Autor Wątek: Polityczna Rzeźba  (Przeczytany 400413 razy)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1035 dnia: Lutego 12, 2022, 06:04:44 pm »
Ni ma zdjęcia:
https://www.tvp.info/58471378/nowy-projekt-pis-ws-izby-dyscyplinarnej-michal-wawrykiewicz-wolne-sady-krytykuje-jego-zapisy-nie-zauwazyl-ze-to-cytaty-wyroku-tsue

Cytuj
ochrona owej niezawisłości nie może skutkować całkowitym wyłączeniem przypadków, w których sędzia może ponosić odpowiedzialność dyscyplinarną - w sytuacjach absolutnie wyjątkowych – za treść wydanego przez siebie orzeczenia sądowego. Tak rozumiany wymóg niezawisłości nie ma bowiem z pewnością na celu tuszowania ewentualnych poważnych i całkowicie niewybaczalnych zachowań ze strony sędziów, polegających na przykład na celowym i wynikającym ze złej wiary lub z wyjątkowo poważnych i rażących zaniedbań pogwałceniu przepisów prawa krajowego i prawa Unii, których przestrzeganie mają zapewnić, lub na arbitralnym szafowaniu wyroków lub odmowie wymiaru sprawiedliwości, podczas gdy jako depozytariusze funkcji orzeczniczych mają za zadanie orzekać w sporach poddawanych im pod rozstrzygnięcie przez jednostki”.

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1036 dnia: Lutego 15, 2022, 02:39:40 am »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1037 dnia: Lutego 15, 2022, 03:51:07 am »
Piękne?

Jak zdołasz stworzyć obiektywne kanony estetyczne, to się zastanowimy ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1038 dnia: Marca 17, 2022, 10:08:56 pm »
Cytuj
Co nie przeszkadza niektórym mawiać "faszystowski reżim pisu"

Hmm, liv, a tak z ciekawości, Twoim zdaniem rządy PiS (nie mówiąc o rządach Putina) nie mają przynajmniej rysów faszyzmu?

Patrz np. czternaście wczesnych oznak faszyzmu (więcej tutaj):

1. Powerful and continuing expressions of nationalism.
2. Disdain for the importance of human rights.
3. Identification of enemies / scape-goats as a unifying cause.
4. The supremacy of the military / avid militarism.
5. Rampant sexism.
6. A controlled mass media.
7. Obsession with national security.
8. Religion and ruling elite tied together.
9. Power of corporations protected.
10. Power of labor suppressed or eliminated.
11. Disdain and suppression of intellectuals and the arts.
12. Obsession with crime and punishment.
13. Rampant cronyism and corruption.
14. Fraudulent elections.

Któregoś punktu obecna władza u nas w jakimś zakresie nie realizuje?

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1039 dnia: Marca 17, 2022, 10:25:26 pm »
Cytuj
Nazim czy komunizm to tylko różne nazwy dokładnie tego samego - kasty nadludzi, którzy uważają, że mogą tłamsić podludzi. Inna jest tylko "legenda założycielska" i pewne techniczne szczegóły
Eee, maziek - to o czym piszesz zawiera bodaj każda ideologia, tylko ładniej to wyraża. Np. liberalizm także.
Dlatego jednak ważne są szczegóły. ZSRR nie napadli faszyści (nie robili tego np. Portugalczycy), tylko Niemcy. A bazą ich ideologi jest nazizm. To nie jest wyższy szczebel faszyzmu - to oddzielny byt. Faszyzmy nie zawierały antysemityzmu i antyslawizmu i paru innych wątków rasowych. Głosiły kult państwa, i oczywiście jakichś wrogów do pogardzania miały. Ale jak napisałem wcześniej - każda ideolo ma.
Cytuj
I co z tego, że Zełeński jest Żydem (i jak rozumiem Duda z małżonką też?). Ja przyznam nie wiedziałem, ani o jednym ani o drugim
Nic. I właśnie o to chodzi.
Większość Polaków to gila, a opinia światowa jest inna. Straszniśmy wprost.
Marginesem nie miałem na myśli małżonki prezydenta, a szefa rządu. I to nie Polacy zauważyli to czego Ty nie chcesz, co cię nie interesuje...a kto?
https://www.jta.org/2017/12/08/global/poland-appoints-ex-banker-with-jewish-roots-as-prime-minister
U nas tego tematu nie ma, poza marginesem takim co zawsze jest, i słusznie.
Natomiast te klisze z zafałszowanymi pojęciami tak - to wykorzystuje Putin.
Totalitaryzm zaczyna się na poziomie języka (dlatego się rzepię), co już dawno zauważono.
Próbowali to jako pierwsi bodaj zrobić futuryści (uwolnić słowa od gramatyki i znaczeń), ale jak jeden z nich Wat, pokutnie stwierdził - mistrz języka Stalin wszystkich ich przerósł pod tym względem, co jednak stwierdził dopiero gdy został "wyzwolony" i znalazł się sowieckich wiezieniach gdzie poznał co do jest "szczęśliwie dyszeć wolnością".
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1040 dnia: Marca 18, 2022, 02:38:12 am »
Cytuj
Co nie przeszkadza niektórym mawiać "faszystowski reżim pisu"

Hmm, liv, a tak z ciekawości, Twoim zdaniem rządy PiS (nie mówiąc o rządach Putina) nie mają przynajmniej rysów faszyzmu?

Patrz np. czternaście wczesnych oznak faszyzmu (więcej tutaj):

1. Powerful and continuing expressions of nationalism - <i dalszych 13>
<14x> Nie <i ciach 13 powtórzeń tego znaczącego słowa>

Cieszę się że pomogłem.
<edit: maziek> Cieszę się, że masz takie wrażenie. Pielęgnuj je - ale nie tu.
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2022, 08:18:43 am wysłana przez maziek »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1041 dnia: Marca 18, 2022, 08:10:36 am »
Proponuję w tym wątku nie wchodzić w sprawy polsko-polskie.
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2022, 08:19:21 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1042 dnia: Marca 18, 2022, 10:33:57 am »
Proponuję w tym wątku nie wchodzić w sprawy polsko-polskie.
Bardzo słuszna inicjatywa.
Począwszy od posta "miazo" z 14 punktami to off topic.
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1043 dnia: Marca 18, 2022, 10:49:37 am »
Nie ma problema, przerzućta do "Rzeźby", jeśli łaska. Przepraszam za kłopot.

Niezależnie od miejsca, odpowiedzi na pytanie - byle nie ze strony ruskich trolli - jestem bardzo ciekaw.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1044 dnia: Marca 18, 2022, 11:07:23 am »
Przerzucę, tylko jak złapię chwilę. Offtop nie szkodzi, nie na tym forum, natomiast dość mam tej tępej propagandy Smoka, która przy takich okazjach pojawia się jak diabeł z pudełka - zwłaszcza tu. Tak więc przez Jasia cierpi cała klasa...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1045 dnia: Marca 18, 2022, 12:03:45 pm »
Przerzucę, tylko jak złapię chwilę.

Wyręczyłem.

Nie

Napisać "Nie" (raz czy kilkanaście) - b. łatwo, dobrze by było uzasadnić dlaczego nie. Więc zmieniam(y) się w słuch.

(No, chyba, że zaprosisz kogo z Administracji na miód-trójniaka albo wedlowską z orzechami, wtedy może w uznaniu dla Twoich towarzyskich uroków pozwolą Ci wypisywać co tylko zechcesz... 8))
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2022, 01:02:55 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1046 dnia: Marca 18, 2022, 01:40:29 pm »
Cytuj
Nazim czy komunizm to tylko różne nazwy dokładnie tego samego - kasty nadludzi, którzy uważają, że mogą tłamsić podludzi. Inna jest tylko "legenda założycielska" i pewne techniczne szczegóły
Eee, maziek - to o czym piszesz zawiera bodaj każda ideologia, tylko ładniej to wyraża. Np. liberalizm także.
Dlatego jednak ważne są szczegóły. ZSRR nie napadli faszyści (nie robili tego np. Portugalczycy), tylko Niemcy. A bazą ich ideologi jest nazizm. To nie jest wyższy szczebel faszyzmu - to oddzielny byt. Faszyzmy nie zawierały antysemityzmu i antyslawizmu i paru innych wątków rasowych. Głosiły kult państwa, i oczywiście jakichś wrogów do pogardzania miały. Ale jak napisałem wcześniej - każda ideolo ma.
Moja wypowiedź jest nazwijmy to uniwersalistyczna, jak wiadomo nie ma zdrowych ludzi są tylko mniej lub bardziej chorzy. W tym niedoskonałym świecie w jakim żyjemy, a już zwłaszcza jeśli chodzi o stosunki ludzko-ludzkie nie ma rzeczy idealnych ani nawet tylko "czystych", w każdej kropli miodu jest trochę dziegciu a wkropli dziegciu trochę miodu. Tak więc mówienie, że "wszystkie ideologie tak mają" jest technicznie prawdą tak jak prawdą jest, że wszyscy ludzie kłamią. Tym niemniej wyróżniamy kłamców i ludzi prawdomównych. Więc takie gadanie nie ma sensu. Portugalczykom było trochę daleko, ale Finowie, Włosi, Rumuni czy Węgrzy nie mieli problemu, aby działać pod tym szyldem, Franco jeden myślał perspektywiczniej trochę (jak się okazało). Przy czym oczywiście ja rozumiem, że te inne kraje nie były takie straszne, że to nie to samo, bo jest continuum. Ale w ZSRR i Niemczech efekt był przesunięty w pobliże 100% cukru w cukrze więc w ten sposób można to wyodrębnić. Oczywiście teoretycznie to były przeciwstawne poglądy, nazim był programowo antykomunistyczny a komunizm antynarodowy i jak przyszło do paktu R-M to w ZSRR wpadli w popłoch bo flag hitlerowskich na powitanie delegacji nie mieli - to zabrali je z Mosfilmu, ze zdjęć do antyhitlerowskiego filmu. Oczywiście oni szli pod raczkę pewnie z obu stron z zamiarem podgryzienia sobie aorty przy pierwszej sposobności to jednak nie zmienia faktu, że jak się odrzuci otoczkę to działanie było dokładnie takie samo.
Cytuj
Marginesem nie miałem na myśli małżonki prezydenta, a szefa rządu. I to nie Polacy zauważyli to czego Ty nie chcesz, co cię nie interesuje...a kto?
https://www.jta.org/2017/12/08/global/poland-appoints-ex-banker-with-jewish-roots-as-prime-minister
E daj spokój, jak Polak coś zrobi na Zachodzie czy zostanie kimś to też może tylko w naszej gazecie napiszą, bo nie dla wszystkich premier dajmy na to Boliwii to osoba, o której napisze ochoczo polska prasa, ale jakby został nim Polak to na 100%.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1047 dnia: Marca 18, 2022, 05:01:22 pm »

(No, chyba, że zaprosisz kogo z Administracji na miód-trójniaka albo wedlowską z orzechami, wtedy może w uznaniu dla Twoich towarzyskich uroków pozwolą Ci wypisywać co tylko zechcesz... 8))
Ja po prostu nie chciałabym żeby Smok, był tym co gasi światło - a wprawę ze ST ma:
http://www.startrek.pl/forum/

Ale chętnie przyjmę kartonik wedlowskich - przekażę dzieciakom z Ukrainy:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1048 dnia: Marca 18, 2022, 06:36:07 pm »
Przerzucę, tylko jak złapię chwilę.

Wyręczyłem.

Nie

Napisać "Nie" (raz czy kilkanaście) - b. łatwo, dobrze by było uzasadnić dlaczego nie. Więc zmieniam(y) się w słuch.

(No, chyba, że zaprosisz kogo z Administracji na miód-trójniaka albo wedlowską z orzechami, wtedy może w uznaniu dla Twoich towarzyskich uroków pozwolą Ci wypisywać co tylko zechcesz... 8))
Twierdzenie bez dowodu można odrzucić bez dowodu.

Sprawa by się kwalifikowała gdyby nie był potencjalnie groźna. Jak donoszą moi informatorzy na tłiterze, których tu nie zdekonspiruję, w Hiszpanii na potwierdzenie tez Putina o denazyfikacji Ukrainy pokazują sobie kila zdjęć batalionu Azow. Na potwierdzenie tez Putina o konieczności denazyfikacji Polski będą zaś wrzucać sobie mnóstwo artykułów z Wyborczej, obrazków też nie wrzucę z tytułami.

Oznaką tryumfalnego marszu faszyzmu jest zaś doktryna Neumanna, której nie podam podobnie.

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1049 dnia: Marca 18, 2022, 06:41:17 pm »

(No, chyba, że zaprosisz kogo z Administracji na miód-trójniaka albo wedlowską z orzechami, wtedy może w uznaniu dla Twoich towarzyskich uroków pozwolą Ci wypisywać co tylko zechcesz... 8))
Ja po prostu nie chciałabym żeby Smok, był tym co gasi światło - a wprawę ze ST ma:
http://www.startrek.pl/forum/

Ale chętnie przyjmę kartonik wedlowskich - przekażę dzieciakom z Ukrainy:)
A te insynuacje są związane z czym?
2. Nie mam też dobrych wieści bo totalni przestają oglądać TVN jako zbyt pisoskiej TV, epatującej kaczystowską propagandą.
3. A propos faszyzmu:
Niech ktoś zrobi montaż słowno muzyczny związany z Jobbikiem: najpierw gromy miotane na Jobbik, potem Tusk bratający się z Jobbikiem i na końcu historię zmian hasła Jobbiku na Wikipedii.