Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - sil

Strony: [1]
1
Hyde Park / Odp: Właśnie stworzyłem...
« dnia: Marzec 27, 2008, 06:01:35 pm »
w tej knidze to widze tylko jego koncepcję pochodzenia życia (nieco naciągana?). A koncepcja projektowania życia.. mi kojarzy się również głównie z Wyprawą siódmą... i jest mimo wszystko dosyć ciężka do zrealizowania. hm

2
Hyde Park / Odp: Właśnie stworzyłem...
« dnia: Marzec 23, 2008, 10:36:20 pm »
(jak w temacie).. hipotezę, że przydatność internetu skończy się ostatecznie wraz z chwilą gdy prawdopodobieństwo znalezienia interesującej nas informacji w sieci będzie równe prawdopodobieństwu uzyskania tej informacji za pomocą losowego uderzania w klawiaturę komputera.
(Nawiązuję tu po części do myśli Mistrza sformułowanej w Wizji lokalnej: " ... w XXII wieku popadła Luzania w okropny kryzys, wywołany samozaćmieniem nauki. Najpierw coraz częściej było wiadomo, że badane zjawisko na pewno już ktoś kiedyś dokładnie przebadał, nie wiadomo było tylko, gdzie tych badań szukać.", a po części do tego, że liczba informacji wartościowych przyrasta o parę rzędów wolniej niż szum informacyjny.)

3
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Marzec 17, 2008, 01:38:25 am »
liliano, ja sie obawiam że na dłuższą metę wiara "w cokolwiek" okaże się niewystarczająca.. a wiara we wzejście słońca kolejnego dnia.. hm to akurat ciążko nazwać wiarą, bo akurat jest to dość dobrze poznane zjawisko.

4
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Marzec 16, 2008, 01:28:34 am »
Q, to własnie połaczenie wiary i nauki pozwala wg Hellera utrzymać równowagę: "Nauka daje wiedzę,a religia - poczucie sensu. Wiedza bez poczucia sensu może być groźna, fatalna, a religia bez pomocy nauki może się przerodzić w niebezpieczny fundamentalizm", lub jak powiedział Einstein: "Nauka bez religii jest ułomna, religia zaś bez nauki ślepa."

a tu np. http://www.bosko.pl/relaksik/?art=1234 krótka rozmowa nt. ewolucji.

5
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Marzec 15, 2008, 04:22:07 pm »
Ksiądz Profesor to człowiek prawdziwie wybitny.
Wspaniale ukazuje głęboki związek między nauką, filozofią i teologią np. w książce pt. Czy fizyka jest nauka humanistyczną?, którą szczerze polecam. Z ressztą ten temat porusza w wielu swoich książkach, gdyż leży on szczególnie w kręgu jego zainteresowań.

Forumowiczów pewnie zaciekawi pozycja pt. Początek jest wszędzie nowa hipoteza pochodzenia wszechświata (dla mnie niestety okazała się za trudna).

6
Hyde Park / Odp: Sprawy różnakie
« dnia: Luty 20, 2008, 11:49:33 pm »
Kiedyś w zamierzchłych czasach poruszany był gdzieś na forum temat doboru odpowiedniej muzyki przy czytaniu.. w luźnym nawiązaniu do tego wątku polecam wyjątkowe radio, które dostraja się do gustu słuchającego.. być może znacie, a jeśli nie - warto poznać: http://www.lastfm.pl

7
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Styczeń 08, 2008, 02:57:45 am »
Dziękuję i przepraszam za zamieszanie.
Ze względu na ogromną płodość stałych forumowiczów trudno jest ogarnąć forum tym "synom marnotrawnym"  ;) . (Szczęśliwie znajdują się tacy, którzy je ogarniają.  ::) )

8
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Styczeń 08, 2008, 01:16:06 am »
Jako że w tym wątku toczyła się swego czasu dyskusja na ten temat, zwracam się do szanownych forumowiczów z taka sprawą: czy są gdzies jeszcze dostępne odcinki niemieckiego serialu Ijon Tichy: Raumpilot ?

pozdrawiam
sil

9
Lemosfera / Re: Cytaty...
« dnia: Kwiecień 12, 2007, 10:06:04 pm »
Czy zna ktoś jakiegoś szcześliwego agnostyka?

10
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Kwiecień 03, 2007, 11:02:47 pm »
To nie jest tak, że biopaliwa są złe, tylko ludzie nie potrafią z tego korzystać..
Wykorzystanie odnawielnych źródeł energii jest korzystne dla środowiska, pod warunkiem że nie wyglada to w taki sposób, jak przedstawiono to w artykule.. a z naszego polskiego podwórka - pamiętam jak kiedyś poruszona była kwestia dramatycznie rosnących cen drewna w rejonie jakiejś (chyba) elektrociepłowni, gdyż miała ona narzucone, ile energii ma pochodzić z odnawialnych źródeł, w konsekwencji tego skupowała całe możliwe drewno z okolicy, w ten sposób rujnując okoliczne lasy..

idea z wykorzystaneim odnawialnych źródeł jest dobra, ale sposób w jaki sie to robi pozostawia wiele do życzenia..

pozdrawiam

11
DyLEMaty / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Listopad 07, 2006, 06:33:26 pm »

12
DyLEMaty / Re: Dyskusje o filmach.
« dnia: Październik 10, 2006, 06:04:44 pm »
nie wiem czy ten link pojawil sie już wczesniej na forum, jeśli nie, to polecam ekspertom filmowym zajrzec tam ;)

(uwaga! długo się ładuje)

http://us.mms.com/us/dark/index.jsp

13
Hyde Park / Re: Czat
« dnia: Październik 03, 2006, 09:21:10 pm »
a Falkor to przypadkiem nie jest takim latającym futrzanym smokiem? ;) bo ja go w takiej postaci pamiętam..

pzdr sil

14
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Grudzień 22, 2005, 11:37:47 pm »
W najnowszym numerze tygodnika "Przegląd" znajduje się wywiad ze Stanisławem Lemem.

zachęcam, pozdrawiam, sil

Strony: [1]