Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1923566 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3780 dnia: Lipca 05, 2013, 10:37:35 pm »
Mów za siebie, boś młody. Jaś(Staś) raczej nie doczeka, ale już się cieszy z Beztroskiego Opilstwa Druhów!
VOSBM
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2013, 10:11:50 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3781 dnia: Lipca 05, 2013, 11:47:54 pm »
Proszę, to jednak jajami da się zadzwonić. Jak mawiał Podbipięta - sila w lięńdźwijach jest'.
http://www.wired.co.uk/news/archive/2013-07/04/anti-bat-sonar
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3782 dnia: Lipca 06, 2013, 12:56:51 am »
Zeńć stych nuklearnych ciem i niewyżytego sienkiewiczowskiego bi (PodBIpięty), piontkowy ochlapusie Chełmoński jeden! Już sam Mistrz ocenił go był surowo w kwestii rozbisurmanienia seksualnego, cytuję: (...puhą smagał nagie ciało.... Dostojny Kju albo Lemołog podpowiedzą, czy to z "Fantastyki i futurologii", z "Filozofii przypadku" ili z "Majewo wzgliada na literaturu"...)
Idę lulu. Branoc.
S.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3783 dnia: Lipca 06, 2013, 02:59:52 pm »
W samej Drodze Mlecznej wg nowych symulacji jest 60 miliardów planet, na których jest ciekła woda...
To nowe dane. Dotąd wyliczenia "strefy życia" opierały się na prostym rachunku: energia otrzymywana na tarczę planety ze gwiazdy macierzystej - energia wypromieniowywana w kosmos. Jeśli wychodziła średnia temperatura niższa niż punkt zamarzania bądź wyższa niż punkt wrzenia - planeta była poza strefą życia. Tymczasem jak wiadomo powszechnie chmury powodują, że noce są znacznie cieplejsze, a pochmurne dni znacznie chłodniejsze niż bezchmurne.

http://nextbigfuture.com/2013/07/larger-habitable-zone-suggests-60.html
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3784 dnia: Lipca 06, 2013, 05:56:39 pm »
Tak na oko szacował pewien Grek (!), którym podparłem się w jednym z pierwszych artykułów w moim życiu (na temat kosmicznej mnogości istot rozumnych ), opublikowanym pół wieku temu w tygodniu "Zorza". Pewnie z młodzieńczego przejęcia zapamiętałem na zawsze nazwisko tego gościa: Metrodor z Chios (albo jakoś podobnie), ze dwa tysiące lat temu.
Bardzo oraz bardzo szczerze się cieszę, że najnowsze obliczenia potwierdzają starą intuicję :-)
VOSBM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3785 dnia: Lipca 23, 2013, 10:36:34 pm »
Uprzejmie donoszę, że sztuczna inteligencja po raz pierwszy wylądowała myśliwcem na lotniskowcu... Z innej beczki, impuls światła można już zatrzymać na minutę.
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2013, 11:42:48 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3786 dnia: Lipca 23, 2013, 11:39:17 pm »
Maźku, dzięki.
Mistrz to wszystko przewidział!
Kurcze, prawie dwadzieścia metrów rozpiętości skrzydel i siedem ton wagi - to potęga!
A czy wtedy ...Bujało łajbą w górę, w dół, i fala zmyła żagle?
VOSBM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3787 dnia: Lipca 23, 2013, 11:49:38 pm »
Nie no, to było pierwsze lądowanie :) . Tak o wyrzucać zaraz parę milionów dolców za burtę? Bujać będzie podczas drugiego.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3788 dnia: Lipca 24, 2013, 12:04:23 am »
Cytuj
Uprzejmie donoszę, że sztuczna inteligencja po raz pierwszy wylądowała myśliwcem na lotniskowcu.
Ciekawe, co ona inteligencja pomyślała, jak ją na hak łapali. ;)
Toć i nie dziwię się, że ma swoje humory.
Zmyślna bestyja.
Wygodę lubi.
To lepszy znak inteligencji niż to, że wylądowało.:)
Less than an hour after that first landing, the jet took off from the carrier and then landed again. On its third and last-planned landing attempt, the Navy said, the jet self-detected a navigation computer anomaly. Instead of landing on the carrier, it flew to Wallops Island Air Field on the Eastern Shore of Virginia. The Navy says the plane landed safely there.
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2013, 12:20:52 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3789 dnia: Lipca 24, 2013, 10:06:27 am »
Powiem Wam, że widok tego bezzałogowca budzi u mnie podskórną, zwierzęcą odrazę - podobnie jak w dzieciństwie zdjęcie minoga, na które natrafiałem przeglądając wielki atlas ryb. Samolot ze stealth wlotem powietrza zamiast głowy-owiewki i "ryba" z odrażającym kraterem wypełnionym potwornymi zębami zamiast twarzy. Było to moje pierwsze skojarzenie, kiedy zobaczyłem tę niesamowitą skądinąd maszynę.



Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3790 dnia: Lipca 25, 2013, 08:10:34 pm »
...oraz ZOBACZYŁRM tę straszliwą katastrofę w Hiszpanii, i od razu skojarzył mi się Mistrz z "Ananke". Wychodzi na to, że Pirx jednak nie miał racji. Współczesne kompy się - na takim poziomie prymitywizmu zabezpieczeń - się nie mylą. Pomylili się ludzie (konstruktorzy trasy), którzy zaufali maszyniście...
VOSBM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3791 dnia: Lipca 30, 2013, 08:56:54 pm »
I po części - no, nie mogę. :)
Czy to poprawność gendurna, czy może nieudolność Łukasza Kiełbasa/Kiełbasy, że w tytule jest ona, zaś dalej już on.
Co by Lema na to?
Tak czy siak, opóźnia się.
http://portaltechniczny.pl/aktualnosci/pt/polska-satelita-naukowa-zostanie-wystrzelona-w-kosmos.html
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3792 dnia: Lipca 30, 2013, 09:27:25 pm »
Moja twoja lubić kochać, Liv...
VOSBM
a ty, Maźka, nie bąć zazdrosna...
pjes {Last edit] właśnie zobaczyłem, że następca Pele/Eusebio/etc., po ksywie Messi, jest białas i kurdupel!
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2013, 09:58:57 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3793 dnia: Lipca 30, 2013, 10:19:57 pm »
Tylko Franciszek popuścił już się zaczyna...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

tomaszak666

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3794 dnia: Sierpnia 07, 2013, 04:35:35 am »
Że Stefani Joanne Angelina Germanotta czytuje dobre książki...
Lady Gaga Reads from Stanislaw Lem's classic "Solaris" for Marina Abramovic Institute