Autor Wątek: Polityczna Rzeźba  (Przeczytany 422789 razy)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2205
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1365 dnia: Stycznia 26, 2024, 11:43:59 am »
Jak TVN nie pokazała to nie znaczy, że woreczka nie było. Cała Polska widziała. Co do wyborów to spodziewać się możecie  ordynarnego sypania głosów, podmiany urn i exterminacji niepokornych członków komisji.
Wpływ takich działań na wynik wyborów jest oczywisty, vide 1947 rok.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1366 dnia: Stycznia 26, 2024, 12:03:32 pm »
Ja nie wiem, ja nie oglądam żadnej telewizji. Daj link, gdzie zobaczyłeś woreczek z białym proszkiem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2205
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1367 dnia: Stycznia 26, 2024, 01:07:17 pm »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1368 dnia: Stycznia 26, 2024, 01:25:05 pm »
Pytam o link do filmu, na którym zobaczyłeś, ze Sienkiewicz ma w Sejmie biały proszek w woreczku. Bo na tym, który znajduję w tym, co powyżej zalinkowałeś, nie widać tego. Jest jeszcze jakiś inny film, czy to wszystko, czym obecnie pożywiają się zwolennicy PiS?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2205
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1369 dnia: Stycznia 26, 2024, 01:35:22 pm »
W inkryminowanym artykule jest link, a nawet 2

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1370 dnia: Stycznia 26, 2024, 01:40:22 pm »
Nie, nie ma tam linku do filmu na którym widać "woreczek z białym proszkiem". Istnieje taki film, na którym widać, że wyjmuje woreczek "z białym proszkiem" - czy nie?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2205
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1371 dnia: Stycznia 26, 2024, 01:51:10 pm »
Ja tam widzę. Mógłbyś do analizy wykorzystać komputer kwantowy, ale nie będzie

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1372 dnia: Stycznia 26, 2024, 01:59:53 pm »
No jak Ty widzisz - to zamyka oczywiście sprawę. Sądzę, że na tej podstawie niezawodnie skażą Sienkiewicza za posiadanie gdyż to dowód niezbity.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2024, 07:43:04 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16099
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1373 dnia: Stycznia 26, 2024, 06:07:23 pm »
Tymczasem wróćmy jeszcze do:
Vogel czy Słowik to pikusie przy Bodnarze.

Vogel zaczynał w miarę dorosle życie od odrażającego morderstwa na tle rabunkowym*, "Słowik" w czasach, o których mówimy, skazany był za przestępstwa pospolite (i dość drobne) - włamania, oszustwa, fałszerstwa, ściąganie haraczy i wymuszenia zwrotu długów (acz potem się rozwinął.w kierunku kierowania zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym). I teraz chciałbym wiedzieć, co czyni ich - zwlaszcza Vogla - pikusiami na tle Bodnara i dlaczego?

* Przy czym trzeba zaznaczyć, że w chwili ułaskawienia miał za sobą odsiedziane 8 z 15 (do tylu zmniejszono mu wyrok z początkowych 25) lat więzienia, i od strony behawioralnej mógł uchodzić za +/- zresocjalizowanego.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2024, 06:24:51 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1374 dnia: Stycznia 26, 2024, 07:54:46 pm »
Dobre pytanie ale ja znam odpowiedź. Oni (Słowik i Filipczyński) nie byli z KO, a że kogoś tam, gdzieś, kiedyś zarżnęli czy skatowali... Czymże to jest wobec wieczności. Nieskończenie miłosierny Pan Bóg odpuścił poprzez spowiedź i księdza nawet Rudolfowi Hoessowi i będzie on zbawiony - bo się był wyspowiadał za upodlenie i zagazowanie 1 mln dusz - natomiast te zagazowane dusze zbawione nie będą, bo chrzczone nie były (Mk 16,15-16 i J 3,5, na przykład). Tu mniej więcej to samo.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16099
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1375 dnia: Stycznia 26, 2024, 08:29:47 pm »
Tak, to całkiem prawdopodobne, że S.E. widzi sprawy (+/-) w podany sposób, ale mówimy tu o jego prywatnej perspektywie politycznej (czy religijnej), chciałbym natomiast wiedzieć jak uzasadni swoje zdanie na gruncie legalnym (nawet jeśli sądzi o naszym systemie prawnym to, co sądzi)...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1376 dnia: Stycznia 26, 2024, 09:00:04 pm »
Że on to widzi bądź wie. C.n.d. koniec dowodu.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16099
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1377 dnia: Stycznia 26, 2024, 11:00:52 pm »
Widząc to, co widzę powyżej - nie polemizuję. Jednak słowami, że się widzi bądź wie można dowodzić co najwyżej doświadczenia przez siebie halucynacji lub olśnień psychotycznych, a nie tez stawianych w poważnej (hmm.. hmm..) dyskusji.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2205
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1378 dnia: Stycznia 29, 2024, 12:27:10 am »
To musisz to jakoś inaczej skonstruować, bo Pytia się w Hadesie przewraca. Nie: "zobaczymy co będziecie mówić" - bo to obnaża, że nie wiesz co powiemy. Lepiej mówić tak, że na dwoje babka wróżyła. W ten sposób czy coś powiemy, czy nie i cokolwiek powiemy - to wyjdzie na Twoje. Patrząc na Twoje posty myślałem, że jesteś w tym specjalistą.
Zwrotu "zobaczymy co będziecie mówić..." używa się, jak się wie co będzie mówione. Ale trzeba poczekać aż się wypowiecie, żeby był dowód.
Co do Bodnara: tamte inne nie dopuszczały się nikczemności na skalę państwową, jak zarycie się o drzwi prokuratora krajowego. I nie czerpały podstawy prawnej swej działalności z wizyty niemieckiego ministra: Ja Gut Bodnar, powiedział on bowiem. Jak to mówią: bltzkrieg ugrzązł jak czołgi Mansztajna pod Moskwą (ta, wiem że to nie musiał być Mansztajn. Nie chce mi się sprawdzać czyje czołgi utknęły pod Moskwą konkretnie). Czołgom won Mansztajna mówimy won.
2. Kładzenie fundamentów pod ustrój austriacko-akwarelistyczny. Ktoś nawijał, że Hitler tez wygrał wybory, jak pisiorom sie nie chce tego zaprotokołować to mnie się nie chce szukac. 
Słusznie wskazuje tu Mentzen, który wspomina też o Święczkowskim, który powinien wybrzmieć:
https://youtu.be/sxyEcVt16wE?si=THpfENipzpLFoGZT&t=769

Jesli powołanie było nieprawidłowe, to wszystkie decyzje powołanego są niebyła, czyli nie mógł przenieść rzekomego p. o. i iluś tam kryminałów trzeba będzie puścić.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2024, 01:46:17 am wysłana przez Smok Eustachy »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16099
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1379 dnia: Stycznia 29, 2024, 01:15:48 am »
Co do Bodnara: tamte inne nie dopuszczały się nikczemności na skalę państwową

Czyli maziek miał rację - morderstwo jest, w Twoich oczach, niczym, na tle tego, co arbitralnie postanowiłeś odbierać jako nikczemność*.

* Wciąż nie wskazując, co tam właściwie ma być nikczemnego.

zarycie się o drzwi prokuratora krajowego.

Zara, zara... Minister B. argumentuje - na niezgorszej prawnej podstawie - że prokurator Barski był wadliwie, a więc nieskutecznie, powołany, czyli de iure pozostaje w stanie spoczynku.
https://mamprawowiedziec.pl/czytelnia/artykul/czy-adam-bodnar-mogl-odwolac-prokuratora-krajowego

I nie czerpały podstawy prawnej swej działalności z wizyty niemieckiego ministra: Ja Gut Bodnar, powiedział on bowiem.

Bierz przykład z kolegów z "Od rzeczy", "Do Rzeszy"... "Do Rzeczy", którzy potrafili jednak opisać sytuację bardziej obiektywnie, wspominając o lakoniczności i zrozumiałej dyplomatycznej zdawkowości w/w pochwały, i nie insynuując, by miała ona stanowić podstawę do czegokolwiek:
https://dorzeczy.pl/kraj/541377/niemiecki-minister-pod-wrazeniem-dzialan-adama-bodnara.html

Jak to mówią: bltzkrieg ugrzązł jak czołgi Mansztajna pod Moskwą

Masz na myśli PiS-owski plan parcia do przedterminowych wyborów, wstrzymany przez niekorzystne sondaże (pokazujące, że konfrontacyjny styl, w który się tu wpisujesz, sympatię wyborców odbiera)?

(Czołgi były Guderiana.)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2024, 01:29:05 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki