Autor Wątek: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłości.  (Przeczytany 310281 razy)

havoc

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 42
  • prawdziwi twardziele pracuja z roota i bez backupu
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłośc
« Odpowiedź #510 dnia: Kwietnia 04, 2008, 01:01:16 am »
Daj maila, to wysle fantastyke i futurologie.
Hymn programisty:
"gdybym pisal w delphi i pearlu,
a kompilatora bym nie mial,
byl bym jak windawn sie zawieszajacy"

Andrew89

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #511 dnia: Kwietnia 04, 2008, 02:59:49 pm »
Cytuj
Odniosłem wrażenie, że utożsamiasz się z tą postawą.

to złe bardzo wrażenie odniosłeś

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #512 dnia: Kwietnia 04, 2008, 08:35:54 pm »
Cytuj
to złe bardzo wrażenie odniosłeś

Zatem cieszę się :).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Andrew89

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #513 dnia: Kwietnia 04, 2008, 08:38:55 pm »
Cytuj
Cytuj
to złe bardzo wrażenie odniosłeś

Zatem cieszę się :).

Ja także, to koniec zbędnych komentarzy, atmosfera na forum się już oczyściła...

uther

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 8
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłośc
« Odpowiedź #514 dnia: Kwietnia 06, 2008, 08:16:20 pm »
siemka... a co proponujecie do literatury przedmiotu, aby opracowac takie ksiazki : "Solaris" , "Raport mniejszości", "Diuna" i "451 stopni Fahrenheita" ?????? Jakbyscie mogli to najlepiej podajcie ksiazki, a super byloby gdybyscie mogli takze podac rozdzialy z ktorych moglbym skorzystac ;)... chodzi o wizje przyszlosci.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #515 dnia: Kwietnia 06, 2008, 08:29:12 pm »
Prawdę mówiąc (pomijając "Solaris", bo literatury lemologicznej jest sporo) niewiele przychodzi mi na myśl, może recenzje (i parę innych artykułów) z "Nowej Fantastyki"? Może recenzje dostępne w Sieci?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2008, 08:29:55 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

uther

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 8
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłośc
« Odpowiedź #516 dnia: Kwietnia 06, 2008, 08:46:58 pm »
znaczy sie mam w domu takie ksiazki jak: "fantastyka i futurologia" , "spor o sf" , "co to jest fantastyka naukowa ? " i "czas fantastyki".... tylko ze nie wiem co dokladnie wybrac z tych ksiazek, poniewaz kazda ma przynajmniej po 5 rozdzialu z poddzialami wiec jestem w kropce bo jak napisze tylko tytul to beda mnie meczyc z calej ksiazki a wolalbym tego uniknac dlatego myslalem ze ktos juz cos opracowywal i jest troche zorientowany w tym..... ale Q dzieki z dobre checi ;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #517 dnia: Kwietnia 06, 2008, 09:28:09 pm »
Jak masz te książki, to zamiast się pytać, siadaj do czytania  :P.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

uther

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 8
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłośc
« Odpowiedź #518 dnia: Kwietnia 06, 2008, 10:00:02 pm »
wiesz one maja troche stron ... a ja nie mam zbytnio czasu ( tak to jest jak sie na ostatnia chwile cos zostawia ;/) ...... dlatego myslalem o jakims takim malym wsparciu ;)

Andrew89

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłośc
« Odpowiedź #519 dnia: Kwietnia 06, 2008, 10:19:58 pm »
Cytuj
wiesz one maja troche stron ... a ja nie mam zbytnio czasu ( tak to jest jak sie na ostatnia chwile cos zostawia ;/) ...... dlatego myslalem o jakims takim malym wsparciu ;)

będziemy Cię wspierać ... duchowo, poszukaj jakiś e-booków, (nie pirackich ;-) )i tam w wyszukiwarkę wpisz potrzebne pozycje, to przyspieszy czytanie, ale jak będziesz znał całą książkę to możesz zabłysnąć przed komisją.

Fafik

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 3
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłośc
« Odpowiedź #520 dnia: Kwietnia 07, 2008, 05:56:38 pm »
Witam! Proszę o ocenę mojego wyboru. Prezentację można rzec mam gotową w 3/4, wybrałem następujące dzieła:

Rok 1984 G. Orwella
Raport mniejszości S. Spielberga
Equilibrium K. Wimmera

oraz jako opracowania:

Rok 1985 A. Burgessa (tylko część pierwszą)
plus recenzje z czasopism Film oraz Kino

Jako literaturę podmiotu miałem jeszcze Kontakt Gabrieli Górskiej, ale z powodu ogromnych kłopotów ze znalezieniem opracowania zrezygnowałem i teraz nie wiem, co wybrać. Bogaty o wcześniejsze doświadczenia szukam czegoś, co było tematem jakiegoś opracowania, niestety Powrót z gwiazd Lema odpada, ponieważ kumpel, który ma podobny temat właśnie to wybrał i wolałbym znaleźć coś innego. Proszę o sugestie, byleby to nie miało 500 stron...   ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2008, 05:57:58 pm wysłana przez Fafik »

Gabrysia

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 13
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #521 dnia: Kwietnia 07, 2008, 06:48:37 pm »
do uther:

skoro nie masz czasu na czytanie to trafiłeś na zły poratl - śmigaj na ŚCIĄGA
a tak na poważnie to dobre opracowanie Lemowskich utworów jest  w LEM W OCZACH KRYTYKI ŚWIATOWEJ - Jerzy Jarzębski oraz PORTRETY WSPÓŁCZESNYCH PISARZY POLSKICH - STANISŁAW LEM autor EWA BALCERZAK

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłośc
« Odpowiedź #522 dnia: Kwietnia 07, 2008, 07:47:55 pm »
Cytuj
Witam! Proszę o ocenę mojego wyboru. Prezentację można rzec mam gotową w 3/4, wybrałem następujące dzieła:

Rok 1984 G. Orwella
Raport mniejszości S. Spielberga
Equilibrium K. Wimmera

oraz jako opracowania:

Rok 1985 A. Burgessa (tylko część pierwszą)
plus recenzje z czasopism Film oraz Kino

Jako literaturę podmiotu miałem jeszcze Kontakt Gabrieli Górskiej, ale z powodu ogromnych kłopotów ze znalezieniem opracowania zrezygnowałem i teraz nie wiem, co wybrać. Bogaty o wcześniejsze doświadczenia szukam czegoś, co było tematem jakiegoś opracowania, niestety Powrót z gwiazd Lema odpada, ponieważ kumpel, który ma podobny temat właśnie to wybrał i wolałbym znaleźć coś innego. Proszę o sugestie, byleby to nie miało 500 stron...   ;)

To ja Ci zamiast ułatwić - utrudnię, bo zaproponuję jeszcze wywalenie tandetnego (w sumie) "Equilibrium". Z podobnych lepsza jest ta powieść Bradbury'ego z Fahrenheitem w tytule ;).

A z filmów lepiej "Gattakę" se weź..
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2008, 07:48:51 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Fafik

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 3
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłośc
« Odpowiedź #523 dnia: Kwietnia 07, 2008, 08:03:16 pm »
rzeczywiście Eq~~ to arcydzieło nie jest, ale mi się nawet podobał, nie chodzi mi wszakże o efekty, ale o przesłanie.
Fahrenheita 451 nie da rady, myślałem nad nim - wystarczy, że w bibliotekach w moim mieście jest 1 (słownie: JEDNA) sztuka wypożyczona do 25 IV, a wtedy właśnie muszę oddać ostateczny konspekt. Wprawdzie mógłbym go wpisać w ciemno i czytać po 25, ale dość cienko widzę zaopatrzenie w opracowanie do niego niestety

Andrew89

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłośc
« Odpowiedź #524 dnia: Kwietnia 07, 2008, 09:56:22 pm »
Cytuj
To ja Ci zamiast ułatwić - utrudnię, bo zaproponuję jeszcze wywalenie tandetnego (w sumie) "Equilibrium". Z podobnych lepsza jest ta powieść Bradbury'ego z Fahrenheitem w tytule ;).

A z filmów lepiej "Gattakę" se weź..

Q ma rację, bo egzaminator nie weźmie pod uwagę tego czy ty miałeś czas, tylko co ciekawego wniosłeś do tematu. A jak olejesz temat, to pomyśli sobie, że zrobiony jest byle jak.