Autor Wątek: Zmiany w Programie III PR  (Przeczytany 40633 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 25, 2020, 11:56:00 am »
Ta piosenka mi się nie podoba - wokalnie, muzycznie i teledyskowo. Straszny prymityw. Słuszny jest natomiast krytyczny polityczny kontekst, ale to zupełnie inna beczka.

R.

pjes [25.05.20, 12:05]: pod https://www.polskieradio.pl/9,Trojka/32,Zespol obejrzeć można zdjęcia 130 (stu trzydziestu) dziennikarzy programu III PR. Gdy jednak zajrzeć pod https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2020/05/22/trojka-marek-niedzwiecki-kto-odszedl-lista/, to tam figuruje około trzydziestu nazwisk.
Po czym poznać, co jest prawdą/nieprawdą i co konkretnie?
Mój starożytny radioodbiornik głosi, że Trójka jeszcze działa. Ale może to już  podróba?
Liv okazał zdziwienie, że „ilość głosów na piosenki  to ilość porównywalna z jakąś osiedlową ankietą”, a ja się dołączam ze swoim zdziwieniem, że tydzień po uruchomieniu tego wątku liczba wyświetleń wynosi niespełna 450.
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2020, 01:03:58 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 25, 2020, 01:48:38 pm »
Jeśli chodzi o piosenkę, to przyznam, że zadziwia mnie ta burza wokół niej, w końcu jest to bodaj najłagodniejszy z polityczno-krytycznych utworów Kazika. Żadnego "ministra który, /.../ w spodniach grzebie okrutnie", "będziesz wisiał Miller", czy prześmiewczo podpisanych buziek jak w teledysku "Polska płonie", a jednak... ten dyrektorski SMS (jeśli wierzymy Metzowi, a nie Kowalczewskiemu, rzecz jasna: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25964054,dyrektor-trojki-o-sms-ie-do-metza-mialem-podstawy-nie-mowilem.html)...
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2020, 07:34:15 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 25, 2020, 02:41:17 pm »
Podobnież Strzyczkowskiego zrobili dyrektorem a on namawia kolegów, żeby wrócili. Może?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 25, 2020, 02:57:52 pm »
Zrobili. Pytanie jaką politykę będzie realizował... W końcu jego poprzednik też nie był przywieziony w teczce, pracował w PR od 1991...
Skądinąd warto przypomnieć, że:

"Od momentu przejęcia przez PiS kontroli nad mediami publicznymi, Kowalczewski był czwartym dyrektorem Trójki. Strzyczkowski będzie piątym. /.../
Znani i cenieni przez słuchaczy dziennikarze odchodzili z programu 3 za rządów każdego z dyrektorów.
Właściwie odejść nie było tylko za dyrektorstwa Pauliny Stolarek-Marat — na początku 2016 r. próbowała ona zwolnić nieformalnego lidera załogi Jerzego Sosnowskiego, ale pospiesznie się wycofała i sama odeszła z Trójki. Sosnowskiego zwolnił jej zastępca Szymon Sławiński.
Gdy dyrektorem był katolicki dziennikarz Adam Hlebowicz (kwiecień 2016-maj 2017), odeszli lub zostali zwolnieni m.in. Joanna Mielewczyk, szef związków zawodowych Paweł Sołtys, Jerzy Owsiak i Tomasz Zimoch (dziś poseł Koalicji Obywatelskiej). Wśród prowadzących pojawili się za to publicyści prawicowych gazet i tygodników, bliscy PiS.
Za czasów Wiktora Świetlika (maj 2017-październik 2019) z Trójki zniknęli m.in. Artur Andrus, Robert Kantereit, Wojciech Zimliński oraz Anna Rokicińska."

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/afera-w-trojce-cenzura-kazika-kim-jest-dyrektor-trojki/17hz6hd
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2020, 03:00:47 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 26, 2020, 01:20:16 am »
Ty nic nie rozumiesz, będzie czy nie będzie nowe radio to nie będzie to Trójka, tylko jakieś inne radio, bo nie przeniesie się tam cały zespół. Pewne rzeczy buduje się latami a rozpirzyć je można w mgnieniu oka, jak stadninę w Janowie.
Za to Trzaskowski występuje:
https://www.spidersweb.pl/2020/05/mann-trzaskowski-spotify.html
Nie no nie ma czegoś takiego jak zabetonowana ekipa z zagwarantowanym dostępem do cyca do końca życia.

Tak na prawdę to powinni opuścić Trójkę w 2015 roku. I nie tylko o Trójkę ale całe koryto powinni oddać pisiorom, SN, TK, to tamto. Wszystko. Tak wygląda szacunek do demokratyczego wyboru społeczeństwa.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 26, 2020, 01:52:11 am »
A nie sądzisz, że lepiej by było tworzyć apolityczne radio, tj. takie, na którego kształt i prywatne poglądy redaktorów mają znikomy wpływ, i zmiany politycznego naczalstwa? Bo zaraz dojdziemy - jeśli jeszcze nie doszliśmy - do takiej sytuacji, że i portier w urzędzie będzie zatrudniany z politycznego klucza...*

* Nawiasem: przypomina mi się sytuacja sprzed dwu dekad, gdy do partii, do której wówczas należałem, zapisał się jakiś trochę mniej szeregowy ochroniarz w (komercyjnym) banku, i chodził od człowieka do człowieka, licząc, że ktoś zna prezesa owego banku, i pomoże mu zostać szefem ochrony.  Znałem, nie pomogłem.
(Nieco później do innej partii - nie należałem, ale miałem kolegów - przyszedł inny gentleman, i - jeszcze kandydatem będąc - zaczął autoprezentację od tego, że tak właściwie, to w więzieniu siedział, za jakiś dość pospolity akt bandytyzmu, ale jest inżynierem, i jakby kto mu dał robotę, to on będzie ulotki nosił i plakaty lepił do upadłego. Co zabawne miał rekomendację jednego z tamtejszych bonzów.)
Naprawdę sądzisz, że struktury należy budować z takich ludzi? Bo polityka obsadzania swoimi czego podleci właśnie ich przyciąga...
« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2020, 07:22:40 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 26, 2020, 01:58:29 am »
A nie sądzisz, że lepiej by było tworzyć apolityczne radio, tj. takie, na którego kształt i prywatne poglądy redaktorów mają znikomy wpływ, i zmiany politycznego naczalstwa? Bo zaraz dojdziemy - jeśli jeszcze nie doszliśmy - do takiej sytuacji, że i portier w urzędzie będzie zatrudniany z politycznego klucza...*

Jest taka koncepcja podziału łupów. A radio apolityczne to takie, w którym nie ma miejsca na politycznych fanatyków raz, czyli nie będzie miejsca dla trójkowych gwiazdorów. Idę spać więc jutro wyjaśnię paradoksy tego stanowiska.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 26, 2020, 08:13:04 am »
...zabetonowana ekipa z zagwarantowanym dostępem do cyca do końca życia.
Ty tak naprawdę się wyrażasz na co dzień publicznie, czy próbujesz na nas zrobić wrażenie?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 26, 2020, 11:31:56 am »
Na codzień to jeszcze gorzej się wyrażam. Do czego mam prawo jako elektorat.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 26, 2020, 11:41:22 am »
To może tu spróbujesz jeszcze trochę sympatyczniej, do czego masz przywilej jako człowiek?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 26, 2020, 05:36:55 pm »
@Smok Eustachy
jutro wyjaśnię paradoksy tego stanowiska.

Tedy czekam na obiecane wyjaśnienie.

@maziek

Nie czepiałeś się NEXowi wyrażeń typu:
Ten zalosny Ferguson, z Imperial College
To i tu daj spokój. Powtarzam po raz kolejny: równość standardów, nie - uznaniowość. No, chyba, że prosisz, a nie narzucasz, to co innego. Wtedy się mogę nawet pod tą prośbą podpisać.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 26, 2020, 06:38:16 pm »
Q, jeśli nie wyczuwasz różnicy, to prawdopodobnie trudno będzie wytłumaczyć jej istnienie. Jeśli masz jakieś dalsze wnioski do mnie, to przenieś się do organizacji, lub wyszalni.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 26, 2020, 10:55:03 pm »
Które z tych określeń pochodzą z tzw Trójki? Konfiturki na pewno pochodzą. Niech będą zatem konfiturki. Lista była popularna w czasach, kiedy zgrywało się na kasety piosenki. Albo taśmy. A potem to nie?

W każdym razie modele apolityczne są takie:

1. każdy ma swój udział proporcjonalny, CDU/CSU ma to, SPD tamto i w zależności od wyników wyborów zmieniają się nieco proporcje.
Jest jeszcze FPD, ktore wszystko rozmywa.

Tylko że ludzie orientują się, że tak naprawdę nie mają nic do gadania i pojawiają się nowe partie, które nie mają swojej działki.
To jest medialny model niemiecki, nie analizowany zbytnio u nas.

2. Model nasz, czyli fanatyków kaczofobicznych się nazywa apolitycznymi i zaangażowane politycznie formacje medialne się określa jako apolityczne.

3. Zasadniczy problem jest taki, że nie wiadomo kto ma pilnować tej apolityczności i ustalać, co jest apolityczne. W sytuacji, kiedy każdy wybór jest polityczny.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 27, 2020, 09:11:24 am »
Polemizowałbym jednak z opinią, że polski system (w wypadku Trójki, bo o niej mówimy) apolityczność tylko pozorował. Może i zwolnieni nie byli zbytnimi sympatykami obecnej władzy, ale nie przypominam sobie żeby ich poglądy miały szczególny wpływ na antenową aktywność (jeśli nawet niektórzy z nich mówili co sądza o aktualnie rządzących, to raczej poza w/w pracą). Ba, można nawet mniemać, iż bycie częściowo na państwowym garnuszku wpływało - w części wypadków - tonująco na ich światopoglądową ekspresję (raz - po co iść na noże z - jak to mawiasz - dawcami konfitur, dwa - łatwiej lubić - choć trochę - władzę, która daje żyć; i nie mówię tu o jakimś szczególnym koniunkturalizmie, czy giętkości sumień, a o zwykłych psychologicznych odruchach). Tymczasem polityką czystek, którą zachwalasz, łaskawie nam panujący sami sobie bezpardonowych - a wpływowych - krytyków hodują, czego widoczne dowody już mamy:
https://www.onet.pl/muzyka/onetmuzyka/wojciech-mann-podbija-instagram-kolejnym-filmikiem-o-inteligentnym-stolku/kxz9rr2,681c1dfa
Przeciwskuteczność na całego.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2020, 01:30:06 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 27, 2020, 09:21:17 am »
Zasadnicze pytanie Smoku - czy Ty słuchałeś Trójki przed 2015 r. (w jej warstwie reportersko-publicystycznej) na tyle długo i często, aby mieć jakiś ogląd o czym mówisz? Czy teoretyzujesz?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).