Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1355457 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3045 dnia: Września 22, 2018, 01:04:21 pm »
Barber to, barber tamto...bardzo dobrze, dostatecznie...ale chyba mam odmienne skojarzenia;))

Co do nowych płyt...jeden Marek się szykuje na listopad...zradiowo słyszałam jeden kawałek...1505 - ale jak zwykle: przyjemna gitarka i wokal...
https://www.terazmuzyka.pl/aktualnosci/czytaj/mark-knopfler-zdradzil-szczegoly-nowej-solowej-plyty.html

W zastępstwie:
https://www.youtube.com/watch?v=SWwdwVolf7Y
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3046 dnia: Września 22, 2018, 10:41:44 pm »
Cytuj
O, miałem wrzucić tę jesień, ale pomyślałem, że poczekam na zmiane pogody  8)
A, to przepraszam...zmiana pogody akurat dziś nastąpiła, dość radykalna. W sumie to miałem inny jesienny naszykowany, i ta Barburka się napatoczyła...mimochodowo jakoś...
Zresztą, więcej barberki nie zaszkodzi.
Cytuj
Михаил Шуфутинский - Еврейский портной
Oj! LA. Widzę, że dręczy Cię ulotność  ;D Pora się pogodzić z... solą życia.  ::)
Jedno jabłoczko dośpiewałeś? W zdrowiu? Czas zacząć następne - nie rozpaczać  8)
Новые песни Придумала жизнь... Не надо, ребята, О песне тужить. Не надо, не надо, Не надо, друзья... Гренада, Гренада, Гренада моя! 
W sumie po polsku brzmi to jeszcze bardziej optymistycznie - I cóż wy, najmilsi? za pieśnią tęsknicie? Nie wolno! Pieśń nową złożyło nam życie! I składa, i składa i naprzód nas gna! - Grenada, Grenada, Grenada maja!
                                                                                             Ale że Portnoy to krawiec? A co na to Kravitz?
Czyli z cyklu różne i różniste imiona miłości, a nawet oblicza

I cobym na ostatniego zgredka nie wyszedł oraz kompletnego wapniaka - coś młodzieżowego  :)
https://www.youtube.com/watch?v=MDM0yAJjlBo&index=3&list=RDkXCDxvnsOQg
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2018, 11:05:54 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2408
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3047 dnia: Września 23, 2018, 01:51:06 pm »
Cytuj
Михаил Шуфутинский - Еврейский портной
Oj! LA. Widzę, że dręczy Cię ulotność  ;D Pora się pogodzić z... solą życia.  ::)
Jedno jabłoczko dośpiewałeś? W zdrowiu? Czas zacząć następne - nie rozpaczać  8)
Nie, livie, nie rozpaczam :)
Wszystko przemija - tak musi być, i trzeba z tym się pogodzić.

Cytuj
Ale że Portnoy to krawiec? A co na to Kravitz?
Lenny Kravitz? Żyd, pochodzenia ukraińskiego, właśnie dlatego ma na nazwisko Kravitz:
His father was of Ukrainian Jewish descent (Lenny's great-grandfather was from Kyiv, Ukraine; see the Kravits surname)
Kravits, Kravitz, Kravit are Yiddish-language occupational surnames derived from the Ukrainian word кравець, "tailor"
https://en.wikipedia.org/wiki/Lenny_Kravitz

O, miałem wrzucić tę jesień, ale pomyślałem, że poczekam na zmiane pogody  8)
Cytuj
A, to przepraszam...zmiana pogody akurat dziś nastąpiła, dość radykalna.
Dzisiaj w Odessie też pogoda się zmienia, toteż nie powstrzymam się i wrzucę jesienną:


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3048 dnia: Września 24, 2018, 06:17:09 pm »
Cytuj
Nie, livie, nie rozpaczam :)
Dyć wiem, żartowałem  :)
Cytuj
Wszystko przemija - tak musi być, i trzeba z tym się pogodzić.
A nawet docenić i być może, polubić - ale to gdy się  jest schorowanym stulatkiem... ;)
Cytuj
Lenny Kravitz? Żyd, pochodzenia ukraińskiego, właśnie dlatego ma na nazwisko Kravitz:
No ten - dlatego właśnie się dziwię, że Krawitz on, nie Portnoy. Krawczyków ci u nas dostatek, ale Portnojów na lekarstwo. Zresztą po ojcu...eee... a, to może dlatego?
Cytuj
Dzisiaj w Odessie też pogoda się zmienia, toteż nie powstrzymam się i wrzucę jesienną:
Ech...
U mnie miała być ta... niby nie o jesieni, ale mi się bardzo jesiennie kojarzy.


Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3049 dnia: Września 26, 2018, 12:26:42 pm »
A ja może coś prostego dam? ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3050 dnia: Września 29, 2018, 08:23:20 pm »
Ponieważ w wątkach imiennych nie mam już nic do dodania (a chciał tylko ułatwić wyszukanie archiwalnego Przekroju...) przykryję je cienką bibułką, puchem, kołderką - o, białym latawcem.
W roli autorki tekstu - Ewa Lipska  :)


Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3051 dnia: Września 30, 2018, 01:23:25 am »
Pojawił się ten nowy Marek...czyli pierwszy singiel z nowej płyty:
https://www.youtube.com/watch?v=JIBCHh-fMUE
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3052 dnia: Października 01, 2018, 06:37:02 pm »



liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3053 dnia: Października 01, 2018, 07:54:24 pm »
Też  :(
I też wybrałbym cyganerię. Ale skoro już jest, to przynajmniej pozostanę w temacie...
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3054 dnia: Października 05, 2018, 05:10:47 pm »
Piąty dzień dziesiątego miesiąca w dodatku piątek godzina piąta czasu "nikiforum"
W końcu trafiłem  :)
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2018, 05:14:18 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3055 dnia: Października 05, 2018, 10:32:19 pm »
Ta piatnica coś mocno przypomina - w rytmie...Chrisa R? Hm.
Jak zmarlaki i Chrisy...to zaświatowy album - na listopad - a tam:  „When Bad Does Good” odkryto w prywatnych archiwach Chrisa Cornella. Wokalista samodzielnie wyprodukował, nagrał i przygotował miks utworu. Muzyk bardzo lubił ten kawałek, a o jego istnieniu przypomniał wieloletni przyjaciel Cornella, Josh Brolin.
https://www.youtube.com/watch?v=WuUZy5B205E
https://www.antyradio.pl/Muzyka/Rock-News/Posluchaj-niepublikowanego-utworu-Chrisa-Cornella-When-Bad-Does-Good-25879
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3056 dnia: Października 06, 2018, 11:40:58 am »



liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3057 dnia: Października 06, 2018, 03:14:30 pm »
Czyli tak - jadę se autem na sobotnie zakupy a w radiu łapanym jednym uchem leci Barcelona Montserraty z Freddim - i tak dociera do mnie powoli - już dziś Panią słyszałem, Hoko puścił i nawet trochę zdziwił, drugi raz jednego dnia?
Nie jest aż tak dzisiejsza, mimo, że to trójka była. Coś się stało...co mogło się stać...w tych latach, wiadomo - przemknęło myślą między nacią pietruszki a korzeniem selera.
Odpalam rosół, potem kompa i... niestety.
Cytuj
Ta piatnica coś mocno przypomina - w rytmie...Chrisa R? Hm.
Może być, gdzieś w okolicach oberżyny lokuję podobieństwo. Mać, te pośmiertne płyty.. dobrze i niedobrze.
To ja jeszcze z świętokrzyska, choć góry jakieś inne.
 Na ciepło.
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2018, 04:07:19 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3058 dnia: Października 07, 2018, 01:13:02 am »
Cytuj
Może być, gdzieś w okolicach oberżyny lokuję podobieństwo.
No niby tak, ale coś za mało...po prawdzie myślałam, że podrzucisz coś niereaowego;)

Dobrze-nie-dobrze...tradycyjny R.I.P nie działa...muszą dalej występować, koncertować, grać, śpiewać i tańczyć...hm.
Właśnie listopadem film o...a skoro przyokazyjnie wspomniany - to niech zaśpiewają w innym duecie niż Barcelona:
https://www.youtube.com/watch?v=ZIKZhtsbs3I
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3059 dnia: Października 07, 2018, 01:21:53 pm »
Cytuj
...po prawdzie myślałam, że podrzucisz coś niereaowego;)
  ??? Podrzuciłem, trzy razy, za czwartym spadło i potłukło się na kawałeczki jak nie przymierzając, obrazek Banksy` ego w Sotheby.  :)
Cytuj
Właśnie listopadem
Październikowe światło słonecznej niedzieli skłoniło do wydobycia mocno zakurzonych płyt i zilustrowania obrazu jesieni zaokiennej muzyką (chyba coś mieszam :-\) Zupełnym przypadkiem Dzwonekpolny się wyturlał jako pierwszy, słucham i patrzę wnet, co więcej nagrał?
A tam niewiele, jeszcze jedna płyta i adieu (41).
Ot, przestał krążyć.
Cytuj
.tradycyjny R.I.P nie działa..
Zatem dla odmiany, R.I.P tradycyjny. Będzie korespondował?

« Ostatnia zmiana: Października 07, 2018, 01:27:42 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana