Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1396464 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #585 dnia: Sierpnia 01, 2012, 12:11:27 am »
Taki cytat się napatoczył. Z lat 30-stych.

"Muzyka polega na harmonii pomiędzy niebem a ziemią, na zgodności pomiędzy mrokiem a światłem.
Upadające państwa i ludzie skazani na zagładę mają wprawdzie również muzykę, lecz muzyka ich nie jest pogodna. Dlatego: im szumniejsza muzyka, tym bardziej melancholijni stają się ludzie, bardziej zagrożony staje się kraj i niżej upada władca. W ten sposób ginie też istota muzyki.
       Tym, co święci władcy najbardziej cenili w muzyce, była jej pogoda. Tyrani Jie i Zhou Xin tworzyli muzykę szumną. Donośne dźwięki uważali za piękne, a masowe efekty za interesujące. Dążyli do nowych, osobliwych efektów dźwiękowych, szukali dźwięków, jakich żadne jeszcze ucho nie słyszało, usiłowali prześcignąć się wzajem i przekroczyli granicę celu i miary.
     Przyczyną upadku państwa Czu był wynalazek muzyki czarnoksięskiej. Muzyka taka jest aż nadto szumna, lecz w istocie oddaliła się ona od istoty muzyki. A ponieważ oddaliła się od istoty muzyki prawdziwej, nie jest to muzyka pogodna. Jeśli zaś muzyka nie jest pogodna, lud szemrze, a życie doznaje uszczerbku. Wszystko to zaś wynika stąd, iż zapoznaje się istotę muzyki, poszukując jedynie szumnych efektów dźwiękowych."
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #586 dnia: Sierpnia 02, 2012, 02:33:24 pm »
Hm...a ja się zawiesiłam na Opozycyjnym Murphym - wpisują się mi (wokalnie) w Iana i nawet Nicka...im dłużej słucham Alternatyw mam wrażenie, że to znałam wcześniej...mniejsza.
O czymś polskim też myślałam, ale widać brytyjczycy (generalnie) górą.
I co teraz? Śladami rodzicielskimi? Czarnych stóp? Hm...to może śladami stóp wokalistów i instrumentalistów...wyciągniętych ze swoich macierzy zespolonych?
Niech będzie...
Peter Hammill z cząstką Spiritów:
Peter Hammill - Red Shift
W Generatorze - z ważną cząstką KC:
Van der Graaf Generator "Emperor In His War-Room: The Emperor/The Room"

Poza tym...na zupełnym marginesie...pierwszy linkowany Tim...zaczontek - wg mnie bardzo podobny do piosenki napisanej wcześniej przez S.Bono dla Cher, ale w wykonaniu Nancy Sinatra. Tylko zaczontek...później inksza inkszość - taki bang bang:
http://sybilkaa.wrzuta.pl/audio/4M9NqUWk8B9/nancy_sinatra-_bang_bang_my_baby_shot_me_down
Zresztą, to pętelka soundtrackowa - Kill Bill.

P.S. A z cytatów bardziej współczesnych i pisanych z głowy (dokładność: względna): życie ze śmiercią najlepiej brata muzyka.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #587 dnia: Sierpnia 02, 2012, 02:46:14 pm »
To jest Cóś, a nie jakieś tam!
To jest sens życia, i wydarzenie, i zjawisko, i mejnstrim, i surowe niedźwiedzie mięso, i forum:
http://wyborcza.pl/1,75248,12235289,Madonna_na_Narodowym___To_frontalny_atak_na_zmysly_.html
a nie jakieś mdłe funeralne dylematy pięknoduchów :-(
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #588 dnia: Sierpnia 02, 2012, 04:25:56 pm »
Cytuj
Poza tym...na zupełnym marginesie...pierwszy linkowany Tim...zaczontek - wg mnie bardzo podobny do piosenki napisanej wcześniej przez S.Bono dla Cher, ale w wykonaniu Nancy Sinatra. Tylko zaczontek...później inksza inkszość - taki bang bang:
http://sybilkaa.wrzuta.pl/audio/4M9NqUWk8B9/nancy_sinatra-_bang_bang_my_baby_shot_me_down
Zresztą, to pętelka soundtrackowa - Kill Bill.
Ty, to masz oko...ucho znaczy. :)
Niesamowite, oba kawałki z tego samego roku. Zmówili się?(co do gitary). Ale ładnie ta Sinatrzanka - nie znałem. Czasem jednak warto na film pójść. :)
To musiał być wielki przebój, wtedy.
A to ojciec i matka:
CHER BANG BANG UK ORIG DEMO 45
Ato wersja waniliaków, zupełnie odjechana, jak to oni:
Vanilla Fudge Bang Bang (HQ)
A taki misterny rozkład miałem przygotowany...rozbity, jak PKP. Oj, oj. ;)
Z P.H. i generatorem -  uprzedziłaś uderzenie. Skojarzył się z P.M?
Cytuj
słucham Alternatyw mam wrażenie, że to znałam wcześniej...mniejsza.
Leciało trochę w trójce. Bodaj, jako jedna z greckich liter Kaczkowskiego. Pamiętasz? 8)
Cytuj
To jest sens życia, i wydarzenie, i zjawisko, i mejnstrim, i surowe niedźwiedzie mięso, i forum:
Prawda, ale my tu o muzyce... ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2012, 05:05:03 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #589 dnia: Sierpnia 02, 2012, 06:51:47 pm »
Taka, smutna okoliczność to się zdubluję.
http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,114526,12241548,Tomasz_Szukalski_nie_zyje___Najwiekszy_polski_saksofonista_.html
Wkurza mnie, gdy jak ktoś umrze, to zaraz "największy".  Ale widać media tak mają.
Cenię jego dźwięki.
Na taka okoliczność, chyba to:
Chomikowi tytuły się pomieszały. Więc chciałem "Szczęśliwych z miasta n". Ale w tym zestawie trzeba odtworzyć "Out of the ordinary". Innego dojścia nie znalazłem. Zresztą, cała płyta dobra.
http://chomikuj.pl/dawle/MUZYKA/J*c3*93ZEF+SKRZEK/07.1983+J*c3*b3zef+Skrzek+*26+Tomasz+Szukalski+-+Ambitus+extended
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2012, 06:57:18 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #590 dnia: Sierpnia 02, 2012, 08:59:04 pm »
Ta Klisza Fisza (sluchalo sie, sluchalo, choc wole z Marillionem) kojarzy mi sie nieco z tym kawalkiem Markowskiego z jego solowej plyty. Pamieta ktos jeszcze, ze cos takiego zrobil?:
Malowane Dni Perfect Markowski solo 1987.wmv
Z kolei Tim Buckley nie znalem, choc jakby glos znajomy, hmmm. Podobywuje mnie sie. I znowu Piosenka Powolna to pewne odlegle skojarzenie z tym:
Dead Can Dance - How Fortunate The Man With None

A z innej beczulki, Liv dobry cytat wstawiles, a skoro powrot do zrodel muzyki i grzybowo-kroliczej tworczosci... nie wiem czy radosnie, ale na pewno pierwotnie:
Didgeridoo Groove [HQ]

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #591 dnia: Sierpnia 02, 2012, 09:41:17 pm »
Cytuj
Z kolei Tim Buckley nie znalem, choc jakby glos znajomy, hmmm. Podobywuje mnie sie. I znowu Piosenka Powolna to pewne odlegle skojarzenie z tym:
Dead Can Dance - How Fortunate The Man With None   
Wiedziałeś???
Jak nie, to masz nosa, ucho znaczy.... A to już było.... No to czuja. :)
Bo pisząc, że jedną piosenką wskoczył do następnej epoki miałem na myśli tę, klasykę 4AD:
Tim Buckley - Song to the Siren
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2012, 09:44:01 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #592 dnia: Sierpnia 02, 2012, 09:55:19 pm »
Nic nie wiedzialem, a nawet nie bardzo rozumiem co napisales  :-[  Wiem jedno, glos swietny! Lagodny i cieply, ale nadal meski, nie cieplo-kluchowato-ciotowaty (za przeproszeniem pan). Cos mi sie kolacze po zakamarkach umyslu, ze moglem go slyszec w jakims filmie... sam juz nie wiem, ale cos swita...

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #593 dnia: Sierpnia 02, 2012, 10:07:48 pm »
Cytuj
a nawet nie bardzo rozumiem co napisales
A, sorry. Myślałem, że to wszyscy znają. :)
This Mortal Coil - Song to the Siren 2010 HQ
4AD to wytwórnia tych klimatów.
http://pl.wikipedia.org/wiki/4AD
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #594 dnia: Sierpnia 02, 2012, 10:23:27 pm »
Film widzialem, wiec moze stad, choc kawalek mocno zmieniony. Tim o wiele lepszy niz cover. Musze sobie go sciagnac, dzieki Liv, wrzucaj wiecej.
A propos coverow i rozmowy o bardach z innego watku, ta wersje Janka Wisniewskiego znacie?:
CZARNY CZWARTEK. JANEK WIŚNIEWSKI PADŁ - zwiastun

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #595 dnia: Sierpnia 03, 2012, 12:25:42 am »
Easy...easy...ale Panowie popędzili...
Cytuj
To musiał być wielki przebój, wtedy.
Pewnie tak, ale jakoś nie lubię,  jak to śpiewa matka...
WF - rzeczywiście się nagimnastykował...żeby się nie dało rozpoznać co zacz...
Cytuj
A taki misterny rozkład miałem przygotowany...rozbity, jak PKP. Oj, oj. ;)
Z P.H. i generatorem -  uprzedziłaś uderzenie. Skojarzył się z P.M?
Ojtam, ojtam...pewnie inksze stwory...byś wygenerował...to wjeżdżaj tym InterCity - spóźnionym;) PeHa z PieM - tak.

Greckie litery Kaczkowskiego...nie pamiętam, bo nie mogę...byłam wtedy małym...znaczy małą dziewczynką;) Przynajmniej nie - z tamtych lat. Niestety. Ale trochę nagranych, trochę znalezionych - naskładało się. Nie podawał kto?co? - dlatego nieuczesane.
Szybko ta śmierć z życiem się zbratała - a chciałam Męberowi mejnstrimowo...z Emanuela;) Nic to...może i dobrze.

Markowskiego - pamięta, ma Sęty z Męty, ale on jednak nie wie kiedy ze sceny zejść:)

To może tak - trochę bez...trochę z...związkiem:)
Spear Of Destiny Everything you ever wanted
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #596 dnia: Sierpnia 03, 2012, 12:44:41 am »
Cytuj
Spear Of Destiny Everything you ever wanted
I znów w głowie mi czytasz.
Czarownica?
Przewaliłem wczoraj net, szukając dobrych nagrań z 1 i 2 płyty. Nie ma, poza składankowymi rodzynkami.
 Nie wyszły na cd. Osobiście musiałem analogi kupić na ebaju. Za to jeden z autografem Kirka. 3 w cenie 2.
A twego Twojego linka przegapiłem?
To chyba delta była. Abogama.
Ale jednak nie, inny kawałek był. Z takim aaahaa...Wezmę się i uprę. A znajdę.
Jak jeszcze wipping post zamierzasz... :-X
Jest pełno, ale nie takie. Kwadrofoniczne nagranie, palże kwadro, ale czyste było... wycięte wszędzie. Interwencja EMI.
ACTA czyżby?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2012, 12:52:56 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #597 dnia: Sierpnia 03, 2012, 01:17:04 am »
Z uuu...i aahaa jest z tej samej płyty Don't turn away...ale to chyba nie to aahhaa, bo on po prostu jest...sobie...w necie i jednak więcej tam uuu;)
Chyba, że Cię sfiltrowali;)
Na wszelki wypadek wrzucę:
Spear of Destiny - Don`t turn away

Jakoś słabo czarująca...ta czarownica...bo whipping jej z gara nie wyskoczył;) - postuj Waćpan;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #598 dnia: Sierpnia 03, 2012, 01:18:43 am »
Mam.
To była grecka literka. Z dwójki.
SPEAR OF DESTINY forbidden planet.wmv
 A zaraz za tym kawałkiem - główny hicior.
Tylko ta jakość...łuee
Spear of Destiny - These Days are Gone
A na haaaahaaa proszę nie zwracać... Moje onomatopeje dorównują rozpoznawalności kolorów.
Cytuj
.bo whipping jej z gara nie wyskoczył;) - postuj Waćpan;)
Uff, bom już poczuwał się ingiwilowany miętalnie.
Ale nie wrzucę, bo nima. Wersji liv :)
 z Filmore East 22:56
Trzy gitary, dwie perkusje, organy...tego trza słuchać na czysto.
Poczytać można  :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Whipping_Post_%28song%29
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2012, 09:49:25 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #599 dnia: Sierpnia 03, 2012, 12:49:12 pm »
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2012, 01:31:15 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)