Autor Wątek: "Space - The Final Frontier"  (Przeczytany 173396 razy)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2194
    • Zobacz profil
Odp: "Space - The Final Frontier"
« Odpowiedź #270 dnia: Lutego 25, 2021, 03:18:25 pm »
Były fan byłego Star Treka.

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2194
    • Zobacz profil
Odp: "Space - The Final Frontier"
« Odpowiedź #271 dnia: Marca 01, 2021, 08:20:45 pm »
Były fan byłego Star Treka.
ulie McNamara, wiceprezes CBS All Acces oraz producent Alex Kurtzman w rozmowie z Variety zdradzili, że wciąż trwają "rozmowy" na temat serialu. Fani nie powinni jednak spodziewać się konkretów w najbliższym czasie. Decyzja ta wiąże się ze stałym tempem rozwoju franczyzy. Z pięcioma produkcjami znajdującymi się już w produkcji i kolejnymi zapowiedziami w fazie rozwoju, studio nie chce przesadzać. Chcą być bardzo ostrożni, jeśli chodzi o ustalanie powstawania kolejnych produkcji. Chcą upewnić się, że każde pojawienie się nowego projektu wywoła równie duże emocje. McNamara mówi, że plan przewiduje jeden program Star Trek na platformie Paramount + na kwartał. Nie ma zatem nawet przybliżonej daty premiery oraz innych szczegółów dotyczących spin-offa. Nikt jednak na razie nie zamyka drzwi na powstanie produkcji. https://naekranie.pl/aktualnosci/star-trek-serial-sekcja-31-1614618506

Beka z nich.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: "Space - The Final Frontier"
« Odpowiedź #272 dnia: Marca 01, 2021, 09:19:27 pm »
Nie ma zatem nawet przybliżonej daty premiery oraz innych szczegółów dotyczących spin-offa.

Krążą w tzw. eterze plotki i przypuszczenia, że uznali, iż mroczny serial szpiegowski może być ostatecznym kamieniem obrazy dla publiki spragnionej startrekowego optymizmu, i nie wiedzą co robić. Choć, po prawdzie, uważam, że opowieść o Sekcji 31 (takim ichnim odpowiedniku strugackiego KomKonu-2), i trudnych wyborach jej agentów (co się ładnie ze szczepańskimi "Butami" pętli) mogłaby - potencjalnie - okazać się ciekawym serialem, i wartościowym "ST", tyle, że nie pod obecnym - nieudolnym - kierownictwem.
Jest zresztą cała seria fanowskich słuchowisk o rzeczonej organizacji, dość popularna między fanatykami:
http://darkerprojects.com/section31/st-31-ep-000-welcome/

Edit:
A tu mamy dwa fanfilmy. Pierwszą połowę osiemnastego odcinka "Starship Antyllus" - "Shatter Point":

Oraz trzyczęściową historię od twórców serii "Starship Saladin" - "The Gorn Imperative" (przedstawiającą zdarzenia znanego - m.in. ze słynnej najgorszej ekranowej bójki :P - TOS-owego odcinka z perspektywy tej drugiej strony):


« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2021, 08:36:01 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2194
    • Zobacz profil
Odp: "Space - The Final Frontier"
« Odpowiedź #273 dnia: Marca 04, 2021, 05:15:11 pm »
Jak naprawić Discovery LOL. Napiszę im essey i mnie wypierniczą. Tego nie da się naprawić.
Osoba fanowska LOL
Rozpiska: http://bit.ly/treksfera-program
https://www.facebook.com/events/445529029973295/

eżeli czujecie, że brakuje Wam ostatnio Star Treka, rozmów, spotkań z fanami i fankami, trekowych gier i konkursów... to spieszymy z remedium!
Już po raz 13. spotykamy się na TrekSferze - corocznym zlocie osób fanowskich Star Treka!
Rok 2020 nas nieco zaskoczył pandemią, ale w 2021 wracamy - pełną parą, tudzież na współczynniku warp 9. Właśnie ze względu na pandemię tegoroczny zlot odbędzie się całkowicie online; tak jak zwykle podpinamy się pod konwent - tym razem pod Avangardowy Konline. Zapraszamy Was zatem nie tylko do uczestniczenia w 13. TrekSferze, ale także w wydarzeniach z okazji Konline, o których możecie poczytać więcej tu: https://konline.ava.waw.pl/.
W SKRÓCIE
Czas: 5.03 (pt) - 7.03 (nd)
Miejsce: Discord, https://discord.com/invite/MycmVsB
Okazja: Konline, internetowy konwent Stowarzyszenia Avangarda
PROGRAM
Przygotowania trwają! Będziemy Was informować na bieżąco o gwoździach (samouszczelniających śrubach trzpienia?) programu, tymczasem zaś zapraszamy Was również do współpracy!
Jeżeli macie pomysł na prelekcję, dyskusję, konkurs lub jakiekolwiek inne trekowe wydarzenie, po prostu zgłoście się przez formularz dostępny tu: https://cutt.ly/fjCuPUJ. W razie czego zapraszamy również do kontaktu na FB lub przez kontakt@treksfera.pl.
Zerknijcie również na wydarzenie na FB Konline 2021: https://www.facebook.com/events/1473484166180916/
MAKE IT SO!
~~~~~~~~~~
Saddle up, lock and load!
If you feel like you miss Star Trek in your life, as well as all the talks, meetings with fans, games, and trivias... We have a remedy ready for you!
For the 13th time we're going to meet for our annual Star Trek convention - TrekSfera!
2020 suprised us a bit with the pandemic. But in 2021 we're back - full speed ahead, warp factor 9. However, due to the pandemic, we will host our event entirely online. Again we will affiliate with another major event - this time with Avangarda's Konline. We'd like to invite you not only to our 13th TrekSfera but to our host's event as well. More about Konline: https://konline.ava.waw.pl/en.
IN A NUTSHELL
Date: 5.03 (Fr) - 7.03 (Su)
Place: Discord, https://discord.com/invite/MycmVsB
Occasion: Konline, Avangarda's online convention
SCHEDULE
This is work in progress! We will inform you about special guests and highlights. In the meantime we would love you to help us! If you have an idea for a speech, discussion, lecture, or any other trek event, go ahead and submit it right here: https://cutt.ly/FjCpMHR. Feel free to contact us through FB or kontakt@treksfera.pl.
Have a look at the Konline 2021 FB event as well: https://www.facebook.com/events/1473484166180916/
MAKE IT SO! Pokaż mniej

« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2021, 05:31:22 pm wysłana przez Smok Eustachy »

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2194
    • Zobacz profil
Odp: "Space - The Final Frontier"
« Odpowiedź #274 dnia: Marca 04, 2021, 07:15:57 pm »
Kwestią jest nie jak naprawić  Discovery tylko czy w ogóle się da? Tzn czy żenujący poziom Disco jest wynikiem jedynie zwykłego bezhołowia i impotencji twórczej czy nieuniknionym efektem przyjętych założeń ideologicznych, które roboczo noszą miano toksycznej żeńskości?
Jeśli to zwykła indolencja to wystarczy wywalić Kurtzmanna, reżyserów, operatorów kamery, scenarzystów, aktorów i wziąć sensownych. Jeśli jednak nie da się inaczej to się nie da. Ostatni wysyp Mary Sue, jak Rey ze Star Wars, nowa Mulan, nasza Michasia wygląda na nieunikniony efekt ideologiczny, przeto podejrzewać należy, że nie da się inaczej.
Czy zdjęcia muszą jednak być takie koszmarne? Ponieważ Disco wychodził razem z Mando więc porównanie nasuwało się samo. Mando ma fajne kadrowanie a Disco niefajne. Orville (The) ma fajne.
To jest krótkie stanowisko wstępne przedkonwentowe.

2. Na Discordzie jest kanał USS Phoenix
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2021, 11:55:09 pm wysłana przez Smok Eustachy »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: "Space - The Final Frontier"
« Odpowiedź #275 dnia: Marca 05, 2021, 07:09:08 pm »
Na Discordzie jest kanał USS Phoenix
Będziesz na czymś?

Odpowiem  zbiorczo. O jednym i drugim wiem od dawna, i cieszę się z tych inicjatyw, ale jakoś nie potrafię się przekonać do nowszych niż fora form komunikacji (nie mam nawet FB, jak wiadomo). Być może przełamię się z powodu w/w konwentu, ale to się dopiero okaże, bo ostatnio dzieje się u mnie (prywatnie) sporo...

ps. Tymczasem odnotujmy, że Abrams wraca swój trzeci startrekowy film kręcić:
https://deadline.com/2021/03/star-trek-movie-kalinda-vazquez-jj-abrams-paramount-1234706899/

I, że mają serialowy "Galaxy Quest" robić (też paramountowcy):
https://collider.com/galaxy-quest-2-update-sigourney-weaver/

(Więc przekonamy się pewnie niedługo na ile to sprawa ludzi za sterem, na ile ducha czasu.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2194
    • Zobacz profil
Odp: "Space - The Final Frontier"
« Odpowiedź #276 dnia: Marca 05, 2021, 07:21:09 pm »
Sam konwent wymaga przeglądarki www tylko. Właśnie łypie okiem
Jak naprawić TOS o 20tej
https://8x8.vc/konline/konline.02.yjb
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2021, 08:43:15 pm wysłana przez Smok Eustachy »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: "Space - The Final Frontier"
« Odpowiedź #277 dnia: Marca 05, 2021, 10:03:31 pm »
Dzięki za link, na 20:00 nie zdążyłem. (Przed chwilą próbowałem tam wejść, ale wygląda jakby nikogo już tam nie było.) Pocieszam się, że pewnie większość prelekcji trafi na ichni kanał YT (czy trekowe? nie wiem, te z W.O. prawie na pewno):
https://www.youtube.com/channel/UC1fo173cee6jeni6W6XCZqA/videos
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2194
    • Zobacz profil
Odp: "Space - The Final Frontier"
« Odpowiedź #278 dnia: Marca 05, 2021, 10:26:56 pm »
Powinno trafić. Ale toczyłem bekę.
Cancel culture normalnie. Odcinki TOS nie podobają się z gwałtem czy tam z czymś. To jest krwawy serial z rzezią.
Nie nadążają za mądrością etapu. Przecież tożsamość może być nieciągła. Spock przez pół odcinka może się czuć kobietą i wystarczy strzałki informujące dorobić, kto aktualnie jaką płeć odczuwa. Worf mógłby się identyfikować jako napęd WARP, a że 2 nie może bć na okręcie to prawdziwy powinni wyrzucić.

Jutro natomiast na 10 zapraszam. Ma być to:
"Jak naprawić... Discovery?
fluor (TrekSfera, Avangarda)"
"What is Klingon? (EN/PL)
Klingon Teacher Lieven L. Litaer"
"Why Bing Cannot handle Klingon?
Agnieszka Solska 'ISqu'"


"""Star Trek Adventures"" dla nie-trekkie
Jaxa (RPGowa Alchemia)
–––
(15:30) ""Star Trek Adventures"" dla nie-rpgowych trekkie – Jaxa (RPGowa Alchemia)"
Star Trek Adventures QA with Modiphius (English)

"W jaki sposób Star Trek opowiadał historie w roku 2020
Tomasz Kozłowski"
"–
(19:30) Jak naprawić... TNG?
fluor (TrekSfera, Avangarda)"
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2021, 11:53:16 pm wysłana przez Smok Eustachy »

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2194
    • Zobacz profil
Raport pokóntrolny
« Odpowiedź #279 dnia: Marca 06, 2021, 10:55:41 pm »
Nie ma żadnych pomysłów na poprawę Discovery, co nie dziwi. Tylko moje żeby zmienić kadrowanie i filtry. Nie dziwi mnie to bo co można wymyślić w tej kwestii. Dalej mamy klingoński, fajny język, może esperanto zastąpi? Generalnie Disco zostało zelżone w tym panelu.
Potem mamy audycję wieczorną:
Cytuj
"W jaki sposób Star Trek opowiadał historie w roku 2020
Tomasz Kozłowski"
Gdzie dowiedzieć się można było, ze DSC to serial silny, czy jakiś tam. Że niby fajny. Jako liberał uważam, że niech mają.
Tu nie brałem udziału w dyskusji bo zrobiła się inba, prawdopodobnie z powodu wypowiedzi kolegi z chwilowo byłego forum USSPhoenix Maverala, który powiedział Murzyn. Bo zeszło na murzynów, to co miał powiedzieć?

U nas do niedawna Murzyni przechodzili, bo pisałem o tym odcinku z turbanami i Murzynami. Jak już nie przechodzi to powiedzcie to przestanę pisać tu.

W każdym bądź razie czujność rewolucyjna się wzmorzyła i poszły bany. Nie za pisanie "Murzyn" tylko za postawienie tezy, ze nie jest to  obraźliwe i że mamy tu do czynienia z neokolonializmem. Co ciekawe siły rewolucji nie podały w szale żadnej alternatywy, co nie dziwi, bo nie ma.
Jak coś to dalej będę pisywał o Treku i Gwiezdnych Wojnach na blogu.

Po szokujących tezach o wspaniałości Disco poszedł panel o naprawianiu TNG. Nie brałem w nim udziału, trochę ponarzekali na tych Murzynów, co nie wolno ich nazywać Murzynami, na Tashę Yar. Miała dawać Pikardowi propozycję łomotu a on miał je odrzucać i to się nie spodobało, że się jej nie słuchał. Nie chcieli za bardzo naprawiać. Ja zaś nie chciałem wprowadzać ich w dysonanse poznawcze i nie zdążyłem napisać, żeby zamiast Murzyna pisać kułak, czego żałuję. Coś podejrzewałem wcześniej bo kopie wywodów wrzucałem tu do wątku. Intuicja mnie nie myliła bo kiedyś się miotali tam na widok lżenia ST przez Lema, także niedobrze z nimi.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: "Space - The Final Frontier"
« Odpowiedź #280 dnia: Marca 07, 2021, 01:25:30 am »
Nie dziwi mnie to bo co można wymyślić w tej kwestii.

Dałoby się. Pousuwać dziury logiczne, do każdej fabuły odcinka dołożyć - jeśli ich nie ma - jakieś dylematy, w najgorszym wypadku oczywisto-moralizatorskie, ale w tradycji "ST", istniejące pogłębić, rozwinąć postacie, nielicznym rozwiniętym dać częściej błyszczeć, Burnham nieco mniej pchać na czoło (skoro już pchać ją tam muszą), no i zasugerować, że te wszystkie "anielskie" wygłupy (oraz akcja z Kontrolą) wynikały z Temporalnej Zimnej Wojny, a działania bohaterów odwróciły chronoklazmy, więc skoczyli w przyszłość znaną z "Voyagera" zostawiając za sobą TOS-ową przeszłość. To dwa pierwsze sezony. Trzeci - trzeba podmienić przyczynę Burnu w pierwszym rzędzie.

klingoński, fajny język, może esperanto zastąpi?

Poczytaj okrandowe knigi o nim. Jak mówiłem - silne skojarzenia z lekturami Tichego.

poszły bany. Nie za pisanie "Murzyn" tylko za postawienie tezy, ze nie jest to  obraźliwe i że mamy tu do czynienia z neokolonializmem.

Hehe, czyli są surowsi startrekowi moderatorzy niż ten tu ;).

Nie chcieli za bardzo naprawiać.

Bo - jak łykasz konwencję - to nie bardzo jest co ;).

kiedyś się miotali tam na widok lżenia ST przez Lema, także niedobrze z nimi.

Cóż, to trochę jak mówienie o sznurku w domu powieszonego ;).
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2021, 01:37:35 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2194
    • Zobacz profil
Odp: "Space - The Final Frontier"
« Odpowiedź #281 dnia: Marca 07, 2021, 02:16:44 am »
Jednemu byłemu chyba koledze z chwilowo byłego forum zaczynały puszczać nerwy. Czarny od razu się łączy z czarnuchem i kojarzy z ciemną masą, więc odpada. Ale naród wymyślił alopa.
Nie dziwi mnie to bo co można wymyślić w tej kwestii.

Dałoby się. Pousuwać dziury logiczne, do każdej fabuły odcinka dołożyć - jeśli ich nie ma - jakieś dylematy, w najgorszym wypadku oczywisto-moralizatorskie, ale w tradycji "ST", istniejące pogłębić, rozwinąć postacie, nielicznym rozwiniętym dać częściej błyszczeć, Burnham nieco mniej pchać na czoło (skoro już pchać ją tam muszą), no i zasugerować, że te wszystkie "anielskie" wygłupy (oraz akcja z Kontrolą) wynikały z Temporalnej Zimnej Wojny, a działania bohaterów odwróciły chronoklazmy, więc skoczyli w przyszłość znaną z "Voyagera" zostawiając za sobą TOS-ową przeszłość. To dwa pierwsze sezony. Trzeci - trzeba podmienić przyczynę Burnu w pierwszym rzędzie./.../
Ale to by był już inny serial.
Michasia powinna zebrać po ryju. Z moich badań nad Mary Sue [1]wynika, że bohater powinien porażki ponosić aby być lubianym. W 1 odcinku powinna wpaść w ten  żużel ale ktoś inny powinien ją uratować.
2. Grzybni nie wycofasz. Ale kto wie? Może same filtry i kadrowanie wystarczą?
3. Można by jakieś minikonwenty robić. Np w jedną/dwie soboty miesięcznie po godzinie. Jakby było zainteresowanie np. uzupełnienie Akademii Lemologicznej, 15 minut wynurzeń a potem rozmowa na temat. O Orliński nawijał o ekranizacjach.
4. Kołogzystencja osobników dopuszczających Murzyna i niedopuszczających jest niemożliwa.
5. Coś na Twitchu spróbuję zorganizować.
6. Jak szybko postępowość się zamienia w reakcyjność.... Disco już jest zacofany.
Przypisy:
1 Prowadzonych przy okazji Rey
2. Że ja zapomniałem o tym:
Cytuj
Otóż czytając co głębsze analizy poświęcone "Discovery"* można zauważyć, że - co najmniej zdaniem części ich autorów - "DSC" ma być bardziej wyrafinowaną niż się zdaje, wywiedzioną z gender theory odpowiedzią na klasycznego "Treka" (czy też jego dopełnieniem). Stąd zamiast męskiego kapitana-herosa (Kirk, Picard) męski kapitan-villain (Lorca), zamiast skupienia na naukowej męskiej (wedle w/w teorii) logice - skupienie na emocjach (tak, łzawość, overacting, skłonność do szokowania, a nawet... brak logiki w fabułach ma być celowy i programowy; tak jak i pokazanie wolkańskich zasad w złym świetle - hipokryzja Sareka, logiczni ekstremiści, wolkańskie inspiracje pierwotnej, potępionej jako zła, decyzji Burnham), zamiast twardej fizyki - miękka biologia (grzybki).
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2021, 02:48:03 am wysłana przez Smok Eustachy »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: "Space - The Final Frontier"
« Odpowiedź #282 dnia: Marca 07, 2021, 08:49:58 am »
z chwilowo byłego forum

Obawiam się, że bardziej, niż chwilowo:
http://startrek.pl/article.php?sid=2064
(Będę się starał żeby powróciło w wersji archiwalnej, ale to chyba tylko tyle.)

Oczywiście, zawsze się znajdzie jakieś zastępstwo:
http://trek.pl/forum/topic/uss-phoenix-startrek-pl/

Ale to by był już inny serial.

Na (prawie) identycznych założeniach jednak...

Grzybni nie wycofasz.

Ale i ją - myśląc - dałoby się ekranowo pożytkować z większym sensem.

Że ja zapomniałem o tym

W sumie to jest pozytywny wariant - kiks celowy, czyli awangarda. Że trudniej się ją ogląda, niż czytało się Putramenta (Polewoja czytało się całkiem nieźle)? Drobiazg w obliczu świadomości, iż ma się do czynienia z czymś więcej, niż tylko z płodem czystej nieudolności ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2194
    • Zobacz profil
Odp: "Space - The Final Frontier"
« Odpowiedź #283 dnia: Marca 07, 2021, 10:24:51 am »
/.../

W sumie to jest pozytywny wariant - kiks celowy, czyli awangarda. Że trudniej się ją ogląda, niż czytało się Putramenta (Polewoja czytało się całkiem nieźle)? Drobiazg w obliczu świadomości, iż ma się do czynienia z czymś więcej, niż tylko z płodem czystej nieudolności ;)
Tylko my tu jesteśmy na wcześniejszym etapie i mądrość etapu jest inna. Trzeba konkretnymi recenzjami rzucać.
Jak ktoś się zorientował w sytuacji to wie o tym że logika to jest narzędzie męskiej dominacji i o tej biologii. A jak nie to jest szok poznawczy i wstrząs anafilaktyczny.
2. Na tym trek.pl nie można pisać Murzyn chyba też.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: "Space - The Final Frontier"
« Odpowiedź #284 dnia: Marca 07, 2021, 10:51:44 am »
Tylko my tu jesteśmy na wcześniejszym etapie

Z tymy etapamy to Hamerykanie albo jeszcze dalej do przodu poszli, albo się cofnęli, bo krytykować nowe "SW" i nowe "ST" zaczyna być w dobrym tonie - vide linki, bynajmniej nie do jakichś alt-rightowych stron, jakie wrzucałem. Hype trainy szybko hamują.

Na tym trek.pl nie można pisać Murzyn chyba też.

Zamiast "jasny gwint" pisz "ciemna śrubka" ;) , znaczy...osoba o ciemnym kolorze skóry...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki