Autor Wątek: Akademia Lemologiczna [Organizacja]  (Przeczytany 459707 razy)

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #645 dnia: Czerwca 14, 2017, 02:17:14 pm »
Dobra. Dzisśjutro wystartuję, ale potem przekazuję Ci stery ;).

Edit:
A jednak wystartowałem cokolwiek na rympał. Ms. olka, you have the conn. Ja się wygodnie rozsiadam w fotelu drugiego pilota:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 14, 2017, 02:50:27 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #646 dnia: Czerwca 14, 2017, 08:54:08 pm »
Ms. olka, you have the conn. Ja się wygodnie rozsiadam w fotelu drugiego pilota:
No, dobra - ale czy w takim razie leci z nami pilot???;))

Postaram się dołączyć w przyszłym tygodniu - bo teraz trochę na walizkach:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #647 dnia: Czerwca 14, 2017, 09:45:09 pm »
Coś czuję, że zaryjemy dziobem w glebę na starcie, jak tak dalej pójdzie... :-X
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #648 dnia: Czerwca 14, 2017, 10:33:53 pm »
Spoko - bez pilota nie ruszymy z miejsca ::)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #649 dnia: Czerwca 14, 2017, 11:02:59 pm »
Znaczy: upierasz się żebym to ja dalej pilotował? ;) (Prawdę mówiąc wciąż odczuwam zmęczenie po "Dziennikach...", a "Summa..." jest jeszcze grubsza... i konkretniejsza.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #650 dnia: Czerwca 14, 2017, 11:10:41 pm »
W zasadzie to miałam na myśli, że przyłączy się ktoś jeszcze i się powymieniamy sterami - trójka bez sternika;))
Najwyżej będzie awaria;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #651 dnia: Czerwca 14, 2017, 11:33:15 pm »
Chryste Panie, kiedy ja to czytałem...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #652 dnia: Lipca 03, 2017, 07:21:29 pm »
@Cetarian

Zechciałbyś odtworzyć z pamięci (albo z pliku) swój zaginiony post? Bo mam wrażenie, że to nam trochę dyskusję wstrzymało (ja np. nic w wątku o "Summie..." nie zamieszczam czekając na Ciebie właśnie, i coś mi się widzi, że nie jestem tu jedyny), a tu już tylko dwa dni do planowanego terminu ruszenia z "Cywilizacjami..." (na których temat, jak pamiętam, chciałeś się wypowiadać).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #653 dnia: Sierpnia 23, 2018, 11:15:12 am »
Może kolejny rozdział ze Summy ktoś ruszy?

Mógłbym ruszyć, ale jaki sens, skoro metodą remuszkowo-cetarianową wybieracie sobie z kim gadacie (co wypada szczególnie zabawnie w wątkach, które tymy ręcamy zakładałem)?* ;) Tak "Akademii..." się nie zrobi, najwyżej rachityczną (nawet jeśli niosącą, nie przeczę, interesujące treści) dumkę na dwa/trzy serca ;).

* Subiektywnie uważam, że miałbym większe powody być obrażony, a jednak nie wypinam i nie nadymam się, jak ta laska z lewego przekładu 1 Listu do Koryntian na czeski ;).

ps. Prosiłbym o powstrzymanie się od ew. "organizacyjnych" polemik jakby co.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2018, 12:07:23 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #654 dnia: Września 22, 2018, 01:53:45 pm »
Sądzę, że - dziwnie to zabrzmi - wiesiol ma sporo racji co do offtopicznego charakteru toczącego się w wątku o "Summie..." dialogu. Przy czym jednak nie wiem, w którym momencie należałoby dokonać wydzielenia, bo jeszcze do strony jedenastej widać co najmniej próby zahaczenia debaty o wątki z wiadomego Lemowego Dzieła. Potem ta więź się znacząco rozluźnia, ale jednocześnie dyskusja prowadzona na dalszych stronach dość organicznie wyrasta z tej wcześniejszej.

Jeśli więc ciachnąc to może w tym miejscu:
http://forum.lem.pl/index.php?topic=1570.msg73884#msg73884
Ale głównie dlatego, że tu się da wyodrębnić pewien początek.
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2018, 02:08:47 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #655 dnia: Lipca 26, 2019, 07:58:24 pm »
Ok, proszę Koleżeństwa, kiedy wracamy do "Summy..." (i od którego rozdziału, bo przyznaję, że ze względu na obszerne dygresje, w które wszyscy odpłynęliśmy, trochę się w tym pogubiłem ;))?
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2019, 08:01:17 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #656 dnia: Grudnia 02, 2019, 02:19:26 pm »
OMG jeśli jedyną obecnie czytaną rzeczą w Akademii jest Summa to ja odpadam, nigdy na trzeźwo tego nie przeczytam...

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #657 dnia: Grudnia 02, 2019, 07:33:52 pm »
Teraz są "Dialogi", podobny kaliber ;). (Niemniej: zapraszamy :) ).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2019, 07:42:02 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #658 dnia: Grudnia 07, 2020, 10:32:01 pm »
Dobra, ruszamy w gwiazdy z Tichym po raz ostatni. Po tylu latach fanfar nie będzie.

Pożytek ze smoka [1993]
Może jeszcze temat -Pokój na Ziemi ?
Akurat sobie ponownie czytam.
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #659 dnia: Grudnia 07, 2020, 10:46:36 pm »
Nie widzę przeciwskazań - b. lubię. Oczywiście wszystko zależy od tego, czy się grupa chętnych do wspólnego omawiania znajdzie (choć zna Akad. przypadki analizowania książki we dwóch, czy nawet indywidualnie* ;) ).

* Co oznacza, że - jak się czujesz na siłach - przy ew. braku odzewu sam możesz ;).

(Aha: przeniosłem Twoje pytanie do stosowniejszego wątku. W tym dziale udajemy zdyscyplinowanych ;).)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2020, 10:54:36 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki