Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - lilijna

Strony: 1 [2] 3 4 ... 28
16
Hyde Park / Odp: Sprawy różnakie
« dnia: Styczeń 15, 2009, 01:42:27 am »

17
Hyde Park / Re: Szczęśliwego Nowego Roku :)
« dnia: Styczeń 02, 2009, 12:39:24 pm »
Maźku, FANTASTYCZNE! Podziękowania dla Ciebie i dla Oli  :).

Bądźmy zawsze dobrej myśli, pełni nadziei, wytrwali i uśmiechnięci.

Pozdrawiam serdecznie

l

18
DyLEMaty / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Grudzień 05, 2008, 11:24:36 am »
Masz rację, nie można być ekspertem we wszystkim. A wszechstronność z kolei łączy się z wyborami. W czasach Sokratesa pojedynczy człowiek był jeszcze w stanie zapoznać się ze wszystkimi osiągnięciami ówczesnego świata, dzisiaj jest to przecież fizycznie niemożliwe. Doszło nawet do takiej specjalizacji w wykształceniu jednostek, że w obrębie jednej dziedziny nauki, osoba zajmująca się jedną jej gałęzią, nie do końca orientuje się w tym jak poczynają sobie w sąsiednich. Na przykładzie z mojej uczelni: wykładający prawo własności intelektualnej, mało interesuje się tym, co robią w katedrze prawa międzynarodowego. To tak jakby jeden nawlekał igłę, inny podawał guzik, a jeszcze inny go przyszywał. Wszystkich można nazwać krawcami przy czym każdy czym innym się zajmuje i o czym innym ma pojęcie.

19
DyLEMaty / Re: AI - przerażająca (?) wizja
« dnia: Grudzień 05, 2008, 10:15:08 am »
To dobrze. Wolałam coś napisać, bo u niektórych to stan utrzymujący się permanentnie. No tak, dla ścisłości, bo z poprzedniego zdania to nie do końca wynika, oczywiście mówię o stanie ducha  ;).

20
DyLEMaty / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Grudzień 05, 2008, 09:54:31 am »
Podobnie, bardzo popieram. Zadziwiającym jest też to, że w zależności od języka jakiego się używa, w pięciominutowym filmiku można zawrzeć to, na wyjaśnienie czego popularyzatorzy nauki potrzebują całych książek (rozumiem, nie ma w tym krzty złośliwości z ich strony w stosunku do zwykłych śmiertelników, używają pojęć i zwrotów typowych dla swojego środowiska, dobrze wiedzieć, że można inaczej). Przy czym ten mój punkt widzenia, to chyba nie ignorancja, jest winą studiów raczej humanistycznych (ale i to żadne wytłumaczenie). Hmmm...

21
DyLEMaty / Re: AI - przerażająca (?) wizja
« dnia: Grudzień 05, 2008, 01:50:42 am »
Draco,

"Trzeba przejść przez życie z godnym przymrużeniem oka, dając tym świadectwo jakiemuś nieznanemu Wielkiemu Demiurgowi, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie."

MN

22
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Listopad 19, 2008, 01:28:41 pm »
Chyba tu pasuje to bardziej niż gdzieindziej, chociaż też nie do końca, ale niech będzie. Kosmici (komiks, scenki rodzajowe):
raz
dwa
trzy
.

23
DyLEMaty / Re: Świat za 127 lat albo za 40
« dnia: Listopad 12, 2008, 12:11:24 pm »
To już będzie bez związku i nie na temat, ale dopiero teraz czytam wątek. Na razie nie wiem co następuje po poście, w którym Cetarian wspomina o segregowaniu przesuwających się po taśmie truskawek. I właśnie w związku z powyższymi piszę.

Nie ma programu potrafiącego odróżnić dobrą truskawkę od zgniłej? Za to komputer jest w stanie odróżnić dobrą frytkę od złej: "(...) odbiegające od normy kawałki są zdmuchiwane z taśmy".

Jako źródło inspiracji podaję link do jednego z filmików z serii "Jak to jest zrobione?", które emituje Discovery.

(3:18)

Chociaż i tutaj, wcześniej, ziemniaki są ręcznie segregowane. Więc może istnieje różnica między rozpoznaniem niewłaściwego składnika, a niewłaściwego produktu, którego kryteria można o wiele dokładniej uściślić i co za tym idzie, niepotrzebnie o tym piszę :P

24
Lemosfera / Re: konkurs na recenzję
« dnia: Listopad 08, 2008, 09:07:57 am »
Mam dwa pierwsze spostrzeżenia, po pierwsze, wydaje mi się, że "Laureline" (vide Pamiętnik znaleziony w wannie) może być Lilijną.

Może być...Korzystając z okazji: dziękuję za "(...)ania" ;).


25
Hyde Park / Odp: Sprawy różnakie
« dnia: Listopad 08, 2008, 09:03:05 am »
Hmm... Niech będzie. Mogę się nie znać, ale podoba mi się tak samo jak przed tym zanim dowiedziałam się, że to żenada i kicz. Zresztą lubienie powyższego nie jest zbrodnią (chyba, że w ściśle określonych kręgach). A niektóre z rzeczy, Draco, które kryją się pod Twoimi linkami też uważam za dobre (z tych, które jak dotąd przejrzałam, przy czym: patrz zdanie drugie do przecinka), więc chyba nie jest ze mną tak źle? Zresztą obojętne  ;).

26
Hyde Park / Odp: Sprawy różnakie
« dnia: Listopad 06, 2008, 08:21:53 pm »
W oderwaniu od czegokolwiek. Na digarcie można znaleźć naprawdę dobre rzeczy:

http://www.digart.pl/zoom/1182488/Rain.html
http://www.digart.pl/zoom/1640152/Apocalypse_Please.html

Przykładowo.

27
Wyszalnia / Re: Forumowe spotkanie
« dnia: Listopad 05, 2008, 08:46:10 pm »
Q, wypowiadający się wyżej mają rację. Niedosyt bywa lepszy od przesytu. Nie chodzi przy tym o Twoją osobę, ale o Twoją aktywność, więc z pewnością nie jest to powód do obrażania się, albo do upartego bronienia swoich racji. Przegadać można każdego. Tworzymy tutaj na Forum społeczność, której ma być ze sobą dobrze i jeśli komuś coś nie odpowiada, mówi o tym. A po przeczytaniu Twojej wypowiedzi, w której stwierdzasz, że postarasz się ograniczyć aktywność, sprawę uznałabym za zamkniętą i niewartą dalszej dyskusji. Piszę to z całą dla Twojej osoby sympatią.

28
Hyde Park / Odp: Sprawy różnakie
« dnia: Listopad 04, 2008, 03:16:34 pm »
Poprawione.

29
Hyde Park / Odp: Sprawy różnakie
« dnia: Listopad 04, 2008, 02:59:23 pm »
Być może się powtarzam, ale w okienku z przyciskiem "search" nic nie wyskoczyło.

Ostatnio na zajęciach mówiliśmy o pragmatyzmie. Pojawiło się tam też pojęcie tychizmu, z którego, między innymi wynika, że istnieje kosmologiczna podstawa do przekonania meliorystycznego, do wiary w lepszą przyszłość świata.
 
Taka ciekawostka. Może ma jakiś związek.

30
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Październik 28, 2008, 02:10:12 am »
To już coś w oderwaniu od powyższej dyskusji. Kuriozum odnośnie jeszcze wcześniejszej rozmowy toczącej się też w tym wątku, a dotyczącej emisji dwutlenku węgla.

Słyszeliście? Bo ja nie.

Chodzi o pomysł nałożenia na rodziny posiadające więcej niż dwoje dzieci dodatkowej opłaty za zwiększoną emisję CO2. Koncepcja nie nasza, australijska.

Tekst źródłowy.

Czyli jak mówi jeden z komentarzy pod tekstem, skończy się na podatku za oddychanie?  :P


Strony: 1 [2] 3 4 ... 28