Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1923287 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1830 dnia: Maja 18, 2008, 12:53:20 am »
Nowe mrowy w Hameryce, wyjatkowo napalone na elektronike:
http://www.timesonline.co.uk/tol/news/world/us_and_americas/article3941545.ece

Żeby to się tylko nie skończyło (jak słusznie maziek skojarzył) jakim Tichym ryjącym teksty na tabliczkach... ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2008, 01:05:23 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1831 dnia: Maja 18, 2008, 12:55:07 am »
Ja nie wierzę.

Tuś mnie zaskoczył... Nie wierzysz choć to wygląda jak Twój wytęskniony dowód przewagi natury nad technologią ;).



(A swoją drogą, trza te mrówki przebadać, a nuż się z tych badań jaka Formuła Lymphatera wylęgnie ;).)
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2008, 01:13:22 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1832 dnia: Maja 18, 2008, 04:56:09 pm »
Co za różnica na co wygląda skoro jest zmyślone?

This user possesses the following skills:

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1833 dnia: Maja 18, 2008, 07:32:06 pm »
Czy jest zmyślone czy prawdziwe to by trza sprawdzić... Ja tam wolę nie wygłaszać sądów zanim tego nie zrobię...

(Choć owszem, może to być medialny humbug.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1834 dnia: Maja 18, 2008, 08:59:07 pm »
OK, dzięki za info o sobie ;)

This user possesses the following skills:

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1835 dnia: Maja 19, 2008, 02:01:50 am »
Moze i byc zmyslone, albo info jest znieksztalcone przez Timesa (w koncu nie jest to wiarygodne zrodlo, a linka do informacji zrodlowej nie bylo). Moze byc tez prote wyjasnienie, ze ten gatunek akurat jest wyczulony na pole elektryczne/elektromagnetycze i tak jak np. rekiny w ten sposob namierza ofiare. Natomiast w Ameryce dosc czesto pojawiaja sie gatunki owadow z innych rejonow swiata i szybko opanowuja duze tereny; tak bylo z innymi gatunkami mrowek, z afrykanskimi pszczolami i hybrydami tychze, z szerszeniami...

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1836 dnia: Maja 19, 2008, 02:41:30 am »
Moze i byc zmyslone, albo info jest znieksztalcone przez Timesa (w koncu nie jest to wiarygodne zrodlo

No nie wiem, nie wiem... W końcu było to ulubione pismo wiktoriańskich gentlemanów, a oni nie czytali byle czego... ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1837 dnia: Maja 19, 2008, 11:29:19 am »
Czytam i czytam i nie moge uwierzyc, ze bierzecie to na serio. Jak mrowka jakakolwiek moze pogryzc uklad scalony? Albo jeszcze lepiej jakies kable i przewodniki? Przeciez to metal, miedz, cyna, cokolwiek. Twarde i na pewno nie do ugryzienia przez mala mrowke. Tam jest napisane, ze niszcza komputery, pompy, alarmy i cos jeszcze. Niemozliwe.
No moze ewentualnie, teraz pomyslalem, wlaza setkami w jakies urzadzenie i zwarcia robia? Niee, i tak bujda jakas.
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2008, 11:32:02 am wysłana przez Evangelos »

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1838 dnia: Maja 19, 2008, 11:34:33 am »
No nie wiem, nie wiem... W końcu było to ulubione pismo wiktoriańskich gentlemanów, a oni nie czytali byle czego... ;)
No te kolumne to wyszukales cudna  :P Nekrologi i ogloszenia  ;D

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1839 dnia: Maja 19, 2008, 11:34:42 am »
A ja bym sie nie zdziwił. Wcale nie muszą gryźć, aby zniszczyć wszystko, co jest sterowane elektronicznie (pompy itp.) Wystarczy że uwielbiają wlazić pod obudowy i zakładać w ciepełku elektroniki wilgotne mrowiska zwlekając ziemię, odpadki a może i hodując grzybki... Zwarcia, przegrzania i te sprawy. Pożyjemy zobaczymy.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1840 dnia: Maja 19, 2008, 11:37:19 am »
A ja bym sie nie zdziwił. Wcale nie muszą gryźć, aby zniszczyć wszystko, co jest sterowane elektronicznie (pompy itp.) Wystarczy że uwielbiają wlazić pod obudowy i zakładać w ciepełku elektroniki wilgotne mrowiska zwlekając ziemię, odpadki a może i hodując grzybki... Zwarcia, przegrzania i te sprawy. Pożyjemy zobaczymy.
No moze... Ale iPody??? I domowe pecety???

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1841 dnia: Maja 19, 2008, 08:10:38 pm »
A ja bym sie nie zdziwił. Wcale nie muszą gryźć, aby zniszczyć wszystko, co jest sterowane elektronicznie (pompy itp.) Wystarczy że uwielbiają wlazić pod obudowy i zakładać w ciepełku elektroniki wilgotne mrowiska zwlekając ziemię, odpadki a może i hodując grzybki... Zwarcia, przegrzania i te sprawy. Pożyjemy zobaczymy.

Sądzę, że maziek ma recht. I tak mi się coś wydaje, że latoś w Teksasie po prostu tych mrówek obrodziło. I włażą wszędzie, gdzie się da, gdzie ciemno, ciepło i miło (im). Między innymi do wnętrza różnych urządzeń - i tyle, żadne halo. Już dawno oglądałam program o karaluchach (błee), które żyją w telewizorach (o fuuuj, niech ktoś tu przyjdzie i wyrzuci telewizor!) - nie dlatego, że są szczególnie prądożercze, jeno dlatego, że to dobre ukrycie. Z tymi mrówkami podobnie jest. Jak wejdą w szparę podłogi, to się dom nie zawali, jak w tysiącach połażą po układach scalonych, zostawiając na nich swoje produkty przemiany materii, to układy trafi szlag.

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1842 dnia: Maja 19, 2008, 10:35:05 pm »
Mrówki? Pfff...

Łoś ugryzł kiedyś moją siostrę! Poważnie. Chciała wyryć na nim swoje inicjały szczoteczką do zębów, prezentem od szwagra Svenga, dentysty z Oslo, gwiazdora norweskich filmów "Napalone dłonie dentysty z Oslo", "Plomby namiętności" i "Potężne trzonowce Horsta Nordfinka"...

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1843 dnia: Maja 20, 2008, 02:07:11 am »
No te kolumne to wyszukales cudna  :P Nekrologi i ogloszenia  ;D

Czyli samo życie  :P
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1844 dnia: Maja 20, 2008, 02:09:55 am »
No moze... Ale iPody??? I domowe pecety???

Skoro termity żrą drewno... ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki