Autor Wątek: Dwa pytania do Terminusa  (Przeczytany 16536 razy)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2961
    • Zobacz profil
Re: Dwa pytania do Terminusa
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 07, 2009, 04:52:13 pm »
Maziek - z trochę innej beczki. Nie wiem czy wiesz, że jesteś wymieniany w spisie autorów Świata Nauki  ;D Przeglądałem sobie właśnie taki komplet numerów na płycie cd i tak sobie wszedłem w indeks, potem kliknęło mi się na "M", a tam Maciej M..., myślę sobie, gdzieś już o nim słyszałem, to kliknąłem, żeby zobaczyć. A tam dwa listy do redakcji - o jednym zdaje się kiedyś wspomniałeś, co o Lemie coś nie tak napisali i ich zbluzgałeś, a drugi był o dopingu. Normalnie szok  ;D

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13391
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Dwa pytania do Terminusa
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 07, 2009, 04:57:56 pm »
Haha, dobre, wkurzył mnie art. nt. Lema to napisałem. Chyba pierwszy raz w życiu napisałem "do redakcji". A potem się drugi raz wkurzyłem art. o dopingu (a może było odwrotnie, nie pamiętam co pierwsze). Z tego o dopingu wycięli co jędrniejsze kawałki... ;-)

To już jestem sławny? ;-)

(A teraz mi ruszyło nerwa przy art. a właściwie przy odpowiedzi  na art. o Dawkinsie - Bogu Urojonym) to może trzeci raz napiszę.)
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Re: Dwa pytania do Terminusa
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 07, 2009, 08:40:11 pm »
A ja w tym momencie bezczelnie wkroczę z pytaniem do skrzata i zapytam, czy wspominany przez maźka rozdział "GOLEMa..." istnieje do dziś. I czy będzie szansa kiedyś się z nim zapoznać (tzn. czy się ukaże: wszystko jedno, w "GW" czy jako dodatek do kolejnego wydania "GOLEMa...").


Dobre pytanie! Z mojej wiedzy wynika, że wspomniany przez Lema w "Rozmowach z Beresiem" rozdział "Golema XIV" o matematyce pochłonęły płomienie, podobnie jak inne maszynopisy, z których Lem nie był zadowolony. Ale będę go jeszcze intensywnie szukać.