Autor Wątek: Polityczna Rzeźba  (Przeczytany 397638 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #15 dnia: Października 10, 2011, 09:46:45 pm »
Pracuję nad wynikami komparatystyki sądarzowej
Ale chodzi o sąd boski czy te powszechne? ;)

Nex, ale nie gadamy o elektoracie, tylko o Kaczyńskim. Ja nie jestem elektorat. Ja pamiętam "na żywo" Porozumienie Centrum i pamiętam tamte teksty. Pamiętam Glapińskiego, ich ministra od mojej branży. Nie wiem, jaki jest elektorat, ale wiem co robił wówczas Kaczyński. Kaczyńskiego uważam za człowieka niezdolnego do porozumienia się z kimkolwiek, chyba że chodzi o władzę, którą on sam będzie sprawował (z warchołami z Samoobrony itd.). Wówczas faktycznie wykazał się największą elastycznością w życiu, zaprzeczając własnym słowom w ciągu kilku dni. Osobiście NIGDY mu nie wybaczę, że miał ministra i wiceministra edukacji, którzy nie rozumieli różnicy między wiarą a teorią naukową i twierdzili, że Darwin KŁAMAŁ. Czym się kierował elektorat nie wiem. Może bzdurami o Smoleńsku, może troskał się o kolor pigułek obecnie zażywanych, a może chodziło o zmianę twarzy po wyborach prezydenckichi... who knows. Może niezdolnością do odpowiedzi na żadne pytanie inaczej niż bez sensu i nie na temat - ale tak, aby wykazać, że kryzys światowy to wina Tuska? Może senator Romaszewski sprawę załatwił, twierdząc, że broni Starucha, bo jest on zaszczuty? Może wizyta parlamentarzystów PiSu u Starucha spowodowała, że "normalni ludzie" pomyśleli sobie: zaraz, ale osochozi? Czy nie chodzi o to, żeby choćby z pseudokibicami sięgnąć po władzę?Trudno powiedzieć.

Fakt jest jeden - od 2 lat mamy kryzys i mimo to PiS nie był w stanie sięgnąć po władzę, mimo, że ludziom jak by nie patrzeć jest coraz gorzej i elektorat (jako ciemny) powinien się już dawno wkurzyć...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #16 dnia: Października 10, 2011, 09:59:17 pm »
- nie martwiłabym się tak ofertą dla 15% społeczeństwa, jak tą dla  ponad 50 % części, która została w domach,

Hmm, może ci najsilniej zagubieni budzą we mnie jakieś opiekuńcze odruchy? ;)

Ale serio: tak fakt, że wystarczy mieć około 20% poparcia by rządzić nie nastraja optymistycznie. Na miejscu premiera Tuska i jego wszystkich oponentów myślałbym teraz nad ofertą dla społeczeństwa, także tej jego części, której śnię się co noc zabity w możłiwie drastyczny sposób, nie w koszmarach sennych bynajmniej. Tylko... po co się wysilać, gdy się żelazny elektorat ma? (Który w dodatku przy niższej frekwencji więcej waży.)

- systemy dwupartyjne są właściwie monopartyjne (jeśli rzecz w programach) - pojęcie prawicy i lewicy jest tutaj dosyć rozmyte - nie byłoby to zatem jakieś novum w polityce.

Tyle, że tam przez ten dwójpodział istnieje - przynajmniej w teorii - mechanizm patrzenia sobie na ręce. U nas mógłby przestać istnieć.

Na czym polega i czym sie objawia oderwanie od rzeczywistosci elektoratu PiS? I czy tylko elektorat PiS jest taki oderwany? Zaintrygowales mnie, Q  :)

Na przekonaniu, że da się pokrzykiwaniem wymusić coś na Merkel i - tym bardziej - Putinie, połączonym jednocześnie z przekonaniej, że są to straszliwi, zagrażający Polsce, zbrodniarze? Już sama ta sprzeczność wystarcza mi do wystawienia takiej oceny.
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2011, 10:01:41 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #17 dnia: Października 10, 2011, 10:00:14 pm »
Ale (I od razu) WIG wzrósł o prawie 4%!!!
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #18 dnia: Października 10, 2011, 10:11:48 pm »
Osobiście NIGDY mu nie wybaczę, że miał ministra i wiceministra edukacji, którzy nie rozumieli różnicy między wiarą a teorią naukową i twierdzili, że Darwin KŁAMAŁ.

Gorzej... Popsuli program edukacyjny do tego stopnia, że z biologii w LO została sama higiena (z botaniki i zoologii zbyt ta ewolucja jednak wyzierała).

(O ile się nie mylę nie zostało to do dziś naprawione...)

Może senator Romaszewski sprawę załatwił, twierdząc, że broni Starucha, bo jest on zaszczuty? Może wizyta parlamentarzystów PiSu u Starucha spowodowała, że "normalni ludzie" pomyśleli sobie: zaraz, ale osochozi? Czy nie chodzi o to, żeby choćby z pseudokibicami sięgnąć po władzę?

To możliwe, bo jak patrzyłem na te kibolskie tłumy przy stadionie Legii i przestraszoną (jakby nie chciała się narażać przed wyborami) Policję, to jakoś z lekka widmo SA mi zamajaczyło i tak się zastanawiałem czy aby Jar.Kaczowi. nie imputowano za długo nazizmu, aż w końcu uznał, że to good idea? ;)
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2011, 10:15:34 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #19 dnia: Października 10, 2011, 10:38:21 pm »
A, Mazku, tosmy sie niezrozumieli, bo ja mowilem tylko o elektoracie i jego poczuciu rzeczywistosci, tak jak to wynikalo z postu Q, o ile zrozumialem. Z tymi kibicami to bardzo dobra wiadomosc, ze rzad z nimi "walczy". To znaczy, ze w Polsce zostaly juz rozwiazane wszystkie wazne problemy  ;D 
Q, na tej jednej, zreszta przez samego Ciebie wyartykuowanej przeslance, okresliles poziom oderwania rzeczywistosci calego elektoratu PiSu? Fiu, fiu... ;)  Kaczynski/cy prowadzili proamerykanska polityke w Europie i wobec Rosji (Gruzja etc.), stad tez narazili sie Niemcom i Ruskim. Fakt-faktem glupia ta polityka byla, zwlaszcza kiedy jednoczesnie zrazal do siebie/Polski i jednych i drugich.
Aha, prosze nie zaliczac PiSu do prawicy. PiS to socjalisci ekonomiczni z retoryka narodowosciowa... nic wiecej nie powiem  ;)
Choc co prawda to oni troche obnizyli podatki, podczas gdy PO podwyzszylo.
Z dystansu lepiej sie sledzi takie zdarzenia jak wybory, coz trzeba sie rozstac z mysla o powrocie.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #20 dnia: Października 10, 2011, 10:51:03 pm »
Q, na tej jednej, zreszta przez samego Ciebie wyartykuowanej przeslance, okresliles poziom oderwania rzeczywistosci calego elektoratu PiSu? Fiu, fiu... ;)  Kaczynski/cy prowadzili proamerykanska polityke w Europie i wobec Rosji (Gruzja etc.), stad tez narazili sie Niemcom i Ruskim. Fakt-faktem glupia ta polityka byla, zwlaszcza kiedy jednoczesnie zrazal do siebie/Polski i jednych i drugich.

A nie jest to aby sprawa z gatunku fundamentalnych*, zwł gdy się popatrzy na:
1. zaszłości historycznie,
2. obecny kształt polityki europejskiej,
3. naszą (w sensie Polski) realną kondycje militarną i ekonomiczną?

Słynny don Kichot był z działających wg podobnego algorytmu...

(Ponadto: ja rozumiem, że robił to czy owo mając Dablju Busha za plecami, ale w ostatniej debacie z Lisem zapowiadał to samo, u Obamy raczej "pleców" nie mając...)


Aha, prosze nie zaliczac PiSu do prawicy. PiS to socjalisci ekonomiczni z retoryka narodowosciowa... nic wiecej nie powiem  ;)

No, jak nie chcesz ich nazwać narodowymi socjalistami, to nie ;).


* dostatecznie fundamentalna, by przesądzać o wszystkim, znaczy...
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2011, 10:55:57 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #21 dnia: Października 10, 2011, 11:10:30 pm »
- nie martwiłabym się tak ofertą dla 15% społeczeństwa, jak tą dla  ponad 50 % części, która została w domach,

Hmm, może ci najsilniej zagubieni budzą we mnie jakieś opiekuńcze odruchy? ;)

Ale serio: tak fakt, że wystarczy mieć około 20% poparcia by rządzić nie nastraja optymistycznie. Na miejscu premiera Tuska i jego wszystkich oponentów myślałbym teraz nad ofertą dla społeczeństwa, także tej jego części, której śnię się co noc zabity w możłiwie drastyczny sposób, nie w koszmarach sennych bynajmniej. Tylko... po co się wysilać, gdy się żelazny elektorat ma? (Który w dodatku przy niższej frekwencji więcej waży.)
- systemy dwupartyjne są właściwie monopartyjne (jeśli rzecz w programach) - pojęcie prawicy i lewicy jest tutaj dosyć rozmyte - nie byłoby to zatem jakieś novum w polityce.
Tyle, że tam przez ten dwójpodział istnieje - przynajmniej w teorii - mechanizm patrzenia sobie na ręce. U nas mógłby przestać istnieć.
Uhm...o odruchach opiekuńczych przypomnę Ci w Religijnej albo innych  pokrewnych;)

Ależ dokładnie to miałam na myśli (może bez tej morderczo - sennej części ;) ) - politycy winni ochłonąć po wyborach i przemyśleć sprawę owych "50 %". Po co się wysilać? Chociażby po to by nie szukać po wyborach koalicjantów i kompromisów, które np. uniemożliwiają realizację własnego programu. Ale łączy się to również z systemem dwupartyjnym - progami wyborczymi.
Ależ jakiż to mechanizm patrzenia sobie na ręce teraz działa a później przestałby działać? Zmiana systemu partyjnego pociąga za sobą zmiany w ustawodawstwie dot. działania i kontroli partii politycznych,  ordynacji wyborczej...ale czy zmienia "patrzenie na ręce" ? ::)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #22 dnia: Października 10, 2011, 11:11:57 pm »
Q, eee, takich "fundamentalnych" rzeczy jest wiecej. I nie przesadzaj, bo troche to wyglada jakby juz Kaczynski wypowiedzial Niemcom i Rosji wojne. I o ile mozna by PiS zarzucic stawanie okoniem tym 2 sasiadom to rownie dobrze mozna by PO zarzucic, ze za bardzo sie im nadstawia i wasalizuje Polske.
Olka, PO obiecalo ze wprowadzi JOW. No teraz to na pewno wprowadzi. Z cala pewnoscia. Slowo nie dym  ;D
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2011, 11:20:29 pm wysłana przez NEXUS6 »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #23 dnia: Października 10, 2011, 11:12:42 pm »
Z tymi kibicami to bardzo dobra wiadomosc, ze rzad z nimi "walczy". To znaczy, ze w Polsce zostaly juz rozwiazane wszystkie wazne problemy
Tzn. nie ma sensu walczyć z rakiem, póki większość ludzi umiera na serce i płuca ;) ?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #24 dnia: Października 10, 2011, 11:22:58 pm »
Z tymi kibicami to bardzo dobra wiadomosc, ze rzad z nimi "walczy". To znaczy, ze w Polsce zostaly juz rozwiazane wszystkie wazne problemy
Tzn. nie ma sensu walczyć z rakiem, póki większość ludzi umiera na serce i płuca ;) ?
Nie ma sensu walczyc z tradzikiem, poki wszyscy umieraja na trad  ;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #25 dnia: Października 10, 2011, 11:28:43 pm »
Zapraszam do nowego ustroju:
http://www.remuszko.pl/jow/
VOSM
P.S. Forum dowie się o tym pierwsze. Właśnie wyszlo mi z rachunkuf, że najlepszą sądarzownią była znowu SMG/KRC...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #26 dnia: Października 10, 2011, 11:37:44 pm »
Olka, PO obiecalo ze wprowadzi JOW. No teraz to na pewno wprowadzi. Z cala pewnoscia. Slowo nie dym  ;D
Zapewne...już widzę jak ta belgijska Hond(t)a wraca do domu;) Chyba, że przed następnymi wyborami będą tak skompromitowani, że nie będzie nic do stracenia;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #27 dnia: Października 10, 2011, 11:40:23 pm »
Z tymi kibicami to bardzo dobra wiadomosc, ze rzad z nimi "walczy". To znaczy, ze w Polsce zostaly juz rozwiazane wszystkie wazne problemy
Tzn. nie ma sensu walczyć z rakiem, póki większość ludzi umiera na serce i płuca ;) ?
Nie ma sensu walczyc z tradzikiem, poki wszyscy umieraja na trad  ;)
Może nie miałeś? ;)

A poważnie, to się nie zgadzam, i to nie dlatego, że nie ma sensu, tylko dlatego, że pseudokibice to nie jest trądzik. To jest raczej właśnie trąd.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #28 dnia: Października 10, 2011, 11:45:52 pm »
Honda przecież jest japońska, podobnie jak Suzuki, Yamaha i Kawasaki, Pani Olu :-)
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #29 dnia: Października 10, 2011, 11:56:08 pm »
Honda przecież jest japońska, podobnie jak Suzuki, Yamaha i Kawasaki, Pani Olu :-)
VOSM

Zaiste, ale są również znane Hond(t)y belgijskie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_d%27Hondta, Panie Stanisławie:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)