Autor Wątek: Polityczna Rzeźba  (Przeczytany 399642 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #945 dnia: Lipca 15, 2021, 09:39:02 pm »
Art. 9 Konstytucji RP. Przy okazji można też przeczytać Art. 10, jest blisko i krótki.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #946 dnia: Lipca 16, 2021, 01:04:12 am »
Art. 9 Konstytucji RP. Przy okazji można też przeczytać Art. 10, jest blisko i krótki.
Co poradzisz jak nic nie poradzisz?

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #947 dnia: Lipca 16, 2021, 03:18:48 am »
W zasadzie - abstrahując od sytuacji w krajowym sądownictwie (która, jaka jest - każdy widzi) - kwestia prymatu prawodawstwa państwowego nad unijnym (lub na odwrót) budzi spory nie tylko u nas, i rozmaicie jest postrzegana:
https://forsal.pl/gospodarka/polityka/artykuly/8205046,niemcy-francja-kwestionuja-wyzszosc-prawa-unijnego-nad-krajowym.html
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #948 dnia: Lipca 16, 2021, 03:52:40 am »
Ja się skupiam jednak na szopenfrojdzie jednak.
Uprzednia egzaltacja konstytucją okazała się mocno nieszczera.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2021, 12:02:49 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #950 dnia: Sierpnia 05, 2021, 12:19:18 am »
Nie mam nic do kulturystów

Też nie mam, oglądałem przecież "Rambo", "Terminatory" i "Conana" ;). Problem widzę raczej w braku kwalifikacji w innych dziedzinach, w których się porusza.

W każdem jest coś, co posiada i nikt mu nie odbierze (chyba co afera ze świadectwami?) - ów felietonista:
Posiada wykształcenie podstawowe.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Marian_Kowalski_(dzia%C5%82acz_narodowy)
Komentator polityczny TVP Info.
Quo vadis...

Co do zasady - broniłbym prawa osoby z takim (formalnym) wykształceniem do bycia komentatorem, w końcu Snerg np. też nie miał matury, a wynalazca koła nawet podstawówki nie skończył. Kłopot zaczyna się dopiero wtedy, gdy posiadana z urzędowym potwierdzeniem wiedza pokrywa się z całokształtem wiedzy osobniczej, i dobrze określa jednostkowe horyzonty. I tu moja obrona się - w tym wypadku - urywa.

Smutne.

Zabawne, że prezes Korwin ma o widowni swojego politycznego kolegi +/- takie samo zdanie, jak prezes Kurski o elektoracie własnego obozu. Smutne że tak ocenionym to nie przeszkadza, nie działa zimnoprysznicowo.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2021, 12:40:13 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #951 dnia: Sierpnia 12, 2021, 09:53:01 am »
Stoję na ulicy z nią, stoję twarzą w twarz,
ktoś przechodzi, trąca łokciem, wzrokiem pluje w nas...


- patrzę - a to Kukiz.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #952 dnia: Sierpnia 12, 2021, 03:55:19 pm »

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #953 dnia: Sierpnia 13, 2021, 11:16:48 am »
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #954 dnia: Sierpnia 13, 2021, 12:09:39 pm »
Za moich czasów jak się było studentem, to się też dużo obalało. Flaszek.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #955 dnia: Sierpnia 13, 2021, 01:38:52 pm »

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #956 dnia: Sierpnia 13, 2021, 03:17:53 pm »
Plan jest taki  ;)
Zawsze marzyłem żeby Amerykanie na nas napadli.
A teraz, po zdradzieckim dealu z Merkel i Putinem trzeba ich gnębić na maxa.
Zaslawowy tefałen to tylko przystawka, potem pod topór pójdą makdonaldy kaefsi i inne sieciówki. Wszystko po to, by ich zagotować - a wtedy... może na nas napadną?!
Muszą mieć jakiś aktualny sukces, bo Afganistan się ganc posypał.
Oczywiście od razu się poddamy. Żadne tam kolejne "cudy nad" i martyrologia... Byle tylko nie wygrać, jak w tym filmie
https://fdb.pl/film/6398-mysz-ktora-ryknela
Ale trochę pobrzękiwać szabelką to będziemy, bo lubimy  :)
Wtedy oni będą musieli pobudować tutaj swoje bazy, czyli za darmo osiągniemy to, o co ich od lat bezskutecznie prosimy. W dodatku za to zapłacą.
Poza tym wyższość moralna będzie po naszej stronę, a to też dochód, tylko odłożony w czasie. Machnie się jakiś polish lives matter i będą bulić  jak talala 8)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #957 dnia: Sierpnia 13, 2021, 03:53:19 pm »
Ten plan ma jeden - ale zasadniczy - słaby punkt:
oni będą musieli
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #958 dnia: Sierpnia 13, 2021, 05:34:42 pm »
a to Kukiz.

Neofita, bo polityk (© Kaczmarski).

https://youtu.be/s7H3XYt4N0w

Skoro przy hipotezie gambitowej jesteśmy... Zastanawiam się czy wiadoma sprawa, choć już reperkusje międzynarodowe wywołała, nie jest - b. ryzykowną sądząc po konsekwencjach - częścią procesu zjadania przystawek i wbijania klinów między siły opozycyjne. Po tym co zaszło Gowin został bowiem zmarginalizowany (nie jest w sumie potrzebny żadnej ze stron już na dłuższą metę, i skończył z opinią wywalanego przez wszystkich za nielojalność), Kukiz w znaczącym stopniu stracił możliwość ruchu (jest skazany na sojusz, w który wszedł), a to, że Sośnierz młodszy nabawił się zapewne uprzedzeń do sympatyków KO to dodatkowy bonus. Przy tym nie ma już pozarządowej, ale parlamentarnej, siły politycznej - poza wspomnianą Koalicją, która w jakieś deale w istotnych zakresach z rządzącymi nie weszła - że każda z osobna, tworzy to obraz, iż są rozgrywane (co ani ich wizerunkowi w oczach elektoratu nie służy, ani - i tak niewielkiej w polityce - wzajemnej ufności).

ps. A na koniec, przewrotnie, obok spraw TVN-owskich... Coś spod znaku "I tam są ludzie — i tam mają duszę...":
https://wydarzenia.interia.pl/autor/lukasz-szpyrka/news-julia-przylebska-zyjemy-w-dwoch-roznych-swiatach,nId,5416571
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2021, 09:23:57 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #959 dnia: Sierpnia 14, 2021, 01:49:37 am »
Sośnierz głosował ponoć tak jak PO.
W każdym razie pisiory będą teraz to pokazywać i wywodzić: przecież to jest dzicz, jak wygrają wybory to nie wiadomo co im strzeli do łba? Może zaczną się rzucać na beneficjantów pińćset plusa?