Autor Wątek: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłości.  (Przeczytany 310172 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film. wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #585 dnia: Maja 15, 2008, 11:23:04 pm »
w Pamiętniku jest taki końcowy akcent optymistyczny, ale nie wiadomo czy to tylko przemyślenia autorki, więc zwrócę jedynie na to uwagę.

Taka nadzieja na końcu pesymistycznej wizji to element tradycji brytyjskiej SF - u Wyndhama było to do znudzenia.

Wybrałem już fragment filmu Blade Runner dla komisji. Dostaną, żeby się troszkę "popłakali" śmierć Roya i jego ostatnie słowa.

Mam już drugi fragment filmowy z Odyseji - odłączenie HAL 9000 i jego słowa - mój umysł odchodzi ...

No toś dwa wyciskacze łez wybrał ;), ale nie będę się czepiał - mocne sceny (możesz je zresztą wykorzystać zwracając uwagę na tematykę SI).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Andrew89

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film. wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #586 dnia: Maja 17, 2008, 10:07:14 am »
No toś dwa wyciskacze łez wybrał ;), ale nie będę się czepiał - mocne sceny (możesz je zresztą wykorzystać zwracając uwagę na tematykę SI).

A Ty mógłbyś coś powiedzieć na temat SI ?

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film. wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #587 dnia: Maja 18, 2008, 12:58:32 am »
Nie jestem w stanie rzec nic mędrszego ponad to, co w "GOLEMie XIV" jest zawarte...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Andrew89

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film. wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #588 dnia: Maja 18, 2008, 09:22:52 pm »
Nie jestem w stanie rzec nic mędrszego ponad to, co w "GOLEMie XIV" jest zawarte...
już nie mogę, i tak za dlugo mówię. A jak było z tą obcą cywilizacją w Obłoku ?? Bo już nie wiem teraz.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film. wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #589 dnia: Maja 19, 2008, 02:36:15 am »
A jak było z tą obcą cywilizacją w Obłoku ?? Bo już nie wiem teraz.

Nawiązali kontakt. Dość bezproblemowo...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #590 dnia: Maja 19, 2008, 10:15:33 am »
Nawiązali? W Obłoku to mi się zdaje że nie nawiązali, a czy bezproblemowo, no w sumie ofiary jak wiadomo muszą być... Ale może nie pamiętam.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Andrew89

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #591 dnia: Maja 19, 2008, 12:25:10 pm »
no i zdana. 20 pkt. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomagali mi na tym forum. Szczególne podziękowania kieruje do Q, dzi oraz havoca. Jestem bardzo wdzięczny za rady jakie od was otrzymałem i oczywiście pozostanę w tym forum. Jutro mam anglika, więc jeszcze nie świętuję.

havoc

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 42
  • prawdziwi twardziele pracuja z roota i bez backupu
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film. wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #592 dnia: Maja 20, 2008, 12:15:36 am »
no to gratulacje Andrew! wyniku pozazdroscic - u mnie w klasie najwyzej 18 narazie... ja mam jeszcze  tydzien do prezentacji, poczekamy zobaczymy. jutro tez angielski pisze, strasznie sie zamartwiam(pewnie zupelnie nie potrzebnie... :P).

Ps. Andrew89, czekam na fragment z dziadow :>...
Hymn programisty:
"gdybym pisal w delphi i pearlu,
a kompilatora bym nie mial,
byl bym jak windawn sie zawieszajacy"

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film. wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #593 dnia: Maja 20, 2008, 02:13:11 am »
Szczególne podziękowania kieruje do Q, dzi oraz havoca. Jestem bardzo wdzięczny za rady jakie od was otrzymałem

Bardzo się cieszę, że mogłem być pomocny. I gratulacje :).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

havoc

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 42
  • prawdziwi twardziele pracuja z roota i bez backupu
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film. wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #594 dnia: Maja 21, 2008, 01:26:10 am »
A ja dzisiaj angielski ustny zrobilem, 16/20, mysle ze calkiem przyzwoity wynik jak na rozszerzenie. teraz zabieram sie do pisania prezentacji, tak na serio i na ostro, zyczcie mi powodzenia. Nadmienie tylko ze udalo mi sie znalesc wkoncu ten cholerny 'Ostatni brzeg', gdzies na torrentach byl nie dosc ze w oryginalnej wersji jezykowej to jeszcze napisy sa po chinsku/japonsku, ale najwazniejsze ze jest - uff...
Hymn programisty:
"gdybym pisal w delphi i pearlu,
a kompilatora bym nie mial,
byl bym jak windawn sie zawieszajacy"

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film. wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #595 dnia: Maja 21, 2008, 02:14:21 pm »
Nadmienie tylko ze udalo mi sie znalesc wkoncu ten cholerny 'Ostatni brzeg', gdzies na torrentach byl nie dosc ze w oryginalnej wersji jezykowej to jeszcze napisy sa po chinsku/japonsku, ale najwazniejsze ze jest - uff...


"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #596 dnia: Maja 21, 2008, 04:18:05 pm »
Fabule znam z filmu, ale nowej wersji i ksiazki. Chyba nawet film bym bardziej polecal. Kilka lat temu zrobil na mnie ogromne wrazenie... Nie wiem za to jak ten stary. Daj prosze znac, gdy obejrzysz.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film. wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #597 dnia: Maja 21, 2008, 04:34:14 pm »
Ten stary był zwyczajnie lepszy... Nowy powstał w wersji direct-to-TV...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

havoc

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 42
  • prawdziwi twardziele pracuja z roota i bez backupu
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film. wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #598 dnia: Maja 27, 2008, 06:44:08 pm »
Nadmienie tylko ze udalo mi sie znalesc wkoncu ten cholerny 'Ostatni brzeg', gdzies na torrentach byl nie dosc ze w oryginalnej wersji jezykowej to jeszcze napisy sa po chinsku/japonsku, ale najwazniejsze ze jest - uff...




Po pierwsze, na 99% prawa do tego filmu juz dawno wygasly, po drugie w polsce nie zostal wydany - bylem w filmotece narodowej, iluzjonie i rozmawialem z 3 duzymi dystrybutorami(ITI, VISION i jeszcze jakims trzecim) i nikt nie mial. Tzn. byl w iluzjonie ale na tasmie 35mm tak wiec niewchodzilo to w gre. Oczywiscie moglem przeciez zamowic na e-buy - ale znowu shipping jest koszmarnie drogi i dlugo trwa.

Fabule znam z filmu, ale nowej wersji i ksiazki. Chyba nawet film bym bardziej polecal. Kilka lat temu zrobil na mnie ogromne wrazenie... Nie wiem za to jak ten stary. Daj prosze znac, gdy obejrzysz.

Sam film uwazam za wysmienity, przedewszystkim ze wzgledu na wykonanie - szczerze mowiac niemyslalem ze da sie nakrecic film sci-fi bez efektow specjalnych :). Genialna gra aktorska(w szczegolnosci Gregory Peck i jeszcze jedna kobitka ale zapomnialem jak sie nazywa), a koncowe sceny(ktore wybralem do prezentacji) daja niezle do myslenia, ba wrecz  ciarki mnie przeszly :). Jednak jesli lubisz nowoczesne kino nawet nie proboj - po 15 minutach ziewniesz i wrzucisz cos innego.

Hmm... chcialem raczej dac znac jak mi poszlo bo chwalic sie niema czym. Mialem 13pkt(:() i zupelnie mi nie styknelo czasu(o Diunie nawet nie pisnalem slowa) reszte tez musialem skrocic do najwazniejszych watkow.  Strasznie zaluje ze to akurat na  Diune ale mowi sie trudno, troche przepchnalem informacji w rozmowie z komisja :P. Ogolnie nie tak fatalnie, gdyby nie to cholerne ograniczenie 15 minut i bledy jezykowe(jak ogarnalem ze mi czasu brakuje to sie zaczalem denerowac i przez to :/)

Specjalne podziekowania dla: Q, Dzi i Andrew89!


Jako ze byl to moj ostatni egzamin to teraz ide sie napruc :D pozniej wylecze kaca, znajde prace i wroce pisac w innych watkach :). Btw. wlasnie sobie wypozyczylem Neuromancera(i mam zamowiona na za dwa tygodnie Monalise Turbo i Graf Zero :D)
Hymn programisty:
"gdybym pisal w delphi i pearlu,
a kompilatora bym nie mial,
byl bym jak windawn sie zawieszajacy"

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film. wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #599 dnia: Maja 27, 2008, 07:12:32 pm »
Powodzenia :) (A występ trzeba było przećwiczyć by wiedzieć ile to jest 15 minut :) )

This user possesses the following skills: