Autor Wątek: Pochodzenie Lema czyli ban  (Przeczytany 68343 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Pochodzenie Lema czyli ban
« dnia: Listopada 02, 2019, 10:33:11 pm »
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ban_(informatyka)

Czy ktokolwiek kiedykolwiek na Forum został zbanowany?

R.
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2019, 10:20:35 pm wysłana przez olkapolka »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 02, 2019, 10:39:46 pm »
Nie, nigdy nikt nie został zbanowany na tym forum.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 02, 2019, 11:12:19 pm »
Czy pan o nicku kagan powinien - zdaniem moderatorów - zostać zbanowany?

R.
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2019, 02:15:06 pm wysłana przez olkapolka »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 03, 2019, 08:57:53 am »
Jak widzę, podniesiono tu propozycję, aby w ramach walki o Konstytucję, Demokrację i Wolność Słowa, usunąć mnie z tego forum. Będę takim posunięciem wręcz zaszczycony.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 03, 2019, 01:03:59 pm »
https://forum.lem.pl/index.php?topic=236.msg78037#msg78037

Ponieważ moderatorzy byli łaskawi nie odnieść się do tego pytania, odpowiem sam: nie powinien.
Ban jest formą knebla. Ja jestem urodzonym wolnościowcem i pluralistą. Moim zdaniem, nawet najprzykrzejsza krytyka - jeśli tylko nie zawiera obelg, wulgaryzmów i weryfikowalnych kłamstw - powinna być dopuszczona do dyskusji na równych prawach z pochwalnymi laurkami. Każdy czytelnik rozważy i oceni takie głosy w swoim rozumie i sumieniu.
Cieszę się z informacji Ol, że w dotychczasowej historii Forum nikt nigdy nie został zbanowany.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 03, 2019, 01:14:55 pm »
Wszystkie wiadomości dotyczące banów - przeniosłam do organizacji - one nie mają niczego wspólnego z Lemosferą i pochodzeniem Lema.
Szkoda mi tego wątku - nie wiem czy to już wyszalnia, czy jeszcze nie. Zdecydujcie sami.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 03, 2019, 01:40:45 pm »
Ja bym w tej fundamentalnej sprawie ogłosił Ankietę.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 03, 2019, 03:19:50 pm »
Szkoda mi tego wątku - nie wiem czy to już wyszalnia, czy jeszcze nie.

Dla mnie bardziej coś do kącika bicia piany (tyle, że takiego nie mamy).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 04, 2019, 11:34:05 am »
@Remuszko
To po co Acan zgłosiłeś taką propozycję? Aby zaistnieć na tym forum?

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 04, 2019, 12:47:12 pm »
Cytuj
@Remuszko
To po co Acan zgłosiłeś taką propozycję? Aby zaistnieć na tym forum?

1. Uprzejmie odpowiadam, że propozycję Ankiety zgłosiłem w ironicznym zamiarze zasięgnięcia opinii Ludu Forumowego, który po ogłoszeniu poprzedniej Ankiety przez parę tygodni objawił się w sumarycznej liczbie bodaj dziesięciu internautów.
2. Pana pytanie trudno odebrać inaczej niż jako nieznajomość elementarnej arytmetyki, skoro na moim liczniku jest liczba prawie ośmiu tysięcy wpisów, na Pańskim zaś nima nawet pół setki. Jeśli chce Pan "zaistnieć na tym forum" musi Pan produkować się częściej i dłużej. Bez pracy niema kołacy.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 04, 2019, 01:13:45 pm »
Drogi Panie Remuszko,
Ilość przechodzi w jakość, ale w pańskim przypadku w coraz to gorszą. Ja na tym blogu zaistnieć nie muszę, gdyż istnieję niezależnie od niego - cogito, ergo sum. Beethoven skomponował tylko 9, no góra 10 symfonii, a Haydn aż 106. Kto był pańskim zdaniem lepszym kompozytorem symfonii - Ludwik czy Józef?
A samo tylko nawoływanie do "zbanowania" kogokolwiek za cokolwiek dowodzi zaś pańskiej, no powiedzmy to dyplomatycznie, PRL-owskiej mentalności. ;-)
Szalom!

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 04, 2019, 02:08:54 pm »
@ Kagan

Szanowny Panie,

1. Czy Pan, choćby pobieżnie, przejrzał te moje tysiące wpisów? Zadał Pan sobie taki trud? Bo jedynie taki przegląd mógłby upoważnić Pana do oceny mej jakościowej forumowej ewolucji. [Logicznie, zdaje się, leży Pan i kwiczy]

2. Czy musi Pan (imperatyw kategoryczny) używać nieweryfikowalnych prywatnych epitetów ("PRL-owska mentalność")? Moja kultura polemiczna wyklucza taki styl.
BTW: może, dzięki Pana inspiracji, na wolnym obiektywnym Forum pana Lema założę wątek pt "PRL - plusy i minusy", skoro w mediach są prezentowane raczej tylko minusy.

3. Coś się Panu pomyliło z z Pańskim "nawoływaniem do zbanowania". Ja tylko sugerowałem, aby spytać Forumowiczów w ankiecie, co sądzą o wątpliwościach Ol-moderatorki: zmieniać tytuł wątku na "Wyszalnię" czy nie zmieniać.

R.

pjes: jeśli chciałby Pan ze mną rozmawiać spokojnie i rzeczowo, to zapraszam Pana na moje podwórko (wątek "Ja, Remuszko), bo cóż prywatne spory dwóch osób mogą obchodzić rzesze pozostałych Forumowiczów.
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2019, 02:22:13 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 04, 2019, 09:56:21 pm »
Zakładam więc, że to nie  Wielce Szanowny Pan Stanisław Remuszko napisał był te słowa dnia 2 listopada A.D. 2019 o godzinie 23:12:19:
"Czy pan o nicku kagan powinien - zdaniem moderatorów - zostać zbanowany?"
i gorąco tym samym przepraszam, że śmiałem powiązać Wielce Szanownego Pana Stanisława Remuszkę z tymże w/w wpisem.
LK

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 04, 2019, 10:13:01 pm »
P.S. Bardziej na serio - to jednak nie są prywatne sprawy między nami, gdyż to Pan publicznie zasugerował, aby dać mi tzw. bana, czyli zarządzić tzw. zapis cenzury, używając terminologii rodem z PRL-owskiego Urzędu z ul. Mysiej, czyli GUKPPiW. To jest tak, jakby Pan publicznie zapytał się "czy X nie powinien przypadkiem siedzieć za kratkami?", gdyż tak a nie inaczej rozumie się tego typu stwierdzenia (zapytania) - czyli jako lekko tylko zawoalowane nawoływania do do odpowiednio objęcia kogoś zapisem cenzury czy też zamknięcia kogoś w zakładzie karnym.
Natomiast plusy i minusy PRL-u nie są zgodne z tematyką tego forum. Kiedyś tygodnik "Polityka" miał forum z taką tematyką, ale cenzura, pardon moderacja, wykończyła to forum tak, że znikło ono z witryny tegoż tygodnika.
Na koniec - pozostaje mi tylko wołanie na puszczy, a raczej pustyni (intelektualnej) o to, abyśmy używali argumentów ad rem, a nie ad personam.
LK

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema czyli ban
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 05, 2019, 08:50:27 am »
Tak to jest, kiedy cenzura zaczyna ingerować w wolność slowa. Kończy się wtedy swoboda ‎wypowiedzi, autorzy wpisów zaczynają sie samo-cenzurować a poziom dyskusji schodzi na psy. ‎Ale mimo to, a może i dzięki temu, to wciąż nie brakuje zwolenników cenzury i chętnych do ‎wykonywania tego zawodu. :-(‎