Autor Wątek: Czy mistrz miał borderline?  (Przeczytany 3512 razy)

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Czy mistrz miał borderline?
« dnia: Czerwca 23, 2021, 10:02:35 am »
Jest taka historia że kiedyś jadąc szybko autem Mistrz wyłączył kluczykiem silnik i wyjął go i automatycznie zablokowała mu się kierownica, a po chwili znowu zapalił silnik. Czy ta jedna anegdota wystarczy żeby orzec że Mistrz miał borderline?
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Czy mistrz miał borderline?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 23, 2021, 02:29:53 pm »
Na przykład ja jeden raz w życiu za kółkiem zrobiłem bardzo groźny manewr i dopiero potem mnie naszła refleksja że ja chyba nie jestem normalny i że w życiu już tak nie zrobię, no i nie zrobiłem już nic groźnego do tej pory i nie zrobię chyba, hm
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Czy mistrz miał borderline?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 23, 2021, 03:24:30 pm »
Zasadnicze jest pytanie, czy Lem wyjmując kluczyk zdawał sobie sprawę, że zablokuje mu się kierownica i jaką miał intencję robiąc to. Bo ja na ten przykład w roztargnieniu robię rzeczy, o które bym się nie podejrzewał nawet będąc w stanie upojenia alkoholowego - ale nie mam tego, co piszesz, cokolwiek by to zresztą miało być. Skąd ta anegdota? Z Mrożka?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Czy mistrz miał borderline?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 23, 2021, 07:47:42 pm »
"Awantury na tle..." - rozdział 4 "Potyczki z motoryzacją", str. 60.
W opisie: to była autostrada w Austrii...jazda ponad 100km/h...co mi przypomina, że mam niezapłacony mandat - tam - chociaż kluczyka nie wyciągałam :-X
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Ptr

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
Odp: Czy mistrz miał borderline?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 28, 2021, 10:49:27 pm »
Jest taka historia że kiedyś jadąc szybko autem Mistrz wyłączył kluczykiem silnik i wyjął go i automatycznie zablokowała mu się kierownica, a po chwili znowu zapalił silnik. Czy ta jedna anegdota wystarczy żeby orzec że Mistrz miał borderline?

Nie.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Czy mistrz miał borderline?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 02, 2021, 06:04:17 pm »
Skąd ta anegdota? Z Mrożka?

Nie. Z syna opowiadań.
Nie.
Faktycznie nie można na podstawie jednej historyjki całej jednostki chorobowej przypisywać.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.