Autor Wątek: Co pić?  (Przeczytany 72043 razy)

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Re: Co pić?
« Odpowiedź #30 dnia: Lipca 04, 2011, 12:38:49 am »
.chmuro, pewnie chodzi Ci o któreś z cabernet sauvignon, cabernet carbon albo carmenere. Ten ostatni szczep nie występuje w Europie (tutaj go od razu "zjadają" miejscowe grzyby/bakterie/...). Mnie to wystarczająco zaciekawiło by spróbować i mimo, że szczep jest uważany za słaby to zasmakowało mi to wino. Jest dość cierpkie, ale przy tym kwaśne - przyjemne połączenie :). Co więcej, wino się stopniowo "otwiera" i zmienia odczuwalnie smak w przeciągu 2-3 dni od odkorkowania butelki. Polecam!

A ogólnie się odnosząc do tego postu - z winami to jest tak, że kilka europejskich regionów wypracowało sobie zasłużoną renomę, natomiast cała reszta egzystuje na tej opinii ;). Te wszystkie bezimienne Bordeaux z półek hipermarketów to niestety słabizna. A wina z Chile czy z RPA są mniej znane, natomiast klimat tam jest wręcz idealny do udanego rozwoju winorośli. Kiedyś spotkałem się z opinią, że kupując na prezent wino najlepiej kupić Chilijczyka, który prawie na pewno trafi w gust i tych znających się trochę na winie i pośród laików. Uważam, że jest w tym sporo prawdy :)

.chmura

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
o alkoholu (2)
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 04, 2011, 12:48:15 am »
... 3. co się tyczy wódek, to – w gruncie rzeczy - .chmura uważa, że cała ta kraina jest bardzo jednostajna, a jeśli już, to na wyróżnienie zasługuje – może – „chemiczny” absolut, biały i ostry, jak myśl szwedzkich ekonomistów... kategoria (4) to u .chmury „worek”, gdzie trafiają wszystkie trunki, dla których zabrakło miejsca w pozostałych kategoriach. czegóż tu nie ma! oto np. ulubienica, siedmiogwiazdkowa metaksa, za butelkę której w niemczech .chmura daje od 40 PLN w górę, czyli trzy razy mniej niż w polszy. oto likiery-rosolisy, z których najlepszy jest - zdaniem .chmury - rosolis ziołowy, oto miody, o których było już w tym wątku wiele powiedziane. rzeczywiście: ja także od lat szukam „jedynaka”...
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2011, 12:56:21 am wysłana przez .chmura »

.chmura

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
o alkoholu (3)
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 04, 2011, 01:08:44 am »
...podobno Mistrz nie przepadał za wrażeniami alkoholowymi. jednak na pewno, sądzi .chmura, zgodziłby się z myślą, że jest ciekawa i daleko posunięta analogia między biologiczną i technologiczną ewolucją, a np. ewolucją kuchni (więc i alkoholi...). jak bardzo mało innych obszarów życia homo sapiens ewolucja gastronomiczna wydaje się .chmurze bardzo przypominać  ewolucję biologiczną i technologiczną. w przypadku ewolucji gastronomicznej działa oparty na odpowiednio dużej liczbie prób i błędów mechanizm podobny do mechanizmu  mutacji genetycznych (wielu, co chwila,  wymyśla nowe potrawy, i – nowe trunki). w przypadku ewolucji gastronomicznej działa także, skutkujący doskonaleniem, mechanizm selekcji (smakowało?). hm.
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2011, 01:11:27 am wysłana przez .chmura »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Co pić?
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 04, 2011, 01:34:54 am »
Z najbardziej znanej odmiany
win /.../ francuskich

Można zrobić fajny koktailik. Jaki? Powie kapitan Picard (co prawda podrabiany, bo nie Stewart, a dubler):
http://www.youtube.com/watch?v=v4W_6yV7edU

w przypadku ewolucji gastronomicznej działa także, skutkujący doskonaleniem, mechanizm selekcji (smakowało?).

Nie tylko, chmuro. Początkowo działał też mechanizm "przeżył,-to-można-to-jeść-dalej". Taki był wplyw jedzenia na ewolucję. ;D

(I działa to nadal: np. mój ukochany kot nażarł się swego czasu bukszpanu - dla kotów jest szkodliwy - pochorował się, a że solidnie, to wirus kociej białaczki, której był nosicielem, dostał swoją szansę na powtórny atak. Wydałem majuntek na leczenie - jakieś eksperymentalne interferony z Juesej się ściągało; transfuzje co tydzień - ale nie pomogło. Stare to zresztą dzieje...)

Edit: wyszło mi jak skargi na forum weterynaryjnym...  :P
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2018, 08:27:38 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
45
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 28, 2011, 12:06:17 am »
Karmy dopraszam się. Ciutkę. Trochie. Ociupinę. Błagam. Żebrzę, a nwet rzebżę. Jestem niedokarmiony. Chudnę w oczach (i w uszach). Pokarm. Jadło. Karma. Może być dla psuf - jak ta, co ją sam Mistrz z rozpaczy w piwnicy nocą podżerał z głodu. Jeść, wsuwać, gryśćżóćłykać, wtrząchać, szamać... Żarcia!. Paszy!! Kalorii!!! Pożywienia!!!! Karmy parędeczko, jednomałeęter, pliiiiz, bo runęęęęęę....................
VTPM (Very Thin Poor Męber)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Co pić?
« Odpowiedź #35 dnia: Lipca 28, 2011, 02:00:10 pm »
A nacóże to Panu? By the way, przepraszam, bo nie zauważyłem Pańskiego postu dot. chęci załączenia zdjęcia miodu. Otóż była kiedyś taka opcja (attach file / dołącz plik) ale teraz coś widzę, że się ulotniła. Więc albo Pan musi to zdjęcie załadować na jakowyś serwer i dać mi adres, lub, co znacznie prostsze, wysłać mailem.

Przy okazji: zawsze zwracam uwagę na iloraz karma/liczba postów, można bowiem zaimprowizować tezę, iż to wyznacznik "jakości" pisania.  Do niedawna myślałem, że mam najwyższy (0.201), ale przy chmurze (0.218) i tzoku (0.372) jak widzę, jestem malutki:) Gratulacje.

PS. Q ma 0.036 , a Pan 0.068 :)

« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2011, 02:05:54 pm wysłana przez Terminus »

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Co pić?
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 28, 2011, 10:30:37 pm »
Karma check post
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Co pić?
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 28, 2011, 10:37:50 pm »
O, Smoku Ognisty, życie mi wraca...
VPTSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Co pić?
« Odpowiedź #38 dnia: Lipca 29, 2011, 01:01:44 am »
@ Terminus
Wysłać mejlem pod JAKIM adresem?
VSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Co pić?
« Odpowiedź #39 dnia: Lipca 29, 2011, 11:09:57 am »
@ Terminus
Wysłać mejlem pod JAKIM adresem?
VSM

Jest podany w profilu przecież. Widzi Pan ikonkę koperty na lewo od tych słów?

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Co pić?
« Odpowiedź #40 dnia: Lipca 29, 2011, 05:50:00 pm »
Pozwalam sobie zauważyć, iż wcześniej informował mnie Pan na forum, że nie ma takiej możliwości.
Ponieważ prawdopodobnie się pojawiła - ale dopiero jakoś niedawno - to wysyłam te miody.
VSM

Modify: Nie da się. Uprzejmie poproszę o instrukcję, w co trzeba kliknąć, aby w poczcie PM umieścić plik *jpg.
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2011, 05:55:09 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Co pić?
« Odpowiedź #41 dnia: Lipca 30, 2011, 02:40:49 pm »
Nikt nie mówił o Private Message, tylko o emailu. Pod awatarem każdego użytkownika jest biała ikona koperty. Gdy Pan w nią kliknie, pojawia się nowa strona, na której u góry znajduje się mój adres email. Wtedy może pan używać sobie tego adresu, wysyłając maila z dowolnego innego programu (przypuszczam że używa Pan np. M$ Outlook albo Mozilla Thunderbird do tego celu).
Żeby panu oszczędzić mąk, mój adres to pentahedron@gmail.com .

Pozwalam sobie zauważyć, że w internecie PM i e-mail (zwany mailem) nie mają ze sobą nic wspólnego. Dobrze mieć to na uwadze. 
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2011, 02:42:58 pm wysłana przez Terminus »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Co pić?
« Odpowiedź #42 dnia: Lipca 30, 2011, 04:39:10 pm »
WSzTerminusie, jeśli pański "awatar" przedstawia granatowego robota patrzącego w swoje górne lewo, to pod pańskim awatarem nie ma żadnej koperty, więc białej tym bardziej.
U innych jest, u Pana nie ma.
Sfotografowalem to - na kategoryczny dowód prawdy absolutnej - a nie żem narąbany i koperty dostrzec nie potrafię (inna sprawa, że teraz w fotoszopie nie takie rzeczy żeśwa ze śwagrem po pijaku robili)...
Fstyć się Pan za swe podłe insynuacje męczeńskie oraz za szydzenie z ostrości mego doskonałego (jak na te lata...) sokolego wzroku na dystansie dobrego widzenia (ok. 20 cm)!!!
VSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Re: Co pić?
« Odpowiedź #43 dnia: Lipca 30, 2011, 11:28:18 pm »
Otóż była kiedyś taka opcja (attach file / dołącz plik) ale teraz coś widzę, że się ulotniła.
Nie ulotniła się. To znaczy, nie wszystkim, bo moderatorom chyba tak, jak już z Maźkiem dociekaliśmy. Żeby była jasność (bo wtedy może trochę namieszałem), u mnie wygląda to tak: przy pisaniu posta, pod okienkiem z tekstem muszę rozwinąć additional options, gdzie jest między innymi opcja attach. Ograniczenia - max 4 pliki, łączna wielkość nie większa niż 192KB (przy czym żaden nie może przekraczać 128KB), co na zdjęcie 640 x 480 pikseli powinno wystarczyć:



Uploaded with ImageShack.us

Jako przykład załączam tutaj zdjęcie kwiatka, a za chwilę umieszczę screena pokazującego jak to wygląda u mnie.

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Re: Co pić?
« Odpowiedź #44 dnia: Lipca 30, 2011, 11:37:00 pm »
Tak oto (w pomniejszeniu) powinien wyglądać powyższy post:



Uploaded with ImageShack.us

Jeśli ktoś (moderator) nie widzi tego niebieskiego kwiatka na dole, to nie z nim, ale z jego ustawieniami jest coś nie w porządku  ;) Sprawa ma precedens, więc można to zgłosić adminowi (ale to już pozostawię Wam, w końcu to nie mój problem  8) ).