Polski > Hyde Park

Wojna

(1/97) > >>

Stanisław Remuszko:
Jak Państwo sądzą, czy może wybuchnąć wojna?
W XXI wieku, w Europie?
Moja piękna i mądra Żona kilka lat temu twierdziła, że Unia wkrótce się rozpuknie.
Gdy dziś widziałem w telewizorze Grecję, to mi się zimno zrobiło (uważam, na marginesie, iż Adam Michnik miał świętą rację, gdy mówił o demokratycznym strzelaniu do obywateli).
Prasa kłamie, to jasne, ale ponoć w kolejce (alfabetycznej) do bankructwa stoi Bułgaria, Hiszpania i Portugalia.
W Polsce szczera nienawiść polityczna przekracza wszelkie dopuszczalne moje normy.
Czy te i inne napięcia mogą się przerodzić w prawdziwą wojnę - taką z zabijaniem ludzi?
Dobranoc : - )
Stanisław Remuszko

Q:
Teoretycznie to wszystko jest możliwe, nawet - jak rzekł kiedyś, w czasach gdy z polityki zajmowała go tylko napoleońska, bliski dziś chyba Panu ideowo, W. Łysiak - kobieta piękna i wierna (jednocześnie). I sam streszczałem (i linkowałem) kiedyś różne analizy i powieści bawiące się a to wizją rozpadu tego czy tamtego, a to takich czy nie innych wojen.

Ale zdaje mi się - nie wiem czy tak jest, ale mam taka nadzieję - że w dominującej części obywateli Unii duch bojowy tli się na identycznym poziomie co w bohaterach serialu "Allo, allo". I wbrew pozorom jest to zdrowsze.

Natomiast co do nienawisci w Polsce, to chyba politycy poszli po rozum do głowy, skoro nawet słynny "Bulterier" Kurski apeluje o zgodę narodową:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Tragedii-w-Smolensku-winny-konflikt-polityczny,wid,12236874,wiadomosc.html

liv:
Wojna ?
Ale kogo z kim - nie widzę dwóch stron (w Europie) gotowych do takiej ewentualności.
Teraz to się chyba inaczej załatwia (jak widać na Ukrainie).

Evangelos:
Wielka Brytania nie ma prawdziwych wrogow ani przyjaciol, jedynie interesy. I jest poza strefa euro.
Dobranoc  ;)

ANIEL-a:
Dziwne pytanie. Przecież w Europie są wojny... Dzieją się lub działy w XXIw A Gruzja? A Turcja i Kurdowie? A Czeczenia (oficjalnie II wojna czeczeńska zakończyła się w 2003, ale jeszcze w 2009 Rosjanie jednostronnie ogłaszali jej koniec...) A "kocioł bałkański"?

No, chyba że dla kogoś Europa to Anglia, Francja, Niemcy i my  :-\

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej