Autor Wątek: Co pić?  (Przeczytany 72044 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Co pić?
« dnia: Maja 06, 2011, 12:19:53 am »
Zacząć wypadałoby od Mistrza.
Z moich (skąpych) autopsyjnych obserwacji z lat 1986-94 (?) wynika, że nie pił nic.
(Mam na myśli rozmaite roztwory C2H5OH).
Ja tymczasem nalałem sobie, po dzisiejszym strasznie gęstym dniu, już drugi kubek kalifornijskiego Cabernet Sauvignon panów ś.p. Ernesto i Huljo Gallo, które to wino cenię sobie najwyżej na polskim rynku podług osobistego kryterium zrównoważenia smaku (niezrównanego) z ceną (umiarkowaną).
Odniesienie astronomiczne jest takie, że wina kalifornijskie, południowoafrykańskie oraz australijskie są zawsze mniej więcej takie same rocznikowo, ponieważ TAM Pan Bóg gwarantuje minimum trzysta dni czystego stabilnego słońca, zupełnie inaczej niż w niemieckiej, francuskiej czy innej włoskiej Europie. Dowód: gdzie na Ziemi inwestuje się miliardy w największe teleskopy? Tylko tam, gdzie inwestor ma takie pogodowe gwarancje.
Zdrowie Lemolubów!
S.R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Re: Co pić?
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 06, 2011, 12:29:21 am »
W "Awanturach na tle powszechnego ciążenia" Tomasz Lem wspomina bodajże, że z alkoholi to tylko bardzo słodkie likiery schodziły w domu. Czyli to raczej duże zamiłowanie Mistrza do słodyczy decydowało ponad innymi względami :)

Wina od Gallo Family są bardzo dobre. Już drugi raz je wspominasz na forum :), zauważyłem także poprzednio. Piłem co prawda białego Chardonnay, więc o Cabernecie może nie powinienem się wypowiadać... Jeśli o mnie chodzi to lubię białe niemieckie wina - Rieslingi i Gewuertztraminery. Niestety mało się znam, mało miałem okazji próbować różnych szczepów, różnych odmian i z różnych części świata by móc więcej powiedzieć.

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Co pić?
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 06, 2011, 02:55:05 pm »
To może ktoś mógłby mi polecić jakiś miód pitny i powiedzieć, jak go kupić?
Zawsze chciałem ... się w tak wyszukany sposób, a ni ma jak.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Co pić?
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 06, 2011, 03:05:01 pm »
Lubelskie miody, trójniak jest rzadki (nie znaczy, że zły) ale dwójniak OK. Półtorak jest już mocno "gęsty" nie każdy lubi (ja tak). "W dobrych sklepach monopolowych" :) . No, w średnich też.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Re: Co pić?
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 06, 2011, 08:57:32 pm »
Wspaniała rzecz, niedawno miałem okazję spróbować  ::)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Co pić?
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 07, 2011, 12:20:31 am »
Jeden jedyny raz ośmieliłem się przynieść na Narvik flaszkę, i był to sławny ajerkoniak dwukurczaczkowy.
Pan Lem, owszem, wypił parę kusztyczków, lecz dobrze pamiętam, że zrobił to tak, jakby spożywał lody, kisiel albo budyń...
S.R.
Modify: @ Terminus. Na mój smak, żadne tam Lubelskie, lecz tylko i wyłącznie Nidzickie, a jutro Kasia jedzie z Nidzicy do mnie na Ursynów i mogłaby przywieźć małe miodne conieco, a ja mógłbym je Panu przesłać, i to ganc gratis...
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2011, 12:41:32 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Co pić?
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 07, 2011, 01:46:17 am »
Ho! Gratisa nie przyjmę!

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Co pić?
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 07, 2011, 04:50:18 am »
To możesz Pan odebrać ode mnie osobiście podczas najbliższej swej wizyty u nasz na Mazowszu, w stolycy - jeśli do tego czasu nie skuszę się i sam nie wychlam...
SBCzłonek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Co pić?
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 07, 2011, 11:18:29 am »
O prędzej. Trzymej pan trzymej.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Co pić?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 17, 2011, 09:46:50 pm »
W "Awanturach na tle powszechnego ciążenia" Tomasz Lem wspomina bodajże, że z alkoholi to tylko bardzo słodkie likiery schodziły w domu.

A'propos słodkich. W sumie najchętniej pijam Malibu z mlekiem, rzadko (bo ogólnie ostatnio raczej abstynenczę), ale jak już to w ilościach hurtowych, bo wchodzi mi aż za dobrze.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Co pić?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 17, 2011, 10:26:22 pm »
Chryste Panie, Q żyje...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Co pić?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 17, 2011, 10:52:07 pm »
A wyglądałem na niebo-szczyka? ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Co pić?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 17, 2011, 10:53:42 pm »
No wiesz, w Twoim wypadku w grę wchodziła tylko śmierć albo odosobnienie ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Co pić?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 17, 2011, 10:57:07 pm »
Iiitam, ani jedno, ani drugie w grę nie weszło  8).

Edit: tak w telegraficznym skrócie, to w Reichu się wakacjowałem:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2011, 01:56:48 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Co pić?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 17, 2011, 11:06:56 pm »
Beszczelnie dodam w temacie, że zakopcowałem dla Terminusa dwie flaszki nidzickiego miodu pitnego. Jakiś dwójniak, trójniak czy inny półtorak-nieborak, co go moja Piękna Kasia na specjalne zamówienie z Wrót Mazur przywiozła. I też mogę zapewnić (po spróbowaniu z trzeciej butli), że - nawet na głodzie/ssaniu/musiku/spragnieniupustynnym - takiego słodkiego śfiństwa nie tknę, niechby i zmrożonego.
Odwiedzisz Pan Mazowsze - dostaniesz Pan (na zawsze).
:-)
VSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )