Autor Wątek: Sprawy różnakie  (Przeczytany 507074 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1200 dnia: Lipca 13, 2021, 03:08:46 pm »
Chcesz, żebym się zatchnął? Takie dźwięki to chyba z dna żołądka można wydobyć.
Oj tam, to tylko na początku, potem już samo idzie. A fonię włączyłem z ciekawości przy oglądaniu, co też zaoferowano "Państwu środka" z szerokiej oferty mistrza Lao Muu  ;)
https://ad518.com/article/2021/06/16393
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1202 dnia: Lipca 22, 2021, 02:38:38 pm »
Co jest!
Nikt dziś nie świętuje?
Amnezja dopadła nawet wypróbowanych towarzyszy?  8)

I okolicznościowa tentego; pajdo, czy tam pedo... a może geronto?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1203 dnia: Lipca 22, 2021, 03:08:52 pm »
Świętowałem wczoraj. Jadłem delicje (przepraszam, wedlove) firmy Lotte Wedel, d. Cadbury Wedel, d. E. Wedel, d. ZPC 22 Lipca, d. E. Wedel (uff).
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2021, 03:21:28 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1204 dnia: Lipca 22, 2021, 03:20:10 pm »
Cytuj
Świętowałem wczoraj.
I słusznie, choć...półsłusznie.
Świętowałeś powstanie PKWN. Świętowanie Manifestu spóźniłeś o jeden dzień   ;)
Dziś można nadrobić zbiorczo obie okoliczności odrodzeniowe.

Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1205 dnia: Lipca 22, 2021, 03:24:00 pm »
Na dziś mam delicje szampańskie, jagodowe, firmy Mondelēz, też robione w dawnych zakładach Wedla (obecne historie korporacyjne są chyba nawet bardziej zakręcone niż dawne wolty ideologiczne).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1206 dnia: Lipca 22, 2021, 04:41:38 pm »
Gomułka na tym zdjęciu tak się cieszy, jakby był akurat na miejscu fotografa, który zdjęcie robił :) W każdym razie ja mając ten punkt widzenia też bym się tak jarzył. No ale żeby w tym wieku opalać się w reformach?


Nie będę świętować 2 razy. Terminy się zmieniły, ale forma powraca - to co będę się wysilał? Zwłaszcza, że podbudowa histeryczno-politiczieskaja jest tej samej próby. Kiedyś to przynajmniej trampki do sportowego rzucili i lody calypso były w ciągłej, jednodniowej sprzedaży, po odstaniu swego w kolejce i krótkiej walce wręcz przy ladzie. Teraz, jak już cały świat jest w ciągłej sprzedaży bez walki - to nie ma tego poloru.


Ostatnie wspomnienia ścierają deszcze... https://tinyurl.com/5jwdtcbu .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1207 dnia: Lipca 22, 2021, 06:31:59 pm »
Cytuj
Ostatnie wspomnienia ścierają deszcze
...niespokojne.
Zdjęcie zostanie. Ileż na nim światów, wystarczy się obrócić i "powrót do przeszłości". Zaplecze sklepu "Gama" żywcem wyjęte z lat 90-tych. Najmlodszy, mijając samochody to chyba paczkomat 24h? Szeroki asortyment wachlarzy dla rybaków też ciekawy  :D
Ale, żeby ża parking 50 ziko? Ta epoka to chyba dopiero nadchodzi.  ???
Wy tam w mateczniku jak zawsze pierwsi  ;) Jak to by ...semper primus ?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1208 dnia: Lipca 22, 2021, 09:45:57 pm »
Ty mnię nie trącaj struny. To cena antyparkingowa, żeby nikt prócz klientów Gamy tam nie stawał. Za siatką jest reszta parkingu należąca do urzędu miasta, można powiedzieć wizytówka naszego grodu, jak widać. Gama nawiasem mówiąc to przechrzczone Społem. Zielony budynek - jego zielony szczyt jest widoczny ponad dachem Gamy - to dawny komitet wojewódzki PZPR, potem przebudowany na urząd miejski, z dużą szkodą bo miał ciekawszą bryłę niż teraz, o:





Sądząc z braku liści na drzewach dekoracja LEM-em jest z powodu kolejnej okrągłej rocznicy aktiabrskoj riewalucji.


Dokładnie protiwpołożnie, za uschniętymi drzewami, biały budynek to przedwojenna drukarnia Zwierciadło (obecnie filia muzeum), w której w 44-tym zecer o nazwisku Zajączkowski składał "tymy ręcyma" manifest, o czym później opowiadał zawsze na 22 lipca na różnych okolicznościowych spotkaniach a raz był z tym w moim podstawiaku, z tym że nic wówczas z tego nie kumałem bo byłem w wieku, kiedy koleżanki z przodu mocno zawężały mi spektrum odbiorcze. Tzn. tak mi się zdaje, że to był on wtedy, ale obciąć sobie nic nie dam. Zaraz koło 1983-4 w liceum na historii dowiedzieliśmy się, że manifest wydrukowano w Moskwie i nasz miejsko-narodowy zecer go nie składał - ale nikt w to nie uwierzył, bo jakże to?


O, tu go widać, jak przed kolejnym świętem 22 lipca pokazuje jak składał tymy ręcyma ;) - ale zdjęcie wielkie to daje linkę.
https://audiovis.nac.gov.pl/i/PIC/PIC_40-G-15-12.jpg
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1209 dnia: Sierpnia 05, 2021, 10:13:04 am »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1210 dnia: Sierpnia 05, 2021, 06:22:47 pm »
Taa, cyberpunk realizuje się jako farsa  8).

(Swoją drogą: to jest ten czynnik bylejakości i życiowego komizmu, który Lem zawsze uwzględniał, a inni autorzy SF - od Asimova do Gibsona - niekoniecznie.)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2021, 07:28:22 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1211 dnia: Października 12, 2021, 05:56:14 pm »
Ptr, skoro do nas ponownie zawitałeś, mam coś dla Ciebie - cykl refleksji o (przeważnie) najbardziej znanych tekstach filozoficznych:
https://esensja.pl/ksiazka/publicystyka/tekst.html?id=29791
https://esensja.pl/ksiazka/publicystyka/tekst.html?id=31357
https://esensja.pl/ksiazka/publicystyka/tekst.html?id=31358
https://esensja.pl/ksiazka/publicystyka/tekst.html?id=31406
Deklarowałeś się - jeśli dobrze zrozumiałem - jako zwolennik europejskiej filozofii klasycznej. Może Cię zainteresują?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1212 dnia: Stycznia 02, 2022, 11:33:30 am »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1213 dnia: Stycznia 02, 2022, 12:36:20 pm »
liv, wspominałeś swego czasu o Nienackim i nienackofanach, nie wykluczam, że chętnie przeczytasz...
https://zupelnieinnaopowiesc.com/2022/01/01/zbigniew-nienacki-nie-wierze-w-natchnienie-odnaleziony-wywiad-z-lat-1988-1990-i-niepublikowane-wczesniej-zdjecia/
A dziękuję, ciekawe. Chyba nawet oni nie mają tego na stronie.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1214 dnia: Stycznia 02, 2022, 07:06:15 pm »
Też uwielbiam kustosza - detektywa.
Może ktoś na poważnie zrobi cykl filmów, bo fabuła jest tego warta.

To byłby może znaczący postęp w tym kierunku:
https://zupelnieinnaopowiesc.com/2021/09/17/pan-samochodzik-powroci-na-ekran-kupiono-prawa-do-ekranizacji-ksiazek-zbigniewa-nienackiego/
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.