Autor Wątek: Polityka smoleńska  (Przeczytany 271286 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Cetarian

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 223
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #676 dnia: Kwietnia 01, 2022, 08:06:48 pm »
Zawczasu ponawiam prośbę o niepranie polsko-polskich brudów tutaj.

@maziek

A co to są „brudy polsko-polskie”?

Za jakie konkretnie brudy odpowiadam ja? 

Insynuujesz, że ja tu, na Forum, kiedykolwiek kłamałem na jakikolwiek temat?
Jeśli to nie insynuacja, to podaj przykłady.

S.E. tu kłamał dziesiątki razy, licząc ostrożnie.

Na tej zasadzie (rozmywania odpowiedzialności) można by ciebie zapytać „Podobno byłeś zamieszany w kradzież samochodu?” A czy to tobie ukradli, czy to ty ukradłeś, to już szczegół.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #677 dnia: Kwietnia 01, 2022, 09:54:45 pm »
Czy zatraciłeś rozumienie polskich porzekadeł? Czy naprawdę mam Ci tłumaczyć co to znaczy "prać brudy"?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Cetarian

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 223
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #678 dnia: Kwietnia 02, 2022, 01:30:25 am »
Czy zatraciłeś rozumienie polskich porzekadeł? Czy naprawdę mam Ci tłumaczyć co to znaczy "prać brudy"?

Tak. Naprawdę masz mi wytłumaczyć, co rozumiesz przez „brudy polsko-polskie”.
Konkretnie.
I co konkretnie postulujesz w kwestii prania bądź nieprania tych brudów.
I dlaczego postulujesz to, co postulujesz.
Z tym, że zdecydowanie lepiej byłoby, gdybyś porzucił to niejasne, nieprzejrzyste (żeby nie powiedzieć mętne) sformułowanie i napisał otwartym tekstem, o co ci chodzi.
Ja za żadne brudy nie odpowiadam.
Jeśli twoim zdaniem jest inaczej, to podaj przykłady.

Czy twoim zdaniem przypominanie, że kłamca smoleński jest kłamcą, jest niesłuszne?
Kłamstwo smoleńskie z każdym dniem, miesiącem, miesięcznicą i rokiem staje się jeszcze bardziej ostentacyjne i bezczelne.
Po sześciu i pół roku rządów pisu nie opublikowano  „prawdziwego” raportu rządowego, ani prokuratura nie zakończyła śledztwa.
Czy to znaczy, że ukochany brat poległego ukochanego przywódcy nie chce, żeby świat dowiedział się o zamachu?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #679 dnia: Kwietnia 02, 2022, 09:19:21 am »
Tłumaczę: nie załatwiaj w wątku o wojnie U-R offtopicznej w nim kwestii Smoleńska, w dodatku w ujęciu ad personam.


PS - i od serca - nie przeżywaj tak. Wygląda, że w najbliższym czasie nastąpi takie wzmożenie na odcinku polityki smoleńskiej, że możesz przy takim nastawieniu tego nie wytrzymać ;) .
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2022, 10:59:22 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2177
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #680 dnia: Kwietnia 03, 2022, 12:11:42 am »
A prezydent Zełenski też jest kłamcą smoleńskim:
Pamiętamy, jak były badane okoliczności tej katastrofy. Wiemy, co to oznaczało dla was i co oznaczało dla was milczenie tych, którzy wszystko dokładnie wiedzieli, ale cały czas oglądali się jeszcze na naszego sąsiada – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

2.
Oświadczenie przewodniczącego drugich porywaczy:
"Ziemski ssaku, pępiasty pęponie, wodnista twoja toń..."

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #681 dnia: Kwietnia 03, 2022, 02:08:07 pm »
Co do prezydenta Zełeńskiego to nie wiem, na razie nie pokazał niczego, co by legitymowało jego słowa, ale kłamcą smoleńskim bym go nie nazwał bo kłamać można tylko świadomie, to znaczy celowo. przypuszczam, że mało co wie o temacie tylko szuka odpowiednich argumentów pod obecną władzę w Polsce i lepiej trafić nie mógł oczywiście, jak w osobisty problem wodza narodu - też w takich okolicznościach wybrałbym korzyść krótkoterminową a nawet łgał jak pies, gdyby było branie.

Natomiast oczywiście pamiętamy jak była badana katastrofa - rzetelnie za PO i w ogóle za PiS, za którego nie była badana, tylko usunięto poprzedni raport bo nie miała z nim szans nowa komisja z powodu swoich rozlicznych braków dyskutować, a zresztą z faktami w ogóle trudno się dyskutuje. Coć trzeba przyznać, że politycy akurat z tym nie mają problemu. Tak więc skoro żaden zarzut wobec raportu się nie utrzymał, to po prostu go skasowano a komisja zajęła się fabrykowaniem bujd, co wielokrotnie tu wykazano. Ale mimo wielkiego wzmożenia i ściągnięcia kogo się dało w tym kilku pajaców łaknących rozgłosu (inna rzecz, że mało kogo rozsądnego się dało) góra urodziła mysz. Obecny raport zapewne będzie cienką zupką z poprzedniego, czyli będzie to tradycyjna polska zupa-nic ugotowana zlewkach z poprzedniej zupy nic - przyprawiona tylko znacznie obficiej Tuskiem. O ile w ogóle ten raport zostanie opublikowany - ile to Wielkanocy temu Macierewicz obiecywał, że jest gotowy, tylko dla spokoju rodaków, chcących się skupić przed świętami na modlitwie nie publikuje? Może nie będzie opublikowany, skoro komisja mimo tak starannie dobieranego składu sama się ze sobą pokłóciła i część "ekspertów" nie chce podpisać tego, co sami wielkim nakładem intelektu i samozaparciem natworzyli?
 
Tak że tak, pamiętamy ten cyrk, i będziemy pamiętać. I mamy nadzieję, że ktoś te 25 mln będzie musiał zwrócić do budżetu, nawet jeśli osobiście nie posiada konta.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2408
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #683 dnia: Kwietnia 06, 2022, 07:29:23 pm »
https://www.gazetapolska.pl/27480-to-byl-wybuch-termobaryczny-rosyjska-zbrodnia-w-smolensku-motyw-sprawcy-dowody
Chętnie bym przeczytał pozostałe 96% tekstu. Czy zamieszczenie całego artykułu tu na forum byłoby zgodne z prawem?
A jak nie, może byś tak rzucił go na prywa? Jeśli to nie kłopot.
Dzięki z góry :)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #684 dnia: Kwietnia 06, 2022, 08:28:58 pm »
Przykro mi :'(, nie jestem subskrybentem tej gazety, link - też mając ograniczony dostęp do treści pod nim - wrzuciłem w celu czysto informacyjnym. Może kto inny nas poratuje?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #685 dnia: Kwietnia 07, 2022, 04:18:28 pm »
Co do prezydenta Zełeńskiego to nie wiem, na razie nie pokazał niczego, co by legitymowało jego słowa, ale kłamcą smoleńskim bym go nie nazwał bo kłamać można tylko świadomie, to znaczy celowo. przypuszczam, że mało co wie o temacie tylko szuka odpowiednich argumentów pod obecną władzę w Polsce i lepiej trafić nie mógł oczywiście, jak w osobisty problem wodza narodu - też w takich okolicznościach wybrałbym korzyść krótkoterminową a nawet łgał jak pies, gdyby było branie.

W PR24 jakiś ichni fachowiec skomentował to tak, że Ukraincy znają prawdę, bo przecież miejsce katastrofy jest niedaleko ich granicy, to najpewniej wszystko śledzili z satelity. Więc wicie rozumicie...  :)

Swoją drogą, jak PiS strzeli w tych wyjaśnieniach jakąś poważną głupotę, co jest wysoce prawdopodobne, to ruscy zaraz to wykorzystają do propagandy w bieżących rozgrywkach.

Cytuj
Tak że tak, pamiętamy ten cyrk, i będziemy pamiętać. I mamy nadzieję, że ktoś te 25 mln będzie musiał zwrócić do budżetu, nawet jeśli osobiście nie posiada konta.

Tak, będziesz widział. Z czego zwrócą, kiedy już sobie za to pokupili jachty - czy jakieś tam ekwiwalenty, na miarę naszych możliwości.
Tu będą kolejne jachty (rzecz z całkiem innej beczki, ale właśnie tzw. media publiczne zaczęły trąbić o nowych wynikach badań słuchalności/oglądalności, więc nie zaszkodzi wiedzieć, jak i za ile można sobie takie badania zrobić)
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ofbor-pyta-krajowy-instytut-mediow-zamowienia-alternatywa-polskiej-na-24-mln-zl-bez-przetargu

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #686 dnia: Kwietnia 11, 2022, 04:52:58 pm »
L.A., pewnie Cię to zainteresuje... Zespół Macierewicza urodził kolejny raport:
https://podkomisjasmolensk.mon.gov.pl/plik/file/raport/raport2022.pdf
https://podkomisjasmolensk.mon.gov.pl/pl/2.html
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2408
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #687 dnia: Kwietnia 11, 2022, 06:49:07 pm »
O-o-o!
Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy ;D
Dzięki very much, Q :)

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #688 dnia: Kwietnia 12, 2022, 12:01:35 am »
Dzięki wyciągnięciu pana Macierewicza z archiwum polityka znowu zepsuje wszystkim święta wielkanocne.

~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #689 dnia: Kwietnia 12, 2022, 09:00:00 am »
Bo ja wiem? Spodziewam się raczej że to próba podania placebo w roli dawki przypominającej.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).