Autor Wątek: Pochodzenie Lema czyli ban  (Przeczytany 68346 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 05, 2019, 11:03:21 am »
Tak to jest, kiedy cenzura zaczyna ingerować w wolność slowa. Kończy się wtedy swoboda ‎wypowiedzi, autorzy wpisów zaczynają sie samo-cenzurować a poziom dyskusji schodzi na psy. ‎Ale mimo to, a może i dzięki temu, to wciąż nie brakuje zwolenników cenzury i chętnych do ‎wykonywania tego zawodu. :-(‎
Zapewniam Cię, ze żaden Twój post, żaden przecinek w nim - nic -nie zostało zmienione, wycięte czy w jakikolwiek sposób ocenzurowane.
Natomiast wiadomości umieszczane w wątkach tematycznych, a odnoszące się do innych tematów - przenoszę. Możesz to nazwać podłą cenzurą - ja nazywam porządkiem.
Przy okazji - prosiłabym żebyś używał opcji edycji postów, a nie umieszczał każdą odpowiedź w osobnym okienku.
Ale to też pewnie ogranicza Twoją wolność;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 05, 2019, 12:01:47 pm »
Jestem przeciwny przypisaniu mi autorstwa jakiegoś cudzego wątku. Gdy kliknie się w wyszalnię, to pod spodem pokazuje się wątek pt. "Pochodzenie Lema czyli ban" i jest dopisane: Zaczęty przez Stanisław Remuszko" (zrzut). Nie zaczynałem (nie zakładałem) takiego wątku. Uprzejmie proszę usunąć stamtąd moje imię i nazwisko.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 05, 2019, 12:07:26 pm »
Wątek zaczyna ten - czyja jest pierwsza wiadomość. Już Ci to kiedyś maziek tłumaczył.
Zacząłeś o banach w wątku o "Pochodzeniu Lema", to po przeniesieniu już się nie da zmienić autora wątku.
Było nie śmiecić.

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 05, 2019, 12:44:10 pm »
Nie zgadzam się z Twoim zarzutem. Piszesz nieprawdę. A wiesz, jak się nazywa świadoma nieprawda?
Uważam, że nie śmiecę. Twoim prawem jest mieć inną, a nawet odwrotną opinię. Tylko że z prawa do opinii nie wynika prawo dopisywania mojego nazwiska do cudzego wątku jako jego założyciela. Postępujesz brzydko, a na dodatek bezprawnie.
To nie ja stworzyłem wątek o inkryminowanym tytule. To nie ja stworzyłem wątek "Pochodzenie Lema". To nie ja stworzyłem wątek "Sprawy dotyczące funkcjonowania forum". Te akty stworzycielskie to wszystko Twoje suwerenne dzieło. Robota Olkipolki - w większości znakomita, w jednym drobnym przypadku - paskudna.
Usuń jak najszybciej moje nazwisko jako założyciela/autora wątku.
Moderator może robić niemal wszystko, ale nawet właściciel Forum, pan Tomasz Lem, i arendarz Forum, pan Wojciech Zemek, nie mogą bezkarnie kłamać na mój temat.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 05, 2019, 12:50:36 pm »
Wszystkie Twoje zarzuty dotyczą Twojego pierwszego posta z tego wątku. Z niego zrobiła się personalna szarpanina. Dlatego jest w wyszalni.
Niestety - nie mogę wpisać swojego posta jako pierwszego i założyć wątku jako olkapolka, bo posty układają się same - chronologicznie.
Mogę zmienić tytuł wątku, mogę zmienić ikonkę przy nim, ale nie mogę zmienić nadawcy wiadomości.
Jedno co mogę - to wejść w Twoją pierwszą wiadomość i napisać, że to ja założyłam ten wątek po przeniesieniu postów z "Pochodzenia Lema".
Wg życzeń.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 05, 2019, 01:11:54 pm »
@SR - nie insynuuj, że ktoś dopisał Twoje nazwisko do tego wątku. To bardzo nieładnie, insynuować komuś, że zrobił coś, czego nie zrobił a tym bardziej zarzucać kłamstwo. Jak słusznie zauważyłeś olkapolka miała prawo do oceny, że śmiecisz, miała też prawo zrobić na podstawie tej oceny to co zrobiła - to jest rozdwoić wątek. A fakt, że po takiej operacji, z przyczyn czysto technicznych, akurat Twoim nazwiskiem będzie on opatrzony - w żadnym razie nie może być przeszkodą w egzekwowaniu jej praw do moderacji. Było nie śmiecić.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 05, 2019, 01:18:41 pm »
Nie zgadzam się z Twoim zarzutem. Piszesz nieprawdę. A wiesz, jak się nazywa świadoma nieprawda?
Uważam, że nie śmiecę.
Lemosfera nie jest po by zadawać tam pytania o bany i ogłaszać swoje opinie w tym temacie.
Poza tym - śmiecisz dalej - zamiast odpowiadać Kaganowi tutaj rozwalasz temat na kolejny wątek: Ja, Remuszko.

Zaczynam myśleć, że miazo dobrze kombinuje zeby parablogi były w wyszalni.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 05, 2019, 01:56:51 pm »
@ maziek
Z Tobą rozprawię się rzeczowo, logicznie i moralnie kiedy indziej i gdzie indziej.

@ Olkapolka
Do tej pory na Forum założono ponad 1000 wątków i - z jednym wyjątkiem - nie znam przypadku, by tytuł wątku był inny niż chciał wymieniony obok wątkowy założyciel ORAZ by ów wymieniony założyciel w istocie nie był założycielem.
 
Sformułowanie "Pochodzenie Lema czyli ban. Zaczęty przez Stanisław Remuszko" nie jest już teraz zwykłą nieprawdą, lecz - po ostatnich wyjaśnieniach - czystym żywym kłamstwem. Nie wchodzę w mechanizm jego powstania. Chcę jednak, żeby czytelnik (nauczony tysiącem wątków) nie odnosił wrażenia, że to ja zacząłem wątek "Pochodzenie Lema czyli ban".

Wyjaśniam - ale ostatni raz - że zabrałem niewinny głos w jakimś cudzym wątku (liv?) o nazwie "Pochodzenie Lema". Potem ten wątek został przez Olkępolkę przerobiony na inny wątek, z nowym tytułem "Pochodzenie Lema czyli ban", a dopisek obok głosi, iż to ja tego wątka zacząłem. Uważam taki zabieg za nieuczciwą manipulację. Imię i nazwisko człowieka jest jego najwyższym dobrem osobistym i elementarna kultura wymaga, żeby tym dobrem nie pomiatać, a przynajmniej nie łgać na jego temat.

R.


Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 05, 2019, 01:59:28 pm »
Cytuj
Imię i nazwisko człowieka jest jego najwyższym dobrem osobistym i elementarna kultura wymaga, żeby tym dobrem nie pomiatać, a przynajmniej nie łgać na jego temat.
Stąd musisz uważać co i gdzie piszesz - używając go:)

Cytuj
@ maziek
Z Tobą rozprawię się rzeczowo, logicznie i moralnie kiedy indziej i gdzie indziej.
Czyli pasuje...powyższe do mnie było: nierzeczowe, nielogiczne i niemoralne, ale tutaj!:)))
Bój się mazieju!
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2019, 02:01:43 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 05, 2019, 02:02:23 pm »
@ olkapolka

Nie, w tej sprawie nie będzie zgody, ugody ani uśmiechów.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 05, 2019, 02:04:53 pm »
Ja mam jedno pytanie - na które oczekuję zero/jedynkowej odpowiedzi; tak/nie; czy mam w pierwszym poście umieścić informację, że wątek założyłam ja, po przeniesieniu Twoich postów o banach?

« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2019, 02:14:08 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 05, 2019, 02:47:04 pm »
Z Tobą rozprawię się rzeczowo, logicznie i moralnie kiedy indziej i gdzie indziej.
Czyli, z doświadczenia, nigdy. Ale nie o to chodzi. Nie pragnę, po prostu przyjmij do wiadomości, możesz z obrzydzeniem, że tak jest i będzie, chyba, że nastąpi zmiana silnika forum i stanie się możliwe spełnianie Twoich potrzeb. Pierwszy to będę robił, aby przeciąć próżną gadaninę i insynuacje.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 05, 2019, 03:07:02 pm »
Ja ze swej strony mogę jeszcze zaproponować zmianę nazwy tego wątku - wg życzeń. Jeśli ten rażący, obrażający. Może zostać; pytanie o ban - czy coś w ten deseń.

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 05, 2019, 05:22:04 pm »
@Olka-Polka
Moim skromnym zdaniem, to dyskusja z Panem na R. (wiadomo którym) nie ma sensu. To jest przecież forum o Lemie a nie o tym Panu, zwolenniku, jak by nie było, rządów silnej ręki (bolszewickich, sanacyjnych, adolfowskich, benitowskich etc.) i banowania tych, którzy ośmielą się mieć inne zdanie niż On sam.
Ale to jest tylko moja opinia...
Szalom! :-)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 07, 2019, 12:42:23 pm »
@ maziek

W moim kalendarzu dziś przypada dzień Świętego Nigda, którego wzywałeś na ratunek, gdy byłem zajęty. https://forum.lem.pl/index.php?topic=1776.msg78113#msg78113

Niestety, w tym wypadku nie da się ściśle rozdzielić merytoryki od logiki i moraliów, jak pochopnie przypuszczałem dwa dni temu. Jedno w drugie wchodzi.

"Rozprawa rzeczowa": jeśli silnik forum działa tak, jak się domyślam (bo wprost nikt mi tego nie wyjaśnił), to trzeba było to zrobić w inny sposób.

"Rozprawa logiczna": odpowiedzialność za przeróbkę Forum ponosi moderator. Tym moderatorem jest olkapolka. Nikt inny. Olkapolka mogła założyć inkryminowany wątek, ale nie musiała. Swobodne działania moderatorów podlegają swobodnym ocenom użytkowników.

"Rozprawa moralno/obyczajowa": gdyby rzekomy inicjator/założyciel wątku parokrotnie zaprotestował stanowczo przeciwko umieszczeniu jego imienia i nazwiska w takim charakterze, to nadal przenosiłbym i przerabiał co tam moderatorsko uważam - ale tak, żeby życzenie właściciela personaliów zostało spełnione. Dla mnie to kwestia kultury osobistej i szacunku dla innego człowieka.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )