Autor Wątek: Korone zawirrowania  (Przeczytany 291637 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2021, 08:18:02 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1261 dnia: Lipca 26, 2021, 09:01:28 pm »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1262 dnia: Lipca 27, 2021, 10:24:36 am »
Wniosek - wystarczy 12 osób w Stanach, żeby w Polsce do mordobić dochodziło. Efekt motyla (noga)?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1263 dnia: Sierpnia 01, 2021, 08:03:36 pm »
Abstrahując od złej roboty jaką robią antyszczepionkowcy...jakie są podstawy prawne do odmawiania dostępu do np. wejścia do kina dla osób niezaszczepionych? Mówię o zdrowych, bezobjawowych niezaszczepionych?
Uważam, że państwo (nie tylko polskie) próbuje przerzucić odpowiedzialność na obywateli/przedsiębiorców. To im zostawia się decyzje.
Wg ustawy to minister zdrowia powinien ogłosić obowiązek szczepień. I wtedy jest podstawa prawna do odmowy czegokolwiek niezaszczepionemu. Dodatkowo: państwo powinno to egzekwować a nie ochroniarz w kinie... Ale minister tego nie robi, bo jego wyborcy już powiedzieli co sądzą o szczepieniach. Oraz prezydent:) Za duża polityczna stawka.
Chyba, że świat pójdzie w kierunku obowiazkowości...

Ale ja chciałam z innej...chyba nie fake...raczej żałosne...:
W internecie opublikowano film, z którego wynika, że znany brytyjski antyszczepionkowiec Piers Corbyn bez problemu wyrzekł się swoich przekonań dla 10 tys. funtów.
Corbyn miał zamiar przyjąć 10 tys. funtów od youtuberów podających się za inwestorów firmy AstraZeneca w zamian za zaprzestanie krytykowania jej szczepionki

https://www.rynekzdrowia.pl/Po-godzinach/Brytyjski-antyszczepionkowiec-zlapany-na-goracym-uczynku-Chcial-przyjac-10-tys-funtow-Za-co,223687,10.html
I sam filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=u34rnwBnll4
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1264 dnia: Sierpnia 01, 2021, 09:26:42 pm »
Corbyn miał zamiar przyjąć 10 tys. funtów od youtuberów podających się za inwestorów firmy AstraZeneca w zamian za zaprzestanie krytykowania jej szczepionki

Cóż... Mówi się czasem, że każdego da się kupić, ale cena niektórych... zaskakuje, choć może nie powinna, biorąc pod uwagę z czego robią sobie biznes.

Pozostając przy sprawach brytyjsko-szczepionkowych (od tytułu znacznie ważniejsza jest treść):
https://portal.abczdrowie.pl/wariant-delta-zaszczepieni-stanowia-polowe-przypadkow-zakazen-w-wielkiej-brytanii
Powołują się tam na informacje z poniższej, wciąż aktualizowanej o nowe dane, strony (której nie chcę przechwalić, ale która - wraz z tym, co za nią stoi - zdaje mi się - przynajmniej na dziś - złotym wzorcem tego, jak podobne dane powinno się zbierać, analizować i udostępniać):
https://covid.joinzoe.com/
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2021, 12:07:53 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1265 dnia: Sierpnia 02, 2021, 09:17:00 am »
Uważam, że państwo (nie tylko polskie) próbuje przerzucić odpowiedzialność na obywateli/przedsiębiorców. To im zostawia się decyzje.
Poza tym wszystko dobrze ;) ?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1266 dnia: Sierpnia 02, 2021, 10:54:20 am »
Uważam, że państwo (nie tylko polskie) próbuje przerzucić odpowiedzialność na obywateli/przedsiębiorców. To im zostawia się decyzje.
Poza tym wszystko dobrze ;) ?
Ale u mnie czy w państwie polskim? :-\ ;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1267 dnia: Sierpnia 02, 2021, 11:03:37 am »
Ale u mnie czy w państwie polskim? :-\ ;)
Jaki sens ma dopytywać się o przypadek beznadziejny ;) ? Pewnie, że u Ciebie.


PS, podobnież od mego wpisu z 26 lipca o fizycznym ataku antyszczepionkowców nastąpiło już 6 kolejnych... w 6 dni. Coś jakby na kształt procesu gałązkowego się rysuje. Ciekawe jak "przypadek beznadziejny" na to zareaguje?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2021, 01:49:13 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1268 dnia: Sierpnia 04, 2021, 12:09:46 am »
Ale u mnie czy w państwie polskim? :-\ ;)
Jaki sens ma dopytywać się o przypadek beznadziejny ;) ? Pewnie, że u Ciebie.


PS, podobnież od mego wpisu z 26 lipca o fizycznym ataku antyszczepionkowców nastąpiło już 6 kolejnych... w 6 dni. Coś jakby na kształt procesu gałązkowego się rysuje. Ciekawe jak "przypadek beznadziejny" na to zareaguje?
Mnie się zdaje, że jednak ja jestem tym przypadkiem beznadziejnym...od ponad roku oczekuję konsekwencji działań...nic...czekam...

Tja...jedni profilaktycznie palą punkty szczepień (ciekawe kto ich opłaca?), a drudzy profilaktycznie trzymają ludzi pod kluczem (obłęd!):
https://www.mp.pl/covid19/covid19-aktualnosci/276660,australia-lockdown-w-czesci-stanu-queensland


Edytka; hehe...konsekwencje to ja będę miała - KONSEKWENTNYCH DZIAŁAŃ:)))

Edytka1: podobno wiadomo kto stoi za akcją antyszczepionkowców w domu dziecka:
Kilka dni temu Bydgoskie Kamractwo Rodaków zamieściło na swoim profilu krótki film, na których spaceruje rozebrany do pasa mocno umięśniony mężczyzna. Mężczyzna twierdzi, że "nazistowski odłam Żydów", na który składają się "szmaty od WHO [Światowej Organizacji Zdrowia] i globalne dziwki" i który "drukuje w drukarkach pieniądze", chce wstrzyknąć w ludzi materiał ingerujący w ich DNA. Jego zdaniem należy przeciwstawiać się "żydowskiemu okupantowi".
https://www.onet.pl/informacje/onetkujawskopomorskie/aleksandrow-kujawski-antyszczepionkowcy-weszli-do-domu-dziecka-kulisy/q6fm66g,79cfc278
Mogliby zatrudnić polonistę - skoro są Polakami ::)  :
https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Bydgoskie-Kamractwo-Rodak%C3%B3w-103763928301757/
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2021, 02:21:07 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1269 dnia: Sierpnia 04, 2021, 03:58:34 pm »
profilaktycznie trzymają ludzi pod kluczem (obłęd!)

Ja wiem czy obłęd? Działanie radykalne, ale może okazać się skuteczniejsze od naszych dziurawych pół-lockdownów.

Bydgoskie Kamractwo Rodaków

Ciekawe, zarejestrowali się niedawno, w kwietniu bieżącego roku:
https://rejestr.io/krs/895072/bydgoskie-kamractwo-rodakow
Wypadałoby zatem prześledzić przeszłość założycieli i ew. sponsorów.

Edytka:
Hehe, jakie szumne cele statutowe mają:

1. Celem stowarzyszenia jest: 1) promowanie miasta, gminy, regionu oraz wspieranie inicjatyw lokalnych w celu zintegrowania mieszkańców o różnej przynależności kulturowej; 2) tworzenie, zachowanie, ochrona i rewitalizacja walorów kulturowych i przyrodniczych terenów regionu; 3) organizowanie i prowadzenie działań na rzecz rozwoju infrastruktury miasta i regionu, w tym rozbudowa bazy kulturalno- rekreacyjno- sportowej; 4) podtrzymywanie tradycji narodowej w tym regionalnej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej oraz promocja rzeczpospolitej Polskiej poza granicami kraju; 5) działalność na rzecz upowszechniania aktywnego wypoczynku mieszkańców, w tym organizowanie obozów, wycieczek, kolonii, rajdów turystycznych i krajoznawczych; 6) działalność na rzecz zachowania historii Polski a w szczególności regionu, w tym pozyskiwanie i eksponowanie pamiątek historycznych po byłych mieszkańcach miasta i regionu; 7) działalność na rzecz rozwoju, poprawy estetyki, wizerunku miasta, okolicy, regionu oraz poprawa standardu życia społeczności lokalnych; 8 ) podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska, ekologii łub produkcji zdrowej żywności; 9) ochrona zdrowia, w tym promocja zdrowej żywności, lokalnych wyrobów, rękodzieła oraz zdrowego stylu życia; 10) aktywizowanie i integrowanie środowiska lokalnego w tym mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego; 11) pobudzanie aktywności i udziału w życiu publicznym, kulturalnym ludzi starszych, samotnych, niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży - działania wielopokoleniowe i wielokulturowe; 12) działalność na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka; 13) działalność na rzecz kombatantów, osób represjonowanych oraz weteranów; 14) działalność na rzecz osób w trudnej sytuacji życiowej, w tym zagrożonych bezrobociem lub wykluczeniem społecznym, oraz inicjowanie i wspieranie działań na rzecz profilaktyki i rozwiązywania problemów społecznych; 15) podejmowanie działań służących rozwojowi oraz wspomagającej rozwój techniki, wynalazczości i innowacyjności a także rozpowszechnianie i wdrażanie nowych rozwiązań technicznych w praktyce gospodarczej; 16) podejmowanie inicjatyw w zakresie działalności charytatywnej i dobroczynności; 17) promocja i organizacja wolontariatu; 18) działalność na rzecz nauki, edukacji, oświaty i wychowania; 19) przeciwdziałanie patologiom, złym nawykom - edukacja i promocja zdrowego trybu życia; 20) budowanie świadomości obywatelskiej, upowszechnianie i działalność w zakresie ochrony wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji; 21) udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz zwiększenie świadomości prawnej społeczeństwa; 22) działalność na rzecz kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego; 23) pomoc polonii i polakom za granicą oraz promocja rzeczypospolitej Polskiej poza granicami kraju; 24) działalność wspomagająca rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości; 25) działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych; 26) wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej; 27) działalność na rzecz szeroko pojętej ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego; 28) udzielanie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego; 29) ratownictwo i ochrona ludności; 30) pomoc ofiarom katastrof, klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych i wojen w kraju i za granicą; 31) upowszechnianie i ochrona praw konsumentów; 32) działalność na rzecz ogółu społeczeństwa w zakresie rewitalizacji; 33) działalność na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. O działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, w zakresie określonym w pkt 1-32a; 34) podejmowanie w ramach obowiązujących przepisów innych przedsięwzięć związanych z realizacją celów stowarzyszenia;

Mogliby zatrudnić polonistę - skoro są Polakami ::)

Sądzisz, że jakiś polonista chciałby dla nich pracować? ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2021, 04:06:08 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1270 dnia: Sierpnia 04, 2021, 04:31:32 pm »
profilaktycznie trzymają ludzi pod kluczem (obłęd!)

Ja wiem czy obłęd? Działanie radykalne, ale może okazać się skuteczniejsze od naszych dziurawych pół-lockdownów.
Po pierwsze: żaden lockdown nie wybije wirusa - i tak wróci - znamy go już trochę - są szczepionki -  trzeba z nim żyć.
Po drugie: szczególny przypadek Australii: dla mnie te liczby (7, 33, 40 przypadków) i podjęte na ich podstawie działania to obłęd.
Uważasz, że jeśli w Warszawie wykryją 5 przypadków, to należy ją natychmiast zamknąć i izolować od reszty kraju, a nawet zamknąć granice?
To ile musi być zachorowań żeby otworzyć miasto jakieś minus 6?
Cytuj
Hehe, jakie szumne cele statutowe mają:
Chyba skopiowali z jakiegoś wzorca na dotację;)
Przewinęłam na 50 minutę i chyba trafiłam w sedno: LGBT, Żydzi, media, Wielka Polska...paw.
https://www.youtube.com/watch?v=4wJwyFYQmT8
Cytuj
Sądzisz, że jakiś polonista chciałby dla nich pracować? ;)
Faktycznie. Źle oznakowałam. Miałam na myśli "Polonistę";)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1271 dnia: Sierpnia 04, 2021, 05:10:01 pm »
Po drugie: szczególny przypadek Australii: dla mnie te liczby (7, 33, 40 przypadków) i podjęte na ich podstawie działania to obłęd.
Uważasz, że jeśli w Warszawie wykryją 5 przypadków, to należy ją natychmiast zamknąć i izolować od reszty kraju, a nawet zamknąć granice?
To ile musi być zachorowań żeby otworzyć miasto jakieś minus 6?

Tzn. widzę to dość skomplikowanym. Jeśli zamknąć granice (Australia ma łatwo, z przyczyn geograficznych), precyzyjnie monitorować przypadki i wprowadzać ostre, punktowe, lockdowny w miejscu wykrycia koronnych pacjentów, to można - za określoną cenę - utrzymywać kraj w stanie bezcovidowym, mając nadzieję, że reszta świata się z wirusem w parę lat upora. W tym sensie ich bronię.
Jeśli natomiast granic się nie zamknie (z paru powodów), ani konsekwentnych lockdownów nie wprowadzi (na początku pandemijki by przeszło, dziś chyba powstaniem narodowym groziło ;) ), a monitorowanie leży i kwiczy, to pozostają szczepionki i poszukiwanie leków, celem sprowadzenia śmiertelności do poziomu typowo grypowego.
Przy czym przyznaję - patrząc na tzw. warunki obiektywne, nie tylko u nas - że w skali globalnej tylko ten drugi kierunek się sprawdzi. Pierwszy jest luksusem, na który stać pojedyncze państwa (kraje wyspiarskie, totalitaryzmy, państwa znane z wysokiej obywatelskiej samodyscypliny).

Przewinęłam na 50 minutę i chyba trafiłam w sedno: LGBT, Żydzi, media, Wielka Polska...paw.

O, słynny mąż Fatygi:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojciech_Olsza%C5%84ski
Za to około 1:28 - tak na chybił-trafił wybrałem, bo na całość szkoda czasu - prawie mi zaimponowali, użyli modnego psycho-bełkotu o wychodzeniu ze strefy komfortu.

Miałam na myśli "Polonistę";)

WielkoPolonistę Katolickiego ;).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2021, 07:24:59 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1272 dnia: Sierpnia 04, 2021, 05:18:31 pm »
Przepraszam, ale nie mogę...jakoś mnie rozbawiło...po Olszańskim klikiem przeszłam w Kowalskiego:
Krytyczne stanowisko wobec Olszańskiego wyraził również Marian Kowalski[6].
Skoro wiki nie podaje kto zacz - powinnam go znać? powinnam - niedoszły prezydent - ale!zaglądam i czytam charakterystykę postaci: polski działacz polityczny, felietonista i kulturysta,  :-X
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1273 dnia: Sierpnia 04, 2021, 05:42:25 pm »
Kulturysta, dlatego na kulturze się zna  8).
Skoro przy Olszańskim jesteśmy - to może rozbawić Cię jeszcze bardziej (mnie rozbawiło):

Okazuje się, że znani z wulgarnych komentarzy i przedstawiania skrajnie prawicowych poglądów Marcin Osadowski oraz Wojciech Olszański vel. Aleksander Jabłonowski transmitują swoje programy z dawnego domu Janusz Korwin-Mikkego.
– I tak nikt normalny tego nie słucha – bagatelizuje sprawę polityk.

https://www.wprost.pl/zycie/10462795/jablonowski-i-osadowski-nagrywaja-w-dawnym-domu-korwin-mikkego.html

Edit:
Wracając do spraw ściślej okołowirusowych ;):
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc-amp/2021-08-04/wspoltworczyni-szczepionki-astrazeneca-prof-sarah-gilbert-ma-wlasna-lalke-barbie/
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2021, 06:23:02 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1274 dnia: Sierpnia 04, 2021, 10:48:35 pm »
Nie mam nic do kulturystów - a nawet poniekąd podziwiam za determinację.
Natomiast rym do "felietonista" jakoś bardziej pasowny typu..."orientalista" - w sensie orientuje się w głupotach, które głosi.
W każdem jest coś, co posiada i nikt mu nie odbierze (chyba co afera ze świadectwami?) - ów felietonista:
Posiada wykształcenie podstawowe.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Marian_Kowalski_(dzia%C5%82acz_narodowy)
Komentator polityczny TVP Info.
Quo vadis...
Cytuj
Skoro przy Olszańskim jesteśmy - to może rozbawić Cię jeszcze bardziej (mnie rozbawiło):
Smutne.
Przynajmniej syn Korwina ma ludzkie odruchy...

A w temacie - mapki:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/minister-niedzielski-nie-wyklucza-powrotu-obostrzen-ktore-regiony-sa-zagrozone/3xv4skg,79cfc278
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)