Autor Wątek: Pytam:  (Przeczytany 423717 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #900 dnia: Stycznia 17, 2017, 12:39:08 pm »
Musi mieć jeden pixel.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

MarcinK

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 108
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #901 dnia: Stycznia 17, 2017, 08:32:48 pm »
Może być?

 ;D

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #902 dnia: Stycznia 17, 2017, 08:59:27 pm »
Nie może. Za małe.
A wie Pan może, gdzie ja zamieściłem serię czarno-białych zdjęć z Mistrzem? W jakim wątku? Szukam - i nie znajduję...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #903 dnia: Stycznia 17, 2017, 10:02:36 pm »
Chryste, kiedy ten człowiek wpisze jednym palcem jakąś frazę do gugla i naciśnie enter np. remuszko zdjęcia lema site:forum.lem.pl

Pierwszy wynik. PIERW-SZY!!!! http://forum.lem.pl/index.php?action=profile;u=2642;area=showposts;sa=topics;start=15
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #904 dnia: Stycznia 17, 2017, 11:12:15 pm »
Masz rację. Słusznego. Znalazłem. Posłałem. W "Nowej Fantastyce" zamieszczą w najbliższym numerze. Dzięki. Przepraszam. Korzę się :-(
R.
pjes: uważam, że Pan Maziek ma, prócz nielicznych ludzkich słabości, głównie ogromne i wybitne zalety. To napisałem ja, mureszko stan...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #905 dnia: Stycznia 18, 2017, 11:03:51 am »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #906 dnia: Stycznia 18, 2017, 12:59:37 pm »
Ta, jestem na tej liście. Wszystko prawda co jest w artykule. Strumienie meteoroidów zwykle z wolna się rozchełstują, zwłaszcza kiedy blisko takiego sznureczka koralików przejdzie Jowisz. Ale jeśli spotkanie z Jowiszem wychodzi zawsze w tym samym punkcie orbity (a tak jest przy rezonansach), to następuje utrwalenie. Generalnie co orbituje dąży do takiego rezonansu (patrz nasz Księżyc), ponieważ to jest stan o najniższej energii. Ponieważ ciała orbitujące trace energię (pływy itd.) to ich energia może się tylko zmniejszać, więc jak dojdzie do rezonansu, to się to już nie zmienia, ponieważ zmiana wymagałaby dostarczenia energii. Dlatego jeśli ten wyodrębniony strumień w rezonansie istnieje, to jest stabilny. A ponieważ jest, bo widzimy to na kamerach - to jak orzeczono w sentencji.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #907 dnia: Stycznia 18, 2017, 01:17:25 pm »
Dzięki, jesteś Jeszcze Większy!
Gratuluję miejsca na prestiżowej liście, ale przede wszystkim klarowności Twej odpowiedzi :-)
To powiedz jeszcze, jeśli nie zmęczy to zanadto Twego wybitnego umysłu, czy - przy założeniu, że do więksiejszedj kolizji dojdzie - jakieś obszary Ziemi (pasy) są bardziej narażone, czy wsio rawno? Coś przypuszczam, ale boję się ośmieszyć.
I jeszcze dwa pytania.
Jeśli - to mniej więcej kiedy? Lato 2019?
Jeśli - to kiedy (z jakim czasowym wyprzedzeniem) może najwcześniej być pewne, że do kolizji dojdzie?
I czy wtedy Unforgiven, czy też można próbować posłać rakietę z bąbą?
R.
 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #908 dnia: Stycznia 18, 2017, 03:10:45 pm »
Nie kadź mi proszę. Na tej liście jestem wyłącznie jako dostarczyciel danych (krowa: żre trawę, daje mleko). Nie ma znaczenia położenie. Tzn. oczywiście, gdybyśmy wiedzieli konkretnie o która bryłę chodzi, to można to policzyć w granicach błędu, ale nie wiemy, ani czasowo, ani przestrzennie. A błąd byłby duży, bo każde przejście powoduje dość nieprzewidywalne jego powiększenie.

Nie będzie wiadomo czy i kiedy dojdzie do kolizji, chyba, że znajdzie się konkretny obiekt (a nie cały strumień, a w zasadzie nawet nie strumień, tylko struktura wewnątrz niego). Ogólnie prawdopodobieństwo jest znikome ;) ... W zakresie wymienionych rozmiarów oddziaływanie będzie zbliżone do małej bomby atomowej - więc wcale nie takie znów wielkie w skali kontynentu, czy nawet państwa (w znaczeniu, że coś oprócz dziury w ziemi zostanie jeszcze).

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #909 dnia: Stycznia 18, 2017, 03:48:52 pm »
Czy dobrze rozumiem, że Ziemia jest tak mała (w porównaniu ze strumieniem), iż z dzisiejszego punktu widzenia prawdopodobieństwo hipotetycznej kolizji jest identyczne dla każdego miejsca jej powierzchni?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #910 dnia: Stycznia 18, 2017, 06:49:16 pm »
Tak, na ogół Ziemia przecina orbitę strumienia pod kątem innym niż 0 stopni a same maksima bardzo zwartych rojów to godziny, cała zaś ich aktywność trwa dni lub miesiące - to możesz sobie łatwo obliczyć/wyobrazić jaką w takim czasie Ziemia pokona odległość w ruchu orbitalnym, a ta odległość jest właśnie "przekrojem przez strumień" ciętym pod kątem wzajemnym orbit. Przy czym oprócz tego, że Ziemia jest mała to strumień (biorąc duże ciała) rzadki. I przede wszystkim nie mamy orbit ciał (poza wymienionymi - ale one nie są kolizyjne) tylko orbitę strumienia jako takiego - czyli pewną średnią. To prawdopodobieństwo jest identyczne ze względu na brak danych o poszczególnych meteoroidach tworzących rój, czyli z niewiedzy :) .
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2017, 06:51:10 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #911 dnia: Stycznia 18, 2017, 07:03:26 pm »
Mimo wszystko uważajcie - RÓJ !

o Jezu, superdyabelski wpis...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #912 dnia: Lutego 02, 2017, 09:38:48 pm »
Czy morderca człowieka ma takie sama prawa (ludzkie i obywatelskie) jak niemorderca?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #913 dnia: Lutego 02, 2017, 10:29:07 pm »
Zależy, czy przed ujęciem, czy po ujęciu. Po ujęciu ma szereg praw ograniczonych - np. siedzi w kiciu.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #914 dnia: Lutego 02, 2017, 10:45:02 pm »
Pakt ONZ nie różnicuje, proszę Pana: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzynarodowy_Pakt_Praw_Obywatelskich_i_Politycznych
No to jak: tak czy nie, Państwa prywatnym osobistym suwerennym zdaniem?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )