Autor Wątek: Rosja, ZSRR, Ukraina...  (Przeczytany 192355 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1110 dnia: Września 06, 2023, 09:41:24 pm »
Teraz, kiedy po przerwie wchodzę na Forum Mistrza, to się czuję jak na poligonie, :) . Wątek o wojnie ma 135,5 tys. wyświetleń, a wątek o Gajewskiej biografii Mistrza ma 22,5 tys wyświetleń. Pewnie to jest OK.
Teraz jest ten zły czas, za 100 lat będzie luźniej ;) . Sami koneserzy będą. Aczkolwiek ostatnio zrozumiałem, że Lem nie przetrzyma 100 lat :( .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

A

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1111 dnia: Września 06, 2023, 09:43:47 pm »
Tak A, oczywiście jestem idiotą, patrz na moją stopkę. Nie wyrażasz żadnych określonych sądów. Nie masz poglądów. Jedynie jątrzysz. Wyskakuje bardzo mało.

Co chciałeś zasugerować swoim wcześniejszym wpisem? Kto tu jątrzy?

A

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1112 dnia: Września 06, 2023, 09:53:31 pm »
Sprawa musi być poważna, ten artykuł nie wziął się z nikąd.

Zapewne jest poważna. Ale udział w niej Ukraińców - o ile jeszcze można ich tak zwać, bo sami się takimi działaniami poza wspólnotą narodową postawili - ogranicza się do kilkunastu osobników.
Rozumiem, że chciałbyś również byśmy oceniali wszystkich Polaków przez pryzmat np. Blanki Kaczorowskiej czy Karola Bardonia?

Takich ludzi nigdy nie ma wielu, to nie masowa armia, ale chociaż nieliczni, to mogą być bardzo groźni.
Twoim zdaniem należało nie wpuszczać nikogo z Ukrainy lub trzymać wszystkich pod kluczem - w imię izolowania tych potencjalnych "nielicznych, bardzo groźnych"?

Pisałem to w tym wątku, ale powtórzę. Błędem było wpuszczanie po 24 lutego 2022 wszystkich jak leci. Trzeba było przy pomocy UE, wyspecjalizowanej agencji ONZ do spraw uchodźców i tym podobnych instytucji, stworzyć obozy filtracyjne, przejściowe. Tak, wiem, że to źle brzmi. Dlaczego obozy? Z wielu różnych powodów, między innym dlatego, że Ukraina się wyludniła i osłabiło to gospodarkę ukraińską. A także dlatego, że Ukraina nadal prowadzi wojnę i będzie rekrutów ściągać z Polski: https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art39049161-ukraina-sciagnie-na-wojne-rodakow-ktorzy-uciekli-z-kraju
« Ostatnia zmiana: Września 06, 2023, 10:09:18 pm wysłana przez A »

A

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1113 dnia: Września 06, 2023, 09:57:12 pm »
Teraz, kiedy po przerwie wchodzę na Forum Mistrza, to się czuję jak na poligonie, :). Wątek o wojnie ma 135,5 tys. wyświetleń, a wątek o Gajewskiej biografii Mistrza ma 22,5 tys wyświetleń. Pewnie to jest OK.

Jakiś czas temu napisałem kilka postów o książce "Lem: reaktywacja. Kongres Lemologiczny". Chętnych do dyskusji nie było: https://forum.lem.pl/index.php?topic=1523.45

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1114 dnia: Września 06, 2023, 10:31:06 pm »
Cytuj
Pisałem to w tym wątku, ale powtórzę. Błędem było wpuszczanie po 24 lutego 2022 wszystkich jak leci. Trzeba było przy pomocy UE, wyspecjalizowanej agencji ONZ do spraw uchodźców i tym podobnych instytucji, stworzyć obozy filtarcyjne, przejściowe. Z wielu różnych powodów, między innym dlatego, że Ukraina się wyludniła i osłabiło to gospodarkę ukraińską.  A także dlatego, że Ukraina nadal prowadzi wojnę i będzie rekrutów ściągać z Polski
Wojna kinetyczna jak wojna - natomiast mnie ciekawi skąd wziąłeś "obozy filtracyjne" -  gdyż odsyłając Twoim tropem do wyników z google.pl -  do n-tej strony mamy rosyjską jakość w obchodzeniu się z ludźmi:
https://www.google.com/search?client=firefox-b-e&q=ob%C3%B3z+filtracyjny

Ok - tutaj miały je tworzyć agendy międzynarodowe i europejskie. Do czasu ich utworzenia [sic!] ludzie uciekający przed wojną mieli zostać zatrzymani na polsko-ukraińskiej granicy?

Mam nadzieję, że gdyby Polska stanęła w ogniu to nasi sąsiedzi nie mieliby takich pomysłów i nie zamknęliby granic w oczekiwaniu na utworzenie obozów.

Muszę przyznać, że nie rozumiem Twojej argumentacji "obozowej": wyludniona Ukraina z osłabioną przez to gospodarką oraz ściąganie rekrutów z Polski - jak niby wcześniej utworzone obozy miałyby zapobiec tym problemom?

Nie wiem na ile rzetelne - ale takie dane o ruchu na granicy polsko-ukraińskiej podaje straż graniczna:
https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1699299801475522752
Stąd wyludnienie byłoby czasowe i zdaje się, że więcej Polaków jest na emigracji niż tych Ukraińców, którzy zostali w Polsce.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

A

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1115 dnia: Września 06, 2023, 11:40:19 pm »
Cytuj
Pisałem to w tym wątku, ale powtórzę. Błędem było wpuszczanie po 24 lutego 2022 wszystkich jak leci. Trzeba było przy pomocy UE, wyspecjalizowanej agencji ONZ do spraw uchodźców i tym podobnych instytucji, stworzyć obozy filtarcyjne, przejściowe. Z wielu różnych powodów, między innym dlatego, że Ukraina się wyludniła i osłabiło to gospodarkę ukraińską.  A także dlatego, że Ukraina nadal prowadzi wojnę i będzie rekrutów ściągać z Polski
Wojna kinetyczna jak wojna - natomiast mnie ciekawi skąd wziąłeś "obozy filtracyjne" -  gdyż odsyłając Twoim tropem do wyników z google.pl -  do n-tej strony mamy rosyjską jakość w obchodzeniu się z ludźmi:
https://www.google.com/search?client=firefox-b-e&q=ob%C3%B3z+filtracyjny

(...)

Pani Olu, czy często widzi pani myszy przebiegające przez pokój?

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1116 dnia: Września 07, 2023, 01:06:18 am »
Cytuj
Pisałem to w tym wątku, ale powtórzę. Błędem było wpuszczanie po 24 lutego 2022 wszystkich jak leci. Trzeba było przy pomocy UE, wyspecjalizowanej agencji ONZ do spraw uchodźców i tym podobnych instytucji, stworzyć obozy filtarcyjne, przejściowe. Z wielu różnych powodów, między innym dlatego, że Ukraina się wyludniła i osłabiło to gospodarkę ukraińską.  A także dlatego, że Ukraina nadal prowadzi wojnę i będzie rekrutów ściągać z Polski
Wojna kinetyczna jak wojna - natomiast mnie ciekawi skąd wziąłeś "obozy filtracyjne" -  gdyż odsyłając Twoim tropem do wyników z google.pl -  do n-tej strony mamy rosyjską jakość w obchodzeniu się z ludźmi:
https://www.google.com/search?client=firefox-b-e&q=ob%C3%B3z+filtracyjny

(...)

Pani Olu, czy często widzi pani myszy przebiegające przez pokój?
Panie A, widuję je w przedpokoju. Czy to się liczy?

Za Pana radą (udzieloną maźkowi) skorzystałam z google.pl wpisując "obóz filtracyjny" - coś nie tak?
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16099
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1117 dnia: Września 07, 2023, 04:09:31 am »
nieliczni, to mogą być bardzo groźni.

Jak dotąd nie pokazałeś nam nikogo bardzo groźnego, tylko parunastu - najprawdopodobniej - żulików, którzy za flaszkę (lub coś koło tego) najęli się do podłych robót, ale nie mając pojęcia o swoim nowym fachu dali się wyłapać jak przedszkolaki.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

A

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1118 dnia: Września 07, 2023, 11:02:26 am »
Cytuj
Pisałem to w tym wątku, ale powtórzę. Błędem było wpuszczanie po 24 lutego 2022 wszystkich jak leci. Trzeba było przy pomocy UE, wyspecjalizowanej agencji ONZ do spraw uchodźców i tym podobnych instytucji, stworzyć obozy filtarcyjne, przejściowe. Z wielu różnych powodów, między innym dlatego, że Ukraina się wyludniła i osłabiło to gospodarkę ukraińską.  A także dlatego, że Ukraina nadal prowadzi wojnę i będzie rekrutów ściągać z Polski
Wojna kinetyczna jak wojna - natomiast mnie ciekawi skąd wziąłeś "obozy filtracyjne" -  gdyż odsyłając Twoim tropem do wyników z google.pl -  do n-tej strony mamy rosyjską jakość w obchodzeniu się z ludźmi:
https://www.google.com/search?client=firefox-b-e&q=ob%C3%B3z+filtracyjny

(...)

Pani Olu, czy często widzi pani myszy przebiegające przez pokój?
Panie A, widuję je w przedpokoju. Czy to się liczy?

Za Pana radą (udzieloną maźkowi) skorzystałam z google.pl wpisując "obóz filtracyjny" - coś nie tak?

Dostosowałem się do pani, i maźka, sugestywnego poziomu. Te swoje niedyspozycje pozostawcie dla siebie, nie kompromitujcie się.

« Ostatnia zmiana: Września 07, 2023, 11:23:35 am wysłana przez A »

A

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1119 dnia: Września 07, 2023, 11:13:10 am »
nieliczni, to mogą być bardzo groźni.

Jak dotąd nie pokazałeś nam nikogo bardzo groźnego, tylko parunastu - najprawdopodobniej - żulików, którzy za flaszkę (lub coś koło tego) najęli się do podłych robót, ale nie mając pojęcia o swoim nowym fachu dali się wyłapać jak przedszkolaki.

Skąd mam wiedzieć o tych "bardzo groźnych"? Wiem tylko tyle co przeczytam  w mediach. Przecież o tych najbardziej groźnych nigdy się nie dowiemy. Nie rozumiem jak można nie dostrzegać takiego zagrożenia.
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2023, 11:23:12 am wysłana przez A »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16099
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1120 dnia: Września 07, 2023, 12:19:09 pm »
Skąd mam wiedzieć o tych "bardzo groźnych"? Wiem tylko tyle co przeczytam  w mediach.

A, czyli podsuwasz wirtualne strachy, o których nic nie wiesz, i każesz nam się bać? Doprawdy... Staram się być życzliwy ludziom. Rozumiem, że jeśli się przestraszę, to Ci ulży (a - jeśli administracyjne Koleżeństwo ma rację w swych przypuszczeniach - może i rubelek do tego wpadnie), zatem bardzo chętnie zacznę się bać. Ale wobec tego postrasz czymś konkretnym, choćby krwiochłonnymi wampirami. Również nic nie wiadomo o tym, by istniały, ale przynajmniej wiemy, że mogą ugryźć.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1121 dnia: Września 07, 2023, 01:03:21 pm »
Cytuj
Pisałem to w tym wątku, ale powtórzę. Błędem było wpuszczanie po 24 lutego 2022 wszystkich jak leci. Trzeba było przy pomocy UE, wyspecjalizowanej agencji ONZ do spraw uchodźców i tym podobnych instytucji, stworzyć obozy filtarcyjne, przejściowe. Z wielu różnych powodów, między innym dlatego, że Ukraina się wyludniła i osłabiło to gospodarkę ukraińską.  A także dlatego, że Ukraina nadal prowadzi wojnę i będzie rekrutów ściągać z Polski
Wojna kinetyczna jak wojna - natomiast mnie ciekawi skąd wziąłeś "obozy filtracyjne" -  gdyż odsyłając Twoim tropem do wyników z google.pl -  do n-tej strony mamy rosyjską jakość w obchodzeniu się z ludźmi:
https://www.google.com/search?client=firefox-b-e&q=ob%C3%B3z+filtracyjny

(...)

Pani Olu, czy często widzi pani myszy przebiegające przez pokój?
Panie A, widuję je w przedpokoju. Czy to się liczy?

Za Pana radą (udzieloną maźkowi) skorzystałam z google.pl wpisując "obóz filtracyjny" - coś nie tak?

Dostosowałem się do pani, i maźka, sugestywnego poziomu. Te swoje niedyspozycje pozostawcie dla siebie, nie kompromitujcie się.
W którym miejscu się skompromitowałam? Wpisując "obóz filtracyjny" do wyszukiwarki? Ty masz inne wyniki?

Świetnie wszystkich tutaj diagnozujesz - ciekawe czy potrafisz siebie:)
Podpowiem: argumentum ad personam to Twój stały chwyt.

Co do zagrożeń, które niesie (zarówno kontrolowana, jak i niekontrolowana) imigracja - oczywiście, że istnieją.
Nie sądzę jednak by zamykanie granic/otwieranie obozów w sytuacji wojennej (kiedy działania ratunkowe są potrzebne natychmiast) było najlepszym rozwiązaniem.
W powojennej Europie ta sytuacja była bez precedensu.
Można więc oceniać jak nasz rząd postąpił i postępuje w kwestii przyznawania uciekinierom różnych form pomocy i porządkowania spraw migracyjnych, ale sam fakt wpuszczenia ich (przepuszczenia przez terytorium Polski) w sytuacji zagrożenia życia uważam za zasadny.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

A

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1122 dnia: Września 07, 2023, 01:49:20 pm »
Skąd mam wiedzieć o tych "bardzo groźnych"? Wiem tylko tyle co przeczytam  w mediach.

A, czyli podsuwasz wirtualne strachy, o których nic nie wiesz, i każesz nam się bać? Doprawdy... Staram się być życzliwy ludziom. Rozumiem, że jeśli się przestraszę, to Ci ulży (a - jeśli administracyjne Koleżeństwo ma rację w swych przypuszczeniach - może i rubelek do tego wpadnie), zatem bardzo chętnie zacznę się bać. Ale wobec tego postrasz czymś konkretnym, choćby krwiochłonnymi wampirami. Również nic nie wiadomo o tym, by istniały, ale przynajmniej wiemy, że mogą ugryźć.

Napisz dziennikarzom "Wasghington Post", że "podsuwają wirtualne strachy". Czy chciałeś zrozumieć ten artykuł? Nie w sensie językowym, ale merytorycznym? Mam wątpliwości. Swoimi prowokacyjnymi, bezpodstawnymi sugestiami wobec mnie jesteś bezczelny, dyskwalifikuje cię to jako administratora forum. Nie jesteś obiektywny.

W Polsce część elit politycznych, szczególnie z prawej strony sceny politycznej, od wielu lat wszędzie doszukuje się szpiegów. Najpierw byli to tajni współpracownicy Służby Bezpieczeństwa, ostatnio są to "ruskie onuce". W kontrwywiadzie jest taka stara zasada: w atmosferze powszechnego posądzania innych o szpiegostwo najlepiej czują się prawdziwi, groźni szpiedzy.
Jesteście, razem z maźkiem i olkąpolką, OFIARAMI tego groźnego dla państwa polskiego zjawiska, którego nie rozumiecie.
Po katolicku można napisać: Panie wybacz im, bo nie wiedzą co czynią.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1123 dnia: Września 07, 2023, 01:59:46 pm »
@A - zmień proszę język bo zostaniesz zbanowany za brak kultury. Jeśli musisz koniecznie pisać o kimś ad personam - pisz o sobie. O innych tylko o ile zainteresowani poproszą.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16099
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1124 dnia: Września 08, 2023, 12:15:51 am »
Napisz dziennikarzom "Wasghington Post", że "podsuwają wirtualne strachy".

Dlaczego miałbym im to pisać? Że w obecnej sytuacji istnieje szczególne zagrożenie ruską agenturą i jej działalnością, jest wnioskiem na tyle oczywistym, że wiem to i bez nich. Że zatrzymano iluś sabotażystów - w tym, niestety, 12 renegackich posiadaczy obywatelstwa ukraińskiego - jestem skłonny im uwierzyć, choć ze smutkiem. (Z konkluzją, że kacapy celowo zwerbowały ten sort ludzki, w nadziei rozbudzenia nieufności do uchodźców z Ukrainy - którą dziwnym trafem przemilczałeś - także polemizować nie mam powodu, jest logiczna.) To nie z relacjonowanymi przez nich faktami mam problem (fakty są fakty, nie dyskutuje się z nimi), a z nieprzekonującymi konstrukcjami myślowymi, które usiłujesz na tej podstawie budować.
« Ostatnia zmiana: Września 08, 2023, 01:23:56 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki