Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maziek

Strony: [1] 2 3 ... 795
1
Hyde Park / Odp: Wojenka ideolo na marginesie wojny rusko-ukraińskiej
« dnia: Październik 05, 2022, 12:19:33 pm »
No właśnie wszyscy próbujemy się domyśleć co chciał czy czego nie chciał Musk a on ma aspergera, więc to akurat z tym (czyli rozpoznaniem uczuć, intencji i reakcji innych) on sam ma największe kłopoty i o to mi głównie chodziło, że właśnie z tego powodu jego decyzje mogą zdawać się dziwne, wyrachowane, przebiegłe itd. a być może mu to tak samo wychodzi po prostu.

2
Hyde Park / Odp: Wojenka ideolo na marginesie wojny rusko-ukraińskiej
« dnia: Październik 04, 2022, 07:42:02 pm »
Przecież w ogóle nie pisałem o sytuacji Ukraińców ani że w ogóle chodzi o taki obraz sytuacji u Muska. Tylko że jest oderwany i myśli wychodząc prawdopodobnie z innych pozycji. Zacząłem przecież od porównania Muska do Marsjanina, w czym chodzi mi o to, że prawdopodobnie ma (zdecydowanie) inną niż tutejsza podstawę (doświadczenia, światopogląd, zasób wiedzy) do wyprowadzania sądów. To nieistotne czy Ukraińcy są przyparci czy nie, istotne jest, że ewentualnie tak by sądził Musk. Przy czym ja nie myślę, żeby mu o to chodziło. Ja przypuszczam raczej, że wyszedł z założenia, że skoro prowadzenie wojny zabija ludzi to najważniejsze ją natychmiast skończyć a inne kwestie uważa za drugorzędne. To tak jakby w czasie DWŚ ktoś radził Polsce "no dobra, Niemcy już was podbili, skończcie z tą wojną bo tylko giną ludzie". A jednak wielu decydowało się na prawdopodobną śmierć i to prawdopodobnie jest to, czego nie rozumie bądź nie uznaje Musk. Tak sądzę.

3
Hyde Park / Odp: Wojenka ideolo na marginesie wojny rusko-ukraińskiej
« dnia: Październik 04, 2022, 06:06:36 pm »
Napisałeś tak, jakby Ukraińcy byli zepchnięci pod polską granicę i bronili ostatnich metrów swojego państwa.
Nie ja tak napisałem, tylko napisałem, że sądzę, że tym się kieruje, żeby przede wszystkim przerwać walki bo ma taki ogląd priorytetów.

4
Hyde Park / Odp: Wojenka ideolo na marginesie wojny rusko-ukraińskiej
« dnia: Październik 04, 2022, 02:58:48 pm »
Sądzę, że Musk jest bardzo oderwany od życia jakie mamy tu, na Wschodzie. A w każdym razie rozumuje zupełnie innymi kategoriami. Możliwe też, że zupełnie nieistotny jest dla niego komponent dumy narodowej czy jak to zwać. Myślę, że myśli jak biznesmen lub inżynier - chodzi o minimalną stratę, jak już nie da się zyskać. Tak jakby myślał o np. dużym pożarze, który zabił wiele osób. No ale pożaru nie da się ukarać, tak jak nie ma sensu chłostać morza. Ani pożar, ani morze niczego nie odda. Więc skupia się na zażegnaniu pożaru i ograniczeniu strat. Tak sądzę, plus asperger, przypuszczam.

5
Hyde Park / Odp: Wojenka ideolo na marginesie wojny rusko-ukraińskiej
« dnia: Październik 04, 2022, 11:51:14 am »
Przestaję cokolwiek rozumieć...
A jakby Ci Marsjanin napisał plan pokojowy to byś zrozumiał?

6
Lemosfera / Odp: Co wymyślił Lem... kompendium.
« dnia: Październik 03, 2022, 01:04:24 am »
No proszę, coś z Powrotu z Gwiazd już mamy - widowiskowe, choć nie najistotniejsze dla fabuły. Aczkolwiek po prawdzie zawsze mi się wydawało, że te ciuchy w spraju to słaby pomysł był...
&t=95s&ab_channel=iDest

7
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Wrzesień 29, 2022, 02:12:10 pm »
No przecież Radosław już wyjaśnił...

8
DyLEMaty / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Wrzesień 27, 2022, 01:19:48 pm »
Właśnie się dowiedziałem, że zachował się filmik ze zderzenia Boersta z Księżycem...


https://static.im-g.pl/im/2/28957/m28957602,5FGWDTHXHTJP4K5PSNP69C-1200-80.gif
(ostatnie chwile sondy DART)9
Hyde Park / Odp: Stan wojenny i okolice
« dnia: Wrzesień 27, 2022, 10:54:51 am »
Jeśli chodzi o Jaruzela, który bez wątpienia był dzieckiem a potem sprawczym, czynnym i istotnym, a nawet najistotniejszym elementem tzw. "komuny" w Polsce, kwestia nie dotyczy tego co od 1939 do 1989 roku zrobił, tylko tego, że na końcu, w odpowiednim momencie, zrobił to co trzeba i tak jak trzeba. Choć jest też optyka, że w istocie był to handel "władza za spokój i tantiemy" ale tym niemniej kraj krwią nie spłynął (a mógł) i wszystko poszło gładko (mówię tu o oddaniu władzy a nie stanie wojennym).


Natomiast Gorbi dla nas ma na pewno inną optykę niż w bywszym ZSRR, ponieważ z naszego punktu widzenia on ZSRR zwyczajnie rozmontował. Powód dla jakich idei i celów to zrobił (a nawet jakim kosztem) jest dla obywateli bywszych demoludów mało istotny, podobnie jak mało istotne jest, czy odetną ci stryczek celowo, czy przez przypadek. Wydaje mi się, że gdyby po Loni nastał ktoś pokroju Puti, dalej byłoby jak było. W pocie czoła nieślibyśmy socjalistyczny sztandar aby kraje nasze rosły w siłę a ludziom żyło się dostatniej. Wydaje mi się, że wolna Ukraina też by nie powstała.

10
Hyde Park / Odp: Stan wojenny i okolice
« dnia: Wrzesień 26, 2022, 12:42:35 pm »
Nie wiem, czy Jaruzelski powinien zostać umieszczony w panteonie bohaterów narodowych (uważam, że tak, aczkolwiek mam z tym pewne problemy), ale Gorbi na pewno.

11
Hyde Park / Odp: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« dnia: Wrzesień 26, 2022, 11:07:29 am »
Żadna woda nie jest doskonałym izolatorem, ponieważ w każdej wodzie, nawet destylowanej, są pojawiające się spontanicznie jony OH- i H+, gdyż w wodzie zachodzi zjawisko autodysocjacji, nawet bez jakiegokolwiek zewnętrznego oddziaływania ("drażnienia" - np. światłem itd.). Ponadto, o ile w ogóle ten eksperyment dawał prawidłowe wyniki (w sensie: nie wynikające z czego innego, np. błędów eksperymentatora), to nawet niezdysocjowana cząstka wody jest polarna, to jest ma dwa bieguny jak magnes (dzięki czemu zresztą ulega autodysocjacji). A jeśli tak, to ciecz taka nie jest obojętna wobec pola elektromagnetycznego (elektromagnetodynamika cieczy). Ciśnienie krwi oczywiście w naczyniach włosowatych spada, jak w każdym układzie hydraulicznym (im dalej od pompy i im węższa rurka).

12
Hyde Park / Odp: Poradnia językowa
« dnia: Wrzesień 25, 2022, 08:21:37 pm »
Wydaje mi się, że "poeta" jest akurat trudny do manipulacji. Zwłaszcza, że mi się od razu kojarzy z misiem - temu misiu się oczko odlepiło.

13
Hyde Park / Odp: Poradnia językowa
« dnia: Wrzesień 25, 2022, 03:03:09 pm »
Poetuni.


A ja się zastanawiam, czy można i "byłżby" i "byłbyż"?

14
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Wrzesień 25, 2022, 01:10:26 pm »
Owszem, szczerze mówiąc też zacząłem od żony, dziwne, że nie jest obecnie bożyszczem wegan, makijażystek i kijków norweskich a także ministry Moskwy. Nie tyle mnie dziwi życiorys gen. Zajączka, co reakcja rodaków (że nie został potępiony). Słusznie czy niesłusznie zasług i win nie waży się się jedną wagą a raczej tym bardziej, im później nastąpiły. Dlatego na starość można podłe życie w oczach ludzi "odkupić", albo całe przyzwoite życie "przekreślić" robiąc u schyłku coś powszechnie uważanego za brzydkie. Często nawet wystarczy przestać być altruistą i zająć się wreszcie sobą - nawet pozostając przyzwoitym człowiekiem.


A że tempora - jadę sobie dziś 8 rano rowerykiem, puściutko, brak pieszych, i w związku z tym zdecydowałem się przejechać krótki odcinek (200 m) chodnikiem, bo mi się nie chciało 2x przez jednie przeprawiać. Nagle zza przystanku wychodzi z widocznym wysiłkiem, ukryty wcześniej, dziadek o dwóch kulach, więc omijam go szerokim łukiem ale ten coś gada, więc się zatrzymuję. Myślałem że o coś pyta, albo potrzebuje pomocy. Gość ledwie lezie (ale z dużym samozaparciem) i jest, sądząc z bardzo bełkotliwej mowy, po wylewie. Próbuję zrozumieć o co mu chodzi - a ten mnie opieprza, że jadę po chodniku. Moja odpowiedź, że zasadniczo przepraszam, jakbym wiedział, że tu będzie, to bym go objechał na kilometr spowodowała, że facet próbował mi zadać celowany cios kulą. Przestraszyłem się, że się wywróci i zabije więc odjechałem w te pędy. Ale teraz żyje w trwodze. Nawet inwalida o dwóch kulach może człowieka znienacka i przebiegle zaatakować.

15
Hyde Park / Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« dnia: Wrzesień 25, 2022, 12:34:02 pm »
Zymbatka jest we środku. Przystawka stoi na gramofonie (obudowie) oraz tym kółkiem co było na I foto opiera na talerzu. Talerz napędza to kółko a zymbatka (przekładnia) przenosi na resztę. W sumie sprytne, bo ponieważ gramofon ma stabilizowane obroty, to w sensie mechanicznym przystawka może być czystą (sztywną) przekładnią mechaniczną, z czego można wysnuć wniosek, że prędkość przesuwu taśmy zależy od średnicy szpuli - czyli ile się jej nawinęło w danym momencie na szpule napędzaną (całkiem jak w ruskim rejestratorze lotu spod Smoleńska). Wobec czego przystawka jak w porządnym decku oferowała aż trzy prędkości nagrywania (lub odsłuchu) - bo w tamtym czasie chyba jeszcze większość gramofonów miała też prędkość 78.

Strony: [1] 2 3 ... 795