Autor Wątek: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]  (Przeczytany 289674 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #360 dnia: Lutego 10, 2018, 12:28:54 am »
liv, jednego nie uwzględniasz w tych statystykach - liczby aktywnych użytkowników (i to takich, którzy sporo - z sensem - postowali, a tę wartość mam za kluczową.

I druga rzecz - statystyki dostępne są dla okresu 2008-2018, ja mam na myśli lata wcześniejsze (2006 np.), kiedy robiłem tu głównie za lurkera (i tuż potem - za naczelnego irytka  ;)). Pamiętam te ówczesne debaty o tym i o owym, te spory o solipsyzmy, rozmowy o ewolucji, te spontanicznie się rodzące dyskusje o GOLEMie (choć, prawda, jak czytam jak sobie dziś Lieber Augustin z maźkiem debatują to jest ten sam poziom i serce - a raczej układ limbiczny - rośnie, jak analizujecie z olką "Solaris" przez pryzmat Dostojewskiego, podobny).

Przy czym jednak powiedzmy, że temat S.R. odpuszczę (może nawet definitywnie, jeśli facet niczego spektakularnego znów nie odwali). Przy jego obecnej quantity faktycznie zdaje się mało uciążliwy (czyli jakby coś zrozumiał), a zawsze możesz go bronić tym, że onelinery jego nie odbiegają zasadniczo od treści takich oto dyskusji:
http://forum.lem.pl/index.php?topic=105.15

Wolę sobie z Wami podyskutować o Lemie niż toczyć spory, z których najwidoczniej nic - poza obustronnymi nerwami i rzucaniem gorzkich słów nie wynika - nie wynika.

(Choć szkoda każdej osoby, która odeszła/do lochu PM-owego zeszła, szkoda... Szkoda też, że tylko mnie te odejścia/zstąpienia sen - metaforycznie rzecz jasna - z oczu spędzają.)
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2018, 12:33:13 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #361 dnia: Lutego 10, 2018, 12:41:35 am »
Jesteśmy na niemożliwie nudnej stronie 25.
Polecam - po raz wtóry - stronę 1:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=188.0
Rok 2005.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #362 dnia: Lutego 10, 2018, 12:44:03 am »
Wniosek jeden - Twoje ulubione kółeczka zataczamy :D. Widać idee organizacji i dezorganizacji będą tu się ścierać do cieplnej śmierci Wszechświata, niczym sprzeczne prądy w mózgu elektronowym.

Ale i Tobie tę lekturę polecam - zobacz ile nicków w tamtej dyskusji udział brało. I ile ubyło.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2018, 12:52:08 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #363 dnia: Lutego 10, 2018, 04:20:04 am »
Wniosek jeden - Twoje ulubione kółeczka zataczamy :D. Widać idee organizacji i dezorganizacji będą tu się ścierać do cieplnej śmierci Wszechświata, niczym sprzeczne prądy w mózgu elektronowym.

Ale i Tobie tę lekturę polecam - zobacz ile nicków w tamtej dyskusji udział brało. I ile ubyło.
Taki lajf

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #364 dnia: Lutego 10, 2018, 05:17:47 am »
Ja byłbym za prostym jawnym głosowaniem, czy Q należy odebrać moderację. Kto za, kto przeciw. Mam wrażenie, że za odebraniem Q moderacji opowiedzieli się niedwuznacznie Liv, Maziek, Hornet, Olkapolka i ja (niniejszym). Teraz należałoby poprosić pozostałych częściej pojawiających się uczestników (są wymienieni w wątku "Statystyki"), co oni sądzą na ten temat. I postąpić tak jak w przypadku karmy: głosowanie, którego wynik zostanie przedstawiony Skrzatowi do akceptacji

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #365 dnia: Lutego 10, 2018, 09:41:39 am »
Jestem przeciw. Wszystkie takie decyzje na tym forum były suwerennymi decyzjami osób posiadających odpowiednie uprawnienia. Żadnych sądów ludowych (moim zdaniem). Nie róbmy z tego większego cyrku niż się stara jego własna trupa.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #366 dnia: Lutego 10, 2018, 10:43:24 am »
To może i ja uczynię deklarację by ów cyrk zakończyć. Zamierzam (co w sumie dawno już uczyniłem, bo i ostatnio trollowałem z pozycji prywatnych, po nożyczki, jak było widać, nie sięgając; trudno więc rzec, że ich nadużyłem ;)) - skoro forumowy konsensus zdaje się tak stanowić, ceniąc wolność z pogranicza anarchii - ograniczyć swoje moderatorskie obowiązki do usuwania spamu, dodawania linków do wiadomego linkowiska i przenoszenia czegoś czasem, ale nie forsownie. Zamierzam też - jako rzekłem post wcześniej - odpuścić wiadomy temat. (Nie wycofuję się ze swoich racji, ale faktycznie dość komedii.) Jeśli mimo to kto chce odebrać mi drewnianą moderatorską szablę (choć bardziej niż z bronią z kalkulatorową komandorią Saussure'a mi się tutejsze moderowanie kojarzy), z której pożytku i tak niewiele, bo sobie tym samopoczucie poprawi, prosiłbym aby załatwiał to ze skrzatem czy nawet olką kanałami prywatnymi, by - po roku z okładem - zakończyły się wreszcie nasze tutejsze spory.

Poza tym - jak to się w kręgach biskupich mówi - wybaczam i proszę o wybaczenie ;).

A Stanisławowi Remuszce - z lekką ironią - życzę niniejszym sto lat z okazji minionych urodzin. W końcu człowiek, a sam zawsze powtarzałem, by luckie ;) sprawy brać z dystansem.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2018, 11:07:30 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #367 dnia: Lutego 10, 2018, 11:08:58 am »
@ Maziek
Decyzje oczywiście należą do suwerena. Tak samo było z karmą i głosowaniem nad jej usunięciem: https://forum.lem.pl/index.php?topic=188.msg69036#msg69036
:-)

R.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2018, 12:12:39 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #368 dnia: Lutego 10, 2018, 11:44:09 am »
Zgadzam się z maźkiem.
Żadnych sądów. Q dosyć już tutaj przedstawił swoich - wartościujących, personalnych.
Nie sądzę by skrzata to specjalnie interesowało.

Tak, jak napisałam:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=188.msg71125#msg71125
Jeśli będzie taka potrzeba - zrobię to bez dyskusji, bo tych już odbyło się w wiadomym temacie aż nadto.

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #369 dnia: Kwietnia 08, 2018, 07:40:17 pm »
@ LA

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1587.msg72103#msg72103

Tak się pisze po polsku (przez "ch"), tylko Maziasty nie zna się na ortografii, a jest za leniwy, by wpisać w gugle.

R.



Post rozpoczął poniższą dyskusję - stąd - razem z poniższymi - został przeniesiony z "Poradni językowej" - ol
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2018, 09:45:19 pm wysłana przez olkapolka »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #370 dnia: Kwietnia 08, 2018, 08:01:06 pm »
Remuszko, jak już tak musisz zaznaczać swoją obecność na Forum, to spróbuj pisaniem z sensem, tak dla odmiany.
Naprawdę nie widzisz, jak nawet życzliwi ci (np. maziek) odbierają jakichś 90 (jak nie 99) % twoich wypowiedzi? (W PM-ach już nawet dyskusje chodzą czyś w ogóle poczytalny. I padają takie pytania nie na zasadzie złośliwości, troski bardziej.)
A prosiłem kiedyś, żebyś nam o Lemie opowiedział, podobno ;) się znaliście. Miałbyś okazję zabłysnąć tak, jak lubisz. I to naprawdę, a nie wyłącznie we własnym mniemaniu.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2018, 08:04:32 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #371 dnia: Kwietnia 08, 2018, 08:29:00 pm »
Ciekawi mnie Q skąd Ty wiesz, jak ja odbieram odpowiedzi Remuszki? Już raz prosiłem dość dobitnie, nie wycieraj sobie mną otworu twarzowego. Ja od siebie, jako ja, mogę Ci zdradzić, że zastanawiam się od dłuższego czasu, czy osobowość Remuszki do końca Cię nie usidliła i czy celem Twego życia nie pozostanie jego zwalczanie na wszystkich frontach? Pod płaszczykiem troski, który to jednak płaszczyk, uwierz mi, kusy jest i nazbyt często odsłania, czego nie powinien. Może jeszcze czas podbić obręcz i ścisnąć klepki oraz zakończyć tę żenującą podjazdówkę. Wyglądasz jak bladawiec przy Ferrycym - sapiesz, stękasz, kucasz, próbujesz dźgnąć - a Ferrycy tylko stoi i czeka aż się oń rozplumkniesz. Ku czemu, według mnie, obiektywnie idzie.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2018, 08:32:07 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #372 dnia: Kwietnia 08, 2018, 09:12:33 pm »
Po pierwsze niezbyt rozumiem dlaczego usiłujesz mnie obrazić - ja Cię nie atakuję. Po drugie - wnioski o tym jak postrzegasz wyciągam - rzecz jasna - z tego co piszesz (a to, co piszesz do S.R. nie przypomina normalnego forumowego dialogu, tylko sokratyczne naprowadzanie niesfornego dziecka na najbardziej oczywiste prawdy; Cetarian to swego czasu nazwał mocniej, pisząc coś o próbach skłanianiu do używania podstaw logiki/zdrowego rozsądku, niedawno cytowałem). Po trzecie - dlaczego sugerujesz, że moja troska jest fałszywa (zmapowałeś mój mózg, trzymasz na biurku symulację i wiesz?)?
Po czwarte (i najważniejsze): jak piszesz "żenująca podjazdówka" skończyłaby się dawno, gdyby tylko S.R. zaczął wypowiadać się (i ogólnie forumowo zachowywać) z sensem (choćby: przestać błaznować jak pięciolatek, przestać obrażać kogo podleci - ostatnio jak nie miazo, to Kuzynkę). Szczerze liczę, że jest jednak zdolny to zrobić, dlatego zwróciłem się do niego ze słowami, do których odniosłeś się tak, jak się odniosłeś (mówiąc w skrócie: w sposób nieprzyjemnie zaskakujący). IMHO uczyniłbyś znacznie lepiej przyłączając się do tego apelu (masz chyba jakiś wpływ na swojego kolegę? ;)), zamiast sobie po mnie bezpodstawnie jeździć.

ps. Jeśli chcesz coś sobie ze mną wyjaśnić - zapraszam na PM. Tu, wbrew temu co myślisz, odezwałam się w intencji zakopania topora (po raz drugi zresztą, jak nie wierzysz mi na słowo - spytaj tzoka), nie rozwalania nim czyichkolwiek (choćby i remuszkowych) czerepów ;), więc nie chciałbym toczyć dalszych sporów.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2018, 09:34:03 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #373 dnia: Kwietnia 08, 2018, 09:33:34 pm »
Q, jak wrócisz do siebie z czasów, kiedy byłeś "Szanownym Kju" czy jak tam to leciało, to pogadamy. Póki co pracuj nad swoim zdrowym rozsądkiem, a nie Remuszki. Ty jeszcze młody jesteś, masz szansę. Obrazić? A czym? Stwierdzeniem, że pewien wzorzec zachowania występuje u Ciebie od pewnego czasu non-stop i że przykro się to czyta? Że zachowujesz się jak Automateusz po znielubieniu przyjaciela i o ile się nie ogarniesz, to do końca życia będziesz zbierać śmieci i papierki, żeby go pod nimi pogrzebać? Uważasz, że to obraźliwe to nic prostszego: przestań i żyj swoim życiem a nie cudzym. Daj odpocząć od tej opery mydlanej. Chyba już ze trzy razy solennie obiecywałeś, że odpuścisz i co? Obraźliwe - jak cholera, dla Twego wysokiego, jak mniemam, IQ.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #374 dnia: Kwietnia 08, 2018, 09:44:15 pm »
Naprawdę nie widzisz, że reaguję kiedy Remuszko bzdurzy (całkiem serio powodując PMowe dyskusje wiadomego typu) i obraża, a nie czepiam się niewinnego użytkownika, bo go - dajmy na to - nie lubię? I, że proponuję mu honorowe wyjście z tego impasu - przecież jeśli np. zacznie opowiadać o swoich kontaktach z Lemem automatycznie zada kłam tezom, że nie umie pisać z sensem, że nic nie wnosi i stanie się z miejsca forumową megagwiazdą (na czym zdaje się mu zależeć). Jak powołał się na rozmowę z Gajewską atakowałem go? (Przeciwnie - nie napisałem tego głośno, ale byłem wdzięczny za informację.)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2018, 09:48:17 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki