Autor Wątek: Akademia Lemologiczna [Organizacja]  (Przeczytany 459721 razy)

Terminus

  • Gość
Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« dnia: Maja 25, 2005, 10:52:54 pm »
A więc niniejszym zakładam wątek rozpoczynający działalność Akademii Lemologicznej.
To jest wątek organizacyjny, o którym była mowa wcześniej (wątek ,,Właśnie przeczytałem..." ).

Zgodnie z tym, co wcześniej napisaliśmy w wątku ,,Właśnie przeczytałem..." rozpocznijmy głosowanie na książkę, którą będziemy się zajmować najpierw.

No i jeszcze niech osoby, które chcą się zapisać (zgłosić) wpisują się tutaj. Czekam na dzi...

---
Przypominam, że niniejszy wątek służyć ma tylko i wyłącznie celom Akademii Lemologicznej.
Jeszcze raz powtórzę, czym będzie Akademia:

1. AL jest inicjatywą polegającą na tym, że forumowicze, którzy będą mieli na to ochotę, będą omawiali wybraną książkę Lema, przy czym wszyscy razem będziemy ją czytać w danym terminie, aby każdy był ,,na bieżąco'', co, jak mamy nadzieję, zwiększy niepomiernie standard dyskusji.
2. AL jest organizacją apolityczną, non-profit,  nie będącą organem internetowym Polskiego Związku Hodowców Stonki Ziemniaczanej. 
3. Wszyscy chętni do udziału w AL są równouprawnieni i mogą w każdej chwili składać wnioski nt. jej kształtu i sposobu funkcjonowania.
Miejscem do zgłaszania takich wniosków jest poniższy wątek.
4. Przedmiotem działalności AL  jest omawianie książki. Pierwsza omawiana książka (Lema) będzie wybrana w tym wątku, do wyborów przystępujemy już od następnego postu w tym wątku.
5. Po wybraniu omawianej książki utworzę nowy wątek (który w podtytule będzie miał tytuł tej książki) w którym zaczniemy omówienie.
6. I tyle.
-----------------------

Ok, w takim razie rozpoczynajmy głosowanie na książkę.
W związku z tym, co pisał Deckard, są dwa głosy na ''Głos Pana''.

Ja osobiście nie mam pojęcia ::) Napiszę coś o tym później.
Pozdrowienia

----------------------- Pamiątkowo wstawiam autocytat: -------------------
Jeśli chodzi o nazwę, to myślę, że użycie słowa Akademia będzie oddawało jakiś 'szkolnopodobny' charakter tego wątku, na czym by mi zależało, bo tak to właśnie miałoby byc w zarysie - żeby powoli, wysiłkiem wspólnym, przerobic kilka książek Lema, wtedy, byc moze, stalibyśmy się naprawdę takimi ekspertami od Lema, za jakich Nas niektórzy uważają. Dlatego myślę że z Akademią powinno coś byc. Na przykład Akadamia Lemologii Stosowanej (a może Teoretycznej) albo krócej, i zwięźlej: Akademia Lemologiczna.

Tak więc myślę, że zrobimy tak, poczekam jeszcze troszkę, napiszcie co myślicie o takiej nazwie, po czym utworzę wątek organizacyjny.

Możemy wyboru książki dokonac już w tym wątku organizacyjnym.

Co Wy na to wszystko?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2011, 12:13:34 am wysłana przez Terminus »

Macrofungel

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 512
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 25, 2005, 11:16:57 pm »
Żeby nikt tu nikogo nie oskarżył o manipulację, podpisuję się pod tym, co oświadczyił Deckard. "Głos Pana" jak dla mnie jak najbardziej pasuje. Są jeszcze jakieś inne propozycje?

Terminus

  • Gość
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 26, 2005, 01:59:00 am »
Ja tam wcale nie jestem taki pewien tego Głosu Pana.  Na przykład Niezwyciężonego by można, albo cuś... Myślę że chyba dobrze żeby się jak najwięcej ludzi wypowiedziało...

Dodam, jak wszyscy, spis książek, które mam w domu...

Astronauci
Obłok Magellana
Dzienniki gwiazdowe
Eden
Śledztwo
Pamiętnik znaleziony w wannie
Solaris
Bajki Robotów
Wysoki Zamek
Opowieści o pilocie Pirxie
Kongres futurologiczny
Katar
Fiasko
Bomba megabitowa


Rachel

  • Gość
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 26, 2005, 09:56:58 am »
Oki, po pierwsze zgadzam się z wszystkimi założeniami naszej oragnizacji :D
Po drugie głosuję za "Głosem Pana".

Pozdrawiam

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 26, 2005, 10:49:20 am »
Kurde, ja napisalem jeszcze w tamtym watku :D
Tak czy siak wynikalo z tamtego ze moge wejsc w Glos Pana, dla mnie bedzie to dobry kompromis (bo jestem w stanie bezbolesnie przeczytac ja jeszcze raz).

This user possesses the following skills:

Sokratoides

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 26, 2005, 12:30:25 pm »
Ulala! Wszyscy "głosują", więc nie wypada nie poprzeć czcigodnego grona  ;). Książki wprawdzie w swoich zbiorach nie posiadam i będzie trza się trochę za nią nabiegać, ale myślę, że jest to pomysł dobry.

Tak więc, będzie miesiąc na przeczytanie książki i trzymiesięczne, dajmy na to, nad nią  debaty(nie licząc oczywiście debat nad tym, ktora książka ma być następna ;)). Może i czas debat określimy z góry, aby nam to w sposób niespodziewany spod kontroli nie umknęło ;). Skoro jest to Akademia, to może jakieś semestry, czy coś w tym rodzaju wymyślić trzeba i np. już na starcie określić, jakie pozycje w danym czasie przerabiać będziemy. Może się bowiem okazać, że na przeczytanie i przerobienie (zwlaszcza, że o zgodność w pewnych kwestiach na tym forum trudno) calości życia nam nie starczy... :'(

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2005, 12:34:07 pm wysłana przez Sokratoides »

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 26, 2005, 01:00:44 pm »
Czyli jak, dzielimy ksiazke na czesci i czytamy "wspolnie" czy nie? Bo jak cala to troche bardzo zblizymy sie do "zwyklych" watkow "z tytulem ksiazki w nazwie".

This user possesses the following skills:

Deckard

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1505
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 26, 2005, 01:15:11 pm »
Dobrze.
Zdecydowaliśmy się więc na Głos Pana. Książka jest podzielona na rozdziały, które w większości wypadków mają po 5-6 stron. Całość to, w moim wydaniu 209 stron. Mamy tu dwudziestoparustronicową przedmowę. Ktoś tu już wcześniej zaproponował by czytać po 50 stron na tydzień. Mamy więc ok. 4 tygodnie na przeczytanie całej książki.
Ja posiadam egzemplarz więc mógłbym zacząć czytać już od poniedziałku, ale pewnie niktórzy nie posiadają więc myślę, że powinniśmy ustalić także termin zdobycia książki. Myślę, że tydzień powinien wystarczyć. Mamy księgarnie, antykwariaty i biblioteki.
Co wy na to by zacząć omawiać pierwsze 50 stron Głosu Pana od 06.06.2005 (to jest trochę ponad tydzień, ale mamy teraz długi weekend....)

Rachel

  • Gość
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 26, 2005, 01:36:27 pm »
Tak jak pisałam wcześniej myślę, że najlepiej będzie dyskutowac nad całą książką - nie dzielić jej na poszczególne rozdziały.
Startujemy z czytaniem od 06.06 :D

Myślę, że w trakcie tego miesiąca, który jest na przeczytanie "Głosu Pana" wymyślimy kolejną lekturę.
Trzymam kciuki, że uda nam się dojść do jakiegoś kompromisu ;)

P.S.
Deckard nie wiem jak my się podzielimy jedną książką na pół? ::)
Cosik trzeba wymyśleć ;D

« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2005, 01:36:52 pm wysłana przez Rachel »

Terminus

  • Gość
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 26, 2005, 01:58:23 pm »
Czyli mam rozumiec, że Głos Pana, od 6 czerwca zaczynamy omawiac pierwsze 50 stron, tak? Ok...

To chyba  6 czerwca założyc ten wątek nt. tej książki, nie?

Muszę jakoś skombinowac tę książkę ::) Kiedyś przeczytałem połowę, a potem już nie miałem siły więc chyba jestem w takiej sytuacji jak dzi, przynajmniej całą przerobię...

Deckard

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1505
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 26, 2005, 05:08:53 pm »
Jeszcze coś na temat organizacji, bo trzeba uściślić to co wcześniej napisałem.

1. Dnia 06.06.2005 rozpoczynamy dyskusję na temat pierwszych 50 stron Głosu Pana.
2. Tego dnia, lub dzień wcześniej, Terminus założy wątek "Głos Pana"
3. Niektórzy z nas pewnie będą czytać szybciej, tzn. mają więcej czasu itp... ale, nie opisujcie wniosków, które nasuwają się Wam z kolejnych, nieznanych pozostałym stronic książki. Zapiszcie sobie i zaczekajcie do kolejnego terminu, czyli do 13.06.2005 itd...
4. Niezależnie od omawiania Głosu Pana, w wątku Akademia Lemologiczna będziemy zastanawiać się nad kolejną książką. W ten sposób zawsze będziemy mieć czas na znalezienie książki.


Edredon

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 222
  • Ruch to życie, bezruch-trwanie
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 26, 2005, 05:12:28 pm »
Osobiście wstępnie wybrałbym coś mniej "wprost-probLEMowego" jak już sugerowałem, typu Eden, Powrót z Gwiazd, Niezwyciężony czy wręcz Astronautów. Książkę b-ej zbliżoną do zwykłego nurtu SF i jakoś "łatwiejszą".
To jednak sprawa, w gruncie, drugorzędna, CO, ważne raczej JAK.  Ustalone więc: Głos Pana.
Świetnie jest  :)

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 26, 2005, 08:31:19 pm »
Ja tam lubie "trudniejsze" ;)

This user possesses the following skills:

Sokratoides

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 26, 2005, 09:54:16 pm »
No to wio! :) Jutro zatem do biblioteki marsz(przynajmniej w moim przypadku) i zacznie się zgłębianie "Głosu Pana".

Jak napisal Bladyrunner: "diabel tkwi w interpretacjach" ;), więc kto wie do jakich wniosków po lekturze dojdziemy...

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 26, 2005, 10:16:18 pm »
A ja znalazlem kolejny minus.
Dokladam sobie obowiazek jakby te co mam bylo za malo ;)

This user possesses the following skills: