Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1922746 razy)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1875 dnia: Czerwca 02, 2008, 12:01:37 am »
Teraz sie, Q nie wykrecaj  :). Tez to zauwazylem, dobrze ze nie jedyny, hehe. Niby niewierzacy, niby gest bez sensu, a jednak COS go ku temu pchnelo. Czyzby kulturowy wymiar religii/wiary? Pewnie Terminus tez tam kiedys byl i zniczyk zapalil.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1876 dnia: Czerwca 02, 2008, 12:23:15 am »
Niby niewierzacy, niby gest bez sensu, a jednak COS go ku temu pchnelo. Czyzby kulturowy wymiar religii/wiary? Pewnie Terminus tez tam kiedys byl i zniczyk zapalil.

NEX, co ma świca do religii? Chciałem zapalić, to zapaliłem. I jakoś nie łudzę się myślą, że Mistrz był tego świadom w jakikolwiek sposób.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

lilijna

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 312
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1877 dnia: Czerwca 02, 2008, 02:28:57 am »
Q, jeszcze raz, miło było Cię poznać w rzeczywistym świecie.



Odnośnie znicza. Ze swojej strony zrobiłam to zupełnie automatycznie; nie zastanawiając się. Wymyślając na poczekaniu wyjaśnienie mogłabym napisać, że chciałam wyrazić przez to swoją pamięć. I chyba w tym przypadku mało istotne są środki (jedni kładą na płycie nagrobka kamyki, i pewnie to powinno być bliższe mojej postawie życiowej; inni zapalają świeczki) ważniejszy jest cel. Zresztą czy to naprawdę ma aż tak duże znaczenie? Jeśli nie zabrzmiało to wystarczająco przekonywująco napiszę, że jestem tylko człowiekiem.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1878 dnia: Czerwca 02, 2008, 03:00:13 am »
Q, jeszcze raz, miło było Cię poznać w rzeczywistym świecie.

A ja jeszcze raz powiem, że cała przyjemność po mojej stronie :).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1879 dnia: Czerwca 02, 2008, 03:04:00 am »
grudki ziemi do grobu nie móc rzucić? nie ważyć jej w rękach po stracie kogoś bliskiego?

no chyba ze mnie drwicie, że miałbym sobie coś tak ważnego darować jakim wielkim ateistą bym nie był.

[rzeźnia come back!]
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1880 dnia: Czerwca 02, 2008, 03:16:39 am »
Dobrze prawisz draco!

Takie zachowania to forma okazania żalu (i szacunku dla tego co sobą przedstawiał ten-którego-juz-nie-ma). Obyczaj ustanowiony dla komfortu psychicznego żyjących, nie zaś od razu religia...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1881 dnia: Czerwca 02, 2008, 06:00:32 am »
A komu okazuje sie ten zal? I po co? I dlaczego tak, a nie inaczej?
I to nie musi byc wcale od razu religia, ale jej slad kulturowy.
No nie zapieraj sie, Q ;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1882 dnia: Czerwca 02, 2008, 09:16:19 am »
Że może to być (odpowiednio szeroko pojęty) ślad ceremonii religijnych, to zgoda. Ale nawet jeśli już, to ślad w tym konkretnym wypadku wyzbyty religijnego podtekstu.

Poza tym: słonie też mają coś co wygląda na ceremonie pogrzebowe. Czy jesteś pewien, że są religijne? ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1883 dnia: Czerwca 06, 2008, 03:45:14 pm »
Dobrze prawisz draco!

Takie zachowania to forma okazania żalu (i szacunku dla tego co sobą przedstawiał ten-którego-juz-nie-ma). Obyczaj ustanowiony dla komfortu psychicznego żyjących, nie zaś od razu religia...

Ale przeciez od tego wszystko się zaczyna. Religie nie pojawiły się przecież w dzisiejszej formie - pierwszy był chyba właśnie kult zmarłych, zupełnie samoistny i trudno nawet powiedzieć, czy wychodzący w cokolwiek "zewnętrznego".

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1884 dnia: Czerwca 06, 2008, 08:47:14 pm »
Ale przeciez od tego wszystko się zaczyna. Religie nie pojawiły się przecież w dzisiejszej formie - pierwszy był chyba właśnie kult zmarłych, zupełnie samoistny i trudno nawet powiedzieć, czy wychodzący w cokolwiek "zewnętrznego".

Powiem tak: jako młody człowiek miałem okazję poznać osobiście Lema. Z tej okazji nie skorzystałem, bo czułem się - hehe - niegodny. Teraz więc nie mogąc już obcowac z Mistrzem osobiście, zaspokoiłem swoją potrzebę obcując z tym co z niego zostało (bez nekrofilnych skojarzeń proszę).

Typowe (jakby rzekł Boy) "kurkiewy zastępcze", nie metafizyka.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1885 dnia: Czerwca 09, 2008, 06:03:53 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1886 dnia: Czerwca 12, 2008, 02:09:10 pm »
Trochę sensowniejszy artykuł o tych mrówkach. Przynajmniej nie pada stwierdzenie że jedzą komputery... Albo że się nimi odżywiają.

This user possesses the following skills:

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1887 dnia: Czerwca 12, 2008, 02:35:34 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

lilijna

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 312
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1888 dnia: Czerwca 12, 2008, 11:13:53 pm »
Aha! Dzi przyłapany na gorącym uczynku! A taką ładną pogodę dzisiaj mieliśmy... ;)

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1889 dnia: Czerwca 12, 2008, 11:32:12 pm »
W pracy mi każą siedzieć przy komputerze.


Oj, teraz nie jestem w pracy.

Aha, oglądam mecz!

Uf.

This user possesses the following skills: