Polski > Akademia Lemologiczna

Akademia Lemologiczna [Wizja lokalna]

<< < (2/57) > >>

Stanisław Remuszko:
Dla mnie to rewelacja. Rosji, Niemiec, Czechoslowacji, Skandynawii, Wloch i Jugoslawii???
Jakieś linki?
Sceptyczny
Mureszko

ANIEL-a:
Wystarczy choćby Awantury na tle powszechnego ciążenia przejrzeć... ::)

Stanisław Remuszko:
Jeśli to do mnie, to nie mam i nie czytałem tej książki.
Ale teraz mam dwa pytania
1. czy i jakie kraje odwiedzi(a)ł pan Lem przed pobytem w Austrii?
2. czy pan Lem podczas pobytu w Austrii odwiedzał okoliczne państwa? 
oraz uprzejmą prośbę o ewentualne linki : - )
R.

trx:
A co to ma...  ???

olkapolka:
Nie chcialabym narzucac zbyt duzego tempa ale może przejscie do Instytutu Maszyn Dziejowych (udalo mi się powtórzyć do Zrodel) ozywi nieco dyskusje…jako ze będą dzialy się rzeczy o jakich najsmielszym biurokratom się nie snilo;)

Otoz w drugim rozdziale zapoznajemy sie szczegolowo z dzialalnoscia IMD.
Mam pytanie czy ktos rozszyfrowal pojawiajace się masowo w ksiazce nazwiska?Czy maja one jakies znaczenie?Np Kussmich nachalnie kojarzy mi się z „caluj mnie” (jeno nie zdiagnozowalam gdzie;))
Ogrom nawiazan, powiazan, neologizmow i poczucie humoru za które pokochalam Lema to, to co nas spotyka od pierwszych slow drugiego rozdzialu.
Krotko na co zwrocilam uwage:
- porownanie dziejopisnic do futurologow: przewidywalnosc…jak i informacje…ujemna;)
- trafnie przewiduje sie jeno rozrost biurokracji i funkcji panstwowych (przy wsparciu Eisteina),
- Historii również się oberwalo: nie trzeba jej konfabulowac bo sama w swej istocie jest pokrecona…no dopszsz:to patriotyzm lokalny;),
- specyfika artyleryjskiego jezyka uzyta dla produkcji dziejowej oraz cos w stylu „Panie Janie pora wstac” czyli : BIM BAM BOM i usredniajacy MUZG, 
- mapsynt jako siec zdolna do nieludzkich a nawet niemaszynowych obliczen,
Musze powiedziec ze opis Encji i Luzanii za kazdym razem wprawia mnie w rodzaj oslupienia (Lopol nieco kojarzy się z Loteria sloneczna Dicka) i czuje się jak po Powrocie z gwiazd;)
Po takim wybuchu sil tworczych nastepuje niejakie wyciszenie czyli opowiesc o dochodzacej:)
Jak Wam sie podoba lemowy sposob na kontakty pozaziemskie?;)Do wykorzystania w SETI?;)

Do Pana Stanislawa: ANIEL-a podala Panu zrodlo, chcialoby sie rzec (moze nieco zlosliwie;)) ze takieg leniwca tom nie widziala;)Ksiazka podana na tacy a o linki wola.Otoz nie ma ebooka jest paper book.Ponownie: garnek w parze z kotlem:)Zas podroze Pana Lema to nie ten temat...no chyba ze czternasta;)
Jeszcze raz zapraszam do rozbiorki:)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej