Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1937733 razy)

Mariusz

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3435 dnia: Września 12, 2012, 01:39:39 pm »
A rzeczywiście, były też inne błędy.
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2012, 01:42:44 pm wysłana przez Mariusz »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3436 dnia: Października 19, 2012, 10:40:50 pm »
...sobie przypomniałem, że dziś jest 28. rocznica zamordowania księdza Popiełuszki oraz są 87. urodziny generała Kiszczaka...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3437 dnia: Października 22, 2012, 02:35:40 pm »
Na marginesie dyskusji o ebukach itp. wynalazkach...niektórzy nie zostawiają wyboru czytelnikom...w sumie to logiczne, że zaczyna się od prasy...właśnie się dowiedziałam, że 31 grudnia - w USA - wyjdzie ostatni papierowy numer Newsweeka. Gazeta przenosi się do sieci.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/koniec-pewnej-ery-ostatni-papierowy-newsweek-w-grudniu,283435.html
Myślę, że w Polsce nam na razie nie grozi przeniesienie gazet do netu - bez wersji papierowej - ze względu na zdecydowanie niższy (niż hamerykański) stopień otabletowania Polaków.
Nie żeby mi jakoś szczególnie zależało na amerykańskim (czy innym) wydaniu Newsweeka - ot, signum temporis. Elektronicznych. Czasów.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13393
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3438 dnia: Października 22, 2012, 02:41:38 pm »
Podręczniki mają być w Polszy tylko lelektroniczne. To będzie porażka dopiero.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3439 dnia: Października 22, 2012, 02:50:01 pm »
To rzeczywiście byłaby porażka - chociażby dlatego (abstrahując od innych oczywistości), że nie każdy dzieciak dysponuje komputerem. Ja zrozumiałam, że te e-podręczniki mają być darmową alternatywą. Nie, że miałyby zastąpić papierowe. Zresztą - jak wyglądałyby lekcje? Skąd nagle komputerowe wyposażenie do każdej klasy?
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3440 dnia: Października 22, 2012, 02:52:37 pm »
...że trwa konferencja:
http://www.rp.pl/artykul/597007,944751-Konferencja-naukowa-o-katastrofie-smolenskiej.html
Czy ktoś zna może listę uczestników? Mam nadzieję, że jest pełna i jawna...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13393
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3441 dnia: Października 22, 2012, 03:03:03 pm »
To rzeczywiście byłaby porażka - chociażby dlatego (abstrahując od innych oczywistości), że nie każdy dzieciak dysponuje komputerem. Ja zrozumiałam, że te e-podręczniki mają być darmową alternatywą. Nie, że miałyby zastąpić papierowe. Zresztą - jak wyglądałyby lekcje? Skąd nagle komputerowe wyposażenie do każdej klasy?
Nie śledzę tego przyznam, nie wiem jaki jest stan na dziś ale słuchałem kiedyś lewym uchem jakiejś audycji w tv, wywiadu z jakims "specjalistą" rządowym jak twierdził on sam, z jego słów wynikało, że każdy dzieciak dostanie coś w rodzaju czytnika ebuków i już. I że nie chodzi, że alternatywa, tylko, że jedynie tak.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3442 dnia: Października 22, 2012, 04:54:09 pm »
Zajrzałam do źródełka czyli na stronę MEN. Okazuje się, że testują dwa warianty - większościowo ten alternatywny:
Program przewiduje dwa warianty wykorzystania komputerów w pilotażu. Wariant I, w którym przenośne komputery dla uczniów są wykorzystywane w szkole wybrało 312 szkół (78% zakwalifikowanych). Pozostałe szkoły - 90  (22% zakwalifikowanych) wybrało II wariant, w którym przenośne komputery dla uczniów są udostępniane uczniom oddziałów klas IV do korzystania również w domu.
http://www.men.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3131%3Acyfrowa&catid=29%3Aministerstwo-pozostae-wydarzenia-edukacyjne&Itemid=53
Nie sądzę by w najbliższych latach było możliwe takie "uczytnikowanie" wszystkich uczniów - powyżej 3 klasy szk. podst. - by dzieciaki miały je na własność. Poza tym kto odpowiadałby za naprawy urządzeń? Hm...
Chciałam tylko dodać, że u nas - póki co - dają dzieciakom do domu...paprykę. Z UE.  ::)
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2012, 05:04:54 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13393
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3443 dnia: Października 22, 2012, 05:15:06 pm »
Pewnie jak słuchałem, to było jeszcze w powijakach. Ale tyn trynd był. Że chodzi o kasę a poza tym tak będzie lepiej. Kto będzie naprawiał? Ktoś musi zarobić. Widocznie wydawcy zarabiali za długo. Ja uważam, że to koniec będzie. Całkowite oderwanie się od papieru. Niezdolność do skorzystania z papieru (no bonie ma przecież wyszukiwarki). To jest jakaś abstrakcja dla mnie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3444 dnia: Października 22, 2012, 05:57:42 pm »
Zawsze jest "ktoś" i jacyś "oni". Pewnie tak. Pieniądze grają tutaj sporą rolę. Ale czy głównej nie gra tutaj jakaś chora ambicyjka rządzących, by Polska miała - w ich mniemaniu - niezwykle nowoczesny model edukacji?
Z drugiej strony wydawcy papierowi biorą się za wersje e - o czym pisaliśmy. Czy zmieni się tutaj - zasadniczo - podmiot zarabiający? Raczej drukarnie stracą, a zyskają producenci czytników. Chyba, że wydawca = drukarnia.
Trudno powiedzieć czy szkoły byłyby w stanie utrzymać taką armię czytników - nie tylko popsutych, ale też zniszczonych, zgubionych itp. Hm...chyba, że zakup czytnika byłby obowiązkowy, a e-podręczniki za darmo...
Mam nadzieję, że nie, bo kolejny krok to porzucenie zeszytów i umiejętności pisania odręcznego. Przecież można wklepać. A najlepiej copy & paste...
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3445 dnia: Października 26, 2012, 12:22:34 am »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3446 dnia: Października 27, 2012, 05:29:04 pm »
Właśnie się dowiedziałem, że istnieją państwa, w których obowiązuje ułamkowa strefa czasowa (pół godziny, kwadrans, trzy kwadranse). Czy ktoś wie może, skąd to się wzięło (tak precyzyjne odstępstwa od 24 stref jednogodzinnych)?
Przypuszczam, że w takiej Lizbonie, a może i w Paryzie, słonce wschodzi o dobry kwadrans później niż w Warszawie, a mimo to czas mamy ten sam...
VOSM
http://www.timeanddate.com/worldclock/
http://www.timeticker.com/

w lizbonie dwie godziny, a w paryzie jedną
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2012, 08:29:04 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3447 dnia: Października 29, 2012, 01:27:50 am »
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3448 dnia: Października 29, 2012, 08:38:26 am »
No, Smoku Kochany, to jest njus pierwszej wody! A dla nas - HIT! Brawo i Dzięki!!! Podkarmiłem Pana natychmiast :-)
VOSM (Very Old Senior Męber), czyli BSCS (Bardzo Stary Członek-Senior)

Last Edit: nie pana, lecz Pana
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2012, 04:49:10 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2961
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3449 dnia: Października 29, 2012, 04:36:16 pm »
Szukałem pa ruski i znalazłem tylko to
http://world-of-kwg.livejournal.com/73809.html?nojs=1

Ktoś widział więcej?