnie zaangażowanie członków Akademii w prace nad rozkodowywaniem sygnału. ;D Żeby niczego jeszcze nie wyjaśniać powiem, że można już zauważyć pewne postępy. ;) Byle tak dalej. Nie wiem, kiedy mam przedstawić pełne rozwiązanie- umówmy się, że jak już wszystkim zabraknie pomysłów, co będzie się przejawiało nagminnym odchodzeniem od wątku, umieszczę tu to, co uprzednio próbował zaprezentować profesor Terminus.
  Jeszcze jedno: bardzo ładną wiadomością uraczył nas profesor Deckard. Szkoda tylko, że wszystko jest już opisane  :( O ile mi wiadomo, jest to zmodyfikowana wersja poprzedniego sygnału, która to właśnie została wysłana w stronę gromady kulistej w Herkulesie. Jest tam z pewnością kilka(dziesiąt) tysięcy systemów planetarnych, i to głównie bardzo starych, więc prawdopodobieństwo natrafienia na zaawansowaną cywilizację tam właśnie jest największe. Odpowiedzi możemy się spodziewać najwcześniej za 48 000 lat  :(

dzi

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #115 dnia: Czerwca 17, 2005, 04:40:00 pm »
Nagminnym odchodzeniem od watku Glosu Pana? ;)

Macrofungel

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #116 dnia: Czerwca 17, 2005, 04:52:42 pm »
Może powinienem to sformułować inaczej. W każdym razie krzyczcie, jak już nie będziecie mogli nic wymyślic.

dzi

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #117 dnia: Czerwca 17, 2005, 04:55:54 pm »
<krzyczy>

Deckert

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #118 dnia: Czerwca 17, 2005, 04:59:34 pm »
Doktorze Macrofungel proszę o udostępnienie znanych Panu informacji.

Macrofungel

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #119 dnia: Czerwca 17, 2005, 05:20:35 pm »
Niech i tak będzie. Jak ktoś chce jeszcze pokombinować, niech nie czyta. A wiec:

 *Jak Szanowni Państwo słusznie zauważyli, obiekty na lewej krawędzi obrazka reprezentują nasz układ planetarny. Nie ma Plutona, jest za to pas asteroidów między Marsem a Jowiszem.
  *Na wysokości Ziemi, Marsa i Wenus zapisano binarnie liczby: cztery miliardy, dwa tysiące i pięć. Mają one oznaczać liczbę mieszkańców poszczególnych planet. Autor wyszedł z załorzenia, że do czasu odebrania sygnału przez ewentualną cywilizację dokona się u nas znaczny postęp, więc Mars najprawdopodobniej zostanie skolonizowany.
  *Sylwetka na dole to oczywiście Homo Sapiens.
  *Cztery bity pod ludzikiem nie mają specjalnego znaczenia semantycznego- to po prostu podpis autora.
  *Gdzieś w centralnej części powinna się znajdować binarna reprezentacja liczb od 1 do 5. Ot, tak sobie...
  *Również w postaci binarnej zapisano wymiary ludzika: 31. Jednostką jest długośc fali, na której odbywa się transmisja, czyli ok. 10 cm (nie ma podstaw by twierdzić, że wszystkie istoty używają metrów). Wynikałoby stąd, że autor wiadomości jest trzymetrowym gigantem. Pewnie miał jakiś kompleks  ;)
  *Podobno jest tam schemat cząsteczek węgla i tlenu, czyli pierwiastków kluczowych dla naszego życia.

  Zaraz poszukam strony, na którą trafił Terminus, tam jest to wyjaśnione obrazowo.