Autor Wątek: Religijna Rzeźba  (Przeczytany 1162336 razy)

Mariusz

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1755 dnia: Czerwca 20, 2012, 06:15:35 pm »
Cytat: Stanisław Remuszko
Bardziej wierzę w dinozaury niż w Biblię
Wysoce nielogiczne. Ja żadnego dinozaura w życiu nie widziałem, natomiast Biblię a i owszem - nawet pod ręką mam ze dwie sztuki: "Biblia TCP/IP" i "Biblia systemu Unix V"  ;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1756 dnia: Czerwca 20, 2012, 06:23:52 pm »
Panie Mariuszu, a jedną żywą kalorię widział Pan? Ja też nie, w życiu, ani razu, ale niezbite i mierzalne "dowody pośrednie" widzę na dziurkach w pasku od spodni, znajome damy zaś narzekają na wymierną (centymetry) kaloryczną kurczliwość chomąt...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1757 dnia: Czerwca 20, 2012, 09:10:44 pm »
To że nie ma o czym mówić to można powiedzieć w trzech zdaniach, niezbyt złożonych. Dawkins zaś rozwija swą elokwencję omawiając szczegółowo skład farby, chemię podobrazia i kołkowanie ramy - usiłując stworzyć wrażenie, że mówiąc cokolwiek o tym - mówi także o problemie postawionym w tytule. Oczywiście, to jest mój odbiór tej książki, na której się srodze zawiodłem, bo nie dowiedziałem się z niej niczego nowego.

Eeetam, dla humanistów pisał i pewno przez to...::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1758 dnia: Czerwca 21, 2012, 12:36:09 pm »
No, to się już od kilkunastu postów nadaje wprost do 'Rzezby', ale jakos nie umiem przekleic postow z tematu do tematu. Maziek, probowales cos takiego?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1759 dnia: Czerwca 21, 2012, 12:50:21 pm »
Wszystko się da, najpierw trzeba zrobić split topic do jakiegoś nowego tematu cośtam-cośtam a potem merge topic tylko jako temat wynikowy zaznaczyć właściwy. Chwilowo jestem zarobiony.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Mariusz

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1760 dnia: Czerwca 21, 2012, 03:57:18 pm »
W zasadzie tak, ale jednak łatwiej uwierzyć w coś co się widzi bezpośrednio.
Mniejsza jednak o to, albowiem zestawiając ze sobą:
http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=1569
i
http://www.remuszko.pl/chamstwo-proces/
zastanawiam się o co tu chodzi: rozdwojenie jaźni? Wykorzystywanie każdej okazji do zdobycia sławy? Nagła zmiana poglądów o 180 stopni?

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1761 dnia: Czerwca 21, 2012, 05:40:52 pm »
WSzPanie,
Moim zdaniem, ani nie cierpię na rozdwojenie jaźni, ani nie wykorzystuję każdej okazji do zdobycia sławy (choć z tej ostatniej, jakby się trafiła, szczerze bym się ucieszył), ani nie zmieniłem poglądów na jotę (nie tylko o 180 stopni). Dlatego byłbym wdzięczny za wskazanie, co konkretnie wydało się Panu wzajemnie sprzeczne w obu tych moih linkowanych wypowiedziach. Cytat(y) uprzejmie poproszę.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1762 dnia: Czerwca 21, 2012, 08:05:01 pm »
Cytuj
Kilkanaście lat temu pierwszy prezes Sądu Najwyższego pan profesor Adam Strzembosz powiedział mi podczas jakiegoś wywiadu (i sobie zapamiętałem), że obywatelskie niepołuszeństwo ma rację bytu tylko w krajach mniej lub bardziej totalitarnych, natomiast w demokracji istnieją skuteczne sposoby organizacyjno-prawne, dzięki którym obywatele mogą wywierać wpływ na swoje państwo, na jego struktury i władze. Myślę dziś, że pan profesor miał rację tylko częściowo, bowiem władza sądownicza – niewątpliwie państwowa, skoro wyroki wydawane są w imieniu Rzeczpospolitej – jest spod tego wpływu wyłączona.
Był aż tak naiwny?
Czy rżnął...
M.L King ikona o.n.
W roku 1963 USA były mniej czy bardziej totalitarne? A dziś, co się zmieniło?
Bo z tego kraju najwięcej przykładów.
Zaś obywatelskie nieposłuszeństwo w kraju totalitarnym, to oksymoron. W takim nie ma obywateli. Są poddani.
Zerknąłem na wiki, przykłady z Polski. Poza blabla ogólnie wiadomym (zieloni, aborcja), brak największego protestu obywatelskiego, który trwa już wiele lat.
 Masowość i czas, nie ma sobie równych.
 Mam na myśli niepłacenie abonamentu TV.
Właśnie wyczytałem w SE, że demokratyczne państwo naśle na mnie konfidentów listonoszy, którzy ukradkiem, będą rozglądać się po moim mieszkaniu.
A w temacie języczka Dody masz Pan rację.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1763 dnia: Czerwca 21, 2012, 08:24:18 pm »
M.L King ikona o.n.
W roku 1963 USA były mniej czy bardziej totalitarne?

Cóż.. Nierówne traktowanie ras, nierówne traktowanie płci, paranoje rodzące się z - realnego skadinąd - poczucia zagrożenia zza żelaznej kurtyny...

(Inna rzecz natomiast, że nie jestem pewien czy istnieje kraj w 100% demokratyczny, pełna demokracja to też pewien postulowany stan idealny.)

ps. i tak w sumie zstąpilimy w polityczny offtop, godzien wykopania do Hejtparku...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Mariusz

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1764 dnia: Czerwca 21, 2012, 08:51:24 pm »
Dlatego byłbym wdzięczny za wskazanie, co konkretnie wydało się Panu wzajemnie sprzeczne w obu tych moih linkowanych wypowiedziach. Cytat(y) uprzejmie poproszę.

Przecież to oczywiste: w jednym tekście jest np. "uważam, że wolność słowa warta jest każdej ceny" natomiast w drugim mamy fanatyczny atak przeciwko tej wolności z krórego wynika że nie jest Pan gotów za nią zapłacić nawet tak skromnej ceny jak usłyszenie kilku słów.
Oczywiście zdaję sobie sprawę iż możliwe jest uzgodnienie obu tekstów poprzez wymyślenie odpowiednio przewrotnej definicji pojęcia "wolność słowa", ale to raczej niemożliwe żebym takową definicję zaakceptował.

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1765 dnia: Czerwca 21, 2012, 09:15:10 pm »
@ Q
Cytuj
(Inna rzecz natomiast, że nie jestem pewien czy istnieje kraj w 100% demokratyczny, pełna demokracja to też pewien postulowany stan idealny.)
ps. i tak w sumie zstąpilimy w polityczny offtop, godzien wykopania do Hejtparku...
Ciepło, ciepło  :)
Z tym zstąpieniem  - racja.
 Dlatego odbijam religijnie. Trzymajcie się chłopcy i dziewczęta w noc dzisiejszą ::)
                                                   Noc Kupały.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2012, 10:26:44 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1766 dnia: Czerwca 21, 2012, 09:46:03 pm »
@Mariusz
Uprzejmie proszę - po raz drugi - o podanie konkretnych (wzajem sprzecznych) cytatów z obydwu linkowanych wpisów.
VOSM
@ liv
Uważam, że niepłacenie abonamentu nie ma nic wspólnego z obywatelskim nieposłuszeństwem (rozumianym jako świadoma demonstracyjna akcja świadomych obywateli przeciw złemu prawu ich państwa), tylko jest dowodem, że zwykli ludzie instynktownie/odruchowo/machinalnie/automatycznie korzystają z każdej okazji, aby płacić mniej, jeśli nie grożą za to skuteczne kary. Uważam, że zwykli ludzie/obywatele gremialnie jeździliby na gapę, gdyby nie kontrolerzy, konduktorzy, rewizorzy, policja, sankcje, sądy i komornicy. To samo z podatkami. Taka jest ludzka natura obywatelska, a przynajmniej polska natura obywatelska.
VOSM
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2012, 10:37:36 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1767 dnia: Czerwca 21, 2012, 10:48:07 pm »
Hm, a czy jeden z linków aby się "troszkę" nie zmienił od wczoraj? Bo ja także, mam nadzieję, nie cierpię na rozdwojenie jaźni, a dałbym sobie głowę uciąć, że wczoraj czytałem co innego...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2012, 10:49:46 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1768 dnia: Czerwca 21, 2012, 11:51:01 pm »
A mógłby Pan wyraźniej?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1769 dnia: Czerwca 22, 2012, 12:23:39 am »
Mógłbym. Ale dlaczego ja? Przecież to Ty wczoraj opublikowałeś tutaj tekst, który następnie zmieniłeś. Możesz po prostu wstawić tamtą wersję do porównania albo napisać jaką miała treść, jeśli jej nie zachowałeś, bo na pewno, nawet jeśli jej nie zachowałeś, najlepiej pamiętasz, jaka była. Możliwe też, że jednak mam rozdwojenie jaźni - tym bardziej bez sensu, abym wystawiał tu swoje rojenia, raczej udam się do doktora.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).