Autor Wątek: Zagadka Einsteina  (Przeczytany 150944 razy)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #405 dnia: Października 11, 2008, 01:39:10 am »
He! Wiedzialem, ze bedzie proste, ale ciagle analizowalem tylko ten drugi, wiedzac ze pierwsze 0.5 h juz mam :-\

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #406 dnia: Października 11, 2008, 10:22:08 am »
Ja robilem to samo co Nex - majac pol godziny cialem drugi sznurek na wszystkie sposoby, zeby wyszlo 15 minut. Zadziwiajace jak mozna sobie zamknac myslenie pozostajac w obrebie tego, co ma sie za sluszne. Nic dziwnego, ze odkryc na miare Einsteina jest tak malo, bo pewnie wszyscy maja tak samo. Wiedza, ze cos jest tak i siak, a jeden nie i zmienia cale dotychczasowe myslenie.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #407 dnia: Października 11, 2008, 01:34:52 pm »
dobrze, ale ja już nie znam więcej takich fajnych zagadek :/

bo 'petals around the roses' znacie chyba?

już tu chyba ją wklejałem kiedyś, ale jak coś to tu:

http://www.borrett.id.au/computing/petals-j.htm
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #408 dnia: Października 11, 2008, 01:58:08 pm »
'petals around the roses' znacie chyba?

Nawet nie słyszałem o takiej grze...

to spróbuj rozwiązać, link masz, ja dwa dni nad nią siedziałem, powodzenia :)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #409 dnia: Sierpnia 24, 2016, 01:44:59 pm »

UWAGA ZNOWU ZAGADKA SOKRATESA

Hoko:
weź sobie narysuj w exelu tabliczkę mnożenia od 2 do powiedzmy 20.
1. Od razu zauważysz, że pewne iloczyny nie dublują się, są tylko raz. Odrzucasz je. Bo gdyby Sokrates miał te iloczyny od razu znałby rozwiązanie zagadki.
2. Sokrates powiedział, że wiedział, że Platon nie będzie wiedział! czyli np. 25 da się uzyskać tylko przez przemnożenie 5x5. Suma 5+5=10 więc sokrates nie mógł dostać sumy 10! Na tej samej zasadzie odrzucamy sumy np. 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.
3. Teraz się zaczyna moja ulubiona część zagadki, nie zdradzę Ci co dalej. Myśl intensywnie i powodzenia  ;D

odrzuciłeś sumę dziewięć z rozpędu bo jesteś debilem i pomyliłeś iloraz i sumę, a kapnąłeś się że to zrobiłeś dopiero po dziewięciu latach z hakiem, a w ogóle Twój tryb pisania postu jest żałosny, jest w nim taki piskliwy ton podniety, nie pisz tak już bo się na Ciebie porzygam.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2016, 01:47:29 pm wysłana przez draco_volantus »
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #410 dnia: Sierpnia 24, 2016, 02:08:36 pm »
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #411 dnia: Sierpnia 24, 2016, 02:10:25 pm »
tabelka powyżej mówi nam że na pomarańczowo są sumy których platon nie miał prawa uzyskać o czym mówi nam sokrates słowami 'wiedziałem że nie będziesz wiedział'. dalej nie chciało mi się rysować, a dlaczego to wytłumaczę za chwilkę.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #412 dnia: Sierpnia 24, 2016, 02:33:01 pm »

a tu pomarańczowy i ciemnopomarańczowy i zielony, chodzi o to że tylko w obrębie wyniku sumy 9 jest jedna zielona liczba 'dublująca się', a dwie ciemnopomarańczowe odpadające, dlatego jes to jedyny mozliwy wynik, mam świadomość że to tłumaczenie jes beznadziejne :)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #413 dnia: Sierpnia 24, 2016, 09:14:18 pm »
Panie Smoku, a dałoby się rzygać (jeśli Pan musi) TYLKO na privie?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #414 dnia: Sierpnia 24, 2016, 10:18:19 pm »
tak, tak, co najciekawsze to jednak miał rację chyba gość, muszę to jeszcze przemyśleć.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #415 dnia: Sierpnia 25, 2016, 02:05:40 pm »
Nadmienię tylko, że również cały czas mnie ta zagadka filozoficzna męczy, ale z powodu natłoku wielu innych głupszych rzeczy nie mam czasu nad nią przysiąść. I tak to już jest od lat. Ale wszelkie próby i prezentacje podejścia do rozwiązania z chęcią czytam.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #416 dnia: Sierpnia 25, 2016, 02:10:00 pm »
Panie Miazo, a co ta zagadka ma wspólnego z filozofią? To tak, jakby ja miał coś wspólnego z Powstaniem Kościuszkowskim na zasadzie współbrzmienia Kościuszko-Remuszko...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #417 dnia: Sierpnia 25, 2016, 02:47:23 pm »
Panie Miazo, a co ta zagadka ma wspólnego z filozofią? To tak, jakby ja miał coś wspólnego z Powstaniem Kościuszkowskim na zasadzie współbrzmienia Kościuszko-Remuszko...
R.

Brawo! Poczynił Pan dokładnie tę samą uwagę, co Terminus ponad 9 lat temu: http://forum.lem.pl/index.php?topic=456.msg18520#msg18520

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #418 dnia: Sierpnia 25, 2016, 03:04:07 pm »
Podobnie jak miazo, biernie, ale z przyjemnością śledzę powrót Forum do korzeni ;).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2016, 03:05:44 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #419 dnia: Sierpnia 25, 2016, 06:50:24 pm »
Za co brawo? W temacie "plagiat z Terminusa" nie mam nic do powiedzenia. To się nazywa myślenie równoległe. Ani pochwała, ani nagana.
W temacie "prawda-fałsz" (racja-nieracja) uważam, że pan Terminus ma rację oraz że moje porównanie Kościuszkowskie dobrze oddaje tę rację :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )