Autor Wątek: Stan wojenny i okolice  (Przeczytany 155396 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Stan wojenny i okolice
« Odpowiedź #240 dnia: Listopada 30, 2015, 04:41:58 pm »
@ Liv.
Czy to Twój pamiętnik? - pytałem ironicznie, ale teraz spytam serio: czyj to pamiętnik?
R.
Jasne że mój.  :)
Acz opowiadany przez zmarłych a przez autora dopełniony metodą koniektury z wielu rozmaitych ksiąg zaczerpnięty, a także wspomożony imaginacją, która to jest największym darem naturalnym człowieka.
Leonida widziałem tylko z daleka - właściwie brew samą. Ale z Kulikowem stałem twarzą w twarz i na wyciągnięcie ręki.
Serio.
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2015, 04:44:59 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Stan wojenny i okolice
« Odpowiedź #241 dnia: Listopada 30, 2015, 08:08:16 pm »
Nie, no, Panie, czyj?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Stan wojenny i okolice
« Odpowiedź #242 dnia: Grudnia 01, 2015, 12:30:05 am »
Nie, no, Panie, czyj?
R.
Mam wrażenie, że odpowiedziałem. Może jednak mylne. ???
W tym celu muszę zapytać, czy pytając "czyj?" - miałeś na myśli to:
Zaimek pytajny używany do zadawania pytań o właściciela czegoś, posiadacza jakiejś cechy?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2015, 12:52:44 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Stan wojenny i okolice
« Odpowiedź #243 dnia: Grudnia 01, 2015, 10:29:45 am »
Skoro naprawdę Twój, to nie mam pytań.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Stan wojenny i okolice
« Odpowiedź #244 dnia: Grudnia 13, 2015, 08:27:57 pm »
Z okazji dzisiejszej
(oraz tej: http://forum.lem.pl/index.php/topic,920.msg62171.html#msg62171)
chcę wyrazić przekonanie, że to jest i pozostanie spór wieczny oraz nierostrzygalny. Jedni bowiem uznają za niepodważalne jedne fakty, inni zaś uznają za niepodważalne fakty, nazwijmy je, przeciwne. Nie ma ludzkiej siły (rozumnej ani emocjonalnej), która skłoniłaby adwersarzy (przynajmniej połowę społeczeństwa) do zmiany stanowiska. To mniej więcej tak, jak z Powstaniem Warszawskim.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13389
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Stan wojenny i okolice
« Odpowiedź #245 dnia: Grudnia 13, 2015, 08:54:32 pm »
Całkowicie się z Tobą nie zgodzę co do szczegółu, oraz całkowicie zgodzę co do ogółu.

W szczególe emocje są w stanie przebić wszystko. O to była dzisiejsza rozgrywka na ulicy przecież. Ponadto czysto rozumowo - gdyby były dokumenty - to każdy, komu emocje czy ideologia nie zmąciłyby rozumu, zgodziłby się z nimi, tak jak na ogół ludzie godzą się z faktami, o ile mają pewność, że nimi są. Jeden problem polega na tym, że ich nie ma, a drugi na tym, że walka polityczna w ostatnich latach w Polsce opierała się między innymi o niszczenie i dezawuowanie autorytetów, a nawet pojęcia "autorytet". I to się udało. Nie ma już komu potwierdzić przed całym narodem, że coś jest faktem.

W ogóle masz rację stety czy niestety głównie wcale nie z powodu, że taki maziek i liv mają inne zdanie, tylko że jest duża i stale rosnąca liczba ludzi, którzy w ogóle nie mają zdania tylko hasłowe przekonanie. A jeśli wydaje im się, że mają (zdanie) - to zupełnie bezpodstawnie (to znaczy: nie mają podstawy, czyli wiedzy, aby je mieć).

O ile więc uważam, że masz racje pokazując aprobatę/dezaprobatę społeczeństwa (sondaże) w czasie kilku-nastu lat po 1981, o tyle z czasem to pytanie traci sens. Na dowód przypominam Ci, że wystarczyło schować paru gości na kilka miesięcy albo nalewać kawę w metrze aby sporo osób uznało, że to dobra zmiana będzie. Pamięć narodu jest jak widać krótka jak noc czerwcowa.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Stan wojenny i okolice
« Odpowiedź #246 dnia: Grudnia 13, 2015, 09:00:59 pm »
Masz rację. To tylko dla takich starców jaka ja. Młodzi - szczęśliwie - nie mają już w ogóle tego typu dylematów. Im coraz bardziej i równiej to wisi - statystycznie, rzecz jasna.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13389
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Stan wojenny i okolice
« Odpowiedź #247 dnia: Grudnia 13, 2015, 09:04:39 pm »
Chryste Panie, Remuszko się zgadza, kuniec świata idzie...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Stan wojenny i okolice
« Odpowiedź #248 dnia: Grudnia 13, 2015, 09:58:13 pm »
Cytuj
Pamięć narodu jest jak widać krótka jak noc czerwcowa.
:D
Moja jest niestety długa jak noc polarna.
Może stąd mam wrażenie, że ciągle tłuką się te same frakcje PZPRowskie z końca lat 60-tch.
Właśnie władzę oddali "rewizjoniści" z "komandosami".
Przechwycili "partyzanci", ale czują na plecach oddech "technokratów".
Tylko ZSL chwilowo w odstawce...i to jest wartość dodana sytuacji.
A nad nimi - jak to ujął Kulczyk, czuwają dyskretni panowie z którymi można się dogadać.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2015, 10:08:14 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13389
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Stan wojenny i okolice
« Odpowiedź #249 dnia: Grudnia 13, 2015, 10:23:53 pm »
Ja Ciebie rozumiem, bo dla mnie z kolei PC wiecznie żywe i żeby nie wiem co, to nikt mi nie powie, że białe jest białe, czy jak to tam szło. Czyli uważam, że ludzie się nie zmieniają. Tym niemniej TAMCI ludzie (o których piszesz) generalnie są w krainie Wiecznych Łowów. Tamta sytuacja, jakkolwiek na nią nie patrzeć też. Nie przystaje do obecnej, o ile nie sprowadzimy wszystkiego do "odwiecznej walki dobra ze złem" czy czegoś równie uniwersalnego poprzez swoją nieuchwytność.

Uwarunkowania są diametralnie inne i zagrożenia są diametralnie inne. Czasy PZPR to były takie, że za powiew wielkiego świata stało, że na lekcji wychowawczej w 1985 z nasłanym z SB szpiclem* mogłem się pokłócić o klauzulę najwyższego uprzywilejowania (że słusznie Reagan nam ją odebrał) - i poza dobrotliwym poklepaniem po ramieniu nic więcej mi się nie stało. Inaczej mówiąc, za dopust wolności uważało się, że choć trzymali w dybach, to raz na dzień dobrodzieje jedną rękę zwalniali, żeby się podrapać. Więc ja osobiście widzę przenoszenie tamtego tu mniej więcej tak, jakby za pomocą pakuł i smoły uszczelniać statek kosmiczny.

*Czego oczywiście nie wiedziałem, bo jakbym wiedział, to nawet ja nie byłem aż tak głupi.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Stan wojenny i okolice
« Odpowiedź #250 dnia: Grudnia 13, 2015, 10:57:53 pm »
540. jest moja.
R.
Poprawnie: Jakkolwiek na nią patrzeć. 3,99 się należy (Pilsner Urquell).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2015, 11:00:14 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13389
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Stan wojenny i okolice
« Odpowiedź #251 dnia: Grudnia 13, 2015, 11:11:49 pm »
Idź dziadu, Ty jak kiedyś ze schodów spadniesz*, to po drodze jeszcze popoprawiasz orty młodzieży, co ściany pomazała. Ale dziękuję. Kto to widział takie drogie piwo pić. Nie żebym żałował. Ale za 4 te piwa pół litra można kupić - jaki tu sens? Tylko wody więcej zużywacie.

* odpukując. Jeszcze byście klatkę schodową zdewastowali.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Stan wojenny i okolice
« Odpowiedź #252 dnia: Grudnia 13, 2015, 11:18:59 pm »
Cytuj
Uwarunkowania są diametralnie inne i zagrożenia są diametralnie inne.
Jasne.
Toć nie piszę, że jest tak samo...tylko o wrażeniu.
Może to jest efekt wchodzenia w buty poprzedników, schemamemetyka, ponadczasowe kody zachowań, języka, gestów?
Eghm - dostrzegam różnicę.  :)
Tocqueville w rewolucyjnej Francji widział echa ancien regimu.
A głupi nie był;
W dziele Dawny ustrój i rewolucja, na przykładzie rewolucji francuskiej postawił tezę, że rewolucja stanowi zawsze kontynuację obalanego ustroju oraz, że wybucha nie w momencie najgłębszego kryzysu, ale kiedy sytuacja poprawia się wolniej niż oczekuje tego społeczeństwo.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Stan wojenny i okolice
« Odpowiedź #253 dnia: Grudnia 17, 2015, 09:25:02 pm »
Livie Drogi i Wszędobylski, przeczytałem gdzieś niedawno, że IPN opublikował w internecie akta sądowej sprawy Jaruzelskiego, Kiszczaka i innych członków tej tajnej przestępczej organizacji o charakterze zbrojnym. Czy mógłbyś zrobić mi grzeczność i sprawdzić przy jakiejś okazji, czy to prawda, a jeśli prawda, to czy, prócz aktu oskarżenia i wyroków, są tam również wyjaśnienia oskarżonych i teksty apelacji/kasacji?
Ściskalski :-)
Staszek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13389
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Stan wojenny i okolice
« Odpowiedź #254 dnia: Grudnia 17, 2015, 09:27:06 pm »
A właśnie, apropolis adieu, widziałem w księgarni książkę o Kiszczaku - ale autor to nie ob. Remuszko - piszecie pod pseudonimem?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).