Autor Wątek: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłości.  (Przeczytany 309281 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #645 dnia: Października 05, 2009, 11:26:45 pm »
ANIEL-u ja naprawde staralam sie byc grzeczna bo w przeciwnym wypadku napisalabym : czy naprawde kazdy musi podchodzic do matury?bo jesli tak to dawajmy swiadectwo maturalne pospolu z aktem urodzenia...na ten przyklad;)
Powazniej: jesli ktos prezentuje swoj plan...lektury itp i prosi o porade czy dobrze wybral to oki...natomiast ...hm inne "natomiasty" doprowadzaja mnie do szewskiej bo odchodza od czytania "Postepow fizyki";)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #646 dnia: Kwietnia 25, 2020, 12:43:12 pm »
Dawno temu ktoś, bodaj ANIEL-a, twierdził - chyba w tym wątku? - że nie ceni Orwella (bo ten w zasadzie swoją teraźniejszość literacko doprowadzał do skrajności), przedkładając nadeń Huxley'a (bo ów sporo przewidział). Wpadłem na taki tekścik, bardzo a propos:
http://ippolitbelinski.blogspot.com/2015/01/the-animal-farm-paradox-or-how-we-are.html
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki