Autor Wątek: LIST półotwarty do Maźka  (Przeczytany 96129 razy)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: LIST półotwarty do Maźka
« Odpowiedź #15 dnia: Października 01, 2013, 11:12:05 am »
Znaczy: jesteś mądrzejszy niż udajesz? Proponuję dowodzić tego częściej i w sposób mniej przedszkolny.
„Qui tacet, consentit”  mottem treści tego tematu mogłoby być, gdyby nie pusty adwersarz autora.Stąd też mój poziom przedszkolny(choć nie pozbawiony uroku i to nie tylko moje zdanie  ;) ), jak go nazwałeś .Uzurpowanie sobie jakiejś nadzwyczajnej własności do podnoszenia ogólnego poziomu na tym forum-to dla mnie jeszcze większa dziecinada.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2177
    • Zobacz profil
Re: LIST półotwarty do Maźka
« Odpowiedź #16 dnia: Października 03, 2013, 02:53:00 am »
A kto to jest Spacja,ładna chociaż?
Nie odstaje od poziomu wątku.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: LIST półotwarty do Maźka
« Odpowiedź #17 dnia: Października 03, 2013, 07:14:14 pm »
Zasadniczo - na mnie szkoda znaków ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2177
    • Zobacz profil
Re: LIST półotwarty do Maźka
« Odpowiedź #18 dnia: Października 07, 2013, 08:29:49 pm »
Lepiej być żołnierzem Tośka niż pachołkiem Anodiny. A mówiąc konkretniej  - używanie wielgachnej czcionki świadczy niedobrze.

2. Co do pisania w duchu Lema to ja nie czytam rewelacji Kublik od razu, ale po paru dniach, jak się uleżą
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2013, 08:37:32 pm wysłana przez Smok Eustachy »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: LIST półotwarty do Maźka
« Odpowiedź #19 dnia: Października 07, 2013, 08:50:27 pm »
Mam taka propozycję, gdyż czuje się niezręcznie, jako że z racji nazwy wątku swędzą mnie uszy przy każdym wpisie. Każdy powiedział co chciał i każdy pozostał przy swoim zdaniu - to może dalsze prywatki już na PM?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2177
    • Zobacz profil
Re: LIST półotwarty do Maźka
« Odpowiedź #20 dnia: Października 10, 2013, 01:35:08 am »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: LIST półotwarty do Maźka
« Odpowiedź #21 dnia: Września 18, 2014, 07:59:46 pm »
Najprościej, skoro Cię to zainteresowało, byłoby, gdybyś Remuszkę zapytał na jakiej podstawie twierdzi, co twierdzi. Tym bardziej, że skoro czytasz Wyborczą, to miałbyś argumenty.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: LIST półotwarty do Maźka
« Odpowiedź #22 dnia: Września 20, 2014, 10:35:52 pm »
Mam wrażenie, że Remuszko to Twoja idee fixe - ale nie zamierzam nic robić.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: LIST półotwarty do Maźka
« Odpowiedź #23 dnia: Września 24, 2014, 11:18:10 pm »
.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: LIST półotwarty do Maźka
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 24, 2019, 09:11:53 pm »
@maziek & olkapolka

Może zajmiecie się w końcu:
1. spambotem, link do profilu którego otrzymaliście,
2. swoim kolegą; skoro nazywa wiadomy raport fejkiem, oczekiwałbym, że jako administratorzy skłonicie go do przedstawienia (w jednym poście, chyba, że objętość na to nie pozwoli) detalicznej analizy tegoż, dowodzącej jego fałszywości, jeśli natomiast nie zdoła tego uczynić, a będzie nadal kolportował niepoparte faktami "opinie", zaczniecie go traktować z należytą administracyjną surowością (taką samą, z jaką traktowano tu krysznowców i opowiadających bajki o psychotronice), wznosząc się ponad prywatne przyjaźnie.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: LIST półotwarty do Maźka
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 24, 2019, 09:56:41 pm »
Po pierwsze: też Cię kocham:)
Po drugie: spambot wisi kilka godzin i jest zupełnie nieszkodliwy. Za to przykro mi to stwierdzić - nagana z wpisem do akt? - ostatnio witałeś tutaj spambota od shakerów: DariaZ...ups...jej opis ze stopki wyparował:) - mam usunąć? również Twoje przywitanie?
Po trzecie: weź niebieską tabletkę. Na tę chorobę...jak jej tam? mam!: Remuszko. Bardzo poważna jednostka. Bardzo. Wygląda na nieuleczalną.
Ale! Bardzo proszę nie wmawiaj tej choroby innym. Radź sobie z nią sam.
Ommm….wdech-wydech...ommm...:)
https://www.youtube.com/watch?v=sG8NDw3Tv6c

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: LIST półotwarty do Maźka
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 24, 2019, 10:09:58 pm »
Po pierwsze: też Cię kocham:)

To miło, jest nas dwoje, tylko nie wiem co na to moja narzeczona ;).

Po drugie: spambot wisi kilka godzin i jest zupełnie nieszkodliwy.

No, niezupelnie, jakieś posty (sztuk jeden, ale zawsze) mu wywalałem.

Za to przykro mi to stwierdzić - nagana z wpisem do akt? - ostatnio witałeś tutaj spambota od shakerów: DariaZ...ups...jej opis ze stopki wyparował:) - mam usunąć? również Twoje przywitanie?

Usuń, albo sam usunę. Brak spambociej stopki mnie zmylił (nie jestem Duchem Świętym, choć może Ci na niego wyglądam ;) ). (maziek, zresztą, najwidoczniej też nie jest, bo również witał... ;) )

Po trzecie: weź niebieską tabletkę. Na tę chorobę...jak jej tam? mam!: Remuszko. Bardzo poważna jednostka. Bardzo. Wygląda na nieuleczalną.

Prawda, to ciężka choroba. Pytanie tylko czy to ja na nią cierpię, czy może jednak Ty/Wy. Bo jeśli chodzi o mnie, to oczekiwałbym - po prostu, zamiast udawania, że deszczyk pada - wprowadzenia na Lem.pl regulaminowego zapisu podobnego, do tego jaki mamy na StarTrek.pl, a który brzmi:

Kapitan Picard określił poszukiwanie prawdy jako pierwszą powinność oficerów GF, dlatego - z poprawką na to co zostało powiedziane wcześniej - wolno na forum powiedzieć wszystko, należy jednak być gotowym - na wezwanie oponentów lub moderacji - przedstawić argumenty i solidne weryfikowalne dowody/źródła jako poparcie swoich tez. Pogląd nimi nie podparty będzie traktowany jako prywatna opinia głoszącego go i nie będzie poważnie traktowany w dyskusji, zaś nachalne forsowanie takich poglądów będzie zagrożone karami jako flood.
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2019, 10:52:12 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: LIST półotwarty do Maźka
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 24, 2019, 10:51:35 pm »
No i co może rzec w miarę rozsądny człowiek w obliczu paranoi? Nic - dyskusja z paranoją mija się z celem, tylko ją podsyca. Można co najwyżej zagrać - z wyrazami otuchy dla Oli!
My też cierpimy. 8)
Piosenka adekwatna
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: LIST półotwarty do Maźka
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 24, 2019, 10:53:21 pm »
Po pierwsze: też Cię kocham:)
To miło, jest nas dwoje, tylko nie wiem co na to moja narzeczona ;).
Fakt, nie wiem co Twoja potencjalna (w odróżnieniu od pilchowej: aktualnej) narzeczona na fakt, iż kochasz samego siebie – pozostaje praca nad sobą:)
Cytuj
wprowadzenia na Lem.pl regulaminowego zapisu podobnego, do tego jaki mamy na StarTrek.pl, a który brzmi:
Nie mieszaj dwóch systemów walutowych.
Chyba nikt nie chce – nawet Ty – żebyś tutaj został sam i forum przekształciło się w Twoje linkowisko.
Cytuj
Prawda, to ciężka choroba. Pytanie tylko czy to ja na nią cierpię, czy może jednak Ty/Wy. Bo jeśli chodzi o mnie, to oczekiwałbym
Miło, że mówimy o swoich oczekiwaniach.
Ja oczekiwałabym, że przestaniesz wmawiać mi nieistniejące sytuacje oraz nękać mnie mailami (na które kompletnie od miesięcy nie odpowiadam) z kolejnymi insynuacjami i takimi odjazdami, że nie wiem czy się śmiać czy płakać nad Tobą - typu ostatni: że chronię antygłowe Remuszki  za…uwaga! meble od Lema…zrobiłam szybki przegląd umeblowania - nawet zapytałam domowników czy czegoś przede mną nie chowają (może samego Remuszki?!) -  ale z nowości to tylko Singer po pani P. -  więc z oczekiwań: powstrzymaj swoją wyobraźnię i insynuacje. Nie nakręcaj – jak to było? to czego nie lubię? spirali nienawiści;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: LIST półotwarty do Maźka
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 24, 2019, 11:14:04 pm »
@liv

Może zamiast wyskakiwać z terminologią psychiatryczną, za którą mógłbym cię po sądach ścigać (z Art. 216. § 2 KK) odniesiesz się merytorycznie (jeśli potrafisz)?

@olkapolka

Nie mieszaj dwóch systemów walutowych.
Chyba nikt nie chce – nawet Ty – żebyś tutaj został sam i forum przekształciło się w Twoje linkowisko.

Nie mieszam i nie chcę (zresztą chyba nie grozi, wszyscy tu jakoś znajdujemy rozmówców jak widać). Oczekuję - po prostu - skoro inaczej się nie da, regulamimowego zagwarantowania standardów, w których potrafią jakoś zmieścić się - od lat - wszyscy Użytkownicy. Wszyscy... poza jednym przypadkiem szczególnym.

Ja oczekiwałabym, że przestaniesz wmawiać mi nieistniejące sytuacje oraz nękać mnie mailami (na które kompletnie od miesięcy nie odpowiadam) z kolejnymi insynuacjami i takimi odjazdami, że nie wiem czy się śmiać czy płakać nad Tobą - typu ostatni: że chronię antygłowe Remuszki  za…uwaga! meble od Lema…zrobiłam szybki przegląd umeblowania - nawet zapytałam domowników czy czegoś przede mną nie chowają (może samego Remuszki?!) -  ale z nowości to tylko Singer po pani P. -  więc z oczekiwań: powstrzymaj swoją wyobraźnię i insynuacje. Nie nakręcaj – jak to było? to czego nie lubię? spirali nienawiści;)

Po kolei, po kolei. Po pierwsze: maile miały służyć wyjaśnieniu pewnych spraw (ile ich tam był zresztą? trzy? na przestrzeni paru mies... trudno je więc nazwać nękającymi). Acz, prawda, może ich być mniej, bo coraz trudniej traktować cię jako partnerkę do rozmowy. Po drugie: ujawnianie tajemnicy korespondencji jest... mało kulturalne (choć legalne), kiedyś to wiedziałaś, podobno. Dziwi więc to co teraz robisz (czyżby to ta spirala, o której piszesz się w tobie nakręcała)? Po trzecie: Remuszko proponował ci kiedyś publicznie zakup szafek po Lemie, wyraziłaś - równie publicznie (acz nie wiem na ile serio, nie czytam w myślach) zainteresowanie nimi. Do tego się ironicznie odnosiłem. A czy je ostatecznie kupiłaś, czy nie? Skąd mam wiedzieć... (Twierdzisz, że nie? Ok, powiedzmy, że wierzę na słowo.)
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2019, 11:24:17 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki