Polski > DyLEMaty

Właśnie się dowiedziałem...

<< < (976/988) > >>

xetras:
Bankierzy mają doła.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Handel-akcjami-SVB-wstrzymany-Trudne-proby-pozyskania-kapitalu-8503270.html
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ogromna-strata-Credit-Suisse-2022-rok-jednym-z-najgorszych-w-167-letniej-historii-banku-8486798.html
Ciąg dalszy nastąpi.

Q:
Z innej beczułki... Sieci neuropodobne też muszą spać:
https://journals.plos.org/ploscompbiol/article?id=10.1371/journal.pcbi.1010628
https://www.nature.com/articles/s41467-022-34938-7
https://nautil.us/even-machine-brains-need-sleep-288191/

xetras:
Zasiała trwogę, sensacyjną zadymę rzuciła w medialny świat, naukowcy poudawali że jest warta atencji. Dopiero kiedy fakty zaczęły przeczyć przepowiedniom to wycofuje je.
No i gitara, mi to lotto, ...

W pewnym wieku jednoosobowy strajk klimatyczny (od czego zaczynała) i zamieszanie wokół niego media skwapliwie łyknęly, bo stałe czymś się zajmują (najchętniej sensacjami). Jest to przejaw jeden z wielu możliwych irracjonalnych wyczynów. Raczej jeszcze wyczynowy wiek jej nie minął, zwłaszcza że uzyskaną przy okazji sławę osiągnęła dość znikomym wysiłkiem (akurat odpowiadała zapotrzebowaniu macherom wzrostu zerowego i skorzystali z jej osoby).
https://wpolityce.pl/swiat/638534-apokalipsa-odwolana-greta-thunberg-kasuje-swoje-tweety

To teraz czekam, kiedy rządy obniżą zdzierstwo na ludziach pracy, coby przestały dopłacać do niepraktycznych wynalazków utrudniających życie i niszczących (przez wymuszenie pakietem Fit For 55) poszczególne gałęzie gospodarki i zatrudnionych w nich ludzi.

maziek:
Czegóż spodziewać się, w kwestii zrozumienia mechanizmów rządzących światem, po nastoletnim dziecku? Najwyżej dziecko dorastając, może po pewnym czasie zrozumieć, że nie rozumiało - i ewentualnie się wycofać. Jednakże trudno się wycofać, kiedy się całe swoje dalsze życie osnuło wokół czegoś, co było, w pewnej części, nieporozumieniem. Zresztą właśnie dość dziecinnym, bo przecież nikt poważny nie mówił, że świat się skończy do 2023 roku. Zazwyczaj brnie się więc dalej mimo błędów założycielskich, skoro "chwyciło i dobrze żre". Swoją drogą z powodu Twego postu przeczytałem kilka notek o Grecie i nic nie piszą o jej edukacji. Konkretnie zdawałoby się, że ktoś zaangażowany w "wojny klimatyczne" pragnąłby zrozumieć więcej i uczył się w tym kierunku - a tu takowej informacji brak. Możliwe, że po prostu z punktu widzenia piszących notki o Grecie jest to informacja zbędna. Poza tym doszło już do oswojenia tematu a przede wszystkim wojna w Ukrainie przywróciła sens powiedzeniu, że bliższa koszula ciału. Nagle bogatym też zrobiło się żal, ze za prąd płacą ciut więcej i serki zdrożały - a więc jak nie ma czym palić - to się pali bele czem.

liv:

--- Cytuj ---Twego postu przeczytałem kilka notek o Grecie i nic nie piszą o jej edukacji. Konkretnie zdawałoby się, że ktoś zaangażowany w "wojny klimatyczne" pragnąłby zrozumieć więcej i uczył się w tym kierunku - a tu takowej informacji brak.
--- Koniec cytatu ---
Kiedy właśnie istotą funkcjonowania Grety było unikanie edukacji  :D

Mam wrażenie, że strajk klimatyczny był tylko pretekstem, by ze szkoły uciec (w słusznym celu). Kiedyś wykazałem zainteresowanie, a kogo to podsuwa się na idola młodzieży?
 I jedno co mogę powiedzieć, że praca i edukacja w tym wypadku są antybohaterem tej bajki. Być może zresztą, to główna przyczyna popularności.
Sama zaś Greta jest przykładem genialnej akcji promocyjnej w wykonaniu, zdaje się, tatusia aktora -managera.
Przypisane córce liczne choroby związane z głową, a znakomicie znane i polskim nauczycielom, wszelkiej maści fobie "na", a na pewno zespół aspergera, co widać jak na dło...twarzy, w ramach "terapii" przekuł w atuty tejże. Zwłaszcza zwracające uwagę, a w istocie z choroby raczej wynikające, hipnotyzujące oczy.
Są już polskie podróbki w światku politycznym (tych ócz)  ::)

Ale to potraf byle psychoterapeuta, natomiast zarobić na tym miliony - ...ooo, to już poziom światowy.
https://plejada.pl/newsy/greta-thunberg-kim-sa-rodzice-i-siostra-slawnej-ekoaktywistki/v0vnjm4

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej