Autor Wątek: Gra na podstawie powieści Stanisława Lema  (Przeczytany 28194 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Gra na podstawie powieści Stanisława Lema
« dnia: Maja 30, 2019, 01:15:17 pm »
Byłby to ten moment, że zagram w kosmiczną strzelankę?;)

Starward Industries poinformowało na konferencji prasowej, że jest właśnie w trakcie prac nad nową grą opartą twórczość Stanisława Lema. Studio ma już pozyskaną licencję od spadkobierców pisarza, która przewiduje także revshare w przyszłości.

Nie jest jasne, na podstawie której z książek Lema powstanie gra. Wiadomo jedynie, że chodzi o bardzo znany i świetnie sprzedający się tytuł. Sama produkcja Starward Industries będzie grą fabularną typu FPP (akcja widziana z perspektywy pierwszej osoby) opowiadającą o losach astronautów, którzy podczas misji muszą poradzić sobie z niespodziewanym niebezpieczeństwem.

Gra zostanie oparta o silnik Unreal Engine 4 od Epic Games. Będzie to gra "indie", a więc zupełnie niezależny tytuł kierowany jednak do gracza premium. Budżet gry jest niewielki (ale typowy dla tego typu produkcji) i ma wynosić kilka milionów złotych. Dla porównania "Wiedźmin 3" kosztował ponad 300 mln zł, a szalenie popularne GTA V 265 mln dolarów (nieco ponad miliard złotych).

http://next.gazeta.pl/next/7,151243,24843452,po-wiedzminie-kolejna-gra-na-podstawie-ksiazki-tym-razem.html

Gra na podstawie książki Lema dostępna będzie na komputery, konsole, ale i gogle VR. Tworzy ją zespół, który wcześniej pracował m.in. w CD Projekt, uczestniczył w produkcjach firm Bloober Team i Techland. – To będzie gra fabularna, opowiadająca o losach astronautów, którzy podczas misji badawczej natrafiają na nieoczekiwane zagrożenie. Poza wciągającym śledztwem, które przeradza się w walkę o przetrwanie, fabuła porusza problemy gatunku ludzkiego i jego miejsca we wszechświecie. Całość w oprawie retro-futurystycznej, nawiązującej do lat 50. i 60. XX w. – opisuje grę Marek Makuszewski.
https://cyfrowa.rp.pl/gry-i-esport/34511-po-sapkowskim-czas-na-lema-bedzie-kolejny-hit
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Gra na podstawie powieści Stanisława Lema
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 30, 2019, 01:56:45 pm »
Coś czuję, że z Lema to będą tylko litery "L", "E" i "M" na pudełku ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Gra na podstawie powieści Stanisława Lema
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 30, 2019, 02:47:30 pm »
Czyżby Niezwyciężony?
Mi pasowałby najbardziej. Ale chyba cały (o)sprzęt musiałbym wymienić, lub od jakiegoś dziecia pożyczyć.  :)
Cytuj
Coś czuję, że z Lema to będą tylko litery "L", "E" i "M" na pudełku ;) ...
I Pirx w środku :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Gra na podstawie powieści Stanisława Lema
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 30, 2019, 03:19:03 pm »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Gra na podstawie powieści Stanisława Lema
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 30, 2019, 08:12:53 pm »
Wygląda na Niezwyciężonego – i bardzo dobrze. Nie mogę się doczekać ekranizacji tej książki – to może chociaż doczekam się gry – trochę to komplikuje odbiór, ale komp jest, dzieć też – tylko czy wypożyczy sprzęt ? ;))

Tak-siak ja się cieszę, że będzie "lemówka" - jest kilka znanych tytułów na podstawie książek:
https://naekranie.pl/artykuly/top-10-gry-na-podstawie-literatury/2
...więc - należało się?;)

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Gra na podstawie powieści Stanisława Lema
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 11, 2019, 01:33:03 pm »
Mnie też wygląda na "Niezwyciężonego" i dlatego nie do końca rozumiem stylizację na lata '50-60. Powieść o muszkach, Rohanie i wymarłym "Kondorze" dałoby się przecie - linkowane ongiś ilustracje Andreyeva* dowodem - zekranizować (cii, komputer też ma ekran ;) ) tak, by nadal na futurologię, nie - na kuzynkę zamierzchłych wizji Verne'a patrzyła. To nie "Astronauci".**
(Przy czym: nie jestem przeciwnikiem stylizacji retro jako takiej. "Bajek..."/"Cyberiady" bez niej nie zrobisz. Z "Pirxem" - i osadzonymi w staroświeckiej konwencji cudownego wynalazku wspomnieniami Tichego - też byłby kłopot. Ale tu wydaje mi się niekonieczna, odsyłająca rzecz na półkę z steampunkami i pastiszami typu "Oka potwora", podczas gdy Lemowi nie o pastisze szło.)

* Nawiasem: PT. Twórcy Gry  ;), jeśli nas czytacie, na Waszym miejscu do Alexa A. bym uderzył. To co stworzył może posłużyć za gotowy, b. bogaty, zestaw storyboardów.

** Choć - prawda - są lata '60 i lata '60... Z jednej strony "Ikarie XB-1", "Milcząca gwiazda" i oryginalny "Star Trek". Z drugiej - "Odyseja...", w której postarzała się głównie data. (Z '50 gorzej.)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2019, 02:00:19 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Gra na podstawie powieści Stanisława Lema
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 18, 2019, 08:36:07 pm »
Okolicznościowy wywiad z prezesem Starward Industries:
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Gra na podstawie powieści Stanisława Lema
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 18, 2019, 10:15:15 pm »
Uprzejmie przypominam:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=386.msg72474#msg72474
ale żeby zaraz po tym powstawało studio i realizowało pomysł...?!;)))
Też jednak dziwi mnie decyzja o retro...to ma być sentymentalna gra dla 40+?
Nie wiem, może się mylę - wszak fachowcy - i jest zapotrzebowanie na taką estetykę...
Ale gdzieś zawsze widziałam Niezwyciężonego jako coś wybiegającego w przyszłość, nowoczesnego...zobaczymy - może nie będzie przesadnego postarzania...przyszłości;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Gra na podstawie powieści Stanisława Lema
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 18, 2019, 10:59:35 pm »
olka-demolka, jak ja się ekranizacji (filmowej) domagałem:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=125.msg30108#msg30108
https://forum.lem.pl/index.php?topic=129.msg28593#msg28593
To nikt nie słuchał ;)

Ale skoro teraz w sprawie retro mój pogląd dzielisz, to może jest szansa, że i tym razem posłuchają? ;)

A propos: pochwalę się (o ile jest się czym chwalić), że skrzatowi nudzę, by Markuszewskiego do rozmawiania z Andriejewem przekonał. Do Starward też maila puściłem. Bo zachorowałem (rosyjskie słówko заболел byłoby trafniejsze ;)) na tego Andriejewa jak jego prace lemolog zlinkował, i trzyma mnie do dziś.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2019, 11:16:41 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Gra na podstawie powieści Stanisława Lema
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 02, 2019, 07:26:24 pm »
Pan prezes M. mi odpisał (i to dość dawno temu, ale - arcyuprzejmy - mail odeń zaginął w skrzynce ;) przysypany korespondencją dot. awarii Phoenixa). Cóż, mam nadzieję, że nie ujawnię zbyt wiele, gdy powiem, że to faktycznie wygląda na "N.", i że p.p.M. uparcie trzyma się swojej retro-wizji ;) (prace A.A. są mu znane, ale woli iść w innym kierunku). Pozostaje trzymać kciuki tak czy owak.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Gra na podstawie powieści Stanisława Lema
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 05, 2019, 12:43:33 am »
Kolejny wywiad z prezesem Markuszewskim:
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Gra na podstawie powieści Stanisława Lema
« Odpowiedź #12 dnia: Września 16, 2020, 06:53:34 pm »
Pierwszy wyciek:

Niezwyciężony, nad którym pracuje niewielkie, 12-osobowe studio Starward Industries, będzie pierwszoosobowym atompunkowym thrillerem osadzonym na pustynnej, skrywającej wiele mrocznych sekretów planecie Regis III. Na pierwszy rzut oka przywodzi nam na myśl grę SOMA. Marek Markuszewski, były pracownik studia CD Projekt RED, który jest szefem polskiego zespołu deweloperskiego Starward Industries, porównał atmosferę Niezwyciężonego do Alien: Isolation, a rozgrywka pod wieloma względami przypomni Firewatcha i bynajmniej nie odnosi się to tylko do częstej komunikacji radiowej.  W produkcji wcielimy się w postać naukowca, który wyruszy na poszukiwania zaginionej załogi. W trakcie rozgrywki będziemy korzystać z urządzeń opartych na analogowej technologii, dronów czy robotów, które pomogą nam przetrwać w trudnych warunkach, rozwiązywać zagadki środowiskowe i poznać losy członków wyprawy badawczej. Istotną rolę w Niezwyciężonym odegrają fabuła i wybory moralne. Twórcy podkreślili w zapowiedzi, że duży nacisk zostanie położony na nieliniowość historii.


I muzyka:
https://www.youtube.com/watch?v=1qr6F6Qb27g&feature=emb_title
Zdjęcia dosyć fajne:
https://www.purepc.pl/niezwyciezony-powstaje-gra-na-podstawie-ksiazki-stanislawa-lema
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Gra na podstawie powieści Stanisława Lema
« Odpowiedź #13 dnia: Września 16, 2020, 10:32:28 pm »
I muzyka:

Robiący jej za podkład krajobraz Regis całkiem przyjemnie regisowaty.

Zdjęcia dosyć fajne:

Prawda. W jednym miejscu może trochę przegięli ze stylizowaną archaiczną swojskością (kabina łazika ciut za bardzo przypomina wnętrze malucha, co pasuje raczej do przygód Tichego, niż Rohana), ale całościowe wrażenia - na tym etapie - pozytywne.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)